Şimdi Ara

*****---SEAT İBİZA/CORDOBA KULÜBÜ---*****(108 ÜYEYİZ!!!) (311. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.325
Cevap
55
Favori
481.888
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 309310311312313
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hocam termostadı deiştirin üstünde benim bildiğim 60 lık oluyo 40 taktırdım erken ısınmaya başladı kalorifer dizel olunca çok geç sınıyo bu namussuzlar :) 40 lık dediğim kışlık 60lık olan da yazlık olması lazım
  • Arkadaslar 2007 mod cordobamızın kapı fitilleri biraz deforme olmuş durumda değiştirmek istiyorum bilgisi olan veya değiştiren arkadaş varmı acaba saygılar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • http://www.seatclubofficial.com/forum.php

Arkadaslar bende bundan sonra seatcilarin daha aktif oldugu bu sitede olucam. Ha sadece arabam için. Bi sorununuz sorunuz olursa muhabbetine de olsa beklerim.bulundugumuz illerde cok sayida organizasyonlar yapılıyor.en basitinden balikesir ekibi olarak seat polar ust yaptirdik tum ekibe. Saygilar.

• Kapı fitili için araştırma yaptınız mı? Bende elden geçirmek istiyorum.

Geçen hafta perşembe en üst bakım olan enjektörlerin bakımını yaptırdım alt devirlerindeki sorunum çözüldü. Üst devirlerde zaten yazılımdan dolayı sıkıntı yaşamıyordum. Sıra fitillerin elden geçirilmesine geldi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: blue_brownie

Kapı fitili için araştırma yaptınız mı? Bende elden geçirmek istiyorum.

Geçen hafta perşembe en üst bakım olan enjektörlerin bakımını yaptırdım alt devirlerindeki sorunum çözüldü. Üst devirlerde zaten yazılımdan dolayı sıkıntı yaşamıyordum. Sıra fitillerin elden geçirilmesine geldi.

Yok abicim bişey yapamadık daha

• quote:

Orijinalden alıntı: leyla281

hocam termostadı deiştirin üstünde benim bildiğim 60 lık oluyo 40 taktırdım erken ısınmaya başladı kalorifer dizel olunca çok geç sınıyo bu namussuzlar :) 40 lık dediğim kışlık 60lık olan da yazlık olması lazım

40 lık ile 60 lığın ısınmayla alakası ne anlamadım

40 derecede termostat actımı ısınmaya başlamıyoruzkı motor ısındımı ısınmsya başlıyoruz

• Herkese merhaba. 2. el 2011 1.2 TSI 105hp Manuel Seat İbiza almayı düşünüyorum ama çok kararsızım. Motor konusunda en ufak şüphem yok fakat yol tutuşu sürüş keyfi malzeme kalitesi konusunda şüphelerim var. Pek inceleme bulamadım ama ön kısmın malzeme kalitesi yumuşak plastikmiş sanırım. Kapılar sert plastikten oluşuyor diye biliyorum. Eğer ön taraf yumuşak plastikse kapılar sorun değil. Bir de donanım olarak bahsettiğim modelde bazı yerlerde elektrikli katlanır aynalar, yokuş kalkış desteği, viraj aydınlatma gibi özelliklerin olduğu yazıyor. Bazı yerlerde ise olmadığı yazıyor doğrusu nedir anlayamadım açıkcası. Son soru olarakta bu arasta ESP var mı acaba? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Ek olarak biraz daha bütçem olsa aslında 2012 makyajlı kasayı almayı istiyordum fakat bütçem izin vermiyor. 2012 makyajlı ile 2011 makyajsız kasa arasında çok fark var mı acaba?

Teşekkürler

• Sıfır aldığım aracımı 10. Yılını doldurdu bu gün gözüm gibi baktığım arabam beni hiç üzmüyor herşeyiyle orjinal

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cordobacı ve ibizacı arkadaşların son zamlardan sonra yakıt tüketimleri nasıl oldu. Ankara merkez yoğun saatlerde şehir içi 0,25-0,26 kuruş civarı yakıyor. Sizinkilerde son durum nasıldır.
  • Benimkide o seviyelerde sakin kullanımda dahada düşüyor

• 100 km.de 5- 5,5 lt arası değişir, karışık kullanımda.

• ibiza 1,4benzin triger değişimi özel serviste ne kadara mal olur gençler, 1100 lira fiyat verdiler çok değlmi
  • 500 liraya hallolur.

• 3 senedir keyifle kullandığım dizel ibizamı satıyorum.

Maşallah hiç bir sorun çıkarmadı, memnunum da.

Model yükseltmek ve c segmentine geçmek için satıyorum.

İlan no: 415441384

• Arka kapı klidini söken oldumu camı klipsten cıkartamadım nasıl bi yöntemi var

• Seat ibza 2006 model 1.4 tdı. Almayı düşünüyorum. Yalnız şunu merak ettim ilk çalıştırırken araç çok titriyor. Sizdede oluyormu bu ? Ayrıca yağ kapağını açınca küçümsenmeyecek kadar buhar çıkıyor normal mi ?YGöstergede oil yazısı çıkıyordu ondan mı yoksa üfleme sıkıntısı mı var :

• yiğitpusat Y kullanıcısına yanıt
    Bende 2008 cordoba 1.4 tdi var. Bizim dizel motorlar ısınana kadar traktör gibi çalışıyor :) Motor sıcakken üst kapağı açtığınızda çıkan buhar normal. Kapağı kaldırıp üstüne a4 kağıt koyun, kağıda yağ püskürtüyorsa ve kağıdı uçurursa üfleme olduğunu kolaylıkla anlarsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: State of Anarchy

Bende 2008 cordoba 1.4 tdi var. Bizim dizel motorlar ısınana kadar traktör gibi çalışıyor :) Motor sıcakken üst kapağı açtığınızda çıkan buhar normal. Kapağı kaldırıp üstüne a4 kağıt koyun, kağıda yağ püskürtüyorsa ve kağıdı uçurursa üfleme olduğunu kolaylıkla anlarsınız.

Anladım kardeşim deneyecem bunu :)

• Merhaba Arkadaşlar,

Daha öncesinde bilen arkadaşlar vardır 2005 model 1.4 tdi S-Rider cordobam var. Aracımın sol arka kapı kilidi geçen sene kışın takılma yapıyodu kilitlenirse zor açılıyor, açık olduğu zamandada zor kilitleniyordu. Neyse önemsemedim masraf yapmak istemedim. geçen yaz bi sıkıntı olmamıştı normal şekilde açılıp kapanıyordu. Bu sene kışa doğru girerken havalar soğumaya başlayınca yine aynı sıkıntıları yapmaya başladı ve kışın -15 -20 derecelerde açık kaldımı kilitlenmiyo kilitlenincede açılmıyodu. Bende kilitli olduğu bi anda(kullanıcı arkadaşlar bililer kumandadan 2 kez hızlı hızlı basınca 4 kapıyı birden açar,sadece 1 kez basarak genelde tek kişi kullanım sağlayarak arka kapıların açılmasını istemedim çünkü açılınca malum caddede sokakta bırakıyorsunuz herhangi bir hırsızlık olayı yaşanmasın diye bu şekilde kullandım.) O zamandan beri sol arka kapı kilitli duruyor hala hafta sonu açmaya uğraştım ama başaramadım. daha önce böyle bir durum başına gelen varmı varsa açmayı nasıl başardı ? Tamirciye felan gitmeden masraf etmeden kapıyı açmanın bir yolu varmıdır? Arkadaşlar cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...

• 
Sayfa: önceki 309310311312313
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.