Şimdi Ara

♦ • ♦ • ♦ • ♦ SEAT EXEO KULÜBÜ ♦ • ♦ • ♦ • ♦

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir Kullanıcı, 4 Masaüstü Kullanıcı
2.450
Cevap
26
Favori
162.191
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Markalar >> Seat >> ♦ • ♦ • ♦ • ♦ SEAT EXEO KULÜBÜ ♦ • ♦ • ♦ • ♦
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    322 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: olorinthewhite

Hoşgeldin arkadaşım.
    Benim aracta simit tanklı Landi Renzo var. LPG dolum yerini tamponun altına yerleştirdiler. Dikkatli bakmayınca görünmüyor
    Normalde kimse LPG ile binmek istemez ama benzin çook pahalı. Zorunlu olarak LPG

Teşekkürler.
    Simit LPG taktırmışsınız, stepneyi bagajda mı taşıyorsunuz, AVM kapalı otoparka girerken dikkat çekmiyor mu?
    İyi takılmış bir LPGnin tehlikeli olduğunu düşünmüyorum. Yurt dışında kapalı garajlara LPGli araçlar giremez diye bir uygulama yok.
    |
    |

• Yüzbaşı
    322 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: mightywings

@acosan

Hoşgeldiniz, listeye ekliyorum.

Hoş bulduk, çok teşekkürler.
    |
    |
    stepnem evde yan gelmiş yatıyor
    araca lastik tamir spreyi ve güçlü bir kompresör aldım. lastik yarılmadığı sürece yolda kalma derdim yok. İzmir de kapalı otoparklara rahat girdim çıktım. LPG dolum yeri tampounun alt-iç kısmında olduğu için ve araç lüks görünüme sahip olduğu için hiç bir güvenlik görevlisi aracı incelemiyor
    quote:

Orijinalden alıntı: olorinthewhite

Acosan arkdaşım,
    stepnem evde yan gelmiş yatıyor
    araca lastik tamir spreyi ve güçlü bir kompresör aldım. lastik yarılmadığı sürece yolda kalma derdim yok. İzmir de kapalı otoparklara rahat girdim çıktım. LPG dolum yeri tampounun alt-iç kısmında olduğu için ve araç lüks görünüme sahip olduğu için hiç bir güvenlik görevlisi aracı incelemiyor

Cevap için teşekkürler.
    |
    |
    1. Pirelli p7 cint.
    2. Michelen pilot
    3. Brigstone Er300

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Mary Engelbreit
  • Yarbay
    5699 Mesaj
    Lassa yada olumlu bakabilirsin

|
    |

Orijinalden alıntı: musti2004s

Arkadaslar, aracımda bulunan Brigstone Turanza Er300 lastikleri artık diş kalınlığı oldukça azaldığı için değiştireceğim. Acil tavsiyelerinizi bekliyorum. Benim kafamdaki sıralama
    1. Pirelli p7 cint.
    2. Michelen pilot
    3. Brigstone Er300

arkaşlar merhaba
    aramiza yeni katılanlara da hoşgeldiniz
    musti bencede sıralaman doğru ama nedense Türkiyede bi Michelen hayranlıgı var
    buda epey kafanı karıştıracak .Yol şarlaını hava koşullarını ve trafik gözönüne alınırsa
    1-pirelli
    2-brigstone
    3-michelen
    çunkü pirelli ve brigstone hem yamur tahliyesi hem kuru ve ıslak zemin fren mesafesi hende çukurlara mukavemeti daha üstün
    michelen tabi daha kanforlu ve sessiz ama bu bizim arabalarda çok etki etmez sanırsam daha çok sert ve küçük arabalarda clio gibi
    kullanmadım ama araştırdığm kadarı ile pirelli de gayet sesiz ve konforluimiş üstelikde yanak yümşaklıgını bezle degilde özel hamur kauçukla desteklemişler.
    şu an benim 0 aldımda michelen var.
    |
    |

• Çavuş
    97 Mesaj
    http://www.otohaber.com.tr/Yazarlar/eray_ozgur/2012/01/02/exeo-neden-ex-oldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akarertan -- 16 Ocak 2012; 22:04:30 >
    quote:

Arkadaslar, aracımda bulunan Brigstone Turanza Er300 lastikleri artık diş kalınlığı oldukça azaldığı için değiştireceğim. Acil tavsiyelerinizi bekliyorum. Benim kafamdaki sıralama
    1. Pirelli p7 cint.
    2. Michelen pilot
    3. Brigstone Er300

Geçen hafta michelin bayisinde, rafta hem michelin sport hem de bridgestone turanza er300 vardı. Yanaklarını ellediğinde bariz bir fark. O da; yumuşaklık. Michelin çok ama çok yumuşak.
    Devamlı kullandığınız yollarda çukur yoksa yada az ise bence michelin. Çukurlarda, zamanla michelin balon yapabilir.

Benim araç turanza ile geldi. Su tahliyesi iyi ama ses alıyor. Zamanı geldiğinde benim tercihim Michelin olacak.
    Pirelli konusunda bilgim yok.

Eski arabamda 6 sene kumho kullandım. O paraya çok iyi lastik. Tabii ki üst segment değil. Birde benim memlektte kar yılda bir, buz ise çok nadir olur. O yüzden kumho sıkıntı yaratmadı.
    Yine de bulunduğunuz şehrin hava ve yol şartlarını göz önüne alarak tercih yapmanızda fayda var.
    |
    |

• Yüzbaşı
    651 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: tnrskr

Öneride bulunan herkese teşekkürler.. Bu akşam çok güvendiğim bir tanıdığımın tavsiyesi ile hiç aklımda yokken "Lassa'nın en yeni performans lastiği Phenoma" olarak tanıtılan lastiği aldım. Özellikle alttaki tanıtım ve inceleme videosunu seyrettikten sonra içime sindi. Çok methettiler bakalım biraz kullandıktan sonra yorumlarımı paylaşırım. Aracım henüz 37500km.de olmasına rağmen Brigstone'lar biraz erken eskimişti. 2.el aldığım için sanırım özensiz kullanılmış. Lastikçi her 10.000km.de mutlaka ön-arka yapılması gerektiği tavsiyesinde bulundu. Fiyat olarak taksitli 800TL, peşin 750TL.ye anlaştım. İnşallah memnun kalırım ve size de tavsiye ederim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musti2004s -- 16 Ocak 2012; 23:35:04 >

Mary Engelbreit

• Onbaşı
    39 Mesaj
    quote:

Bence halihazirda bir Seat ve 1.6 MPI motor kullanıcısı olarak kesinlikle Exeo'ya geçince pişmanlık yasamazsınız. Şahsi görüşüm bu araca yakışan 2 renk var onlar da siyah ve beyaz Ben beyaz tercih ettim- siyahda daha makam aracı havası olduğu için. Tercih sizin, sonuçta 2 rengi de temiz tutmak zor! Son olarak uzun yolda yakıt tüketimi oldukça iyi. Gecen hafta Ankara- Kayseri gidiş dönüş 900 km civarı yol yaptım. Cogunlugu 120 hız sabitleyici ve 4kisi+ dolu bagaj ile ortalama 6lt degerine ulaştım. LPG olarak 18-19 kr yaktim şimdiden hayırlı olsun, umarım gönlünüze göre bir Exeo bulursunuz...

Öncelikle Kafam bu kadar karışıkken alıp almama konusunda (çünkü kimse tavsiye etmiyor) , Beni aydınlatmaya çalıştığınız için sonsuz teşekkürler.
    Hazır sizin gibi bir exeo kullanıcısını bulmuşken daha çok sorum olacak size beni kırmayıp cevaplarsanız çok sevinirim.

Yakalamış olduğunuz 6lt lik değer benzin mi lpg mi?Şahsen uzun yolda 9lt lpg yaksa dahi kesinlikle iyi.benim leon 9.5 lt vivarı lpg yakıyor uzun yolda.
    diğer konu performans ben leonun performansından memnunum, leonla aralarında 100 kg lık bir ağırlık farkı var buda büyük bir performans kaybı oluşturmasa gerek. Ama başka bir forum da exeo kullanan bir arkadaş yokuşlara geldiğinde ölüyor resmen dedi, bu konuda sizin görüşleriniz nedir acaba?
    -Birde kaskoyu kaç paraya yapıyorlar.

• Yüzbaşı
    651 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: GGECEMAVİSİİ

quote:

Bence halihazirda bir Seat ve 1.6 MPI motor kullanıcısı olarak kesinlikle Exeo'ya geçince pişmanlık yasamazsınız. Şahsi görüşüm bu araca yakışan 2 renk var onlar da siyah ve beyaz Ben beyaz tercih ettim- siyahda daha makam aracı havası olduğu için. Tercih sizin, sonuçta 2 rengi de temiz tutmak zor! Son olarak uzun yolda yakıt tüketimi oldukça iyi. Gecen hafta Ankara- Kayseri gidiş dönüş 900 km civarı yol yaptım. Cogunlugu 120 hız sabitleyici ve 4kisi+ dolu bagaj ile ortalama 6lt degerine ulaştım. LPG olarak 18-19 kr yaktim şimdiden hayırlı olsun, umarım gönlünüze göre bir Exeo bulursunuz...

Öncelikle Kafam bu kadar karışıkken alıp almama konusunda (çünkü kimse tavsiye etmiyor) , Beni aydınlatmaya çalıştığınız için sonsuz teşekkürler.
    Hazır sizin gibi bir exeo kullanıcısını bulmuşken daha çok sorum olacak size beni kırmayıp cevaplarsanız çok sevinirim.

Yakalamış olduğunuz 6lt lik değer benzin mi lpg mi?Şahsen uzun yolda 9lt lpg yaksa dahi kesinlikle iyi.benim leon 9.5 lt vivarı lpg yakıyor uzun yolda.
    diğer konu performans ben leonun performansından memnunum, leonla aralarında 100 kg lık bir ağırlık farkı var buda büyük bir performans kaybı oluşturmasa gerek. Ama başka bir forum da exeo kullanan bir arkadaş yokuşlara geldiğinde ölüyor resmen dedi, bu konuda sizin görüşleriniz nedir acaba?

Leon ile çok büyük bir performans farkı olacağını sanmıyorum. Ancak yokuşlarda bayılma olayı doğru Eğer 3000 devirin üstünde girerseniz yokuşta daha az bayılıyor fakat hızınız bir kere kesilince tekrar toparlamakta bayağı zorlanıyor motor! Ama bence çok büyük dert değil, Leon'dan sonra iç mekan olarak kalite farkını hissedersiniz. Uzun yoldaki 6lt. yol bilgisayarı değer. Reel LPG sanırım 8lt. civarı
    Son olarak ben 2ay önce kaskoyu AXA'dan 1000TL'ye yaptırdım. Satın aldığım kişi VDF'den 1200TL'ye yaptırmış. İyi geceler...
    |
    |

Mary Engelbreit

• Yarbay
    3055 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: akarertan

ben bisi anlamadim ,
    simdiki B8 A4 ler yeni exeo ya mi kopyalanacakmis B7 yaptiklari gibi?

Orijinalden alıntı: GGECEMAVİSİİ

quote:

slm hocam ,
    yokus konusunda tam tersini dusunuyorum ben.8 valf oldugundan dolayi motor alt devirlerde canli ve yokuslarda dusuk devirde dizel gibi cekiyor.
    ben neova dan 10 taksit 800 lira gibi bir rakama yaptiriyorum kaskomu.

|
    |

• Yarbay
    2011 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: 26_bbz_26

quote:

ben bisi anlamadim ,

Hocam
    exeo 2012 makyajlandı. Farlar a4 gibi led li. donanım olarak çok fark yok. gibi. birde 2.0 tdi motora otomatik şanzıman koymuşlar.

http://www.otofanzin.com/yazi/seat-exeo-2012

http://www.turkeycarblog.com/2011/09/makyajli-seat-exeo-frankfurtta-tanitildi/
    |
    |

• Emekli Yönetici
    1377 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: 26_bbz_26

quote:

ben bisi anlamadim ,

Keşke öyle olsa da biz de ucuza A4'e bimeye devam etsek.

Ancak kopyalama tabirine katılmıyorum çünkü üretim bandı aynı. Herhangi bir parçasını söküp baktığınıda üzerinde "Audi OOOO Made in Germany" yazıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mightywings -- 17 Ocak 2012; 12:54:04 >
    |
    |

• Yarbay
    3055 Mesaj
    olorinthewhite hocam , tesekkur ederim , makyajdan haberim yoktu.
    kaporta ayni kaldigina gore bu farlardan avrupadan getirtsek bizimkilere uyar sanirim degil mi?

mighty hocam , kopyadan benim de kastim sizinki gibi idi.biraz yanlis bi tabir olmus sanirim.

|
    |

quote:

Orijinalden alıntı: tnrskr

Öneride bulunan herkese teşekkürler.. Bu akşam çok güvendiğim bir tanıdığımın tavsiyesi ile hiç aklımda yokken "Lassa'nın en yeni performans lastiği Phenoma" olarak tanıtılan lastiği aldım. Özellikle alttaki tanıtım ve inceleme videosunu seyrettikten sonra içime sindi. Çok methettiler bakalım biraz kullandıktan sonra yorumlarımı paylaşırım. Aracım henüz 37500km.de olmasına rağmen Brigstone'lar biraz erken eskimişti. 2.el aldığım için sanırım özensiz kullanılmış. Lastikçi her 10.000km.de mutlaka ön-arka yapılması gerektiği tavsiyesinde bulundu. Fiyat olarak taksitli 800TL, peşin 750TL.ye anlaştım. İnşallah memnun kalırım ve size de tavsiye ederim..

Alıntıları Göster

Selamlar, ben de lastik arayışı içindeyim. Arabayı 16.06.2009'da aldım, şu anda 46.000 km.de.

Lassa Phenoma'yı nereden aldınız? Taksitli 800.00 TL kaç taksit?

Ben Michelin veya NOKIAN düşünüyordum. Nokian için yorum da bulunacak veya kullanan var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acosan -- 17 Ocak 2012; 15:09:28 >

• Emekli Yönetici
    1377 Mesaj
    quote:

1. Pirelli p7 cint.
    2. Michelen pilot
    3. Brigstone Er300

Bence ER300'den şaşmayın. 2009'da 1., 2010'daki 2 testte 2. ve 3. olmuş bir lastiktir. Hem konforlu hem de sağlam.

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Bridgestone/Turanza-ER300.htm

The Bridgestone Turanza ER300 is a Premium Touring Summer tyre designed to be fitted to Passenger Cars. Below is data from 56 tyre reviews averaging 74% over 1,180,437 miles driven.

Dry Grip 83%
    Wet Grip 78%
    Road Feedback 76%
    Progressiveness 65%
    Wear 77%
    Comfort 73%
    Buy again 69%

Tyre Test Results:
    1st: 2009 AMS Summer and Winter Tyre Test - Summer (205/55 r16)
    2nd: 2010 Autocar Tyre Test - FWD (205/55 r16)
    3rd: 2010 Auto Zeitung Premium Touring Tyre Test (205/55 r16)
    |
    |

HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
üniversite
son dakika
SEO
SEO
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,844
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.