Şimdi Ara

*****---SEAT İBİZA/CORDOBA KULÜBÜ---*****(108 ÜYEYİZ!!!) (312. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.325
Cevap
55
Favori
481.839
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 310311312313314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • açma tuşuna arka arkaya durmadan bas, aynı anda da kapı kolunun oraları yumrukla. Kırma ama

Açılırsa da iyice wd 40 ile yağla.

Geçmiş sayfalara bak bi arkadaşın başına gelmişti.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alisilin07

açma tuşuna arka arkaya durmadan bas, aynı anda da kapı kolunun oraları yumrukla. Kırma ama

Açılırsa da iyice wd 40 ile yağla.

Geçmiş sayfalara bak bi arkadaşın başına gelmişti.

O dediğine benzer şekildede denedim bir kişi içerden bir kişi dışardan ittire ittire hafif hafif darbeleye darbeleye ayrıca kumanda kilit düğmesindende açma kapama işlemi yaparakta denedim ama nafile. sigortadan felan olsa dicem her kapının sigortası ayrı ayrı olmaz diye biliyorum. Kumandadan açma kapama tuşlarına bastığım zaman sol arka kapınının dibine kulağımı yaklaştırıp dinlediğimde kapının içindeki mekanizmanın hareket ettiğine dair ses geliyor onu duyabiliyorum ama ne hikmetse kapı açılmıyor ne yapacağımı şaşırdım valla nasıl çözebilirim bu sorunu?

• Sanayinin yolu gözükmüş sana.

Benim sağ arka kapı da sorunlu. Kumandaya 3. kez basışta açılıyo. Dert etmiyorum zaten satacam nasipse

• Arabam 2007 1.4 tdi ibiza. Ses bugün meydana geldi, düz giderken ses yok,

direksiyonu sağ sol yaparken gıcırtı sesi geliyor, sanki yağsız kapı gıcırtısı gibi.

Yolda giderken boşluk ya da sağa sola çekme yok. Direksiyonun sertliği de normal.

Sizce sorun nedir başına gelen oldu mu? İşgüzar ustalar yüzünden gereksiz masraflar etmek istemiyorum

bi de arkadaşlar bizim direksiyon hidrolik sıvısı haznesi nerede ? Görünen bi kutu var eğer oysa fren hidroliği nerde ?

• bendede geliyor o ses fazla umusramıyorum şimdilik de tahminim yağı bitti sağ sola çevirince yağsız gibi ses geliyo
  • Tamam da yağı nerde bulamıyorum 😃

• Alisilin07 kullanıcısına yanıt
    Bende de aynı sıkıntı var, Kayseri'deki ustam vw grubunda kronik olduğunu söylemişti, kendisinde de passat var oturttu beni direksiyona, aynı ses vardı. Tabla burçlarını değiştirince düzelir ama bana sorarsan gerek yok demişti. 2 yıldır ara ara ses yapıyor sıkıntı etmiyorum ben şahsen.
  • Sanırım ön düzende bi sıkıntı var. önceden tık ses yoktu.

• quote:

Arabam 2007 1.4 tdi ibiza. Ses bugün meydana geldi, düz giderken ses yok,

direksiyonu sağ sol yaparken gıcırtı sesi geliyor, sanki yağsız kapı gıcırtısı gibi.

Yolda giderken boşluk ya da sağa sola çekme yok. Direksiyonun sertliği de normal.

Sizce sorun nedir başına gelen oldu mu? İşgüzar ustalar yüzünden gereksiz masraflar etmek istemiyorum

bi de arkadaşlar bizim direksiyon hidrolik sıvısı haznesi nerede ? Görünen bi kutu var eğer oysa fren hidroliği nerde ?

Elektrohidrolik sistemin yag haznesi akünün altinda

Ustaya baktirmistim, adam kıl oldu

Sizin sorun amortisor bilyalarindan galiba, onlar da amortisor kulelerinin üstünde olur. Değişimi alttan olur yani amortisor vs ne varsa sökülür.. bir de frene hic dokunmadan deneyin, arka kampanalar gacirdayabiliyor esnemeden mutevellit

Diger ihtimal de on salincak burclari.wd40 ile denemek lazım

• Teşekkürler .

Muhtemelen amortisör takozları, bilya da takozun içinde sanırım.

Ses kendiliğinden kesildi buarada.

• Kulüpten kaçış yok. :D şimdiki araç 1.4 tdi 2008 staylance. bu aralar yeni ibiza'yı kestirdim gözüme. her türlü buradayız.

Maddi sorunlar nedeniyle bmw 3.16 2006 model aracı satıp 29000 tl ye bunu almıştık. iyiki de almışız. yakıt cimrisi bizi hiç üzmedi. motor sarmasına kadar hep yetkili servise götürdük. şimdiki aklım olsa garantiden sonra hiç yetkili servisle uğraşmazdım. neticede o yağ zincirini ne olur ne olmaz deyip değiştirseler bana masraf açılmayacaktı.

Şu ana kadar yaşadığımız sorunlar (aklıma gelenler)
    -23. ayında beyni yandı garantiden değişti.
    -ön konsoldaki bardaklık yayı bozuldu. öyle duruyor. önemsiz bence.
    -klima menfezlerinden biri durup dururken çatladı. ispanyadan 80 tl ye yenisi geldi.
    -4. yılında ilk büyük kazasını yaptı. arkadan vurdular sağ teker kırıldı. kaskodan yapıldı. adam sarhoştu mahkemesi devam ediyor.
    -araba ruhsatta 4 kişilik görünüyormuş muayeneden geçmedi yeni ruhsat alındı. bunca yıl nasıl muayeneden geçti anlamadık.
    -6. yılda 120 binde iken yağ pompasının zinciri koptu bu nedenle yarım motor 4500 tl ye rektefiye oldu.
    -bu aralar alt takımlardan gacır gucur sesler geliyor ama artık satacağımdan önemsemiyorum. yeni sahibi ilgilensin.

Mazot pompası ve turbo şimdilik sıkıntısız ama sanırım değişme zamanları geldi. artık önemsemiyoruz ne zaman sorun o zaman servis.

• quote:

Arabam 2007 1.4 tdi ibiza. Ses bugün meydana geldi, düz giderken ses yok,

Sorununla ilgili daha önce başıma bu şekilde birşey gelemdi neyden olabileceğini açıkcası bilemiyorum zaten bilgisi olan arkadaşlar gerekli cevapları yazmışlar.
    Ayrıca bundan önceki mesajlarımda yazdığım sol arka kapının kilitlikalmasıyla ilgili olan sorunumuda çözdüm nasılmmı anlatayım.

Bulunduğum ildeki sanayide gitmeden önce bi kaç yerden kilitçi tavsiyesi aldım direk o ustaya gittim. Ustaya durumu anlattım dedim böyle böyle. Adam önce biraz uğraştı kapıyı anahtardan yada kapı açma kolundan açabilirmiyim diye ama olmadı. Sonra dediki bu kilidi kırmamız lazım ancak öyle açabiliriz. Dedim nasıl olacak ? Dedi kapı içi döşemesini çıkarıp kilidi kapının içinden kırıp çıkaracağız ancak öyle olur dedi dedim tamam.Sonra usta işe koyuldu kapı iç döşemesini sağdan soldan kanırta kanırta alt ve yan kenarları açtı zaten geçmeliymiş kapıya sonra üst tarafı yani pencere kısmını yukarı kaydırarak çıkardı. sonra kapının içinde camın olduğu bölümü ayıran bir izolasyon sacı gibi bir şey vardı metal onuda söktü çıkardı. Kilidin kapı içindeki olan gövde kısmı tam ortada olmamakla birlikte kapının iç kısmında göründü kafanı o yöne bakarak kapıya doğru dayayınca görünecek şekilde kilit gövdesi görünüyordu. Sonra eline bir çekiç ve keski gibi ucu sivri bişey aldı başladı çekic ile vurmaya kilit gövdesine. Vura vura kilidi parça parça ede ede kapının içine un ufak parçaları doldu kilidin ve uzun uğraş sonunda kapımız açıldı Sonra kapı içini temizledi parçaları boşalttı yeni bir kilit getirdi kapıya taktı tekrar geri kalan kısmın montajladı ve kiltileri yağladı teslim etti. Şimdi gelelim işin maddi boyutuna taktığı kilit yan sanayi bir kilit. Kilit ve işçilik ücreti toplam 190 tl para ödedim. Sonrasında internet baktığımda kilidin fiyatı 130 tl civarı +- değişmekle birlikte yaklaşık 60 tl gibi işçilik ödemiş oldum.
    Şimdi diğer kapılara göre yeni kilit takılan kapı daha güzel kilitlenip açılıyo kapıyı açıp kapatırken daha tok güzel ses veriyor
    Her neyse böyle bir durum başına gelen biri olurda ne yapması gerektiğini bilmiyorsa bu durum bir örnek olur. Herkese iyi forumlar

• Ayrıca bir husu belirtmeyi unuttum.

Kapının iç döşeme sökme işlemine başlayıp kilit kırıp kapıyı açması yaklaşık 1-1,5 saat sürdü bilginiz olsun.
  • Büyüyen ailemizin ihtiyaçları doğrultusunda:Oyak kampanyasından Megane sedana yazılmıştık, teslim tarihi yaklaşmakta. Bu sebeple yaklaşık 13 yıldır; iyi günde, kötü günde kullandığımız, Seat Ibizamızı bugün itibariyle satılığa çıkardık. Bu forumda; bilgi paylaştığımız herkese teşekkür ederim.
  • Hayırlı olsun yeni aracın, ben de değiştircem nasipse.
    Sağolun, daha iyisi sizlerin olsun.
    Gicirti amortisor ust takozundun orda bilyalarin dagilmasimdam. Bendr de degismisti.

• Hocam kilit mrkanizmasi nerde 130 tl bi link alabilirmiyiz. Malum kronik switchlerimiz sorunlu. Olurda değiştirirsek diye

• quote:

Orijinalden alıntı: ShadowOfSpirit

Hocam kilit mrkanizmasi nerde 130 tl bi link alabilirmiyiz. Malum kronik switchlerimiz sorunlu. Olurda değiştirirsek diye

Merhaba hocam. Değiştirdiğim sol arka kapı kilit mekanizmasının markası ustanın rafında kutusunda dururken baktığımda SGR marka idi ama tam olarak SGR kodu nedir dersen inan kutuyu elime alıpta incelemedim. Ustaya sormuştum montaj esnasında bu kilit mekanizması normalinde en çok hangi araçlara uygun diye oda bana golf, passat serilerine uyumlu olduğunu söylemişti. Biliyosunuz seat da volkswagen gurubunun olduğu için parçaları uyumlu oluyo. Usta kilidi kutudan çıkarıp yerine denedi birebir uydu ve sorunsuz şekilde çalışıyor. Aldığım kilidin tam olarak SGR kodunu bilmemekle birlikte linkini verdiğim sol arka kilid mekanizması uyumlu sanırım zaten sitede uyumlu olan araç modelleride bildirilmekte umarım işine yarar.
    https://www.aloparca.com/yedek-parca/SGR/-MERKEZI-KAPI-KILIT-MOTORU-/27003/80202898

• Hmm sadece kilit kısmı sanirim switch filan icermiyor. Yoksa 200 e zor bulmuştuk. Bide bizim araclara ozel bildigim kadariyla

• 
Sayfa: önceki 310311312313314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.