Şimdi Ara

*****---SEAT İBİZA/CORDOBA KULÜBÜ---*****(108 ÜYEYİZ!!!) (31. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
6.324
Cevap
55
Favori
481.921
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: TRADERX

Arkadaslar
    Ben de yenı bır seat kullanıcısı oldum. eskıden 1.9 tdı golf kullandıgım ıcın eksıklıgını hıssettıgım ılk sey kolcak oldu. cordoba 1.4 tdı stylance ıcın en uygun yan sanayı kolcak hangısı yardımcı olabılır mısınız? ınternette bır suru urun var ama karar veremedım dogrusu..

tesekkurler

Yan sanayi kolçakların ömrü 2 ay bilemedin 3 ay çok rezil kalitesiz çin malı ben aldım pişman oldum. Tavsiye etmem durumunuz el verirse orjinal taktırın 150 civarı bir fiyatı vardı sanırım. Ayrıca yan sanayilerin takılabilmesi için ekstradan 3-4 tane delik açıyorlar çıkınca hiç güzel bir görüntü olmuyor. Tavsiye etmiyorum....
  • mrhb arkadaşlar ;

2006 ibizam var teybini nasıl sökebilirim ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: pckopat_6

quote:

Arkadaslar
    Ben de yenı bır seat kullanıcısı oldum. eskıden 1.9 tdı golf kullandıgım ıcın eksıklıgını hıssettıgım ılk sey kolcak oldu. cordoba 1.4 tdı stylance ıcın en uygun yan sanayı kolcak hangısı yardımcı olabılır mısınız? ınternette bır suru urun var ama karar veremedım dogrusu..

tesekkurler

Yan sanayi kolçakların ömrü 2 ay bilemedin 3 ay çok rezil kalitesiz çin malı ben aldım pişman oldum. Tavsiye etmem durumunuz el verirse orjinal taktırın 150 civarı bir fiyatı vardı sanırım. Ayrıca yan sanayilerin takılabilmesi için ekstradan 3-4 tane delik açıyorlar çıkınca hiç güzel bir görüntü olmuyor. Tavsiye etmiyorum....

dostum tesekkur ederım.. aslında parasında degılım ama o 150 lıralık kolcakların ıcı acılmıyor. yanı ıvırzıvırı toplamıyor. sanırım dandıklerden bır tane takacagım.. ızlenımlerımı paylasırım.

selamlar

• quote:

Arkadaslar

tesekkurler

Ben be aksesuarcıdan aldım dandik olanlardan. ayakları plastik. kol dayama yeri sürgülü ileri geri hareket edebiliyor. içinde de ıvız zıvır sakız telefon felan koyulabiliyor. geçen yaz taktırmıştım 25 tl ye takması dahil. zaten montajı 2 dk sürüyor kendiniz de yapabilirsiniz.

*****---SEAT İBİZA/CORDOBA KULÜBÜ---*****(108 ÜYEYİZ!!!)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi toggle -- 16 Mart 2010; 15:19:24 >

• ikinci foto

• Ben çok memnunum henüz bir sorunçıkartmadı. plastik olmasına rağmen bayağı sağlam bişey.

• quote:

Orijinalden alıntı: pckopat_6

quote:

Arkadaslar

tesekkurler

çok saol kardeşim arka sileceğe su vermeyince ayrı sandım herhalde arka su atma şeyi tıkanmış bide benim kullanmamdanmı kaynaklanıyor bilmiyorum ama bazen 500 bazen 285 lira yakıyor gibi geliyor genel olarak kaç yakması lazım 1.4 16 valf 75 beygir.cevabın için çok saol.

• Araba dizel mi benzinlimi???1.4 Dizel heralde şehir içi 850-900 şehirler arası 1100 km kadar gider bu araç..
  • Merhaba arkadaşlar

Bende CORDOBA 1.4 TDI STYLENCE modellerine bakıyorum.
    Araçta depo olarak 45lt depo var sanırım yanlış bilmiyorsam ama gittiği km ile ilgili çok atıp tutuyorlar.
    En doğru cevabı sizlerden alacağımı düşünüyorum.
    Şimdiden çok teşekkürler.
  • 45 lt normal olarak 9 lt yaklaşan bi yedek deposu var 53 lt falan alıyor üsttede yazdım şehir içi 850-900 şehirler arası 1100 km deviriyor bir kere uzun yol yaptık arkadaşın arabasıyla 1.4 tdi 1100 km devirmişti
  • Nette bazıları 1400km yi gördüklerini söylüyorlar bana pek inandırıcı gelmediği için bende sorma ihtiyacı hissettim.
    Bu yedek depo işini biraz açıklayabilir misin rica etsem.
    Göstergede ana depoyu 45 litre olarak mı hesaba alıyor?
    Yoksa 53 litre olarak mı gösteriyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zeus_Ferre

Nette bazıları 1400km yi gördüklerini söylüyorlar bana pek inandırıcı gelmediği için bende sorma ihtiyacı hissettim.
    Bu yedek depo işini biraz açıklayabilir misin rica etsem.
    Göstergede ana depoyu 45 litre olarak mı hesaba alıyor?
    Yoksa 53 litre olarak mı gösteriyor?

arkadaşın dediği gibi 1100-1150 gidiyor benim araba en fazla. seat forumunda deneme yapanlar var en fazla 1293 km giden olmuş.

deposu 45 litre. yedek depodan haberim yok benim. bir genleşme deposu var ama o mazot doldurmak için değil yakıt genleşmesi için. bazı pompacılar soruyor yedek depoyu da doldurayım mı diye. doldurtmuyorum ben.

7 litre mazot kalınca ışık yanıyor. yani 38 litreyi tüketince ışık yanıyor. sonra kalan 7 litre ile ne kadar giderseniz.

• Sanırım dediğiniz gibi bu genleşme deposu yedek depo olarak adlandırılan.
    Çok teşekkürler.
  • Dediği gibi genleşme deposu deniliyor + depo deniliyor bir sürü şey var benm yedek depomda herzaman dolu olur mesela arkadaş doldurmuyormuş benim motor 1.9 131 hp olduğndan dolayı bu kilometreleri yapamıyorum ama 1100ü geçtik 52 litreyle çok takılacak birşey değil bu ister doldurursun ister doldurmassın..
  • benim araba benzinli 1.4 16v 75 hp normalde kmde kaç yaamsı lazım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: toggle

Ben çok memnunum henüz bir sorunçıkartmadı. plastik olmasına rağmen bayağı sağlam bişey.

Hocam tesekkurler..bır kac soru sorabılır mıyım?

-arkadakılerın bardaklık kullanımını engellıyor mu bu alet? ( ya da bardaklıklı olanı var mı )
    -sıyah rengı olanı var mı? (ınternetten lınk verebılır mısınız hepsı burada com dan vs)
    - bır de bunların kademelı olarak ınenı cıkanı oluyor mu ? (golf modelı )

cok tesekkurler

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: toggle

Ben çok memnunum henüz bir sorunçıkartmadı. plastik olmasına rağmen bayağı sağlam bişey.

Hocam tesekkurler..bır kac soru sorabılır mıyım?

-arkadakılerın bardaklık kullanımını engellıyor mu bu alet? ( ya da bardaklıklı olanı var mı )
    -sıyah rengı olanı var mı? (ınternetten lınk verebılır mısınız hepsı burada com dan vs)
    - bır de bunların kademelı olarak ınenı cıkanı oluyor mu ? (golf modelı )

cok tesekkurler

-Arkadaki bardaklık kullanımını engellemiyor

-Siyah rengi var. Ben Ankara'da maltepe pazarından almıştım ama heryerde var görüyorum. link de vereyim
    http://www.hepsiburada.com/dreamcar-brillante-surgulu-kolcak-siyah-2704001/productDetails.aspx?categoryid=260649&productid=otev2704001

bir de böyle haznesi daha geniş olanları var ben inceyi tercih ettim.
    http://www.hepsiburada.com/modacar-sportif-dikisli-yumusak-uzatilabilr-ara-kolcak-gri-301045/productDetails.aspx?categoryid=260649&productid=otm301045

- bu da inip kalkıyor. kademeli değil aama istediğin açıda kaldırabiliyorsun hatta komple kaldırabiliyorsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi toggle -- 18 Mart 2010; 9:09:40 >

• slm bende yeni 2004 cordoba 1.4 tdi signo aldım benide eklerseniz sevinirim bide bu arabanın hız sabitleyici özelliği varmı varsa nerde ben bulamadım cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi çağrı88 -- 18 Mart 2010; 23:01:01 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: çağrı88

slm bende yeni 2004 cordoba 1.4 tdi signo aldım benide eklerseniz sevinirim bide bu arabanın hız sabitleyici özelliği varmı varsa nerde ben bulamadım cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

hız sabitleyici özelliği var. sinyal kolunun üstünde on/off düğmesi mevcut. istediğiniz hıza ulaştıktan sonra o düğmeyi ON konumuna getirin sinyal kolunun ucunda + ve - tuşları var ayağınız gazda iken aynı anda - tuşuna basın ayağınızı gazdan çektince hız sabitlenmiş olacak. frene dokunduğunuz anda hız sabitleyiciden çıkar. ama sabitlediğiniz hız hafızada kalır. hiçbir şey yapmadan sadece + ya basarsanız araç önceden sabitlediğiniz hıza tekarar çıkar kendisi. hız sabitlemede iken gaza basarsanız hız sabitleyiciden çıkmaz ancak 5 dakikadan uzun süre ile sabitlediğiniz hızın en az 10 km /s üstünde seyrederseniz devre dışı kalır. diğer halde araç sollarsınız ayağınızı gazdan çekince tekrar aynı hıza iner.

aracınızın kullanım klavuzunu aşağıdaki linkten indirebilirsiniz:

http://uploading.com/files/1294f5b1/OwnersManual.pdf/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi toggle -- 19 Mart 2010; 9:12:15 >

• merhaba arkadaşlar.. gecen hafta 2005 model Seat İbiza Signo 1.4 16V aldım.. arabanın kullanım kılavuzunu internette bulamıyorum.. yardımcı olurmusunuz?
  • 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.