Şimdi Ara

*****---SEAT İBİZA/CORDOBA KULÜBÜ---*****(108 ÜYEYİZ!!!) (38. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.325
Cevap
55
Favori
481.888
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: uFucklıq

pckopat bugün senin şu superchıps olayını biraz derinlemesine araştırdım araç muayne istasyonlarını almanlar satın almışlar ve arabaları kapsamlı testten geçiriyorlarmış dyno yada krank testlerinde aracın ruhsatında yazan bilgilerle çakışıyorsa araca izin verilmeyeceğini öğrendim tabiki egzoz vs. muaynelerindede araç tamamen farklı değerler veriyor bu konuda böyle küçük çaplı birkaç bilgi geldi bende şimdi sana yazıyorum sonradan başını ağrıtmasın diye haberin olsun???

Benim superchips değil. Yani beyinde ekstradan herhangi bir parça/modül/kablo/alet/edevat/chip yok. Yazılımla sağlanan değerler. O yüzden birşey olacağını sanmıyorum. Uyarın için teşekkürler.

Ayrıca yazılım emisyon değerlerini değiştiremez emisyon değerinin değişmesi için zengin karışımda problem olması arabanın fazla yakması ya da yağ yakması gibi problemleri olması lazım. Yazılım sadece biraz daha fazla turbo basıncıyle ekstra beygir ve tork sağlıyor hepsi bu.

• Parça kısımda bi problem yok senin aracının atıyorum ruhsatta 100 ps yazıyorsa dynoda araba 130 ps çıkarsa o zaman ruhsatta görünen çıkmadığı için sorun oluşuyor dedi bi arkadaşda tam derinlemesine soramadım işler yüzünden zaten ordaki adamlar anlıyor arabaya ne yapıldığını sorun arabanın 100 hp görünüp orda 130 luk veya 80 lik görünüp 110 ps çıkması olayı ruhsatta bilgiler çakışıyorsa araç muayneden geçemez dediler bende size soruym bi dedim nedir ne değildir diye??..
  • gönüllü muayeneye gidip dynoya mı çıksak acaba muayenedeki frenleme kabiliyetini ölçüyor diye biliyorum
  • Benm arkadaşın aracını 1.vitesin sonuna kadar bakmşlar sonrada bırakmışlar bende hiç bakmadılar zaten kıllık yapıyorlar bakarken falan ben gittğim zamanda emir verir gibi şunu çıkar bunu çıkar tarzı konuşmaları vardı sizde nasıldı bilmiyorum aklınızda bulunsun..
  • Merhaba, ben de yarın 2007 model 40 bin de ibiza 1.4 tdi 80hp stylance versiyonunu satın alacağım. Araç hakkında genel olarak bir bilgi verebilirmisiniz? Kronik sorunları varmıdır? Bu ilk seat ım olacak inşallah sorun çıkmaz:)
  • Hayırlı olsun diyelim araç problemsizse bi arıza çıkaracağını sanmıyorum önceki yorumları okumuşsanız zaten bi fikrinizde olmuştur kafanızda önemli olan temiz ve uygun araç bulmak km side düşük inşallah sıkıntı çıkarmaz..
  • Teşekkürederim. Genel olarak forumda araçla ilgili sorun olduğuna dair birşey yok. Yüksek hızlarda yol tutuşu ve gürültüsü nasıldır acaba?
  • Yüksek hızda motor sesi gelmiyor içeri pek ama kapı fitilleri iyi değilse rüzgar sesi gelebiliyor biraz. Yol tutuşu gayet iyi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xmasterx

Teşekkürederim. Genel olarak forumda araçla ilgili sorun olduğuna dair birşey yok. Yüksek hızlarda yol tutuşu ve gürültüsü nasıldır acaba?

Hocam benim aracım 1,4 tdi değil 1,9 tdi 130 pslik olanı..Ama 1,4 tdide kullandım

Araç 1,9 a göre pasif kalabilir ama 1,4 için bence çok çok iyi gidişide hiç fena değil özellikle rampada çekişi olsun zaten alınca hemen fark edeceksiniz ayağınız korkmadan gaza gider gazda hemen tepkisini verir..Tabiki yakıt olarakda yaklaşık benim arabaya göre 1-2 lt arasında daha az yaktığını söyleyebiliriz uzun yol için konuşursak biz 1200 kmde 5-5,5 ortalama yapmıştık ki neredeyse 140ın aşşağısını görmeden araba ki bence çok iyi bir rakam normal şartlarda 4-4,5 lt seviyelerinde dolaşıyor öyle söyliym..Motor ilk başta gürültülü gelecektir fakat sonradan sizde alışacaksınız bu sesi hatta sevebilirsiniz bile onun dışında motor sesi daha çok alt devirlerde geliyor yüksek hızlarda ise soğuk asfaltta yol sesi alırsınız..Tutuş olarakda hiç bir problemi yok gayet oturaklı bir araç öyle kamyon falan yanınızdan geçerken uçmassınız :)))..Yanlız arabayı nazik kullanırsanız keseniz için iyi olur sadece bu uyarıyı yapabilirim çünkü araç gerçekden kötü yol arabası değil arabanın suçu yok tamamen oda türkiye yollarından kaynaklanan çukurlardan falan kaynaklanıyor :))..

• iyi günler arkadaşlar bugun akşam üstü kesin olarak kara vermem gereken bir araba var yardımcı olabilirmisiniz acaba
    2000 model seat ibiza 1.6 stella benzinli tüp yok arabada sağ ve sol çamurluk değişmiş ve bel altı boya var kaportacı şasinin sağlam olduğunu söyledi motorcuya götürdük oda motorsesinin iyi ve herhangi garip bir ses yok dedi egzozuda kontrol etti iyi dedi. arabnın içinde aksamlar iyi dijital klima yol bilgisayarı 4 cam otomatik abs 2 airbag asr çeride bir sorun olarak sol arka kapı açma kolu çalışmıyor kırık filandeğil ama açmaya çalıştığınızda olmuyor. fiyat 10.250 tl sizce nasıldır ve ilk aldığımda nekadar masraf yaparım acaba bilgilendirirseniz sevinirim iyi günler tekrar...
  • birileri varmı acaba bir sorundan dolayı arabayı iki gündür alamadım cevapverebilecek varmııı
  • sevgili abiler bana 2007 model ibiza ön tampon lazım komple sisler hariç.bildiğiniz çıkmacılar var mı sorabileceğiniz ya da servisten hesaplı olarak alabileceğiniz? aracım 2008 cordoba servisten almak istediğim zaman şaşi numarası istiyorlar zaten.bir bilgisi olan ve yardımcı olabilecek olan var mı acaba ?
  • Selam arkadaşlar
    Cordoba alma arifesindeyim. 1.4tdi ile ilgileniyorum. 2006 modellerde herhangi bir kronik problem yaşanmakta mı? Özellikle aracın neyine dikkat etmem gerekir alırken.

Bir de s-rider modeli ile stylance arasında ne fark var. Ben bir fark yakalayamadım. ???
  • quote:

Orijinalden alıntı: nevz@t

Selam arkadaşlar
    Cordoba alma arifesindeyim. 1.4tdi ile ilgileniyorum. 2006 modellerde herhangi bir kronik problem yaşanmakta mı? Özellikle aracın neyine dikkat etmem gerekir alırken.

Bir de s-rider modeli ile stylance arasında ne fark var. Ben bir fark yakalayamadım. ???

Turbo - şasi ye dikkat edin her arabada dikkat edilmesi gerektiği gibi gerisi kendini belli eder.

Stylance'de direksiyondan kumandalı mp3 çalar bulunmakta ve motor 80 hp'ye çıkarılmış 75 s-rider. Direksiyonunda mp3 çalar kumandası bulunmayıp modeline stylance yazanlar yanlış yazanlar. S-rider onlar. S-riderda da ufak tefek fazlalıklar ve Stylance'e göre ama önemli şeyler değil mesela yolcu koltuğu altı saklama gözü gibi.

Herhangi bir kronik problem yaşanmamakta. Ben senelerdir kullanıyorum çok şükür

• arkadaşlar 2000 model signo tdi kullanıyorum anahtardaki düğmeye basınca araba uyarı veriyor 4 lüler felan yanıo alarm kapanıo ama kapıların kilidi açılmıo toros gibi tek tek açıyorum tüm kapıları sürücü kapısındaki düğmeden basıyorum ondanda arabadan ses gelio çık çık diye ama kapılar ne kitleniyor nede açılıyor sürücü kapısından anahtarla açim diorum sadece sürücü kapısı açılıyor sonra biniyorum tek tek elimle diğer kapıları açıyorum sorun sizce ne olabilir yardım edin
  • seat cordoba 1.6 signo benzinli 2001 model 13 500 tl

beyler bu arabayı gormeye gideceğim fikirleriniz nedir acaba .

120 bin km.
    km si orjınal diyor sahibi.

ilk sahibiymiş ve butun bakımları seat servisinde yapıldı dedi. istersen götür servise herşeyi söylesinler sana dedi sahibi.

hiçbir kazası yok

fiyatı ve özellikleri hakkında ACİL yorum yapabilecek varmı acaba?
  • Arkadaşlar merhaba,

Bende aranıza katıldım. 2008 model seat ibiza stylance ile. 1 aydır kullanıyorum gayet memnunum. Yakıt ve performansı çok iyi. Süspansiyonlar gerçekten biraz sert. Yol tutuşu harika. Motor Sesi ilk çalıştıgında fazla ama hız arttıkça motor sesi azalıyor. Bence o kadar ses te sorun olacak kadar fazla değil.
    benim size sormak istediğim bir şey var. Ben arabaya binip kontağı çevirdiğimde bir ses geliyor. Sanki bir sıvı bir yere doluyor gibi. ilginç bir ses. Sonra hemen anahtarı kapatıp tekrar açınca yeniden olmuyor. Ama 10 dakika birşey yapmazsam sonra gelip tekrar anahtarı takıp çevirince yine geliyor ses. Neden olabilir. Sizde de böyle bir ses geliyor mu?

şimdiden teşekkürler.
    iyi günler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: fikretercan

Arkadaşlar merhaba,

Bende aranıza katıldım. 2008 model seat ibiza stylance ile. 1 aydır kullanıyorum gayet memnunum. Yakıt ve performansı çok iyi. Süspansiyonlar gerçekten biraz sert. Yol tutuşu harika. Motor Sesi ilk çalıştıgında fazla ama hız arttıkça motor sesi azalıyor. Bence o kadar ses te sorun olacak kadar fazla değil.
    benim size sormak istediğim bir şey var. Ben arabaya binip kontağı çevirdiğimde bir ses geliyor. Sanki bir sıvı bir yere doluyor gibi. ilginç bir ses. Sonra hemen anahtarı kapatıp tekrar açınca yeniden olmuyor. Ama 10 dakika birşey yapmazsam sonra gelip tekrar anahtarı takıp çevirince yine geliyor ses. Neden olabilir. Sizde de böyle bir ses geliyor mu?

şimdiden teşekkürler.
    iyi günler...

Aracınız hayırlı uğurlu olsun. Kazasız belasız yolculuklar dilerim. O ses hepsinde var. O ses yakıt pompasının yakıt pompalamasından kaynaklanıyor ve her aralıklı (10dk civarı) marş basmalarda geliyor. Dikkat ederseniz depo fullken gelmez çünkü hat yakıt doludur. Gayet normal yani meraklanacak birşey yok. Kontağı çevirdikten sonra ışıkların sönmesini bekleyip marşa basarsanız daha sağlıklı olur. Sadece çekikse el freni ışığı ve turuncu motor arıza tespit ışığı kalana kadar bekleyin airbag falan sönsün ondan sonra marşa basın en ideali bu. Ayrıca kontak ilk konumdayken fazla bekletmeyin bobini yakarsınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: cemokka

seat cordoba 1.6 signo benzinli 2001 model 13 500 tl

beyler bu arabayı gormeye gideceğim fikirleriniz nedir acaba .

120 bin km.
    km si orjınal diyor sahibi.

ilk sahibiymiş ve butun bakımları seat servisinde yapıldı dedi. istersen götür servise herşeyi söylesinler sana dedi sahibi.

hiçbir kazası yok

fiyatı ve özellikleri hakkında ACİL yorum yapabilecek varmı acaba?

Fİyat temizse iyi. Km.de ideal. ABS, 2 hava yastığı, dijitlal klima güzel donanıma sahiptir. Yılına göre donanımlıdır. İyice baktırın bir sorunu alın fiyat iyi. Hayırlı olsun..
  • bu bahsedilen ses "foşurt" diye gelen mi bende de var aynısı..
    chiptuning yaptırmış arkadaşlar,depara çıkarken sol aynadan kara duman gözlemliyor musunuz?
  • 
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.