Şimdi Ara

♦ • ♦ • ♦ • ♦ SEAT EXEO KULÜBÜ ♦ • ♦ • ♦ • ♦ (60. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.430
Cevap
26
Favori
177.940
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5859606162
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aman doğuşa götürme bende ufak bir kaza geçirdim kaputun ucu hafif eğilmişti çok az ama boyasıda biraz atmış boyanması lazım adamlar biz boya yapamayız kaputu komple değişiriz dediler sanayide boyattım.
  • oncelikle gecmis olsun,, parca konusunda cok uygun bir yer biliyorum hemde orjinal getiriyorlar istanbulda olanlar icin numara verebilirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: suhasonisik

oncelikle gecmis olsun,, parca konusunda cok uygun bir yer biliyorum hemde orjinal getiriyorlar istanbulda olanlar icin numara verebilirim

hocam alabilirmiyiz numarayi
  • 0212 346 1717
  • Herkese merhabalar,

Yaklaşık 2 senedir Seat Cordoba 1.4 TDI aracım var. aracım ile ilgili ağır bakımların vaktı geldi bu arada aracımı satıp yerine alternatif ne alabilirim diye bakınırken tekrar EXEO aklıma duştu. Tekrar diyorum çünkü Türkiye'de satılmaya başladığından beri almak istediğim bir aractı. velhasıl dizel modelinin yüksek fiyatlı olması ve benzinli modeli Türkiye şartlarında almanın pek hesaplı olmayacağı düşüncesi ile niyetimi gerçekleştirememiştim.
    Biraz araştırma yaparken forumunuza rastladım. bir çok arkadaşın bu aracı LPG ile kullandığını gördüm. Bu nedenle sizlere bir kaç sorum olacak;

*LPG ile yaşayabileceğim sorunlar neler olabilir. Daha önce hiç LPG li araç kullanmadım. aslında araca orjinalliğini bozacak birşey yapmaya da çok sıcak bakmıyorum. fakat bu araca binmek içinde sanırım başka bir yol yok.
    *Şu anda Benzinli ve LPG olarak tüketim değerleri tam olarak nasıldır acaba. (2 gündür en baştan forumu okumama karşılık ancak 10. sayfaya gelebildim. o sayfalara kadar da ancak rodaj dönemlerinin verileri mevcut)
    *İkinci eli güçlü bir araç değil fakat bu da benim için cok dert değil şu ana kadar da zaten pek popüler araçlara binmedim. her zaman benim için önemli olan EXEO'da olduğu gibi F/P'dı. Bu nedenle ikinci el için 35.000 TL civarında ki fiyatlar sizce nasıldır.
    *Şu anda aracın Türkiye'ye gelişi durdu. Yedek Parçayı bulmakta sıkıntı var mı? Yedek parça fiyatları nasıl? (A4 kasa olunca insan temkinli yaklaşıyor :))
    *Son olarak LPG eklenince garanti bozuluyor diye biliyorum bu konuda bir istisna var mıdır?

İlginiz için şimdiden teşekkürler..

• quote:

Orijinalden alıntı: mesut_y

Herkese merhabalar,

Yaklaşık 2 senedir Seat Cordoba 1.4 TDI aracım var. aracım ile ilgili ağır bakımların vaktı geldi bu arada aracımı satıp yerine alternatif ne alabilirim diye bakınırken tekrar EXEO aklıma duştu. Tekrar diyorum çünkü Türkiye'de satılmaya başladığından beri almak istediğim bir aractı. velhasıl dizel modelinin yüksek fiyatlı olması ve benzinli modeli Türkiye şartlarında almanın pek hesaplı olmayacağı düşüncesi ile niyetimi gerçekleştirememiştim.
    Biraz araştırma yaparken forumunuza rastladım. bir çok arkadaşın bu aracı LPG ile kullandığını gördüm. Bu nedenle sizlere bir kaç sorum olacak;

*LPG ile yaşayabileceğim sorunlar neler olabilir. Daha önce hiç LPG li araç kullanmadım. aslında araca orjinalliğini bozacak birşey yapmaya da çok sıcak bakmıyorum. fakat bu araca binmek içinde sanırım başka bir yol yok.
    *Şu anda Benzinli ve LPG olarak tüketim değerleri tam olarak nasıldır acaba. (2 gündür en baştan forumu okumama karşılık ancak 10. sayfaya gelebildim. o sayfalara kadar da ancak rodaj dönemlerinin verileri mevcut)
    *İkinci eli güçlü bir araç değil fakat bu da benim için cok dert değil şu ana kadar da zaten pek popüler araçlara binmedim. her zaman benim için önemli olan EXEO'da olduğu gibi F/P'dı. Bu nedenle ikinci el için 35.000 TL civarında ki fiyatlar sizce nasıldır.
    *Şu anda aracın Türkiye'ye gelişi durdu. Yedek Parçayı bulmakta sıkıntı var mı? Yedek parça fiyatları nasıl? (A4 kasa olunca insan temkinli yaklaşıyor :))
    *Son olarak LPG eklenince garanti bozuluyor diye biliyorum bu konuda bir istisna var mıdır?

İlginiz için şimdiden teşekkürler..

Yaklaşık 2 yıldır exeo kullanıyorum fiyat performans oranı çok iyi ama yakıt performans oranı bir okadar kötü bir araçtır.Tabi budurum aynı motoru taşıyan passat ve audi içinde geçerli.Ben lpg taktırdım daha sıfırken çok şükür şimdilik bir sorunum yok lpg ye geçerken hafif sirkeliyor ama çok az hissediliyor.Performansı yakıta kıyarsan bana göre iyi düşük viteste devirli girersen rampalarda banamısın demiyor.Sürüş keyfi inanılmaz iyi tabi kendisi bir audi olduğu için inanılmaz bir güven hissi veriyor.Oldukça dikkat çekici bir tasarımı var özellikle siyahı bu arabaya çok yakışıyor bence.Bana göre arka tarafı dar rahat bir yolculuk sunmuyor arkada oturana.Bagaj oldukça geniş ve kullanışlı.Son olarak ben şehir içinde lpg ile 260-280 krş şehir dışı 210-220 krş gibi değerler yakalıyorum.Tabi kullanıma görede değişir.

• Cevabiniz icin tesekkur ederim.
    Su an kafada ki tek sorun dizel aractan sonra benzinli ustelik artik uretilmeyen bir motor kullanmak.
    Bu sabahda istedigim aracin satildigini ogrendim. Bakalim kismet.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Cevabiniz icin tesekkur ederim.
    Su an kafada ki tek sorun dizel aractan sonra benzinli ustelik artik uretilmeyen bir motor kullanmak.
    Bu sabahda istedigim aracin satildigini ogrendim. Bakalim kismet.
    VW nin sitesinde hala 1.6 atmosferik motorlu Yeni GOLF satılıyor. 36.900 TL
  • Dogru soyluyorsunuz.
    Fakat artik ne kadar daha bu motorlari satacaklari muamma.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Dogru soyluyorsunuz.
    Fakat artik ne kadar daha bu motorlari satacaklari muamma.

Muamma değil üretilmiyor zaten artık vw grubunda tek seçenek tsı ve tdı.Ondan zaten yine cazip bu motor lpg ye uyumlu olması cazip dizelleri çok pahalı benzinede yaklaşılmıyor
  • http://www.audi.com.tr/tr/brand/tr/tools/navigation/audibar/fiyat_listesi/a3.html
    http://binekarac.vw.com.tr/fiyat-golf.aspx

Bu araclardan bayiilerde bulunur mu? Belirsiz. Sanırım müsteri çekmek için listede tutuyorlar.
  • EXEO şu an için SEAT bayilerinde yok. İkinci elde ise bir kaç yıl kullanıp daha yüksek fiyata satma amaçlı ilanlar bekliyor..Adam 38 bine alıp iki yıl kullanıp 45 bine satacağım diye ilan veriyor... O ARABAYI 105 BEYGİR 1600 CC DİZEL MOTOR VE 115 BEYGİR 1600 CC BENZİNLİ MOTOR İLE GETİRİP SATMADILAR..İNSANLAR BAYİLERİN ÖNÜNDE KUYRUĞA GİRECEKLERDİ..Çok satılmasını İstemediler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 15 Şubat 2012; 13:39:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: taşkafa

EXEO şu an için SEAT bayilerinde yok. İkinci elde ise bir kaç yıl kullanıp daha yüksek fiyata satma amaçlı ilanlar bekliyor..Adam 38 bine alıp iki yıl kullanıp 45 bine satacağım diye ilan veriyor... O ARABAYI 105 BEYGİR 1600 CC DİZEL MOTOR VE 115 BEYGİR 1600 CC BENZİNLİ MOTOR İLE GETİRİP SATMADILAR..İNSANLAR BAYİLERİN ÖNÜNDE KUYRUĞA GİRECEKLERDİ..Çok satılmasını İstemediler...

O araçların avrupa fiyatları bile 50 milyar civarında türkiyede 60 ın altına satılma şansı yok.Türkiyedede seata o parayı kimse vermeyeceğinden getirmiyorlar.

• Hepinize iyi günler;
    Uzun süren araç arayışlarımdan sonra exeo almayı düşünüyorum. İkinci el değeri , motor v.b. dezavantajlarla pek ilgilenmiyorum zira arabayı uzun süre kullanmak için alacağım, performansa da çok ihtiyacım yok zaten istanbul şehir içinde ferari de en performanssız araç da aynı hızla gidiyor:)
    Beni düşündüren tek konu yedek parça. Malum İstanbul'da aracınızı ne kadar dikkatli kullansanız da ufak tefek kazalar çok yaşanıyor. Böyle bir durumda araçta parça değişmesi gerektiğinde ya da elektroniğinde bir sıkıntı olup parça değişimi gerektiğinde parçaları bulmakta zorlanır mıyım? ufak bir arızadan dolayı aracımın bir iki hafta yatmasını istemem açıkçası. Bir de uzun süre kullanacağım için şu an sıkıntı olmasa bile 3-4 sene sonra durum ne olacaktır diye merak ediyorum.
    Konu hakkındaki görüş ve deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim

• quote:

Orijinalden alıntı: alport

Hepinize iyi günler;
    Uzun süren araç arayışlarımdan sonra exeo almayı düşünüyorum. İkinci el değeri , motor v.b. dezavantajlarla pek ilgilenmiyorum zira arabayı uzun süre kullanmak için alacağım, performansa da çok ihtiyacım yok zaten istanbul şehir içinde ferari de en performanssız araç da aynı hızla gidiyor:)
    Beni düşündüren tek konu yedek parça. Malum İstanbul'da aracınızı ne kadar dikkatli kullansanız da ufak tefek kazalar çok yaşanıyor. Böyle bir durumda araçta parça değişmesi gerektiğinde ya da elektroniğinde bir sıkıntı olup parça değişimi gerektiğinde parçaları bulmakta zorlanır mıyım? ufak bir arızadan dolayı aracımın bir iki hafta yatmasını istemem açıkçası. Bir de uzun süre kullanacağım için şu an sıkıntı olmasa bile 3-4 sene sonra durum ne olacaktır diye merak ediyorum.
    Konu hakkındaki görüş ve deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim

Valla geçen komşumuz 2009 ford fiestayla kaza yaptı 15 günde çıkaramadı aracı.Bende geçen sene ufak bir kaza yaptım 20 günde ancak çıktı.Yani ALLAH kaza bela vermesin avrupa arabada yedek parça stok yapmıyorlar ayrıca evrak ıvırızıvır bir hafta sürüyor nerdeyse.Tabi sigortada bunda etkili.

• Arkadaşlar alttaki link, 102 beygirlik, LPG'li Golf'un Almanya sitesindeki yakıt tüketimleri. Araç üretimden LPGli.

http://www.volkswagen.de/de/models/golf/trimlevel_overview.s9_trimlevel_detail.suffix.html/der_golf_bifuel~2F_match_.html

Şehir içi; 9,6 Litre benzin, 12,5 Litre LPG
    Şehir dışı; 5,7 Litre benzin, 7,3 LPG
    Ortalama; 7,1 Litre benzin, 9,2 LPG

Bu değerleri Exeo ya orantılarsak,
    Şehir içi; 10,6 Litre benzin, 13,8 Litre LPG
    Şehir dışı; 5,7 Litre benzin, 7,3 LPG
    Ortalama; 7,5 Litre benzin, 9,7 LPG

Buna göre araçlarımız;
    Şehir içi 13,8Ltx2,60TL/100= 36 kuruş/km
    Şehir dışı 7,3Ltx2,60TL/100= 19 kuruş/km
    Ortalama 9,7Ltx2,60TL/100= 25 kuruş/km

Yakıyorsa başarılıyız demektir.

Kendim için söylersek ben geçen ay Şehir içi 130 km yol ancak yapabildim. 48 TL lik LPG ile depo tekrar doldu, buda 37 kuruş yapar.(Her ay tam doldururum)
    Benzin masrafını bilmiyorum. Kullanımım kısa mesafelerde oldu. Daha uzun measfelerde daha da düşük fiyat yakalayan arkadaşlar olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi olorin_ -- 19 Şubat 2012; 23:14:43 >

• Sayın arkadaşım olorinthewhite benimde seat exeo var ve şehir içi yakıt tüketimi 32.00 kuruş yakıt tüketiyor ayda 900 km yol yapıyorum ve ankara da verdigim veriler benzin için.ve aracında lpg yok
  • Arkadaşlar benzine sürekli zam gelen ülkemizde kuruş hesaplamaları pek doğru olmuyor. Yakıt aldıktan sonra yol bilgisayarı ortalama tüketim değerini sıfırlayıp belli bir km sonra onu paylaşırsak sanırım daha gerçekçi olacaktır. Yani kuruş yerine "X lt/100km" şeklinde belirtirsek o anki yakıt fiyatından aynı sonuca ulaşabiliriz zaten. Tabi lpg kullanan arkadaşlar nasıl yaparlar bilmiyorum. Yol bilgisayarı lpg'ye uyumlu olarak çalışabiliyor mu?

Benim İstanbul'da %20 sokak, %20 yoğun trafikli otoyol, %60 açık otoyol kullanımıma göre yol bilgisayarı 9,5 lt/100km olarak değer veriyor genelde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mightywings -- 21 Şubat 2012; 12:56:07 >
  • Sayın b4 değeriniz müthiş.
    Benzinin litresi 4,40 TL dersek, 7,3 Lt/100 km gibi bir ortalama çıkar. Kullandığnız güzergah sanırım bol ışıklı, sıkışık trafikli değil. Yoksa böyle bir değerin şehir içi sıkışık bir trafik için olması mümkün değil.
    Sonuç olarak sizin adınıza çok sevindim. Allah nazardan saklasın...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi olorin_ -- 21 Şubat 2012; 13:35:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mightywings

Arkadaşlar benzine sürekli zam gelen ülkemizde kuruş hesaplamaları pek doğru olmuyor. Yakıt aldıktan sonra yol bilgisayarı ortalama tüketim değerini sıfırlayıp belli bir km sonra onu paylaşırsak sanırım daha gerçekçi olacaktır. Yani kuruş yerine "X lt/100km" şeklinde belirtirsek o anki yakıt fiyatından aynı sonuca ulaşabiliriz zaten. Tabi lpg kullanan arkadaşlar nasıl yaparlar bilmiyorum. Yol bilgisayarı lpg'ye uyumlu olarak çalışabiliyor mu?

Benim İstanbul'da %20 sokak, %20 yoğun trafikli otoyol, %60 açık otoyol kullanımıma göre yol bilgisayarı 9,5 lt/100km olarak değer veriyor genelde.

Litre konusunda size katılıyorum. Kuruş yazıldığı zamanda ise, mutlaka tüketilen yakıtın litre olarak hacmi ve litre fiyatının da belirtilmesi gerekir.
    Benim araç LPG li olduğu için yol bilgisayarı verisi çok güvenilir olmuyor

Benim aracın son 2700 km ortalaması ki, 80% şehiriçi 10.2Lt/100 km.
    Ben yinede doldur-boşalt-doldur yöntemine daha çok güveniyorum...

• 
Sayfa: önceki 5859606162
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.