Şimdi Ara

Seat İbiza'cılar buraya (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
2
Favori
50.068
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    2003 hazirandan beri ibiza kullanicisiyim .
    lastik konusunda ben 195/60 kis lastigi kullandim bir problem yasamadim .
    viraj almada cok kucuk bir fark olusuyor ama alisiyorsunuz zamanla .
    yeni alacagim yaz lastiklerini de 195/60 alacagim .
    Ayrica arabanin uzerinde daha guzel duruyor bence . cukurlarda balon riski daha az ve 60 lastik daha ucuz.
    herkese selamlar
  • quote:

Orjinalden alıntı: TUZCUBABA

Orjinal lastik ebatlarını değiştirmedim, bu yüzden yardımcı olamıyorum.
    Merak ettiğim, orjinal lastik ebatlarını değiştirmeyi neden istiyorsun?
    Sanırım aracın dizaynında, performans değerlerine uygun lastik ebatları seçilmiştir. Sonra başka küçük sorunlarla karşılaşman olasılık dışı değil. Yine de varsa bu konuda deneyimi olanların, deneyimlerini paylaşması yararlı olur.

Değiştirmeyi istememin sebeplerinden biri: Konforu artırmak (yoldan ve lastikten kaynaklanan sesin azalması). Forumda başka konularda okuduğuma ve anladığıma göre yanağın artırılması azda olsa bu yönlerden ebat değiştirmenin artıları ( yol tutuşa ise negatif etkisi olabilmekte buda eksi yönü ). Diğer bir hususta lastiğin markasına ve modeline göre lastik başına 100 YTL'ye varan oranlarda lastikleri ucuza almak. 4 lastikte oldukça iyi bir rakam çıkıyor ortaya. O yüzden bu konuda deneyimleri olan arkadaşların paylaşımını istedim.

• quote:

Orjinalden alıntı: mcyavuz

Merhaba Arkadaslar ,
    2003 hazirandan beri ibiza kullanicisiyim .
    lastik konusunda ben 195/60 kis lastigi kullandim bir problem yasamadim .
    viraj almada cok kucuk bir fark olusuyor ama alisiyorsunuz zamanla .
    yeni alacagim yaz lastiklerini de 195/60 alacagim .
    Ayrica arabanin uzerinde daha guzel duruyor bence . cukurlarda balon riski daha az ve 60 lastik daha ucuz.
    herkese selamlar

mcyavuz teşekkürler.

• Arkadaşlar, benim ibiza park halindeyken ülkemizin güzide sürücülerinden biri !!! Arka kapının siyah çıtasının olduğu yerden kapıya vurmuş ve kaçmış. 10 cm lik bölümü oldukça göçertmiş ama boyasında bir şey yok. Beddualarımı sunmaktan başka yapacağım birşey yok kendisine. Bu kapıyı boya işine girmeden düzelttirmek mümkün mü? (mini hasar hizmetleri veren autoking vs. gibi yerlerde). Arabanın garantisi daha bitmedi, garantisi bitince bu işlemi yaptırmam daha mı uygun olur? Bilgisi ve deneyimi olan arkadaşların yardımını bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

• quote:

Orjinalden alıntı: giovanni

Arkadaşlar, benim ibiza park halindeyken ülkemizin güzide sürücülerinden biri !!! Arka kapının siyah çıtasının olduğu yerden kapıya vurmuş ve kaçmış. 10 cm lik bölümü oldukça göçertmiş ama boyasında bir şey yok. Beddualarımı sunmaktan başka yapacağım birşey yok kendisine. Bu kapıyı boya işine girmeden düzelttirmek mümkün mü? (mini hasar hizmetleri veren autoking vs. gibi yerlerde). Arabanın garantisi daha bitmedi, garantisi bitince bu işlemi yaptırmam daha mı uygun olur? Bilgisi ve deneyimi olan arkadaşların yardımını bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Geçen yıl evimizin kedisi 4. kattan aşağı düştü. Tam da komşumuzun park halindeki opel'inin üstüne. Aracın üst kaportası eğrildi. Fakat boyada hiç bir şey yoktu. Yaptırmak ta bana düştü tabii. Öyle de kötü bir yere raslamış ki, bir yığın masraf. Servisinde 300 YTL, başka bir kaportacıda 250 YTL istemişler. Ben de araştırdım. Vakum yöntemi ile boyaya zarar vermeden düzeltilebiliyor. Hem de aracın orjinal boyası bozulmamış oluyor. Bu işin ustası 60 YTL aldı. Ustaya teşekkür olarak ayrıca 2 kilo levrek götürdüm. Olay İzmir'de oldu. Başka şehirlerde durum nedir bilmiyorum.

Bu arada, kedimiz de bir iki küçük operasyonla kurtuldu.

• quote:

Orjinalden alıntı: giovanni

Arkadaşlar, şimdi soracağım konuya yakın konular forumda tartışıldı ama ben konuda ibiza kullanıcılarının varsa deneyimlerini merak etmekteyim. Şu an arabanın orijinalinde 195/55 R 15 lastikler var, lastikleri ilerde 195/60 R 15 ebatındaki lastiklerle değiştirmeyi düşünmekteyim ( Bridgestone veya Goodyear olacak lastikler büyük ihtimal). Acaba aranızda, lastiklerini orijinal ebatının dışında, bu ebatta değiştiren var mı? Varsa izlenimleri neler? Forumda diğer konularda belirtildiği gibi; yol tutuşta hissettiğiniz bariz bir fark var mı? Konfor yönünde pozitif anlamda çok fark hissediliyor mu? Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

2004 model ibiza signo(100 hp)kullanıyorum 2 senedir.Kullanacağın lastiğin ölçüleri ile orjinal lastik ölüleri arasında %3 gibi bir değişimi tavsiye etmiyorlar.kullanmak istediğin 195/60 r15 lastik ölçüsü orjinal lastikten %3 ten de büyük oluyor ayrıca yanak ölçüsü arttıkça yol tutuşunda büyük azalma görülür.bence dunlop sp sport 9000'e bir göz at.bu lastik birebir orjinal lastik ölçülerinde ve yüksek performans lastiği.biraz sert bir lastik ama kullanırken baya hissediliyor tutuş artışı ve daha sessiz firehawk tan.Ayrıca buna alternatif ve daha ucuz olan kumho 712 ecsta supra var.daha çok alternatif bulabilirsin ve bence 60 yanak lastik kullanmak anlamsız bu arabada. Lastikçiye kullanım tarzını ve beklentilerini söylediğinde eminim o daha iyi bir açıklama yapacaktır.Lastik seçimi çok önemli bir konudur ve görüntüsü iyi olacak diye ebat büyütmek istenmeyen sonuçlar doğurabilir.

• Arkadaslar benim farkli bir sorum olcak..

Seat Ibiza Sport
    Silindir hacmi: 1400 cm³
    Yakıt Tipi: Benzin
    Motor gücü: 110 BG (81 KW)

bu arac icin ve diger ibizalar icin yakit tuketimi hakkinda bilgi verebilirmisiniz?
    Km/Litre veya cok iyidir/kotudur seklinde.. Tesekkurler
  • 110 diil 100hp olacak o.Sport olduğu için biraz fazla 75hp'liklere göre ama çok savurgan değilyüksek devirde kullanmazsan sakin kullanımda 100km'de 7 litre yakar sanırım.Bu da çok ii bi rakam kanımca
    quote:

Orjinalden alıntı: manowarion

Arkadaslar benim farkli bir sorum olcak..

Seat Ibiza Sport
    Silindir hacmi: 1400 cm³
    Yakıt Tipi: Benzin
    Motor gücü: 110 BG (81 KW)

bu arac icin ve diger ibizalar icin yakit tuketimi hakkinda bilgi verebilirmisiniz?
    Km/Litre veya cok iyidir/kotudur seklinde.. Tesekkurler
  • artık benimde bir seat ibizam war sıfır aldım bakalım cuma günü elime geçecek izlenimlerimi yazarm
  • Ibiza TDI yakıt tüketimi nedir acaba?

tepo kaça doluyor?(kaç litre)
    bir depo ile kaç km yapılıyor.

tavsiye edermisiniz?
  • beyler biz 2007 model seat cupra aldık 2007 almamızın sebebi 2008 cupranın motorundan daha güçlü olması bizim aile sürat hastası benim sizden ricam cupra hakkında birazcık bilgi bizde 1.8 20VT 132 kw / 180 hp motor var beyler benzinli arac sizce nasıl bir arac cvp bekliyporum kalın sağlıcakla

Seat İbiza'cılar buraya
  • Hocam bendede Cupra vardı 1.9 TDI 190 ps ( chip ile ) felaket bir araçtı çok memnundum satmak zorunda kaldım

Aracın çok güzel her açıdan,rengi siyahmı?
  • evet siyah kardes aracım full adlım ya bakalım suan memnunum mükemmel bir cekiş var fakat benzinli benim aracım
  • ibiza iyidir...
  • daha önce bizi kullandım ama reflance idi 2006 modeldi :Doda full dü ama satmak zorunda kaldım suan memnunum mükemmel :D:D
  • Hocam hayırlı olsun.Kazasız belasız kullanmayı nasip etsin rabbim.1,8T 180Hp litre başına 100hp demek.Mükemmel bi değer.Bu değeri fazla bulan VW 2008 modellerde hp'yi düşürmüş sanırım.Yalnız ben böyle bişi duymadım.Acaba kaç hp düşürüldü ya da sen 150hp'lik FR modeline mi baktın?
    quote:

Orjinalden alıntı: desperado_32

beyler biz 2007 model seat cupra aldık 2007 almamızın sebebi 2008 cupranın motorundan daha güçlü olması bizim aile sürat hastası benim sizden ricam cupra hakkında birazcık bilgi bizde 1.8 20VT 132 kw / 180 hp motor var beyler benzinli arac sizce nasıl bir arac cvp bekliyporum kalın sağlıcakla

Seat İbiza'cılar buraya

• acıkcası FR lere pek bakmadım yalnız suan arac ile bir sorun yasamadım aracın cekişi MÜKEMMEL bence daha önceki araclarda bu kadar ii cekiş gücü bulamadım herkese tavsiye ederiM
  • quote:

evet siyah kardes aracım full adlım ya bakalım suan memnunum mükemmel bir cekiş var fakat benzinli benim aracım

Benimki metalik gri idi mercekli farlar ve xenon v.s vardı yer yönüyle özlediğim bir arabam

Yakıt ne durumda senin

Benim normal kullanımda 6.0 falan cimri kullanım 5.0 ı görmüştüm zorlayarak agresif kullanımda 8-10 arasında idi ama torku iliklerime kadar hissedebiliyordum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Salih* -- 11 Ağustos 2007; 23:36:42 >

• Anladım dostum.180hp'lik canavarın tekrar hayırlı olsun o zaman.Yalnız Seat'ın sitesinde Cupra bölümünde dizeli var benzinli seçeneği yok.Neden acaba?Bi de ayıptır sorması sen kaça aldın?Bi de dizeli neden tercih etmedin merak ettim.
    quote:

acıkcası FR lere pek bakmadım yalnız suan arac ile bir sorun yasamadım aracın cekişi MÜKEMMEL bence daha önceki araclarda bu kadar ii cekiş gücü bulamadım herkese tavsiye ederiM

• 1.8 20VT 132 kw / 180 hp benzinli 1.9 TDI* 118 kw / 160 hp mazotlu 2 senecek var kardes 60000ytl ye geldi arac aksesuarlarıyla görüşmek üzere beyler
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.