Şimdi Ara

*****---SEAT İBİZA/CORDOBA KULÜBÜ---*****(108 ÜYEYİZ!!!) (264. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.325
Cevap
55
Favori
481.907
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 262263264265266
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Aynen hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyler cordoba benzinli otomatik kullanan varmı aramızda?? Alma arefesindeyim piyasada çok fazla yok görüşebilecegim bir arkadaş arıyorum.
  • Arkadaşlar 1.4 Tdi hakkında birbirimizi biraz bilgilendirelim istiyorum.
    Araçlarımız kaç km.de, bu km.ye kadar motor, turbo ya da herhangi büyük bi arızası oldu mu? Böylelikle kafamızdaki soru işaretlerini cevaplarız.
    Ben daha 1 senelik 2007 ibiza 1.4 Tdi kullanıcısıyım, 154.000'de aldım 15.000 km yol yaptım. Allaha şükür ne motor ne turboda bi sorun yok, yağ yakma yok şimdilik. Fakat öncesini bilemiyorum.
    Bakalm en yüksek km.li Tdi kaç km çıkacak :)
  • Alisilin07 kullanıcısına yanıt
    Benim arabayi niye disliyon tüplü diye mi benzini de var

• quote:

Orijinalden alıntı: ÖzkanÇ

Benim arabayi niye disliyon tüplü diye mi benzini de var

Benzinli araba çok kullandım dizele göre dayanıklıdır, daha doğrusu dizel kadar özen istemez yok hemen stop etme yok turbo yok az devir yok fazla devir çevirme gibi derdi olmaz. Bunun için benzinlideki masraf ya da km'yi biliyorum az çok, yoksa dışlamak ne haddime :)
    Tamam hocam

• Arkadaşlar 10bin bakımında neleri değiştiriyoruz? Biraz araştırdım yağ, yağ filtresi, hava filtresi, mazot filtresi ve polen filtresi yazmışlar genelde nette. Bunun dışında değişmesi gereken bir şey var mı?
  • Fren balatalarina, fren yagina, disklere baktir kontrol amaçlı. Özel serviste yaptirirsan cihaz baglarlar zaten varsa bir sorun kontrol ederler.

• quote:

Fren balatalarina, fren yagina, disklere baktir kontrol amaçlı. Özel serviste yaptirirsan cihaz baglarlar zaten varsa bir sorun kontrol ederler.

Eyvallah hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alisilin07

Arkadaşlar 1.4 Tdi hakkında birbirimizi biraz bilgilendirelim istiyorum.
    Araçlarımız kaç km.de, bu km.ye kadar motor, turbo ya da herhangi büyük bi arızası oldu mu? Böylelikle kafamızdaki soru işaretlerini cevaplarız.
    Ben daha 1 senelik 2007 ibiza 1.4 Tdi kullanıcısıyım, 154.000'de aldım 15.000 km yol yaptım. Allaha şükür ne motor ne turboda bi sorun yok, yağ yakma yok şimdilik. Fakat öncesini bilemiyorum.

Ayni model bendede var 240 binde motora daha vida deymedi nazar demesin ins

• quote:

Orijinalden alıntı: leyla281

quote:

Maşallah diyelim. Demek ki benimkinin daha yolu var 170,000.
    Dün ilk defa uzun yol yaptım Manavgat-Pamukkale git gel 600 km. 100 km.de 5,4 lt mazot yaktı, 20 kuruş falan, 4 kişi bagaj da var 100-120 km arası gittim. Maşallah performansından yakıtından memnunum tek eksisi acaip sert bi araç yolun tüm engebesini hissediyosun, benim lastikler biraz eski ondan da olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alisilin07 -- 31 Ağustos 2015; 9:14:18 >

• 110binde 54den beri bende 2008model turbo sorunsuz yag yamma yok on takim ve triger disi masraf etmedim. Kapi swicleri klasik sorunlu. Aynalar bazen acilmiyor. 361 no lu soketi oynayinca duzeliyo.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Lastiktendir hocam hamuru bozulmuştur artık. Arabayı ilk aldığımda(2014) bende çok sert diyordum üzerindeki lastik 2008 bridgestone idi dişleri saglamdı ama ne kadar saglam olsada hamuru bozuluyor.
    Maşallah tekerine taş değmesin. Lastik bir kısmını alır sertliğin ama bizim arabanın süspansiyonlar sert bunun avantajıda virajlarda oldukça iyi olması.
    Aranızda en az km bende sanırım 133 bin de :) yoluna kişi sayısına göre normaldir 20 kuruşta.
    Benim gittiğim en uzun yol kayseri giresun 3 kişiyle 1600 km tek başıma 1200 km yaptım gidiş gelişlerimde yakıt ortalamam 16-18 kuruş arasıdır.
    Arabamı seviyorum Rabbim kimseye kaza, bela göstermesin.
  • quote:

Lastiktendir hocam hamuru bozulmuştur artık. Arabayı ilk aldığımda(2014) bende çok sert diyordum üzerindeki lastik 2008 bridgestone idi dişleri saglamdı ama ne kadar saglam olsada hamuru bozuluyor.
    Maşallah tekerine taş değmesin. Lastik bir kısmını alır sertliğin ama bizim arabanın süspansiyonlar sert bunun avantajıda virajlarda oldukça iyi olması.
    Aranızda en az km bende sanırım 133 bin de :) yoluna kişi sayısına göre normaldir 20 kuruşta.
    Benim gittiğim en uzun yol kayseri giresun 3 kişiyle 1600 km tek başıma 1200 km yaptım gidiş gelişlerimde yakıt ortalamam 16-18 kuruş arasıdır.
    Arabamı seviyorum Rabbim kimseye kaza, bela göstermesin.

Amin kardeş. benim de lastiklerin dişleri yesyeni fakat üretim tarihi 2010, değiştirmem gerek biliyorum fakat durum müsait olmayınca erteliyorum bakalım. Sizin yakıt durumu da iyiymiş maşallah.
    Çok dik rampalarda Honda civic ve bi toyota corollayı öyle bi geçtim ki adam belki de Çupra sandı bennim ibizayı :) Malum düz yolda her türlü geçiyolar fakat rampalarda yakalıyorum.

• Mazot filitresi değişimi, 30 binde bir olur, zamanı gelmediyse fazladan masref olması.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    3 yıldır da ben kullanıyorum, 173 binde cordobam. maşallah büyük arıza ve masraf çıkarmadı. Özetlersem;
    Geçen yıl sensörler değişti ve marş motoru yağlandı
    Bu yıl rot başı ve aks körüğü gibi ufak masrafları oldu
    4 lastik değiştirdim o ve sonrasında karınca istilasından dolayı kapı kilitlerim arzalandı o ara üst üste gelince kastı
    10 yaşında artık ara. Ara masrafı olur artık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brava 34 -- 31 Ağustos 2015; 18:40:29 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • brava 34 kullanıcısına yanıt
    Hocam yaşı gereği illa ki masraf olacak

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: leyla281

quote:

Maşallah diyelim. Demek ki benimkinin daha yolu var 170,000.
    Dün ilk defa uzun yol yaptım Manavgat-Pamukkale git gel 600 km. 100 km.de 5,4 lt mazot yaktı, 20 kuruş falan, 4 kişi bagaj da var 100-120 km arası gittim. Maşallah performansından yakıtından memnunum tek eksisi acaip sert bi araç yolun tüm engebesini hissediyosun, benim lastikler biraz eski ondan da olabilir.

Hocam ben 100 110 arasi 1 depo ile 1350 km yi gordum uzun yolda sehir ici sakin kullanimda 1000 km yi buluyo cok seviyorum arabami sifir almistim:)

• Suspansiyonu sert vuruyor ama artisi olarak diger arabalar gibi sallamiyor uzun yolda fln hic yorulmuyorum mesela ama kut kut vuruyo bende :) mobilet gibi yakiyo bu araclar:)

• leyla281 L kullanıcısına yanıt
    Evet uzun yolda oldukça rahat hele şu sabitleyici

• 
Sayfa: önceki 262263264265266
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.