Şimdi Ara

Seat Cordoba 1.4 TDI Stylance Gizli Özellikler

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
2
Favori
54.055
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar arkadaşlar... Cordoba Stylance modelinin bizim bilmiyor olabileceğimiz gizli özellikleri var mı? Mesela arka kapı üzerindeki hoparlörleri kapatabiliyormuyuz? Bagaj kapağı sürekli otomatik kilitleniyor bu konuda bilginiz varmı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berk18 -- 9 Eylül 2011; 21:43:30 >

• uppp
  • bagaj manuele alınabiliyor,dışarıdan anahtarla müdahale ile..
    gizli özellik olarak da çoğu almanda olan; dokunmatik sinyaller,tek taraflı park lambası,gibi şeyler var..hoparlöller de FAD ayarından F tarafına çekilirse,ses sadece önden gelir..
  • araç açıldığında belirli bir süre kapılar açılmazsa kendini kitliyor. anahtardan bir kere basınca şoför, iki kere basınca bagaj ve yolcu kapıları açılıyor. sağ ön döşemenin altında bir çekmece var. şoförün sol elinin altında küçük bir cep var. Bagajda stepnenin önünde çesitli eşyalar koyabileceğiniz gizli bir bagaj var. yol bilgisayarı sağ, hız sabitleyicisi sol koldan ayarlanıyor. Camı kapatırken birşey sıkışırsa kendiliğinden geri açılıyor. kontak açıldığında kapılar açılana kadar camları kontrol edebiliyorsunuz. arabaya yeni bindiğinizde eğer çelıştırmayacak ve cam açacaksanız kontağı açıp kapamanız yeterli. arabadan indiğinizde camları açık unutursanız kapıdaki kilide anahtarı takın,kilitleme yönünde çevirirseniz camlar kapanır. açma yönünde çevirirseniz camlar açılır. arka kapılardaki (kapıyı açınca görünür kildin üstünde yuvarlak ve anahtar izi var) çocuk kilidini çevirirseniz(kontak anahtarıyla) arka kapılar sadece dışarıdan açılabilir. arabayı uzaktan kumanda ile kilitlerseniz içeriden açılmaz. içeriden kilitlerseniz içeriden birinci denemede açılmaz ikinci denemede açılır. dışarıdan açılmaz. bu bilgileri benden başka bi yerde bulamazsınız. abs lambanız yanıyorsa arabayı stop edip çalıştırın el freni çekili halde ilerleyin(15 metre yeterli) yine geçmiyorsa hızlanın ve ani fren yapın eğer düzelmezse doğruca tamirciye... göstergelerde "ısıtıcı" lambası yanıyorsa ya fren lambalarınız patlamış veya fren müşürünüz bozulmuştur. 2005 model cordoba tdı stylance var. anlat anlat bitmez sorunuz varsa sorun... hepsini bildiğimden eminim.

• Bazı dediğin özellikler bizim 2008 de yok mesela yolcu altta gizli bölme filan..
  • Yeni modellerde direksiyon vites topuzu ve bir kaç ayrıntıdan başka fark olmamasın gerekiyor. Benim arabada sağ ön koltuğun altında çekmece var. Yeni modeline bindiğimde bu özelliğe bakmadım. Stylance olmasından kaynaklanıyo olabilir.

Bu arada sigorta tablası şoför kapısını açınca göğüsün yan tarafındaki kapağı açınca ortaya çıkıyor. Kapağı açmadan klima çıkışının plastiğini çıkarmak gerekiyor. İçinde bir sürü mini sigorta var. Elinde bulundurursan iyi olur. Mesela benim araba geçen gün kapıları kitlemedi. Açtım sigorta tablasını hepsine denedim. (bu olay alışveriş merkezi otoparkında oluyor.) En sonunda araba kendini kitledi. Ne sinyal ne cam ısıtmaları ne aynalar ne de iç aydınlatmalar çalışıyordu. Ama arabayı kitledim. Orada da araba açık bırakılmaz ki!! :) :)
  • tabi ertesi gün sanayici olduğum için birine bıraktım arabayı halletti.
  • Merhaba ,
    Ben araba hareket ettikten sonra kapıların kendiliğinden otomatik kilitlenmesini yapamadım.
    2006 Cordobam var ama ne yaptıysam olmadı : (
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zeus_Ferre

Merhaba ,
    Ben araba hareket ettikten sonra kapıların kendiliğinden otomatik kilitlenmesini yapamadım.
    2006 Cordobam var ama ne yaptıysam olmadı : (

bende 2004 basic'te aynı sorunu yaşıyorum yardımcı olabilecek varmı ??
  • quote:

Orijinalden alıntı: -YuSSuF-

tabi ertesi gün sanayici olduğum için birine bıraktım arabayı halletti.

Arkadaşım zannedersem bu araç'a iyice hakim olmuşsunuz benimde elimde sınırlı bir para var ve borç alınmış bi para bende almayı düşünüyorum bu araçtan birde aklımda skoda var sence hangisinde karar kılmalıyım bana bu konuda yardımcı olursan sevinirim? Yakıt durumu falan nasıl bu arabanın ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zeus_ Ferre .. otomatik kiltileme için yetkili servislere gitseniz daha iyi olur. çünkü ben aldığımda trigeri değiştirirken serviste yaptırmıştım..ama dışarıda yapıyorlar mı bilmiyorum..bilgilerinize..ayrıca gizli özellik olarak....parklar açık iken sinyal kolunuz sağ veya sol sinyalde kalır şekilde kontağı kapatıp inerseniz sağ veya sol sinyal lambasının direk yanar şeklinde görürsünüz..sinyal şeklinde değil..düz yanar..benim başıma geldiğinde arıza var zannetmiştim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: arsima

quote:

tabi ertesi gün sanayici olduğum için birine bıraktım arabayı halletti.

Arkadaşım zannedersem bu araç'a iyice hakim olmuşsunuz benimde elimde sınırlı bir para var ve borç alınmış bi para bende almayı düşünüyorum bu araçtan birde aklımda skoda var sence hangisinde karar kılmalıyım bana bu konuda yardımcı olursan sevinirim? Yakıt durumu falan nasıl bu arabanın ?

yakıt durumu 1.4 tdı 3 silidirli olanı için söylüyorum. Arabanın yol bilgisayarına göre yazın 100 kmde 5.6 litre felan ortalama yakıt tüketimi var. Mazot 4 tl ye yaklaştı. 220 liraya falan geliyor. yakıtta cimri ama mazot çok pahalı. kışın biraz daha artıyor yakıt tüketimi. kışlık lastikler ve motorun geç ısınması nedeniyle... bu arada seat ve skodanın benzer yanları saymakla bitmez. şahsen benzinli alsaydım skoda, dizel olursa seat alırdım. o senin tercihin. hangisini temiz bulursan onu al. seatın dizeli için konuştuğumu unutma, benzinliler için garanti veremem. çünkü hiç kullanmadım ve bilgim yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: ShadowOfSpirit

Bazı dediğin özellikler bizim 2008 de yok mesela yolcu altta gizli bölme filan..

dostum 195 55 15 yerine 195 60 15 taktım ne diyosun sence iyimi kötümü
  • quote:

Orijinalden alıntı: ibiza tdi

quote:

Bazı dediğin özellikler bizim 2008 de yok mesela yolcu altta gizli bölme filan..

bende okuduklarım kadarıyla cevap vereyim..

dostum 195 55 15 yerine 185 60 15 taktır.

yanak genişliği büyüdükce sürtme ihtimalı varmış.
    ya bu 195 55 15 yada bu olacakmış= 185 60 15

185 60 15 bu ebat lastik hem ucuz hemde heryerde bulunuyor.

• quote:

araç açıldığında belirli bir süre kapılar açılmazsa kendini kitliyor. anahtardan bir kere basınca şoför, iki kere basınca bagaj ve yolcu kapıları açılıyor. sağ ön döşemenin altında bir çekmece var. şoförün sol elinin altında küçük bir cep var. Bagajda stepnenin önünde çesitli eşyalar koyabileceğiniz gizli bir bagaj var. yol bilgisayarı sağ, hız sabitleyicisi sol koldan ayarlanıyor. Camı kapatırken birşey sıkışırsa kendiliğinden geri açılıyor. kontak açıldığında kapılar açılana kadar camları kontrol edebiliyorsunuz. arabaya yeni bindiğinizde eğer çelıştırmayacak ve cam açacaksanız kontağı açıp kapamanız yeterli. arabadan indiğinizde camları açık unutursanız kapıdaki kilide anahtarı takın,kilitleme yönünde çevirirseniz camlar kapanır. açma yönünde çevirirseniz camlar açılır. arka kapılardaki (kapıyı açınca görünür kildin üstünde yuvarlak ve anahtar izi var) çocuk kilidini çevirirseniz(kontak anahtarıyla) arka kapılar sadece dışarıdan açılabilir. arabayı uzaktan kumanda ile kilitlerseniz içeriden açılmaz. içeriden kilitlerseniz içeriden birinci denemede açılmaz ikinci denemede açılır. dışarıdan açılmaz. bu bilgileri benden başka bi yerde bulamazsınız. abs lambanız yanıyorsa arabayı stop edip çalıştırın el freni çekili halde ilerleyin(15 metre yeterli) yine geçmiyorsa hızlanın ve ani fren yapın eğer düzelmezse doğruca tamirciye... göstergelerde "ısıtıcı" lambası yanıyorsa ya fren lambalarınız patlamış veya fren müşürünüz bozulmuştur. 2005 model cordoba tdı stylance var. anlat anlat bitmez sorunuz varsa sorun... hepsini bildiğimden eminim.

• quote:

quote:

Aracınıza 195 60 15 lastik takmışsınız
    sorun var mı?

eskisi ile arasında fark var mı?

Sürtme felan var mı?

bilgi verirseniz sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mihmander

quote:

quote:

Aracınıza 195 60 15 lastik takmışsınız
    sorun var mı?

eskisi ile arasında fark var mı?

Sürtme felan var mı?

bilgi verirseniz sevinirim.

sakınlastik ebatlarını değişmeyin ben 195 60 15 yapmıştım 2 yıl kullandım çok pişman oldum çekişten düştü araç üstelik yol tutuşda azaldı ancak sürtme olmuyor. simdi tekrar 195 55 15 e döndüm araç sanki sınıf atlamış gibi geldi. KESİNLİKLE LASTİK EBATLARI İLE OYNAMAYIN.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhaba;

Bende 2005 dizel Cordoba bir araç satın aldım. Ancak servisteki arkafaşlar aküyü söktüğü için radyo şu anda kod istiyor. Kitapçıklarında bulamadım, Doğuş otoda 50 TL para istedi :( bu konuda yardım edebilecek arkadaş var mı?
  • quote:

yakıt durumu 1.4 tdı 3 silidirli olanı için söylüyorum. Arabanın yol bilgisayarına göre yazın 100 kmde 5.6 litre felan ortalama yakıt tüketimi var. Mazot 4 tl ye yaklaştı. 220 liraya falan geliyor. yakıtta cimri ama mazot çok pahalı. kışın biraz daha artıyor yakıt tüketimi. kışlık lastikler ve motorun geç ısınması nedeniyle... bu arada seat ve skodanın benzer yanları saymakla bitmez. şahsen benzinli alsaydım skoda, dizel olursa seat alırdım. o senin tercihin. hangisini temiz bulursan onu al. seatın dizeli için konuştuğumu unutma, benzinliler için garanti veremem. çünkü hiç kullanmadım ve bilgim yok.

Merhaba.
    Ben de bu aracı araştırıyorum.
    2005 model 106 bin km de bir tane buldum.
    bu araç bildiğim kadarıyla 80 beygir.
    aracın hızlanma, max hız, çekiş gücü ne durumda acaba?
    bende 75hp lik benzinli polo comfort vardı.
    onunla kıyasla hangisi daha iyidir?

• -YuSSuF- - kullanıcısına yanıt
    arkadaşım merhaba. bende bu aracı dün aldımda. bağzı sorunlarım var.
    birincisi klimayı nasıl çalıştırıyoruz ben sıcağa getirdiğimde klima açıkmı kapalımı anlamıyorum AC tuşu yok.
    ikinciside biraz hızlı giderken aniden firen tuttuğumda firen pedalından bi tıkırtı sesi geliyo ve firen boşalır gbi olup tutmuyor. bünden beri kaza atlatıyorum. bu normal bişeymidir. aracı kontrole götürdüm almazdan önce firenler sağlam dediler ama şimdi böyle bi skıntı yaşıyorum ne yapmalıyım acaba.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.