Şimdi Ara

♦ • ♦ • ♦ • ♦ SEAT EXEO KULÜBÜ ♦ • ♦ • ♦ • ♦ (59. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.431
Cevap
26
Favori
177.940
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5758596061
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kvolkany

exeo sahibi arkadaşlar araçlarınızın ön ve arka davlumbazların içi keçe ile kaplama yapılmış mı?

Evet keçe var
  • merhaba arkadaslar.
    birazdan 5'te ankaradan araba ile istanbula dogru yola cikacagim.
    bakalim neler yasayacagiz :)
  • Merhaba..

Bugün karlı ve buzlu yol nedeniyle arabama bir nazarlık taktırdım:)
    Sağa dönmek isterken kaydım ve duramayıp yoldaki bir araca çarptım.
    Epeyce bir ses geldi ve çarptığım aracın sağ ön tampondan itibaren sonuna kadar kayarak süründüm.
    Bayağı bir hasar beklerken sadece resimde görülebileceği gibi sol sis çevresindeki plastik çerçevenin kırıldığını ve
    tampondaki siyahlıklar olduğunu görünce şaşırdım dorusu..
    Karşımdakinin kapı değişecekmiş. Bizim arabalar sağlam galiba:)

Size sorum bu sis çevresindeki plastiğin fiyatı ne kadardır acaba.
    Kaskoyu bozdurmaya değecek bir şey midir?

Herkese kazasız sürüşler...

• Büyük geçmiş olsun. Çok şükür ölen yaralanan yok sanırım.
    Plastik parçanın fiyatını servise sormaktan başka çare yok.

Bu arada bizim araçlar ağır ve çeşit çeşit güvenlik paketi var diyerek, karlı buzlu havalarda araca güvenmemek lazım. Ne de olsa o güvenlik önlemleri normal yollar için daha uygun. Ben, karlı yolda 20 km/saat ile giderken freni kökledim, ABS anında devreye girdi. ABS güvenli ama uzun duruş mesafesi sağlıyor.
    Herkese kazasız sürüşler....
  • quote:

Orijinalden alıntı: planer05

Merhaba..

Bugün karlı ve buzlu yol nedeniyle arabama bir nazarlık taktırdım:)
    Sağa dönmek isterken kaydım ve duramayıp yoldaki bir araca çarptım.
    Epeyce bir ses geldi ve çarptığım aracın sağ ön tampondan itibaren sonuna kadar kayarak süründüm.
    Bayağı bir hasar beklerken sadece resimde görülebileceği gibi sol sis çevresindeki plastik çerçevenin kırıldığını ve
    tampondaki siyahlıklar olduğunu görünce şaşırdım dorusu..
    Karşımdakinin kapı değişecekmiş. Bizim arabalar sağlam galiba:)

Size sorum bu sis çevresindeki plastiğin fiyatı ne kadardır acaba.
    Kaskoyu bozdurmaya değecek bir şey midir?

Herkese kazasız sürüşler...

hocam buyuk gecmis olsun.
    Allah beterinden saklasin.

• @planer05

Geçmiş olsun, en kötü kazanız bu olsun..
  • @planer05 arkadaşım geçmiş olsun
    Bende yaz başında komple arka tamponu değiştirmiştim ben kaskodan yaptırdım ama fiyatı işçilik dahil 1750 tl idi aklımda kaldığı kadarı ile
    senin de eğer içten sislerde ve farda bir hasar yoksa aynı olur tahmin ediyorum
    benimde hasar küçüktü ama tampon delinmişti oyüzden yama ve tamir olmadı resimde gördüm kadarı ile senda pek delik ve yırtık yok
    oyüzden auto king i dene derim
    Belkide hasarsızlığı bozmadan kaskodan mini onarıma bile girebilir önce bi kaskoyu ara ve tampon için mini onarımı sor derim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akarertan -- 3 Şubat 2012; 0:31:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: akarertan

@planer05 arkadaşım geçmiş olsun
    Bende yaz başında komple arka tamponu değiştirmiştim ben kaskodan yaptırdım ama fiyatı işçilik dahil 1750 tl idi aklımda kaldığı kadarı ile
    benimde hasar küçüktü ama tampon delinmişti oyüzden yama ve tamir olmadı resimde gördüm kadarı ile senda pek delik ve yırtık yok
    Belkide hasarsızlığı bozmadan kaskodan mini onarıma bile girebilir önce bi kaskoyu ara ve tampon için mini onarımı sor derim

Öncelikle herkeze teşekkür ederim.
    Kimsenin başına gelmez umarım..

Kaskoyu bozdurmayı istememiştim ancak far dişleri filan kırılmış ve değişecek
    Kaputta da biraz hasar var .
    Mecburen kaskodan yaptıracağım.
    Tekrar herkese teşekkürler, özellikle bu havalarda aman dikkat!!

• quote:

quote:

@planer05 arkadaşım geçmiş olsun

Öncelikle herkeze teşekkür ederim.
    Kimsenin başına gelmez umarım..

Kaskoyu bozdurmayı istememiştim ancak far dişleri filan kırılmış ve değişecek
    Kaputta da biraz hasar var .
    Mecburen kaskodan yaptıracağım.
    Tekrar herkese teşekkürler, özellikle bu havalarda aman dikkat!!

hocam cikan farlari alabiliyosaniz alip bi kenara atin bence...

• Merhaba arkadaşlar öncelikle planer arkadaşimiza geçmiş olsun allah beterinden korusun bence arkadaşim hasarınızı kaskodan yaptırmanız dogru seçim yapmişiniz çünkü mazemeler ucuzdeyil planer arkadaşim şu ögrenmek istiyorum aracınızda kar lastikleri yokmuydu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: b4

Merhaba arkadaşlar öncelikle planer arkadaşimiza geçmiş olsun allah beterinden korusun bence arkadaşim hasarınızı kaskodan yaptırmanız dogru seçim yapmişiniz çünkü mazemeler ucuzdeyil planer arkadaşim şu ögrenmek istiyorum aracınızda kar lastikleri yokmuydu.

Teşekkürler arkadaşım..

Kar lastiğim yoktu. Olsaydı sanırım kaymazdım.
    kazadan sonra gittiğim servisten ikinci el 4 adet taktırdım şimdi.
    Yalnız bu kar lastikleri ne kadar ses alıyormuş içeri şaşırdım doğrusu.
    Kendimi kamyona biniyormuş gibi hissediyorum 2 gündür :)
  • ben lassa snovways2 kullanıyorum kar lastiği çok iyi
  • By_bulls'a lastik konusunda 100% katılıyorum.
    Arabada lastik, ayakta ayakkabı her şeyden önemlidir.
  • arkadaşlar kesinlikle haklısınız karda kışta kar lastiği şart. ancak ben Bursada oturduğumdan çok fazla kar lastiği şartları oluşmuyor
    by_bulls arkadaşım +7 derecenin altında dört mevsim lastiklerin işe yaramadığını doğru söylemiş ancak kar lastikeri de
    +7 derecenin üstünde performans kaybı oluyor yaşadınız bölgede 4-5 ay +7 derecenin altında kış olmuyorsa pek kar lastiğine gerek yok.
  • quote:

arkadaşlar kesinlikle haklısınız karda kışta kar lastiği şart. ancak ben Bursada oturduğumdan çok fazla kar lastiği şartları oluşmuyor
    by_bulls arkadaşım +7 derecenin altında dört mevsim lastiklerin işe yaramadığını doğru söylemiş ancak kar lastikeri de
    +7 derecenin üstünde performans kaybı oluyor yaşadınız bölgede 4-5 ay +7 derecenin altında kış olmuyorsa pek kar lastiğine gerek yok.
    Ben de senin gibi düşünüyordum, ben de Bursa'dayım çünkü.
    Ama araca hakim olamayıp kaza yapınca anladım ki
    1-2 hafta kar olsa da lastik gerekliymiş.
    Kar lastiğim olsaydı muhtemelen kaymazdı arabam:)
  • quote:

quote:

arkadaşlar kesinlikle haklısınız karda kışta kar lastiği şart. ancak ben Bursada oturduğumdan çok fazla kar lastiği şartları oluşmuyor

hocam çok mecbur kalmadıkça karda çıkmıyorum kar lastğı takmakla hata etmedin yalnız hava ısınınca virajlarda ve frenlerde biraz dikkatli olmakta fayda var
    en azında dort mevsimleri takana kadar :))
    Ben arka tamponu 1 hafta beklemiştim parça gelince de 2 günde teslim ettiler sende durum nasıl tampon komple mi değişecek

• Arkadaşlar herkeze merhaba bende kiş lastiklerin hakında önerecegim lastik petlasın kar lastigini önerim çünkü bu kullanan müşterilerm hepsi menlum hiç olmazsa yerli malimiz.
  • Daha önce bir kaç kez Exeo'nun aslında bir A4 olduğunu ve parçalarında Audi simgesi olduğunu belirtmiştim. Bakınız şekil 1-a.

• quote:

quote:

quote:

hocam çok mecbur kalmadıkça karda çıkmıyorum kar lastğı takmakla hata etmedin yalnız hava ısınınca virajlarda ve frenlerde biraz dikkatli olmakta fayda var
    en azında dort mevsimleri takana kadar :))
    Ben arka tamponu 1 hafta beklemiştim parça gelince de 2 günde teslim ettiler sende durum nasıl tampon komple mi değişecek

Ben bugün vereceğim arabayı parçalar gelmiş.
    Tamponun bir kısmı boyanacak, değişmeyecek.
    Far değişecek, sisin çevresi değişecek.
    Ben Oto Pratik te yaptırıyorum, Doğuşa götürmedim.

• Orijinalden alıntı: planer05

Ben bugün vereceğim arabayı parçalar gelmiş.
    Tamponun bir kısmı boyanacak, değişmeyecek.
    Far değişecek, sisin çevresi değişecek.
    Ben Oto Pratik te yaptırıyorum, Doğuşa götürmedim.

Farketmez tampon değişmiyorsa doğuş da ya oto pratik yada auto king e yönlendiriyor onarim için
  • 
Sayfa: önceki 5758596061
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.