Şimdi Ara

*****---SEAT İBİZA/CORDOBA KULÜBÜ---*****(108 ÜYEYİZ!!!) (127. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.325
Cevap
55
Favori
481.921
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 125126127128129
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: caver

selamlar,

arkadaşlar benim araçta biraz geç kavrıyor geri viteste yokuşta kalkarken 2004 ibiza tdi signo , baskı balata mı değiştirmek lazım..?

Buarada railler_61 motor cillop gibi, ben hangi ustaya sorsam motor yıkatmak zararlı diyor (makmuh) mesleğim gereği bana da çok mantıklı gelmiyor, seın fikrin nedir?

Son bir soru benim aracımında muhtelif yerlerde rutuş isteyen hafif lekeler var bunları nasıl boyatabiliriz, beni de rahatsız ediyorda..

motor Tranzon61 arkadaşın,SS üzerinden yer tarifi için gönderdim..motoru yıkatmak zararlı olabilir;şarj dinamosu,ECU,ABS beyni v.s. okkalı parçalara sıvı teması olabilir.. en temizi nemli bezle soğuk motoru silmek..benim motor da leş gibiydi; ilk sahibi sağolsun, sile sile temizledim bayağı

geri geri geç kavrar,kavradığına dua etmek lazım,tam kavrayınca da motordan tok bir ses geliyor, di mi? 2küsür tonluk transporter t4 ile geri geri yardırarak çıktığım rampayı,benim araba biraz daha gaz+debriyaj kombinasyonu isteyerek çıkıyor 3 silindirimiz sağolsun.. kavramadaki gecikme ise yaylı volandan kaynaklanır.. baskı balata, direk sabit volana iletmiyor gücü,normal yani

• Tatilden döndüm beyler aranızdayım. Ordan yazabildiğim kadar yazdım ama devam ediyorum.

Sattığım Cordoba'yı geri aldım. Yazın arabasızlık çekilecek gibi değildi. Aralık beklenecek mecburen. Kışa kadar Kara Tren'imle devam ayrılamadık keratayla
  • quote:

Orijinalden alıntı: rallier_61

quote:

Orijinalden alıntı: caver

selamlar,

arkadaşlar benim araçta biraz geç kavrıyor geri viteste yokuşta kalkarken 2004 ibiza tdi signo , baskı balata mı değiştirmek lazım..?

Buarada railler_61 motor cillop gibi, ben hangi ustaya sorsam motor yıkatmak zararlı diyor (makmuh) mesleğim gereği bana da çok mantıklı gelmiyor, seın fikrin nedir?

Son bir soru benim aracımında muhtelif yerlerde rutuş isteyen hafif lekeler var bunları nasıl boyatabiliriz, beni de rahatsız ediyorda..

motor Tranzon61 arkadaşın,SS üzerinden yer tarifi için gönderdim..motoru yıkatmak zararlı olabilir;şarj dinamosu,ECU,ABS beyni v.s. okkalı parçalara sıvı teması olabilir.. en temizi nemli bezle soğuk motoru silmek..benim motor da leş gibiydi; ilk sahibi sağolsun, sile sile temizledim bayağı

geri geri geç kavrar,kavradığına dua etmek lazım,tam kavrayınca da motordan tok bir ses geliyor, di mi? 2küsür tonluk transporter t4 ile geri geri yardırarak çıktığım rampayı,benim araba biraz daha gaz+debriyaj kombinasyonu isteyerek çıkıyor 3 silindirimiz sağolsun.. kavramadaki gecikme ise yaylı volandan kaynaklanır.. baskı balata, direk sabit volana iletmiyor gücü,normal yani

Arkadaşlar önceki sayfada kavrama sorunundan bahsetmiştim. Sorunu kime anlattıysam baskı balatayı gecikmeden değiştirmem gerektiğini söyledi. Fakat rallier_61 arkadaşımız araçta yaylı-hareketli volan olduğunu, bu yüzden geç kavradığını söyleyince şüpheye düşüp aracımı servise götürdüm. Serviste baskı balatamın iyi durumda olduğu ve geri geç kavramanın bu araçlarda doğal olduğu söylendi. İçim rahatladı, büyük bir masraftan kurtuldum Gitmişken klima gazını tamamlatıp bi de carbon clean yaptırdım, motor kendine geldi, özellikle düşük devirlerde daha iyi yanıt vermeye başladı

• ben de carbonclean yaptırdım; alt devirlerde iyileşme oldu..sonrasında yağ değişimi yapılması iyi olur..baskı balata yolda bırakana kadar devam

aramıza h.g. Muratkerata özletmiştir kendini,herhalde tanıdığa satmıştın,ben de bir arabamı öyle yapmıştım da gördükçe kötü oluyordum
  • @aligumus, saolasın geç geri kavraması normal ozaman, baskı balata baya iyi para bu devirde birde geçen ay 400 tl masraf ettim araca...

@rally_61 teşekkürler..
    bende yıkatmam zaten, hiçbir mak. yıkandığını görmediğim şuana kadar bu araba sahiplerinin kozmetik derdinden kaynaklı ama silmekta bir yere kadar bütün araları da silmek zor soğuk motorla da baya zaman alır ama varsa kimyasal sprey tavsiyeniz onunla silelim enazından görünen kısımları parlasın..

arkadaşlar benim kısa farım patladı, hep uzunla gezsiyorum ve aklıma xenon veya beyaz ışık veren far taktırmak geldi bilgisi olan varsa paylaşabilirmi?
    zararı varmı? marka tavsiyesi, nekadar bütçe ayırmalı bu işe + olarak arabalarımıza zararı varmı bende varta akü var hiç teklemedi..
  • quote:

arkadaşlar benim kısa farım patladı, hep uzunla gezsiyorum ve aklıma xenon veya beyaz ışık veren far taktırmak geldi bilgisi olan varsa paylaşabilirmi?
    zararı varmı? marka tavsiyesi, nekadar bütçe ayırmalı bu işe + olarak arabalarımıza zararı varmı bende varta akü var hiç teklemedi..

Merhaba 7 yılın sonunda ilk cezamı bakımdan 1 gün sonra çevirmede sağ farımın yanmadığı söylenerek aldım. Trafikteki absürd binlerce aracın yanında halime gülsem mi ağlasam mı bilemedim. Cezası 64 TL, 15 gün içinde öderseniz 50 TL oluyor. Hadi parasını geçtim 15 ceza puanı olması da ayrı bir antite.
    Aydınlatma yönünden xenonlar muhakkak daha iyi oluyordur ama çok fazla göz alıyor. Tek lambayı ben 7 TL'e taktırdım (H7'di sanırım) Xenon set için 60 TL istediler iki fara. Ancak 60 TL'lik Xenon ucuz/pahalı veya iyi/kötü pek bir fikrim yok. Bence aynı fardan bir tane daha alıp yola devam edin.

2007 model Ibiza Elegance 1.4 benzinli aracım 90000 km'i devirdi. Tüm bakımları özel serviste yaptırdım; rutin olarak yakıt-hava-klima filtresi ve yağı değiştiriyorlardı, bilgisayara bağlıyorlardı ve ortalama 130-170 TL ödüyordum. 90000 bakımı biraz daha farklı oluyormuş sanırım. Nelerin değişmesi gerekir ve tahmini maliyeti ne kadar olur?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ricketsia -- 1 Ağustos 2011; 19:16:52 >

• Arkadaşlar arka bagajın içerisinde sağ tarafta kaldırınca bagaj kapağının iç sağındaki 2. stop arada bir yanmıyor(Ufak lamba)Şöyle bi fara üstten şaplak atınca çalışıyır.Çok kolay bir sökme sistemi varmış söktüm böyle soket gibi çevirilince çıkıyor.Arkadaşlarla şöyle bir kurcaladık ama taktık gene yanmadı bir şaplak istedi En yakın zamanda Fotolarını koyacağım yardımcı olursanız sevinirim(Uleeyn arabadaş murat ))::))) Hg aramıza araba sahibi olarak tekrar
  • quote:

Orijinalden alıntı: ricketsia

quote:

Merhaba 7 yılın sonunda ilk cezamı bakımdan 1 gün sonra çevirmede sağ farımın yanmadığı söylenerek aldım. Trafikteki absürd binlerce aracın yanında halime gülsem mi ağlasam mı bilemedim. Cezası 64 TL, 15 gün içinde öderseniz 50 TL oluyor. Hadi parasını geçtim 15 ceza puanı olması da ayrı bir antite.
    Aydınlatma yönünden xenonlar muhakkak daha iyi oluyordur ama çok fazla göz alıyor. Tek lambayı ben 7 TL'e taktırdım (H7'di sanırım) Xenon set için 60 TL istediler iki fara. Ancak 60 TL'lik Xenon ucuz/pahalı veya iyi/kötü pek bir fikrim yok. Bence aynı fardan bir tane daha alıp yola devam edin.

2007 model Ibiza Elegance 1.4 benzinli aracım 90000 km'i devirdi. Tüm bakımları özel serviste yaptırdım; rutin olarak yakıt-hava-klima filtresi ve yağı değiştiriyorlardı, bilgisayara bağlıyorlardı ve ortalama 130-170 TL ödüyordum. 90000 bakımı biraz daha farklı oluyormuş sanırım. Nelerin değişmesi gerekir ve tahmini maliyeti ne kadar olur?

Geçmiş olsun dostum.Öyle trafikteki sis farı beyaz olan APAÇİlere ceza yazmazlar..Kalkar efendi kullanan tiplere yazarlar.:Bu arada laptopun ekranında fazla ufak sinek öldürmekten siyahımsı bölgeler oluşmuş

• quote:

Orijinalden alıntı: ShadowOfSpirit

Arkadaşlar arka bagajın içerisinde sağ tarafta kaldırınca bagaj kapağının iç sağındaki 2. stop arada bir yanmıyor(Ufak lamba)Şöyle bi fara üstten şaplak atınca çalışıyır.Çok kolay bir sökme sistemi varmış söktüm böyle soket gibi çevirilince çıkıyor.Arkadaşlarla şöyle bir kurcaladık ama taktık gene yanmadı bir şaplak istedi En yakın zamanda Fotolarını koyacağım yardımcı olursanız sevinirim(Uleeyn arabadaş murat ))::))) Hg aramıza araba sahibi olarak tekrar

ampulun oturduğu yuvanın dibinde veya çevresinde ufaktan oksitlenme olmuş olabilir.tornavidayla azıcık kazıyın abi birdahaki açışınızda hallolur bence.olmadı servise gösterirsiniz bi

• quote:

Geçmiş olsun dostum.Öyle trafikteki sis farı beyaz olan APAÇİlere ceza yazmazlar..Kalkar efendi kullanan tiplere yazarlar.:Bu arada laptopun ekranında fazla ufak sinek öldürmekten siyahımsı bölgeler oluşmuş

Teşekkür ederim, ne diyelim devletimiz sağolsun.

Bu arada 90000 bakımı ile ilgili fikri olan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Evomania

quote:

Orijinalden alıntı: ShadowOfSpirit

Arkadaşlar arka bagajın içerisinde sağ tarafta kaldırınca bagaj kapağının iç sağındaki 2. stop arada bir yanmıyor(Ufak lamba)Şöyle bi fara üstten şaplak atınca çalışıyır.Çok kolay bir sökme sistemi varmış söktüm böyle soket gibi çevirilince çıkıyor.Arkadaşlarla şöyle bir kurcaladık ama taktık gene yanmadı bir şaplak istedi En yakın zamanda Fotolarını koyacağım yardımcı olursanız sevinirim(Uleeyn arabadaş murat ))::))) Hg aramıza araba sahibi olarak tekrar

ampulun oturduğu yuvanın dibinde veya çevresinde ufaktan oksitlenme olmuş olabilir.tornavidayla azıcık kazıyın abi birdahaki açışınızda hallolur bence.olmadı servise gösterirsiniz bi

Dostum sağolasın o zımbırtı dönerek çıkıyor ama ampül içinde kalıyor çıkartamadım.Gerçi çok uğraşma vaktim olmadı.:Fotosunu bile alamadım daha.Ama alayım fotosunu bakalım sonra..Birde o ampül oturtma yuvasından çıkıyormu?Arabaya bağlan zımbırtıdan dönerek çıkıyor ama altı çevirmeli zamazingolu...

• dun gece can sikintisindan arkadasin polonun arka stoplari cikartip ampullerden birini cikartarak arabayi hayko cepkin yapmaya calistim.ampullerin oturdugu zimbirti ayriliyordu komple.ayni sekilde eski kiz arkadasimin hb astra g sinin de stop cikiyor sonra ampul yuvasi ayri cikiyordu.ampullerin oturdugu damagin ayrica cikmasi gerekiyordur diye dusunuyorum sizin arabalarda da
  • quote:

Orijinalden alıntı: ricketsia

quote:

Teşekkür ederim, ne diyelim devletimiz sağolsun.

Bu arada 90000 bakımı ile ilgili fikri olan var mı?

Triger değişecek yüksek maliyeti olan o, diğerleri normal bakım tüm filtreler, yağ. Balata/disklere bakılır ihtiyaç varsa traşlanır ya da değişir.

Motora para kaçmış, en az 600 TL hazırlayın.

• bizim park ampulleri yamuk tırnaklı oluyor, düz tırnak alındıysa biri tutmadığından temassızlık muhtemel.. ayrıca yuvanın icinde,ortadaki kutup esneyerek geri basmış olabilir.. kurcalamadan olmaz

Murat, hayırlı olsun araban,soru sormadın km kaçbin olmuş?
  • arkadaşlar 60.000 bakımında yağ ve filtrelerden başka motor ve yürüyen aksamda değişecek bişeyler var mı acaba?
  • quote:

Triger değişecek yüksek maliyeti olan o, diğerleri normal bakım tüm filtreler, yağ. Balata/disklere bakılır ihtiyaç varsa traşlanır ya da değişir.
    Motora para kaçmış, en az 600 TL hazırlayın.

Cevabınız için teşekkür ederim. Bu ay 600 TL kasko ve MTV'e ayırdım. 93000 bakımı olsa çok bir şey farketmez sanırım.
  • şu an yaz okulundayım.
    Dün babam aradı ve galerici bi tanıdıkla seat ibiza bakmaya gitmişler,seat bayisi galericinin tanıdığıymış vesaire.
    Neyse 5 kapılı model 24.000 TL imiş,kredi çekip 30.000TL gibi fiyat ödeyecekmiş 36ayda.
    Sanırım en baz modeli bu fiyatta olan,nasıl bi model acaba,fiyatına değer mi?
    Nete girip bakamıyorum , yorumlarınıza bağlı cevap vereceğim babama.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rallier_61

biz daha iyisini yapana kadar, en iyisi bu
    http://www.streetfire.net/video/seat-cordoba-14pd-tdi-reprotopspeed_2293682.htm

Düz yolda iyi görmüş. Ortalama tüketim nasıl yükseliyor 200 metrede bir Benim de son hız bu civarda. Şarkı ney?

• bu sahurda da senden action bekliyoruz
    Camille Jones Vs Fedde Le Grand - The Creeps
  • 
Sayfa: önceki 125126127128129
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.