Şimdi Ara

*****---SEAT İBİZA/CORDOBA KULÜBÜ---*****(108 ÜYEYİZ!!!) (33. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
6.325
Cevap
55
Favori
481.839
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bilgiler için çok teşekkürler bir kez daha arkadaşlar.
    Araç bakınmaya başladık,inşaallah temiz, uygun fiyatlı bir araç buluruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pckopat_6

quote:

Orijinalden alıntı: drmert

Merhaba sevgili arkadaşlar.
    Bu hafta içinde yakın bir arkadaşım için 2.el araç alacağız.max 24.000 Lira'lık bütçemiz var.
    Araştırmalarım sonucunda Seat Cordoba araçlar dikkatimizi çekti.2007-2009 Arası 1,4 Dizel Stylance modeller 22-25 Bin arası.Üstalik birçoğunun km'leride baya düşük.
    Sizden ricamız "bu aracın kullanıcıları" olarak iyi ve kötü yönlerini söylerek bizi aydınlatmanız.Herhangi bir kronik sorunu olup olmadığı.
    Zira fiyatlarda ki bu düşüklük ister istemez şüphe uyandırıyor..
    değerli cevaplarınızı bekliyoruz.

O bütçeyle alacağınız en mantıklı araçlardan. Bu aracın kullanıcısı olarak donanım/performans/tüketim oranı bu sınıfının en yükseği dyebilirim.

evet fiyat özellik bakımından , bu özelliklerde bu fiyata alınabilecek en uygun araçlar.

kronik olarak , iç kapı kolları tutacak kısımlarında boya atması yaşanıyor ama her modelde olmuyor zamanla açınmadan dolayı,
    birde bende kronik sorun olarak geçmiş bazı forumlarda
    arka stop lambalarında bugulanma yapma problemi var , oda stop lambasının bir kısmı bagaj kapagına
    monte edilmesinden dolayı ama her araçda yok bu sorun ,

• black sea far buğulanması var şayet bu konuda benden fazla servise giden yoktur ki tam 6 kere arka far değişti arabanın vakum sisteminin tam etki göstermemesinden dolayı buğu yapıyor

+ temiz işçilik yapamadıkdan dolayı farlarda bi sorun yok çünkü 0 arabadan gözümün önünde söktüler 3 kere artık yeter demiştim servisteki herkesde tanıyordu abi yine mi far diyordu o muhabbete dönmüştük tam monte edememelernden dolayı vakum kısmında sorun oluşuyor ve dolaylı yoldan buğulanma oluyor ama diğer arkadaşda ise böyle birşey yoktu şans işi biraz araba ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: uFucklıq

black sea far buğulanması var şayet bu konuda benden fazla servise giden yoktur ki tam 6 kere arka far değişti arabanın vakum sisteminin tam etki göstermemesinden dolayı buğu yapıyor

+ temiz işçilik yapamadıkdan dolayı farlarda bi sorun yok çünkü 0 arabadan gözümün önünde söktüler 3 kere artık yeter demiştim servisteki herkesde tanıyordu abi yine mi far diyordu o muhabbete dönmüştük tam monte edememelernden dolayı vakum kısmında sorun oluşuyor ve dolaylı yoldan buğulanma oluyor ama diğer arkadaşda ise böyle birşey yoktu şans işi biraz araba ..

benimde sağ arka bagaj kısmındaki lambada bugulanma var,
    değiştirmeyi dusundumde pek zamanım olmadı
    defalarca değiştirip tekrar sorun olan arkadaşlar duyunca vazgectim
    yagmur yagınca birde arabayı yıkayınca su damlacıkları kalıyor,
    yıkama yapdıkdan sonra bagaj kapagını açık bırakıyorum 5dk falan bugu kalmıyor şimdilik çözümüm bu.

• arkadaşlar bi sorum olacak 1.4 tdi signo cordobalarda yan aynalarda rezistans varmı bide esp dediğimiz özellik varmı varsa nasıl kullanılıyor cevaplarınız için teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: çağrı88

arkadaşlar bi sorum olacak 1.4 tdi signo cordobalarda yan aynalarda rezistans varmı bide esp dediğimiz özellik varmı varsa nasıl kullanılıyor cevaplarınız için teşekkürler

Evet rezistans var. ESP opsiyoneldi aracı sıfır alan ekletmişse vardır eğer varsa el freninin orda ESP OFF tuşu vardır. O tuş yoksa ESP yoktur...
  • Arkadaşlar aranıza yeni katıldım 2001 seat ibiza 1.6 stella aldım...bundan sonra paylaşımlarınızı ilgiyle takip edecek ve paylaşımda bulunacam...Hepinize merhabalar...
  • ilk olarak merak ettiğim yakıtı hakkında tecrübelerinizi paylaşabilir misiniz.... 2001 ibiza 1.6 stella...
  • selam arkadaşlar
    2004 seat cordoba için anahtar senkrinizasyonunu bilen varmı..
    uzaktan kumandalı anahtarım kilidi açmıyor.sadece aracın üzerinden açıp kapatma yapaliliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozcan

selam arkadaşlar
    uzaktan kumandalı anahtarım kilidi açmıyor.sadece aracın üzerinden açıp kapatma yapaliliyorum.

KULLANIM KLAVUZUNDAN TERCÜME:

Senkronizasyon

Eğer radyo verici düğmesine basıldığında araç açılmazsa araç kontrol ünitesi kodu ile anahtar kodları uyuşmuyor olabilir. Bu durum verici düğmesine sistemin etkin olduğu alan dışında sıklıkla basılması halinde olabilir. Bu işlemin bir teknik serviste yapılması önerilir.

Anahtarı tekrar senkronize etmek için aşağıdaki prosedür uygulanmalıdır:
    1- Her iki anahtarın da, radyo vericili olan (A) ve klasik anahtarın (B) kullanılması zorunludur.
    2- Senkronizasyon işlemi 30 saniyede tamamlanmalıdır.
    3- Anahtar (B)’yi kontağı açmak ve anahtar (A)’yı programlamak için kullanın.
    4- Programlamaya başlamadan önce aracın açık olduğundan emin olun.
    5- Anahtar (B)’yi kontağa takın ve kontağı açın.
    6- Anahtar (A)’yı kullanarak manuel olarak sürücü kapısını kilitleyin.
    7- Şimdi anahtar (A)’da açma düğmesini basılı tutarak manuel olarak kilidi açın ve kilitleyin.
    8- Kontaktaki anahtarı çıkartın.

• Arkadaşlar Seat Cordoba 1.4 Signo 100bg. benzinli modelleri ilgimi çekiyor.
    Bu araçtan kullanan arkadaşlar araçlarının yakıt sarfiyatları hakkında bilgi verebilirlerse çok memnun olurum...

internetten araştırdığım kadarıyla yakıt tüketimi konusunda kesin bir bilgiye ulaşamadım. Bir satılık ilanında adam 100km.de 10.5lt. yakıt tüketiminden bahsetmiş. Fabrikanın verdiği teknik özelliklerde de 100km./9.5 lt. sarfiyattan bahsetmiş. Başka bir yerde de fabrika verisi olarak şehiriçi 100km./8.9lt sarfiyat verilmiş. açıkçası bu değerler fazla geldi bana ve benim gözümü korkuttu...

inceleyip beğendiğim cordoba, acaba çok mu yakıyor ve o yüzden mi 2. eli çok iyi değil diye düşünmeye başladım..

Babamın 1.4 75bg. Clio'su şehiriçi ağırlıklı kullanımda ortalama 7.5lt. yakıt sarfiyatına sahip. (yaklaşık 0.28TL.) Cordoba 1.4'ün de 7.5lt. -8lt. civarında yakmasını bekliyordum. acaba sizin araçlarınız ne kadar yakıyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: eranyumm

Arkadaşlar Seat Cordoba 1.4 Signo 100bg. benzinli modelleri ilgimi çekiyor.
    Bu araçtan kullanan arkadaşlar araçlarının yakıt sarfiyatları hakkında bilgi verebilirlerse çok memnun olurum...

internetten araştırdığım kadarıyla yakıt tüketimi konusunda kesin bir bilgiye ulaşamadım. Bir satılık ilanında adam 100km.de 10.5lt. yakıt tüketiminden bahsetmiş. Fabrikanın verdiği teknik özelliklerde de 100km./9.5 lt. sarfiyattan bahsetmiş. Başka bir yerde de fabrika verisi olarak şehiriçi 100km./8.9lt sarfiyat verilmiş. açıkçası bu değerler fazla geldi bana ve benim gözümü korkuttu...

inceleyip beğendiğim cordoba, acaba çok mu yakıyor ve o yüzden mi 2. eli çok iyi değil diye düşünmeye başladım..

Babamın 1.4 75bg. Clio'su şehiriçi ağırlıklı kullanımda ortalama 7.5lt. yakıt sarfiyatına sahip. (yaklaşık 0.28TL.) Cordoba 1.4'ün de 7.5lt. -8lt. civarında yakmasını bekliyordum. acaba sizin araçlarınız ne kadar yakıyor?

bu araçların en çok tutan modelleri
    1.4 TDI dizel olan modelleridir,
    bence az biraz daha bütçeni zorlamanı tavsiye ederim devir ekonomi devri,
    benzinle mucadele etmek bu aralar epey bir zor .

• quote:

Orijinalden alıntı: toggle

quote:

Orijinalden alıntı: ozcan

selam arkadaşlar

KULLANIM KLAVUZUNDAN TERCÜME:

Senkronizasyon

Eğer radyo verici düğmesine basıldığında araç açılmazsa araç kontrol ünitesi kodu ile anahtar kodları uyuşmuyor olabilir. Bu durum verici düğmesine sistemin etkin olduğu alan dışında sıklıkla basılması halinde olabilir. Bu işlemin bir teknik serviste yapılması önerilir.

Anahtarı tekrar senkronize etmek için aşağıdaki prosedür uygulanmalıdır:
    1- Her iki anahtarın da, radyo vericili olan (A) ve klasik anahtarın (B) kullanılması zorunludur.
    2- Senkronizasyon işlemi 30 saniyede tamamlanmalıdır.
    3- Anahtar (B)’yi kontağı açmak ve anahtar (A)’yı programlamak için kullanın.
    4- Programlamaya başlamadan önce aracın açık olduğundan emin olun.
    5- Anahtar (B)’yi kontağa takın ve kontağı açın.
    6- Anahtar (A)’yı kullanarak manuel olarak sürücü kapısını kilitleyin.
    7- Şimdi anahtar (A)’da açma düğmesini basılı tutarak manuel olarak kilidi açın ve kilitleyin.
    8- Kontaktaki anahtarı çıkartın.

Teşekkür ederim bu şekilde denedim ama olmadı .
    Yarın oto elektrikçiye gidip baktıracağım. durumu sizlerlede paylaşırım .
    iyi akşamlar...

• quote:

Orijinalden alıntı: eranyumm

Babamın 1.4 75bg. Clio'su şehiriçi ağırlıklı kullanımda ortalama 7.5lt. yakıt sarfiyatına sahip. (yaklaşık 0.28TL.) Cordoba 1.4'ün de 7.5lt. -8lt. civarında yakmasını bekliyordum. acaba Cordoba 1.4 Signo 100bg. benzinli araçlarınız ne kadar yakıyor?

• cordobada yaklaşık şu değerlerde yakar diye bir şey diyemeyiz kaldıki fabrika verilerinin ne kadar yanıldığını herkes görüyor 7 nin altına inmez diye söyleyebilrim max ise 15 lt kadar yakabilrsin tamamen sürüşle alakalı yani.. Uzun yol mu kısa yol mu şehir trafiği mi değil mi bunların hepsi biliyorsunuz birer etken normal bi değer olarak şehir içi tarfiğinde 7- 10 arası bir değer görmeniz % 90 olası bir durumdur..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uFucklıq -- 6 Nisan 2010; 0:00:48 >
  • muhakkak öyledir, kişiden kişiye yakıt sarfiyatı değişir ancak ben sakin kullanıyorum, sakin kullanımla şehiriçi ağırlıklı kullanımda şu kadar yaktı denebilir.. mesela ben 2001 clio 1.4 için normal kullanımda 7.5lt. yakıyor diyebiliyorum..
  • arkadaşlarımızın söylediğine göre oda 8 lt civari bi yakıt tüketiyor ama ben kullanmadğım içn size tam net rakamı veremiyeceğim tamamen onların yalancısıyım bende 1.9 131 pslik dizel var istiyorsanız onunkini verebilirim..Şu anda kullanan adamlar dediği rakam bu..
  • teşekkürler,
  • arkadaşlar seat cordoba 1.4 tdi signo türkçe kullanma kılavuzu nasıl bulabiliriz internette varmı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: uFucklıq
    arkadaşlarımızın söylediğine göre oda 8 lt civari bi yakıt tüketiyor ama ben kullanmadğım içn size tam net rakamı veremiyeceğim tamamen onların yalancısıyım bende 1.9 131 pslik dizel var istiyorsanız onunkini verebilirim..Şu anda kullanan adamlar dediği rakam bu..

bizim memlekette üst komşunun aracı signo 1.4 100bg. bugün kendisiyle konuştum, şehiriçi tüketim 100km.de 9 lt.nin üzerine bile çıkabiliyormuş. komşumuzda çok seri kullanmaz aracı.. açıkçası yakıt tüketimi oldukça yüksek geldi bana.. bizim 1.6 110bg. araç bile şehiriçi ağırlıklı kullanımda 9lt. civarı yakıyor.. bu tüketim değeri 1.4 bir araç için yüksek bence...
  • 
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.