Şimdi Ara

##SEAT İBİZA TSI MOTOR ARAÇ SAHİPLERİ BURAYA ## (38. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
757
Cevap
18
Favori
44.329
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3435363738
Sayfaya Git
Git
Giriş

Daha önce değiştiren oldu mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyler Sakarya da yaşayan ve Seat’ı Seven varsa bir PM alabilir miyim?

• 2013 yılında sıfır aldığım, panoramik sunrooflu aracımı satıyorum.
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-seat-ilk-sahibinden-hatasiza-yakin-plus-sunroof-543645711/detay/
  • konuya bir güncel verelim
  • arkadaşlar merhaba ibiza 1.2 tsi dsg bende var

yol bilgisayarında vites göstergesi hani gösterirya d1 d2 d3 d4 d5 d6 d7 hepsine geçiyor fakat bu vitesler yanıp yanıp sönüyor sizce sebebi nedir araştırdım mekatronik arıza diyorlar ama benim tüm viteslerde geçiş problemim yok sadece yanıp sönüyor ve ingiliz anahtarı çıkıyor kaç kilometre gittiğin göstergenin yanında ?

sebebini bilen varsa bilgilendirebilir mi
  • yokmu yardımcı olacak istanbul avrupada güzel bir usta bile önermeniz yeterli yarın götürebileceğim
  • quote:

Orijinalden alıntı: HiddeN_Ra

arkadaşlar merhaba ibiza 1.2 tsi dsg bende var

yol bilgisayarında vites göstergesi hani gösterirya d1 d2 d3 d4 d5 d6 d7 hepsine geçiyor fakat bu vitesler yanıp yanıp sönüyor sizce sebebi nedir araştırdım mekatronik arıza diyorlar ama benim tüm viteslerde geçiş problemim yok sadece yanıp sönüyor ve ingiliz anahtarı çıkıyor kaç kilometre gittiğin göstergenin yanında ?

sebebini bilen varsa bilgilendirebilir mi
    Araba kaç binde

• O anahtar işareti bakım zamanı gelince yanar.

• quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

Araba kaç binde

Alıntıları Göster
    70.000 geliyor altanda yağ damlatıyor sanırım şanzuman yağ pompası bozuldu

• Arkadaşlar merhaba. Aracın ikinci sahibiyim. Ekspertizini yaptırıp o şekilde satın aldım aracımı yaklaşık 2 ay önce lakin şöyle bir problemim var; sizlere de danışayım dedim.

Aracı aldığım ilk ay, hem araca yabancılığımdan, hem de kendi acemiliğimden ötürü, karma tüketim 9-10l/100km gösteriyordu. Ben de saydığım sebeplerden ötürü kafaya takmadım. Zaten 20 km/s hızda işe gelip giderken yoğun trafikte kullanıyordum hep.

Fakat bayram tatili gelip çattığında, memlekete gidince tüketimde bir gariplik var gibi geldi. İstanbul-Edremit arası 373 km, ortalama 80-90 km/s hızlarla geldim, yol bilgisayarı da 45-50 gösteriyor hız ortalaması, depoyu fulleyip çıkmıştım, evin önüne aracı çektiğimde çeyrek depo harcanmış gösteriyordu benzin göstergesi, yani araçta 3 çeyrek depo daha vardı. Ortalama tüketimi 6-7 arasında bir rakamdaydı. Sabah bayram ziyareti için yola çıktığımda benzin göstergesi dikkatimi çekti. Yarım deponun bir tık üzerindeydi. Çeyrek depodan kendi kendine düşmüş nasıl olduysa. Sonra bugüne kadar memlekette hep şehir içi 40-50 km/s hızlarda kullandım. Bizim orada trafik yok denecek kadar az. Ortalama 8.3-8.6l kadar yükseldi yeniden. Burada başka kullanıcıların paylaştığı tüketim değerlerini gördükçe bana aşırı geliyor bu rakamlar. Dur kalk bile yapmadım sayılır doğru düzgün.

Araç 25.000 km de, bakımları şubat gibi yapılmış, lastikler üzerindeki orjinal lastikleri, 2016 üretim. Önler orta seviye, arka lastikler iyi durumda. Ön lastikler 36 ps, arkaları 33 ps kullanıyorum.

Sizce bu tüketim değerleri normal mi, yoksa randevu alıp yetkili servise götürmeli miyim?

Memlekette bir vw özel servisine götürdüm. Adam aracın beynine girip her şey normal dedi. Yalnız yine kafaya taktığım bir şey söyledi. Hız sabitleyici sonradan takılmış buna sağdaki ile ikisi farklı renk dedi ancak benim araç style paket. Aynalar kapı kolları falan gövde renginde, ön ızgarada krom çerçeve var, jantlar 15 inç, dijital kliması falan var. Aracı satan kişi referance paketi kendi bu şekilde yaptırıp style diye satmış olabilir mi yoksa servisin iş bilmezliği midir? Ayrıca benzin seviyesini okuyan kısım ile aracın beynini de sıfırladı, bir 100km kullan, sonra sıkıntı olursa tekrar bakarız dedi.

Yardımlarınızı ve yorumlarınızı bekliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: eyes-on-you

Arkadaşlar merhaba. Aracın ikinci sahibiyim. Ekspertizini yaptırıp o şekilde satın aldım aracımı yaklaşık 2 ay önce lakin şöyle bir problemim var; sizlere de danışayım dedim.

Aracı aldığım ilk ay, hem araca yabancılığımdan, hem de kendi acemiliğimden ötürü, karma tüketim 9-10l/100km gösteriyordu. Ben de saydığım sebeplerden ötürü kafaya takmadım. Zaten 20 km/s hızda işe gelip giderken yoğun trafikte kullanıyordum hep.

Fakat bayram tatili gelip çattığında, memlekete gidince tüketimde bir gariplik var gibi geldi. İstanbul-Edremit arası 373 km, ortalama 80-90 km/s hızlarla geldim, yol bilgisayarı da 45-50 gösteriyor hız ortalaması, depoyu fulleyip çıkmıştım, evin önüne aracı çektiğimde çeyrek depo harcanmış gösteriyordu benzin göstergesi, yani araçta 3 çeyrek depo daha vardı. Ortalama tüketimi 6-7 arasında bir rakamdaydı. Sabah bayram ziyareti için yola çıktığımda benzin göstergesi dikkatimi çekti. Yarım deponun bir tık üzerindeydi. Çeyrek depodan kendi kendine düşmüş nasıl olduysa. Sonra bugüne kadar memlekette hep şehir içi 40-50 km/s hızlarda kullandım. Bizim orada trafik yok denecek kadar az. Ortalama 8.3-8.6l kadar yükseldi yeniden. Burada başka kullanıcıların paylaştığı tüketim değerlerini gördükçe bana aşırı geliyor bu rakamlar. Dur kalk bile yapmadım sayılır doğru düzgün.

Araç 25.000 km de, bakımları şubat gibi yapılmış, lastikler üzerindeki orjinal lastikleri, 2016 üretim. Önler orta seviye, arka lastikler iyi durumda. Ön lastikler 36 ps, arkaları 33 ps kullanıyorum.

Sizce bu tüketim değerleri normal mi, yoksa randevu alıp yetkili servise götürmeli miyim?

Memlekette bir vw özel servisine götürdüm. Adam aracın beynine girip her şey normal dedi. Yalnız yine kafaya taktığım bir şey söyledi. Hız sabitleyici sonradan takılmış buna sağdaki ile ikisi farklı renk dedi ancak benim araç style paket. Aynalar kapı kolları falan gövde renginde, ön ızgarada krom çerçeve var, jantlar 15 inç, dijital kliması falan var. Aracı satan kişi referance paketi kendi bu şekilde yaptırıp style diye satmış olabilir mi yoksa servisin iş bilmezliği midir? Ayrıca benzin seviyesini okuyan kısım ile aracın beynini de sıfırladı, bir 100km kullan, sonra sıkıntı olursa tekrar bakarız dedi.

Yardımlarınızı ve yorumlarınızı bekliyorum.
    iç mekan görselleri eklerseniz referance olup olmadıgını söyleyebilirim refence ibiza kullanıyorum ve hız sabitleyicisi var 1.2tsi 2015

servis sallamış olabilir yakıt tüketimi aracı ilk çalıştırdıgında yüksek maşlar yaklasık 10 km sonra dogru degeri gösterir

2 türlü bilgi verir biri anlık diğeri ortamala ortama olan dediğim gibi 10 km sonra normalleşir 5.5 6 lt gibi yaklarsın ortalama vites degişimin 2000 devirde olsun uzatma aracı gereksiz se

• Arkadaslar 2019 model ibiza için bagaj havuzu bakıyorum. Ne almak lazım ? 60—100 lira arası değişiyor .

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar selamlar.
    Geri park kamerası takılabiliyor mu bizim araçlara? (2017 eski kasa eco tsi 1.0 araç modeli)
  • Cümleten selam. 2014 ibiza 1.2 tsi dsg 96 bin km.de araç sahibiyim. Bazı sorulara zamanında çok yanıt aradım, burada da benzer şekilde cevap arayanlara geç de olsa yanıt verelim, en azından daha sonraları için faydalı olur.

Akü değişimini geçen hafta yaptım, içindeki orjinal akü 51 amper, 60 lık inci akü rahatça sığıyor. Bu aralar değiştirmek isteyen varsa inci akü taurus model 60lık Metro markette 290 TL, eski aküyü verip 30 TL iade alıyorsunuz.

Ekranda D1-D2 vs. yanıp sönüyorsa ve tamir anahtarı işareti çıkıyor ve araç viteste kalmaya devam ediyorsa kendinizi şanslı sayın, çünkü bu arıza meşhur mekatronik arızası, 82 binde başıma geldi ve yolda kaldım, ekranda sadece D olarak yanıp sönüyordu, aracı hareket ettiremeden çekici ile servise götürdük. Alttan da mekatronik pompasının yağı akıyordu. Bu şekilde bir arıza ile yolda kalmadığınız takdirde, ekranda uyarı görürseniz bir dakika bile düşünmeden servise gidin, en olmadık yerde yolda kalabilirsiniz.

Bunlar dışında merak edilenlere elimden geldiğince yanıt vermeye çalışırım. Herkese saygılar.

• İbiza arıyorum arkadaşlar satmayı düşünen bana ulaşabilir

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • hort :) arkadaşlar seat ibiza 2017 1.0 75hp aracım var triger seti değişimi için servisi aradım ancak sistemden kontrol etti değişim vermiyor triger setiniz kayış değil zincir dedi. ama bir kaç kaynakta kayış diye okudum net bilgisi olan var ı bu araçlarda triger seti kayış mı zincir mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fearless_king -- 27 Eylül 2023; 11:13:39 >
  • 
Sayfa: önceki 3435363738
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.