Şimdi Ara

Seat İbiza 2017 Yeni Kasa Hk (43. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.100
Cevap
25
Favori
110.603
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Excellence pakette Style pakete ek olarak;

Isıtmalı yan aynalar, 8" geniş ekran, Ön kol dayama, KESSY anahtarsiz giriş ve çalıştırma, Ambiyans aydınlatması, Xcellence döşeme

FR pakette ise Style pakete ek olarak;

17 inc jant, Spor Fr döşeme, direksyion, tampon ve suspansyon, Kol dayama, Arka park sensoru, Isıtmalı yan aynalar, Ambiyans aydinlatma, Fr koltuk, 8" geniş ekran, Piano black on torpido kaplamasi, Sürüş profili

3 pakette de 6 airbag, hız sabitleyici, ön bölge asistanı, yorgunluk tespit sistemi gibi özellikler standart. Fiesta ise 2 airbagli ve hız sabitleyici yok diye biliyorum.

Fiesta'nın artıları daha iyi iç malzeme kalitesi ve ses sistemi, yağmur sensörü ve otomatik kararan dikiz aynası (İbiza'da plus pakette mevcut), koltuk arkası cepler, X paketteki geri görüş kamerası ve park sistemi.

Performans olarak İbiza 115 hp, 200 nm tork, 9,4 sn 0-100 değerine sahipken; Fiesta 170 nm tork ve 12,2 sn 0-100 değerleriyle epey geride kalıyor.

İbiza karma tüketimde 0,5 lt; şehiriçinde 1,1 lt daha az yakıyor.

Yapılan geyik testlerinde Fiesta'nın yol tutuşunun çok daha iyi olduğu görülmüş.

İç hacimleri karşılaştırırsak İbiza'nın genişlik, dingil mesafesi ve bagaj hacmi Fiesta'dan iyi.

Benim için güvenlik öncelikli olduğu için yan ve perde hava yastığı olmayan Fiesta yerine İbiza'yı tercih ederdim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Anxiolytic kullanıcısına yanıt
    Teklif edilen Fiesta da excelans İbiza da olmayan ve ancak extra alınabilen
    Geri görüş kamerası
    17 jant
    Karartılmış arka camlar
    F1 vites (Seat da opsiyonlarda yok)
    Yağmur sensörü
    Karraran dikiz aynası
    Bel desteği
    Gündüz led leri
    Park pilot(Seat daopsiyonlarda yok)
    Ford mkey (Seat opsiyonlarda Yok)
    Katlanan aynalar
    Isıtmalı ön cam
    Sorunsuz sağlam şanzıman (dsg şanzımana göre)
    Geniş tork aralığı var (1500-4000 devir ibizada 2000-3500) YÖK (objektif değerlendirme olarak daha kaliteli malzeme ve daha iyi yol tutuş ve yalıtım)

Gelelim full ibzanın artılarına
    Arka disk fren
    Yorgunluk tespit
    Hız sabitleme
    Ön bölge asistanı
    Daha fazla hava yastığı
    Daha ekonomik ve seri motor
    Daha geniş bagaj

İkisi de yeni kasa o yüzden adil kıyaslama olur sanırım
    Gelelim fiyat kıyaslamasına İbiza full execalans plus paketi ve Gündüz led farları ekletirsek sanırım fiyat pazarlıkla son 95-96seviyelerinde alınabilir 7-8 bin tl kadar fazla verip almak mantıklı olunu mu bunu sorgulamak lazım sanırım
    Tabi birde 80 bin tl ye Fabia gerçeği var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lord0909 -- 28 Mayıs 2018; 0:31:19 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • trace- kullanıcısına yanıt
    Bugün gizli özellikler için Ender Elektronik ile görüştüm. Görüştüğüm arkadaş vagcom kodlarının Golf 7 ile aynı olduğunu söyledi.

Bu haftasonu gidip neler yaptıklarına bir bakıp buraya da fiyatını ve açılabilen özellikleri yazarım.

• Anxiolytic kullanıcısına yanıt
    2018 fr paket var bende. yağmur sensörü ile ilgili servis ile görüştüm. mevcut olduğunu söylediler, kolu kaldırıp kontağı açıp kaparsam devreye gireceğini söylediler. Anladığım kadarıyla o kolun kalkık kalması lazım, çok saçma geldi bana.
  • yeshilus Y kullanıcısına yanıt
    sekoiel kullanıcısına yanıt
    Kendi hesabıma ulaşabildim, geçici hesabım (yeshilus) yerine buradan devam edeceğim.

@sekoiel aynen hocam, bana da saçma geldi en başta ama alıştım. Bir tık yukarı kaldırınca yağmur sensörü devreye girip otomatik oluyormus. Önceki arabalarımda böyle değildi kol 0 seviyesinde otomatik vardı. Alıştım su an kol öyle bi tık yukarıda kaldı :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • yeshilus Y kullanıcısına yanıt
    Planladığım gibi cumartesi Ender Elektronik’e gittim, biraz geç gitmem sebebi ile baya sıra bekledim ama değdi.

60 lira gibi makul bir ücrete bir çok özellik açılabiliyor. Ben park pilot desteğini, kadran selamla ek yakıt deposu göstergesi, kilitleyince bip şeklinde korna sesi (menü üzerinden deaktif edilebiliyor) gibi özellikleri açtırdım 5-10 dakika içinde.

Geri viteste dikiz aynaların aşağı göstermesi gibi bir durum söz konusu değil, çünkü kapı modülü olması gerekiyor dendi. Bunun icin aynanın elektrikli olması veya katlanabilir olmasının bi anlamı veya etkisi olmadığı söylendi.

Açtırmayı düşünen arkadaşların anadolu yakası icin başka yere gitmesinin bi anlamı yok, kesinlikle tavsiye edilir 👍

• Arkadaşlar ben kasım sonu mystic magenta renk, sunroof'lu style paket 1.0 ecotsi 95hp aracımı satın aldım. Araçta en sevmediğim kısım front assist. Bunu her seferinde kapamayı unutuyorum, tek bir tuşla kapanmıyor sanırım menünün içine girmemiz gerekiyor. Teyit eder misiniz?

Bazen öyle sert tepkiler veriyor ki rahatsız oluyorum. Bazen de alakasız anlarda, benim çok rahat müdahale edebileceğim yerlerde tepki veriyor)

Yoğun trafikte vites değiştirmelerde (özellikle 1.vitese attığım zamanlarda veya yokuş yukarı kalkışlarda) debriyaj tarafından garagaragara gibi 1-2 saniye süren sesler duyuyorum, bu aracı aldığımdan beri var. Bilmiyorum, 3 silindirli motorlarda olan şeyler mi, servise götürdüm onlar direkt ona yordular.

Şu an araç 7500km'de. Piyasa da hayli yükseldi, hiç hatası yok, bu aracın piyasası nedir bu aralar?
  • Polo ile bu aracı karşılaştırsak konfor yönünde çok mu geride ?

• quote:

Orijinalden alıntı: AlCaDrAs

Arkadaşlar ben kasım sonu mystic magenta renk, sunroof'lu style paket 1.0 ecotsi 95hp aracımı satın aldım. Araçta en sevmediğim kısım front assist. Bunu her seferinde kapamayı unutuyorum, tek bir tuşla kapanmıyor sanırım menünün içine girmemiz gerekiyor. Teyit eder misiniz?

Bazen öyle sert tepkiler veriyor ki rahatsız oluyorum. Bazen de alakasız anlarda, benim çok rahat müdahale edebileceğim yerlerde tepki veriyor)

Yoğun trafikte vites değiştirmelerde (özellikle 1.vitese attığım zamanlarda veya yokuş yukarı kalkışlarda) debriyaj tarafından garagaragara gibi 1-2 saniye süren sesler duyuyorum, bu aracı aldığımdan beri var. Bilmiyorum, 3 silindirli motorlarda olan şeyler mi, servise götürdüm onlar direkt ona yordular.

Şu an araç 7500km'de. Piyasa da hayli yükseldi, hiç hatası yok, bu aracın piyasası nedir bu aralar?
    Araciniz sanruflu oldugu icin 2000-3000 tl fark yaratacaktir.sanrufsuzlar 67000 ederken araciniz 70000 tl eder.aracinizin su an sanruflu 0 kmsi 86000-87000 tl.

• Style veya Exellance versiyonlarını alırsınız Konfor olarak geride değil ancak FR versiyonunu alırsanız araçta FR süspansiyon olduğu icin biraz daha sert diğer donanımlara göre.

• AlCaDrAs A kullanıcısına yanıt
    Benzer bi sıkıntıyı ben de yaşadım, kullanım olarak genelde yakin meselelerde takip yapıyorum, 1-2 defa hiç istemeden de olsa ani fren yaptı araç. Bir defa yayayı algılayıp fren yaptı, bir defada araya girmeye çalışan araca yol vermek istemediğim halde fren yaptı :)

Dolayısıyla bazen sinir bozucu olabiliyor ama bazen de faydalı. Ben kapatmamayı tercih ediyorum, özellik koymuşlar kullanalım zihniyetiyle :)

Kapatmak sadece ekran üzerinden yapılıyor, ayrıca bi buton yok

• Arkadaşlar 5 inç ile 8 inç arasında özellik ve ses kalitesi açısından bir fark var mı?

• infrared kullanıcısına yanıt
    Özellik olarak bi fark var mi emin değilim (full link gibi) ancak ses olarak bi farkı olmayacağını düşünüyorum.

Donanımsal olarak hoparlör, tweeter vs gibi fiziki adet farklı olmadığı sürece ses çıkış kalitesi aynıdır diye düşünüyorum.

• Fr ve excellence donanımlarında değişiklik yapılmış ön park sensörü ve geri görüş kamerası iki donanımda da standart olmuş fakat 8 inch ekran 6.5 inch e düşürülmüş işin enteresan tarafı style fr ve excellence 3 donanımda da 6.5 inch standart olmuş demekki 8 inch artık opsiyonel donanım olacak veya komple kaldırılcak.

• Ashkar1453 kullanıcısına yanıt
    Eğer öyleyse kataloğu hala değiştirmemişler, ancak bi yerden verdikçe bir yerden kısma otomobil sektöründe artık normalleştiği için çok da şaşırmadım

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ashkar1453 kullanıcısına yanıt
    Polonun comfortline donanım seviyesinde bile standart olan ön sensörü eklemeleri iyi olmuş, geri görüş de cabası.

Ama ekran icin ayni şeyi söyleyemeyeceğim, 8,5’’ opsiyonel fln yapsalarmış keşke.

Bendeki 8,5 ama tercihim büyük ekrandan feragat edip ön sensör+geri görüş olurdu. 1 ayla kaçırdık :) ama fiyatlara ne derece yansıyor bu durum bilmiyorum tabi

• Bu arada araca n11’den halı bagaj havuzu aldım. Ürün çok başarılı ve tam oturdu, boşluk yok. Düşünen arkadaşlara tavsiye edilir.

https://urun.n11.com/bagaj-havuzu/seat-ibiza-hali-bagaj-havuzu-2017-sonrasi-P214612726

• Arkadaşlar bu aracın kısa uzun farları ve sisleri LED ampuller ile değişmeyi düşünüyorum. Değişen var mı? Ampul çeşitleri nedir?

• Kol dayama taktıran var mı servis 660 + 150 TL işçilik istiyor

• 
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.