Şimdi Ara

Seat Ibiza 1.2TSI Style- DSG Nasıl Bilirsiniz ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
2.529
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar bu aralar Seat Ibıza almayı düşünüyorum.2. el ve 0 olarak pek çok araba araştırdım. Şu an en çok aklıma yatan araç bu oldu.45.500 tl kampanyalı fiyatı.1.2tsi 105bg ve Style donanım.

Öncelikle 1.2TSI 105bg motoru kullananlar motorun uzun vaadedeki durumu ve servisi hakkında bilgi verebilirse çok sevinirim.Ayrıca araçla ilgili söyleyebileceğiniz başka birşey varsa yorumları bekliyorum.DSG konusuna gelirsek baştan söyliyim evet arıza yapıyormuş ama hem 2013 sonrasında düzeltildiği söyleniyor hem de bu kadar çok satan bir şanzıman olmasına rağmen arıza yapanların oranı düşük kalıyo (satış rakamlarına kıyasla)

• otomatik olmazsa olmazınız değilse 1.2 tsi leon bakabilirsiniz.
  • Bozulması ihtimal dahilinde olsada baktığınız 1.2 motorun torku diğer dsg kullanan motorların torkuna göre düşük olduğundan bence 1.2 olanlarda bozulma ihtimali daha düşük.
  • Gayet güzel araçtır.

1.0 100 hp powershift fiesta da aklınızda bulunsun hem x paket de hediye. Daha donanımlı olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Levent.

otomatik olmazsa olmazınız değilse 1.2 tsi leon bakabilirsiniz.

Ben de bunu demek için girmiştim. Otomatik için aşırı para istiyorlar. Nerdeyse manuel leon'la aynı fiyata satacaklar. Otomatiği kafaya takmamak lazım bence. yaşlı amcaları anlarım ama, insanlar "kullanamam manueli" deyince tartışıyorum. Manuel kullanamayan kişi zaten iyi araba kullanamıyordur. araba sürebilmenin şartlarından bir tanesidir tek elle başka işler yapmak, aynı zamanda başka bir şey yapmak. Bazı ehliyet sınavlarında hoca özellikle teybi aç, sesini kıs der. Sen o ara arabayı kaydırırsan, afallarsan alırsın eksi puanı. Rahat olamayan Kişi de arabayı emaneten sürer. yaklaşık bi 7,8 sene otomatik araba kullandım, iyidir rahattır, ama sıfır araba alırken sırf otomatik olsun diye 6-8 bin fark vermem, o farkla daha iyi araba alırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BojanBogdanovic -- 24 Kasım 2014; 16:26:09 >

• quote:

Orijinalden alıntı: BojanBogdanovic

quote:

Orijinalden alıntı: Levent.

otomatik olmazsa olmazınız değilse 1.2 tsi leon bakabilirsiniz.

Ben de bunu demek için girmiştim. Otomatik için aşırı para istiyorlar. Nerdeyse manuel leon'la aynı fiyata satacaklar. Otomatiği kafaya takmamak lazım bence. yaşlı amcaları anlarım ama, insanlar "kullanamam manueli" deyince tartışıyorum. Manuel kullanamayan kişi zaten iyi araba kullanamıyordur. araba sürebilmenin şartlarından bir tanesidir tek elle başka işler yapmak, aynı zamanda başka bir şey yapmak. Bazı ehliyet sınavlarında hoca özellikle teybi aç, sesini kıs der. Sen o ara arabayı kaydırırsan, afallarsan alırsın eksi puanı. Rahat olamayan Kişi de arabayı emaneten sürer. yaklaşık bi 7,8 sene otomatik araba kullandım, iyidir rahattır, ama sıfır araba alırken sırf otomatik olsun diye 6-8 bin fark vermem, o farkla daha iyi araba alırım.

manuel hakkında ne zamandır bi kenara atılan,''artık çağdışı'' gibisinden yorumlar yapılan manuel-otomatik temalı konulara yazmak istediğim şeyleri bir iletide toplamışsınız,%100 katılıyorum..

• 2 yıl kullandım. Tavsiye ederim. Eğer aklınızda dsg ile ilgili bir şüphe kalıyorsa o zaman +2 yıl garanti alın 4 sene rahat rahat binersiniz. Performansı iyidir. Dikkatli sürülürse benzini de ekonomik kullanır. Tasarruf ve performans aynı anda olmaz ama birinden birini seçeceksiniz.
    Yolda gidişi tutunması hızlanması, malzeme kalitesi bence iyi sınıfına göre. İkinci eli Polo kadar güçlü olmasa da garantisi devam eden düşük km otomatik aracın elde kalacağını da hiç sanmıyorum. Eğer biraz ekler şunu bunu alırım derseniz, Leon da düşünülebilir.
  • Ayrıca otomatik ile ilgili yorumlar gelmiş. Kesinlikle katılmıyorum. Otomatik olmayan araç artık almayı ve tavsiye etmeyi düşünmüyorum. İstanbul da yaşıyorum ve vites değişmekle vs uğraşmak istemiyorum. Otomatiğin fazladan parasini da veririm ama aşırı olmamak kaydıyla. 5-6 bin tl bence gayet normal bir fark. 8-10 lara çıktımmı o zaman model değiştirebilirsiniz. Örneğin VW fazla fark koyuyor. O zaman gidip Toyota alabilirsiniz. O kadar fark yok.
    Ha 90-100 binlik arabalara gelince. O fiyatların saçma olduğunu düşünüyorum. Konuyla alakasız ama neyse. 100 bin vereceksem mercedes,bmw alırım.Ha yeni ha 1 yaşında.
  • haislip_13 kullanıcısına yanıt
    eyvallah Hocam. Aklın yolu bir ;)

• ARES007 A kullanıcısına yanıt
    Bu işin Tork la alakası yok...

Bu şanzımanın kronik problemi bu, isterse motor 100 tork olsun sonuç kaçınılmaz...

BKNZ; 1.4 Polo DSG

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ..NeyzeN.. -- 24 Kasım 2014; 18:37:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ARES007

Bozulması ihtimal dahilinde olsada baktığınız 1.2 motorun torku diğer dsg kullanan motorların torkuna göre düşük olduğundan bence 1.2 olanlarda bozulma ihtimali daha düşük.

Senin bozulmama ihtimalini sevdim...
  • üst mesajlarda yazılmış gerçi ama. O fiyatlara leon için pazarlık yapın derim.(manuel)
  • beklediğimden çok yorum geldi :D şöyle bir genel değerlendirme yapiyim.

Araba alma işine zaten manuel düşünerek girdim,otomatiklere hep çekingen yaklaşmışımdır ama DSG'nin hep iyi bir şanzıman olduğunu duyduğum için fiyatıda uygun olunca "neden olmasın ki" dedim :D Fakat zaten leonun manueli 50000tl civarı. bütçenin üst limiti belli olduğu için oraya çıkamam. Ayrıca ibizanın da manueline baktım ama 1.4 85bg'lik motoru görünce vazgeçtim.

Bir arkadaş fiesta demiş.Bu sınıf araba bakmaya başladığımda çoğu kişi fiesta tavsiye etti.1.4 96bg manuel seçeneği aslında baya uygundu ama bayiye gidip arabaya oturunca hiç hoşuma gitmedi. Belkide focus gibi bir iç mekan bekliyordum beklediğimi bulamadım birde arka tarafı ibizaya göre dar olunca hemen eledim fiestayı.Belki sürüş olarak başarılı olabilir ama ilk izlenimlerim pek iyi olmadı :D

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.