Şimdi Ara

!!! Seat Ibiza hakkında !!! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
28.773
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • 17.250 herşey dahil. 500 ytl kadar pahalı ama güvenilir bir yerden aldım içimde bir kuşku yok.

iyi günler
  • quote:

Orjinalden alıntı: The_BaD

Merhaba.

2004 model 1.4 100 beygir seat ibiza signo aldım daha bugün. Merakımı yenmek amacı ile bayağı bir turladım. Yakıt konusunda 6,3-7,1 gördüm sakin ve agresif kullanıma bağlı olarak ki uzun yolda 6 nın altına iner sanırım. Arabayı aldığım gerçi 1 gün bile olmadı ama gerçekten isabetli bir karar verdiğime inanıyorum. Hızlanması olsun vites geçişleri olsun donanım olsun benden geçer not aldı. Ayrıca süspansiyonları sarsıntıları bayağı bir kesiyor. Tavsiye ederim.

km kaç hız sabitleme ve esp varmı
  • quote:

Orjinalden alıntı: biz

quote:

Orjinalden alıntı: The_BaD

Merhaba.

2004 model 1.4 100 beygir seat ibiza signo aldım daha bugün. Merakımı yenmek amacı ile bayağı bir turladım. Yakıt konusunda 6,3-7,1 gördüm sakin ve agresif kullanıma bağlı olarak ki uzun yolda 6 nın altına iner sanırım. Arabayı aldığım gerçi 1 gün bile olmadı ama gerçekten isabetli bir karar verdiğime inanıyorum. Hızlanması olsun vites geçişleri olsun donanım olsun benden geçer not aldı. Ayrıca süspansiyonları sarsıntıları bayağı bir kesiyor. Tavsiye ederim.

km kaç hız sabitleme ve esp varmı

Hız sabitleyici var Signo'larda ama ESP o sınıfta hiçbir araçta yok.
  • 2000 model 1,6 16 walf signo aldım 108.000 de 12.000 ytl. sizce nasıl? araba orjinal!!
  • quote:

Orjinalden alıntı: perperek

bak arkadaşım benden sana ince bir tavsiye traktör motoru diye tabir edilir-masrafları sürekli çıkar-diyecek nerden biliyorsun etrafımda çok vardı leasibngle alınıp ellerinde kalan araçlar neyse gelelim dedikodudan çok kendi tecrübelerime-aynıt tdi motorun büyük olanı passatta vardı 130binde iyice adamın........beller her ay garanti bittikten sonra 300ytl özel servisde hortum ve krum temizliği olurdu tıkannıp turbosuz gidiyor -ha bak passat diyorum ona rağmen içi traktör burda sessiz olduğunu iddi edecekler yalandan başka bir şey değil...neyse bundan birkaç yıl önce 2004kasa cordobam vardı 100.00km de sattım oda doğuş geri aldı kimse 1.4 benzinliyle 1-2yılda 100.000km yapmadığı için müşteriler korkuyor ama otomobili almadan önce kullananlara 4ay sordum tdi ile farklarını farkı çok daha konforlu motor traktör değil daha fazla devir varha en büyük fark ne biri şehiri içinde az yakar ama 1.4 cordoba benzinli şehirlerarası seni en az 800-860km götürü ortalama 110km hız ile ben yavaş veya sabit kullanmam-bir kere 90km ve en alt devir bantlarında kullandım 900km mesafeyi geciyor bir depo benzinle-bazıları bunu 1080km yaptık falan diyorlarda ben okadar kullananmam sıkılırım...

aklın varsa 1.4 full benzinli alırsın 2.el

Eğer bahsettiğiniz 1.9 TDI Passat ise o araçlarda sıklıkla Turbo sorunu v.s yaşandı. Aynı motoru kullanan İbiza Cupra aracım vardı, 110.000 km'ye kadar rutin bakımlar dışında servise 1-2 ufak sorun dışında uğramadım bile. Zaten diğer Passat kullanıcılarına da sorarsanız Passat'larda bu sorunlar genelde yaşanıyordu. Fakat ben 1.4 TDI motoru kullanan Fabia, Polo, Cordoba, İbiza gibi araçlarda bahsettiğiniz sorunları yaşayanları görmedim. Ayrıca motora kimse sessiz demiyor. Özellikle motor soğukken gürültülü çalışmasını kimse inkâr etmez zaten. VW gurubun Traktör motoru kendini kanıtlamış bir motordur. Ülkemizde kalitesiz yakıta karşı en dayanıklı motorlardandır. Forumda onlarca 1.4 TDI kullanıcısı mevcut, ayrı ayrı görüşlerini alabilirsiniz.
  • Daha önce defalarca kez söyledik; TDI'ın sesinden ancak aracın sahibi olmayan, dışından bakan, ya da en fazla "2 turlayan" kişiler şikayet ediyor. Bunun dışında TDI kullanıcıları olarak TDI'ın sportif sesini başka hiç bir dizelinkine değişmeyeceğimizi belirtiyoruz zaten her fırsatta.

TDI'ın kükremesinden rahatsız olan, almaz; olmayan alır. Bu kadar basit durumdur bu. Müstakbel alıcı aracı kendisi dener; kendisi karar verir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SEAHAWK_3025 -- 15 Temmuz 2008; 17:47:33 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: zzzz222

2000 model 1,6 16 walf signo aldım 108.000 de 12.000 ytl. sizce nasıl? araba orjinal!!

İmzasına ''Araba seçmek çok zor''yazan biri için iyi seçim,güzel fiyat.Cordoba seçtiniz sanırım.

• İmzasına ''Araba seçmek çok zor''yazan biri için iyi seçim,güzel fiyat.Cordoba seçtiniz sanırım.

cordoba değil ibiza aldım hp olması tercih sebebım. araba çok güzel kaçıyor ilk defa manuel sürmeme rağmen hiç zorluk çekmiyorum.

bir sorumda seat ibiza 1,6 16 walf signo deposu kaç lt acaba. ve yedek litrede kaç lt? bilen varmıdır..
  • quote:

Orjinalden alıntı: zzzz222

İmzasına ''Araba seçmek çok zor''yazan biri için iyi seçim,güzel fiyat.Cordoba seçtiniz sanırım.

cordoba değil ibiza aldım hp olması tercih sebebım. araba çok güzel kaçıyor ilk defa manuel sürmeme rağmen hiç zorluk çekmiyorum.

bir sorumda seat ibiza 1,6 16 walf signo deposu kaç lt acaba. ve yedek litrede kaç lt? bilen varmıdır..

Hayırlı olsun,İbiza da Cordy'nin kardeşi zaten.Aracınızın deposu 45lt'dir.

Bu arada sizi de kulübümüze üye yaptım.Aramıza hoşgeldiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enoman -- 17 Temmuz 2008; 16:37:22 >
  • 2000 model seat ibiza aracımın direksıyon kutusundaki arızadan dolayı yağ kaçırdığını gorduım. tornacıda düzelttirilip taktırdım. bana 250 ytl ye mal oldu. ancak bunu yaptıktan sonra alakasız olabilir belki ama bence alakalı, arabanın içine motor sesi çok gelmeye başladı. benım aracım 1,6 signo ve 100 hp bu özellikte bir arabayla 4 kişi içindeyken sanki 5. vitesteyken 6 yı ıstıyor gibi ses geliyor. bu yuzden 140 ı gecemıyorum. hatta 120-140 diyebilirim. bunun nedeni nedir acaba? acaba ses yalıtımla alakalı bi kaç parça varda onumu taktırmadı tamirci? 140 km hızde devir normal ama ses çok..
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.