Şimdi Ara

Seat Ibiza Cupra mı ? VW Scirocco mu ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
739
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Üniversite öğrencisiyim.

Zevkli, konforlu, spor coupe bir hot-hatch araç arıyorum. 2 araç da ikinci el 2014 model, az km alınacak.

Tavsiye verirseniz sevinirim artılarıyla ve eksileriyle..

İyi akşamlar.

• Konforlu olmaz ikiside. Konforlu hot hatch olmaz daha doğrusu. Belli bi bütçeyi aşmadıktan sonra.

Ama o ikisi arasından İbiza Cupra gider hem daha atik hem daha kült. Scirocco her yerde var.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Otomatik şart mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar
    Ben eğer ilk araban olacaksa vw scirocco öneririm. İkiside inanılmaz keyifli araçlar, sadece aralarından sciroccoyu kullandım ama ibiza cupra da sürüş dinamikleriyle çok övülen bir araç. Birde ikisinde de DSG belası mevcut, ama scirocco da manuel tercih imkanı da var, bunu da göz önünde bulundurun derim. Eksi olarak eger biraz olsun gazlarsan tüketim bir anda 12 leri buluyordu scirocco da, cupra da benzerdir. Cupra larda birde motorun yağ yakıp yakmadıgını muhakkak sorun derim, eski kodlu motorlar da böyle bir şey vardı. Bende senin gibi üniversite öğrencisiyim ikiside kendine baktıracak araçlar. Scirocco birde top gear tarafından sınıfının en iyisi seçilmişti yanlış hatırlamıyorsam. İkiside mutlu eder bence.

• Scirocco çok daha keyifli bir araba,oturma pozisyonu vb olsun bir üst segment alma şansı varken ne diye cupra alasınız ki.
    Mümkünse yeni kasayı zorlayın hatta 160DSG olmasa bile cam tavan,bi-xenon lu 125hp de çok güzel olur.
  • scirocco gayet konforlu bir araç ibizanın normali bile sert

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: drdrizzt

Konforlu olmaz ikiside. Konforlu hot hatch olmaz daha doğrusu. Belli bi bütçeyi aşmadıktan sonra.

Ama o ikisi arasından İbiza Cupra gider hem daha atik hem daha kült. Scirocco her yerde var.

İbiza cuprayı bilmiyorum da siz hiç scirocco kullandınız mı? Konforsuz derken kime göre neye göre. Bir çok C sınıfı arabadan konforludur Scirocco.
  • Bence İbiza

• İbiza cupra al farklı ol bence, scirocco her yerde
  • gyradel kullanıcısına yanıt
    Hocam hot hatch kavramına aykırıdır konfor bu arabada aranmaz, süspansiyonu serttir, gaz tepkileri anidir, üstüne bi de sert kullanım da zaten konfor isteyen adam hot hatch seçmez genelde bunu söylüyorum.

Scirocco'yu alıp yeni asfaltta 90 sabit gidilecekse tabii ki konforludur bi şey diyemem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drdrizzt -- 19 Şubat 2016; 20:18:56 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: algülümvergülüm

Otomatik şart mı?

Değil hocam, hatta mümkünse manuel.
  • Cupra kesinlikle. Scirocco apaçiler yüzünden dile düştü zaten.

• 160 lık rocco kullandım cupra da kullandım,hissiyatı cuprada aldım..
  • İbiza derim.
  • Şöyle oynanmamış tayyar daha hoş olmaz mı? En ateşli hatchback
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-2-sahibinden-temiz-garaj-arabasi-255649495/detay
  • Scirocco varken Ibiza alınmaz

• Kesinlikle Cupra... Arabamı alırken doğuşta tek kalan 2015 ibiza cupra vardı almadığım güne pişmanım cidden Cupra yaşanması gereken bir araç.
  • illa ikisinden biri olacaksa cupra.

Scirocco iyice ele ayağa düştü. Tam bir apaçi arabası oldu. Kötü araba değil ama imajı felaket. S2000'de aynı kaderi paylaşıyor.

ama bence Mini Cooper S falan bak. Hem çok daha tarz ve dikkat çekici hem de zevkli bir aracın olur.

DSG, Manuel kısmında ise yeni bir araç alacaksan düşünmeden dsg al ama eski ve oynanmış bir araç alacaksan dsg'den uzak dur.

• Yani iki araçta gerçekten hothatch kavramlarını yaşatan arabalar.Scirocco mesela gerçekten herşeyi ile çok keyifli bir araç.Seat ıbıza cuprada öyle.Ama scırocconun arkadaşların söylediği gibi kötü bir imajı var.
    Ibıza cupra derim ben bu seçenekler arasında konfor kavramı çok daha azdır sciroccoya göre ama ben iki aracıda sürdüğümde o hothatch duygusunu yarım tık daha fazla almıştım çuprada çok keyifli bir makinaydı.Scıroccoda öyle gerçekten çok keyifli ama imajı kötü malesef
  • ControlYourDream kullanıcısına yanıt
    Peugeot 208 1.6 thp gti

Düşünün derim hocam hem bu iki araçtan daha spor bi araba konsolu filan da daha kaliteli gücü de daha yüksek

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.