Şimdi Ara

Seat Ateca (ANA KONU) (91. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.683
Cevap
88
Favori
271.537
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8990919293
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Öncelikle 2 hafta oldu aracı alalı 1250 km yol yaptım şimdi süspansiyonda ufakta olsa bir sertlik var ama bu benim öncek aracım ibizada da vardı hani çok yumuşak değil ancak rahatsız edecek bir düzeyde asla değil bildiğim kadarı ile fr biraz daha sert süspansiyonlara sahip, bunun dışınsa yakıtı 90 km hızı geçmediğin sürece akıcı bir tarfikte 5.7 de gittiğim oldu anakara gidip gelmemle birlikte sıkışık ankara trafiğindede yaklaşık 100 km yol yaptım dur kalklı ortalamam 6.8 di ancak şehirler arasında da 120 km altına pek düşmedim... konforu aracın sürüş ergononomisi bence mükemmel ses olarak 120 den sonra bir ses var denebilir ama bunu çokta dikkat etmedim rahatsız edecek düzeyde değil asla, ama bunca özelliğin dışında araba gerçek anlamda bence diğer rakiplerine nazaran çok daha yakışıklı bir araç özellikle fr donanımı bu arada renginden bahsetmiştim bence bu araca en yakışan renk rodyum gri, bu arada bu aracı full ledli almamak büyük bir hata olur....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmetsen19 -- 11 Kasım 2017; 20:1:37 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba, ben de FR paket aracımı teslim aldım. genel olarak memnunum, aractaki kalite algısı bekledigimin üzerinde diyebilirim.
    orjinal aksesuar olarak halı paspas alan var mı? leon paspasları da uyuyor mu araca?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmetsen19

Öncelikle 2 hafta oldu aracı alalı 1250 km yol yaptım şimdi süspansiyonda ufakta olsa bir sertlik var ama bu benim öncek aracım ibizada da vardı hani çok yumuşak değil ancak rahatsız edecek bir düzeyde asla değil bildiğim kadarı ile fr biraz daha sert süspansiyonlara sahip, bunun dışınsa yakıtı 90 km hızı geçmediğin sürece akıcı bir tarfikte 5.7 de gittiğim oldu anakara gidip gelmemle birlikte sıkışık ankara trafiğindede yaklaşık 100 km yol yaptım dur kalklı ortalamam 6.8 di ancak şehirler arasında da 120 km altına pek düşmedim... konforu aracın sürüş ergononomisi bence mükemmel ses olarak 120 den sonra bir ses var denebilir ama bunu çokta dikkat etmedim rahatsız edecek düzeyde değil asla, ama bunca özelliğin dışında araba gerçek anlamda bence diğer rakiplerine nazaran çok daha yakışıklı bir araç özellikle fr donanımı bu arada renginden bahsetmiştim bence bu araca en yakışan renk rodyum gri, bu arada bu aracı full ledli almamak büyük bir hata olur....

Teşekkürler hocam Süspansiyondaki sertlik aracın spor yapısından kaynaklanıyor olsa gerek. Üstelik fr modeli biraz daha sert deniyor incelemelerde. Önemli olan sürücüyü, yanındakini ve arkadakileri rahatsız etmemesi zaten. Peki dur kalklı İstanbul şehir içinde tüketim minimum ne kadar olur? Rüzgar sesinin 120'den sonra muadili bütün araçlarda olduğunu düşünüyorum. Yakışıklılığı konusuna da katılıyorum Rodyum gri dışında akdeniz mavi nasıl görünür? Aracı sipariş verdikten ne kadar sonra teslim almıştınız ve boya koruma,vs ekstra hizmet almış mıydınız? Yol bilgisayarının çalışma hızı ve genel olarak fonksiyonları sizi tatmin etti mi? Arkada 3 yetişkin otursa uzun yolda rahat edebilirler mi? Şu ana kadar kullandığınız kadarıyla kesinlikle fiyatını hak eder diyebiliyor musunuz?
  • kendi0 K kullanıcısına yanıt
    1- İstanbul trafiğinde dur varda kalk çok yok sanırım durunca kalıyorsun durduğun yerde benim tahminim 8 civarında bir ortalama olur,
    2- Akdeniz Mavisi Fr donanımda yok
    3- Arabanın geliş süreci çok enteresandı kısaca yazayım, aklımda fr donanım rodyum gri cam tavan ve 19 fr jantı vardı bunun içinde kasımın ilk haftası yada ikinci haftası bursa doğuşa gittim dedim ki ben Ateca fr almak istiyorum ancak özel sipariş etmekte istiyorum dememe rağmen aldığım cevap malesef yıl sonunda kadar sipariş alamıyoruz dediler peki elinizde varmı dedim hayır dediler yolda gelen varmı diye sistemden baktı oda yoktu fabrikda 41. hafta dedi sanırım emin değil üretilmiş yola çıkacak bir araç görünüyo fr olarak dedi görevli arkadaş, ve ben renk belirtmediğim halde bana rodyum gri ve ekstardan cam tavanlı dedi buda tam olarak benim aradığım araçtı sadece jantları 18 di dedimki onları ilave edebilirmiyiz maalesef dedi ve bende almaya karar verdim o an kaporasını ödedim ve 15-20 gün içinde aracı teslim aldım.. bana denseydi işte fr vara ama rengi beyaz, turuncu var yada kırmızı inan almazdım o derece bu renge ve donanıma şartladım kendimi kısmetimizde de varmış.... (Bu arad geçen hafta başıma bir olay geldi toplamda 20 hanenin bulunduğu bir sokakta yaşamaktayım ve bir komşumuza akrabaları gelmiş ve gelen araçlar Ateca Fr turuncu ve Fr kırmızı şok içinde araçları inceledim renk olarak benim asla turuncu tercihim olmazdı kırmızı evet leonda çok hoş duruyor ancak atecada leonda durduğu kadar etkili bir renk olmamış tabi bunlar tamamı ile zevk meselesi ve benim kişisel düşüncelerim)
    4-Ziebarttan 1200 tl karşılığında 4 yıl garantili ve her yıl ücretsiz bakımı olan seramik kaplama yaptırdım...
    5-Fonksiyonları bence yeterli düzeyde
    6-Arkada çocuk koltuğu mevcut 3 kişi denemedim ancak arkası epey geniş gibi duruyor...
    7-Günümüz şartlarında hiç bir araç fiyatını haketmiyor bu su götürmez bi gerçek, Ancak tiguanın 181.000tl olduğu bir ülkede 142.000 tlye bu araç bence mantıklı görünüyor...
  • Arkadaşlar bu front asist’in sensörü nerde araçta baktım bulamadın yerini. Araçta ön park sensörü yok ama front asist var.

• quote:

Orijinalden alıntı: dr_emreusta

Arkadaşlar bu front asist’in sensörü nerde araçta baktım bulamadın yerini. Araçta ön park sensörü yok ama front asist var.

Muhtemelen araç ön logosu altında. En azından tiguanda orada...

• arkadaslar nisan ayinda seat ateca 1.4 tsi aldik merak ettigim bu aracta motor suyunda antifiriz fabrikaa cikisli olarak varmi.ben aldigimiz satis gorevlisine var koymaniza gerek yok dedi ama yinede burayada sormak istedim yardimci olursaniz sevinirim.

• Manuel buraz zor satılır ama hayırlı satışlar. ..

• quote:

Orijinalden alıntı: xblacksonx

arkadaslar nisan ayinda seat ateca 1.4 tsi aldik merak ettigim bu aracta motor suyunda antifiriz fabrikaa cikisli olarak varmi.ben aldigimiz satis gorevlisine var koymaniza gerek yok dedi ama yinede burayada sormak istedim yardimci olursaniz sevinirim.

Fabrika cikisi var pempe olur

• cvp icin tesekkurler.

• bir ateca grubumu kursak ne? bende araniza velvet kirmizi fr alarak katıldım..

• Selamlar,

Ateca'sında 18 jant olan kullanıcılar hava basıncını nasıl ayarladi. 35 basınc ile uzun yolda stabilitesinin azaldıgını hissettim, 32 basınc ile de on lastıkler inik gibi gorunuyor. Yuksek basınc ile daha cok patinaja kalıyor gordugum.

Fabrika kartında 32-26 gibi genis bir aralık verilmiş. Bu konuda dogru basıncı belirleyen oldu mu?
  • Arkadaşlar Ateca 1.4 tsi 4x4 Dsg olan modelin satış fiyatı yok. Kaldırıldı mı acaba satıştan ?
  • Artık var. 171.000 tl.

• 5. Ayda dizel motora DSG seçeneği gelecekmiş, bayiden söylediler.

• quote:

Orijinalden alıntı: dr_emreusta

Artık var. 171.000 tl.

ağustos ayında 150.000 tl idi. bu araç fiyatları nereye kadar artacak acaba. motor gücüne göre ötv olayından sonra bakalım nasıl olacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: düzce81

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-seat-ateca-1.4-ecotsi-act-start-stop-xcellence-manuel-full-dolu-501800590/detay/

Hâlâ satamamışın aracı.

• Hocam bence bi gariplik var. 2.0 TDI dır bahsettikleri dizel. Wagın hiç bir suvunda 1,6 dsg yok. Diğer ülke sitelerine de bakabilirsiniz.

Gelirse ne ala tabi. Gelmesini isterim.

• kerotobil K kullanıcısına yanıt
    Karoq’la birlikte var artık 2.0 motoru getirmezler, satış temsilcisine özellikle sordum 1,6 mı diye?

• 
Sayfa: önceki 8990919293
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.