Şimdi Ara

##SEAT İBİZA TSI MOTOR ARAÇ SAHİPLERİ BURAYA ## (34. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
757
Cevap
18
Favori
44.257
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hbo2488

Arkadaşlar bende 1.2 tsi almayı düşünüyorum arkadaşımdan bir tane buldum 2015 6.000 km de buldum 45.000 istiyor sizce akıl karı mı_

birde bi kac arkadas hic bulasma clio al kafan rahat olsun diyor beni ikna edermisiniz :)?

Arkadaşınız aracı 47-47,5 arası bir rakama almıştır.
    Araçta kaza falan yoksa normal rakam.
    Aynı aracı kullanıyorum. Araç güzel, alınır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sseker

quote:

Arkadaşlar bende 1.2 tsi almayı düşünüyorum arkadaşımdan bir tane buldum 2015 6.000 km de buldum 45.000 istiyor sizce akıl karı mı_

birde bi kac arkadas hic bulasma clio al kafan rahat olsun diyor beni ikna edermisiniz :)?

aldım kardeşim bende valla simdilik memnunum ilk deneyimlerim bu yönde yakıt ort. biraz fazla gözüktü gözüme 8 lt olarak ort. gösteriyor daha düşük tahmin ediyordum 10000 km de aracım ilk kez bu kadar genç bir araçım var ekspertiz bakımı yaklasmıs dedi deneyimlerin nelerdir ilk bakım 15000 mi sen yaptırdın mı ?
  • benide yaz artık
  • quote:

quote:

quote:

aldım kardeşim bende valla simdilik memnunum ilk deneyimlerim bu yönde yakıt ort. biraz fazla gözüktü gözüme 8 lt olarak ort. gösteriyor daha düşük tahmin ediyordum 10000 km de aracım ilk kez bu kadar genç bir araçım var ekspertiz bakımı yaklasmıs dedi deneyimlerin nelerdir ilk bakım 15000 mi sen yaptırdın mı ?

Hayırlı olsun, güle güle kazasız belasız kullanın.
    Benim araç daha 3 aylık. Bakıma götürmedim.
    Genel olarak çok memnunum araçtan. İlk sıfır aracım benim de.
    Birçok markadan birçok araç kullanıyorum şirkette.
    Bu fiyata alınabilecek turbolu, otomatik vitesli en uygun araç bence.
    İç ve dış donanımı beni tatmin etti. Otomatik klima vs. çok kullanışlı.
    B segmenti bir araç için gayet tatminkar.
    Benim araçta 1 aydır bagaj tarafından bir tıkırtı geliyor. Sanırım arka cam sileceğinin oradan geliyor. Sadece arnavut kaldırımı tarzında bozuk yollarda.
    Servisi aradım. Şundandır bundandır, o modellerde var o ses gibi sallama bir cevap vermediler. Getirin bakalım dediler. Fırsat bulduğumda götürücem. Önemli birşey olduğunu sanmıyorum. Servis güven verdi. İnşallah böyle devam eder.
    Bunun dışında sürüşü dsg ve tsi motorla birlikte çok keyifli.
    Yolda kaşınan meraklısı olursa kaşıyorum arada :))

Merak ettiğiniz olursa fırsat buldukça cevaplamaya çalışırım.
    Forumda çok yardımsever arkadaş var.
    Siz de deneyimlerinizi paylaşırsanız herkes yararlanır.

Selamlar, tekrar hayırlısı olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: foreveros

benide yaz artık

Listeyi komple yeniliycem hocam
    Model ve motor secenegini yazarsaniz sevinirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cihanair kullanıcısına yanıt
    benide ekler misiniz ?

Seat İbiza 1.2 TSI DSG STYLE
  • quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

quote:

Orijinalden alıntı: foreveros

benide yaz artık

Listeyi komple yeniliycem hocam
    Model ve motor secenegini yazarsaniz sevinirim

2011 TSI DSG 1.2 STYLE 105 HP
  • İsmi listede olmayanlar kontrol edip yazarsa listeyi güncellerim arkadaşlar

• 2015 model yazmayı unutmuşum

< Bu mesaj 18.9.15 tarihinde kaybolan verilerden kurtarılmıştır >
  • quote:

İsmi listede olmayanlar kontrol edip yazarsa listeyi güncellerim arkadaşlar

Cahilliğime verin arkadaşlar.
    Bu liste ne için kullanılıyor?

• quote:

quote:

İsmi listede olmayanlar kontrol edip yazarsa listeyi güncellerim arkadaşlar

Cahilliğime verin arkadaşlar.
    Bu liste ne için kullanılıyor?

Araç sahiplerini ana sayfaya ekliyoruz hocam

• Arkadaşlar güncel listemiz budur ismi olmayan beni etiketleyip yazarsa listeye ekleme yaparım

1)Cihanair 2013 model STYLE Beyaz 15.000 km ESP Paketli
    2)Cihanair 2013 model SYTLE Kırmızı 10.300 km ESP paketli
    3)DrHw Marka renk belirtilmemiş
    4)zip_16 Marka renk belirtilmemiş
    5)omkkio 2013 model
    6)murrix 2012 model Beyaz referans
    7)uguroz89 2012 model beyaz 22.000 km ESP paketli
    8)Hg34 2013 Beyaz style pan.sunroof 6500 km
    9)trocero 2012 model 23,000 km'de ESP paketli
    10)Kongor 2013 model Kırmızı ESP paketli
    11)bobbege 2013 model Beyaz 1035 km ESP paketli
    12)brightvisit 2013 ibiza sc fr 1900 km
    13)Dark_Soul 2012 model style 20,000km'de
    14)krmhll48 2011 model beyaz style
    15)hunky 2013 Kırmızı İbiza Style Paket ESP paketli
    16)ibiza_59 2014 beyaz ibiza
    17)diegoforlan 2013 Kırmızı ESP paketli

• beni de ekle o zaman kardeş :)
    2015 1.2 Tsi Dsg Style

• Arkadaşlar ben de uzun zamandır araç bakıyorum.
    Tipinden ve f/p oranından ötürü ibizada karar kıldım.

Aklımda bazı sorular var yardımcı olursanız sevinirim:

1- 2011 ve 2012 modellerinde bir değişiklik oldu mu? Kronik arıza veya standarda eklenen opsiyon Özellikleri vs? Ayrıca 2012 de 2 ayrı kasa görünüyor. Makyajlı kasası daha güzel elbette. Bu Araçlarda Donanım olarak da fark var mı?

2- esp opsiyonel miydi 2011 ve 2012 modellerde? Yoksa styleda standart mı? Ilanlarda referans olup da esp özelliği var yazanlar var durum nedir acaba?

3- 2011 ve 2012 model için en fazla kaç para vermeliyim? Eşim de bu araçta öğrenecek o yüzden 1.2 tam/yarı otomatik istiyorum. Hill holder olursa da süper olur çünkü kadınlar için güZl bir özellik. Mesela hill holder standart mı acaba?

4- Hız sabitleyici özelliği de belirsiz. referans ve Style paketlerde 20111 ve 2012 moddellerde mevcut mı standart olarak?

5- dsg şanzıman için konuşulanlar belli. 2011 ve üstü dsglerde durum nedir?

6- arkadaşlar ön konsolun çok adi göründüğünden bahsetti. Sert plastiktenmiş ve kötü görünüyormuş. Fikriniz nedir?

Son olarak 2011 111. Yıla özel üretim 30000 kmde kazasız 1.2 Opel Corsa enjoy için 33.500 fiyat için anlaştım. Fakat Aklım ibizada. Hele bu ve bunun gibi 2011 2013 arası easytronic vitesli Opel Corsalarda klima açıkken bazen fren tutmaması olayını öğrenince iyice soğudum. İbiza fiyatları daha fazla. 34 37 arası az hasarlı araçlar mevcut. Bu iki araç Arasında seçiminiz ne olurdu?

Detaylı açıklama yazan olursa müteşekkir kalacağım. 7 ay oldu hala araç bakıyorum :)
    Bütçem 30000di fakat pederden 3-4 borç Alabilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: #berk

Arkadaşlar ben de uzun zamandır araç bakıyorum.
    Tipinden ve f/p oranından ötürü ibizada karar kıldım.

Aklımda bazı sorular var yardımcı olursanız sevinirim:

1- 2011 ve 2012 modellerinde bir değişiklik oldu mu? Kronik arıza veya standarda eklenen opsiyon Özellikleri vs? Ayrıca 2012 de 2 ayrı kasa görünüyor. Makyajlı kasası daha güzel elbette. Bu Araçlarda Donanım olarak da fark var mı?

2- esp opsiyonel miydi 2011 ve 2012 modellerde? Yoksa styleda standart mı? Ilanlarda referans olup da esp özelliği var yazanlar var durum nedir acaba?

3- 2011 ve 2012 model için en fazla kaç para vermeliyim? Eşim de bu araçta öğrenecek o yüzden 1.2 tam/yarı otomatik istiyorum. Hill holder olursa da süper olur çünkü kadınlar için güZl bir özellik. Mesela hill holder standart mı acaba?

4- Hız sabitleyici özelliği de belirsiz. referans ve Style paketlerde 20111 ve 2012 moddellerde mevcut mı standart olarak?

5- dsg şanzıman için konuşulanlar belli. 2011 ve üstü dsglerde durum nedir?

6- arkadaşlar ön konsolun çok adi göründüğünden bahsetti. Sert plastiktenmiş ve kötü görünüyormuş. Fikriniz nedir?

Son olarak 2011 111. Yıla özel üretim 30000 kmde kazasız 1.2 Opel Corsa enjoy için 33.500 fiyat için anlaştım. Fakat Aklım ibizada. Hele bu ve bunun gibi 2011 2013 arası easytronic vitesli Opel Corsalarda klima açıkken bazen fren tutmaması olayını öğrenince iyice soğudum. İbiza fiyatları daha fazla. 34 37 arası az hasarlı araçlar mevcut. Bu iki araç Arasında seçiminiz ne olurdu?

Detaylı açıklama yazan olursa müteşekkir kalacağım. 7 ay oldu hala araç bakıyorum :)
    Bütçem 30000di fakat pederden 3-4 borç Alabilirim.

2013'de ibiza makyajlandi
    2015 yilina kadar esp oosiyondu
    Style pakette cc standart

• 2014 Aralık ayında 1.2 tsı DSG Seat İbiza aldık. Aracın kliması dijital klima. Klimanın üzerinde fanı arttır ve fanı azalt olarak tuşlar mevcut. Mayıs ayında sıcaklarla birlikte klima kullanmaya başladık. Aracın fan azalt tuşu üzerindeki pervane simgesi silindi. Aracı Kocaeli keleşler Seat servisine götürdük ve aldığımız cevap 2000 TL masraflı müşteri kullanıcı hatası. Ben fan tuşunu nasıl yanlış kullanmış olabilirim? Yanlış kullandım diyelim niye sadece bir tuş silindi? Aracım henüz 8000 km ve 2 yıl sözde garantisi var. Kimseye Seat almasını tavsiye etmiyorum. kendim de bir otomotiv firmasında kalite mühendisiyim. Kesinlikle çok pişmanım.

##SEAT İBİZA  TSI MOTOR ARAÇ SAHİPLERİ BURAYA ##

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi livefreestyle -- 6 Ekim 2015; 20:19:42 >
  • livefreestyle kullanıcısına yanıt
    Direk şikayet vara yazın hocam

• Merhaba değerli ibiza kullanıcları arkadaşlar, bende yaklaşık 1 aydır sizlere katıldım. Aracım 2015 TSI DSG 1.2 STYLE 11000 km de , ilk defa bu denli yeni bir araç kullandığım için bakımı felan nasıl olur bilemedim. Araştırdığım kadarıyla 15.000 bakımı varmış onu bekliyorum düzenli bir bakım için.Aracın sürüşü duruşu herseyi cok akıcı , severek kullanıyorum. Tek sorunum yakıtla ilgili soru işaretleri. Yaklaşık 30 kuruş civarın da yakıyor diye hesaplıyordum ama arabada ki yakıtla kalan km göstergesi canımı sıkmaya başladı . Nerdeyse her kontak kapatım açtığım da 10-20 km kalan yol hesaplaması düşüyor.Hatta bu gün trafikte 90 km den yaklaşık 10 km kullandım iki kez kontak kapatıp açtım en son kapatırken 30 km ye kadar düşmüştü göstergesi bu durum normal mi , yoksa ben yanlış bişeyler mi yapıyorum yada bir yanlışlık mı var ? Bir anda arabaya benzin yetiştiremez oldum , yorumlarınız nedir?
  • Selamlar.
    İbizanın benzin otomatik versiyonu, "1.0 EcoTSI 110 hp DSG S&S" versiyonuyla fiyat listesinde yerini almış.
    Liste fiyatı 54.500TL.
  • quote:

Selamlar.
    İbizanın benzin otomatik versiyonu, "1.0 EcoTSI 110 hp DSG S&S" versiyonuyla fiyat listesinde yerini almış.
    Liste fiyatı 54.500TL.

Bana biraz pahalı geldi
    Birde 3 silindir motoru sevmiyorum
  • 
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.