Şimdi Ara

Seat Ateca (ANA KONU) (90. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.691
Cevap
89
Favori
272.967
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8889909192
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar ateca için çektiğim videolar umarım işinize yarar.

• Yeni tiguan ile arka koltuk genişliği aynı mıdır bu aracın?

Arkada 3 kişi rahat oturabiliyormu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arka ortada şaft tüneli varmı yoksa arka ayak yeri düz müdür?

• aydayd A kullanıcısına yanıt
    Aracın 4x4 versiyonu da olduğu için önden çekişli modeli alsanız bile şaft tüneli mevcut. Ortadaki yolcu çok rahat edemeyebilir.
  • Bu araca 1.6 dizel otomatik gelecekti ne oldu acaba

• Fiyatlar artmış bu ay da 1,4 dsg xcellence paket 135 olmuş. Geçen ay 123 idi. Donanım eksiltmişlerdi bu sefer baktım da o eksiltiklerinden bişey koymamışlar gibiydi ya da ben farkedemedim. Xcellence pakette ön park sensörü bile yok. Youtube kanallarında tanıtılan ateca mazide kaldı heralde.

• 1.4 tsi 4drive excellence ile yaklaşık 2,500 km. yol yaptım. artı eski olarak yazacağım 2016 subaru forester ile karşılaştırarak

artılar

aracın yalıtım ve süspansiyon konforu çok iyi
    seat ses sistemi olarak geçen subwofferlerı sistem müthiş. son seste bile bozulma yapmıyor. (subaru forester ın harman kardon ses sisteminin bir numarası yoktu)
    led farlar güzel. uzunları yakınca tabelaları projektör tutulmuş gibi yapıyor (subaru nun bi-zenonlarıda iyiydi)
    dsg nin hiç saçmaladığı olmadı. (subaru nun cvt sine göre güzel)
    6-7 lt. civarı yakıyor uzun yolda. 2 silidir olayı gerçekten işe yarıyor.
    şehir içi 9-10 lt.

eksiler
    arka yolcu tarafı ve bagajda 12 volt. priz yok.
    kapı içleri ve torpidoda tiguandaki gibi yumuşak kaplı malzeme yok, kapı üstleri sert plastik
    geri vitese takınca geri görüş kamerası 3-4 saniye geç devreye giriyor

sonuç olarak araçtan çok memnum kaldım. bu kadar iyi çıkacağını beklemiyordum. özellikle yalıtım beni çok şaşırttı. (aynı zamanda 2017 mercedes b serisi kullanıyorum yalıtım mercedes den daha iyi)

son olarak tavsiyem kesinlikle ''seat ses sistemi'' denen opsiyonu alın. ayrıca elektrikli bagaj kapağınıda alın, bizde yok. (excellence in standart donanımından çıkartmaları kötü olmuş) ön park sensörünün olmaması çok önemli değil bence.

sorusu olan varsa cevaplayabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darkd66 -- 13 Eylül 2017; 15:38:55 >

• 1.6 dizel manuel araç için 142.000 tl fiyat aldım. Virtual pedal da dahil. Çok fazla değil mi?

Seat Ateca  (ANA KONU)

• cagrimir kullanıcısına yanıt
    Hocam normal excelance donanıma ek olarak sunroof+LED ön sis farı+bagaj kapağı var.

Tsı dsg style ile tsı dsg Excelance arasında12 bin fark var. Sizde de öyle excelance donanım için 12 bin koysak 136 bin oluyor zateb yukarda saydığım 3 donanımda 6 bin eder. Sonuç olarak fiyat pahalı ama ekstra bir kazık atma yok gözüküyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerotobil -- 24 Eylül 2017; 1:6:23 >
  • Istanbulda bayilerde satisa hazir arac varmıdır,yoksa bir sonraki partiden mi bakiliyor ,bayileri arayacagim ama burdan bir sorayim ,

ATECA 1.4 EcoTSI ACT 150 HP 4Drive DSG

kendim cevap vereyim arac var bayilerde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi goofyitu -- 4 Ekim 2017; 8:15:33 >
  • Sayın darkd66, aracınız hayırlı olsun.

Sizden bir ricam olacak.. Malum 4 çeker modellerin bagaj hacmi 2 çekerlerden çok az küçük. İnternette baktığım fotolarda en az 2-3 farklı tipte ateca bagajı gördüm.
    Çekiş farkı, separatör olması olmaması yada yedek lastik seçimi gibi nedenlerle ülkelere ve/veya donanıma göre farklı bagaj tipleri var.

Bu nedenle müsait olduğunuzda bagajın bir resmini koyar yada netten sizinki ile aynı bagaja sahip bir resmin linki paylaşırsanız çok makbule geçecek.

Çok saygı ve sevgilerimle
  • quote:

Orijinalden alıntı: prof78

Sayın darkd66, aracınız hayırlı olsun.

Sizden bir ricam olacak.. Malum 4 çeker modellerin bagaj hacmi 2 çekerlerden çok az küçük. İnternette baktığım fotolarda en az 2-3 farklı tipte ateca bagajı gördüm.
    Çekiş farkı, separatör olması olmaması yada yedek lastik seçimi gibi nedenlerle ülkelere ve/veya donanıma göre farklı bagaj tipleri var.

Bu nedenle müsait olduğunuzda bagajın bir resmini koyar yada netten sizinki ile aynı bagaja sahip bir resmin linki paylaşırsanız çok makbule geçecek.

Çok saygı ve sevgilerimle

teşekkürler. fotolar aşağıda.

Seat Ateca  (ANA KONU)

Seat Ateca  (ANA KONU)

https://i.hizliresim.com/kXGvRy.jpg
    https://i.hizliresim.com/QpvMNv.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darkd66 -- 18 Ekim 2017; 10:3:30 >

• Hocam 485 litre dimi 4x4 Ateca'nın bagajı değil mi? Bence çok geniş olmayan bir aile için gayet yeterli gözüküyor.
  • darkd66 kullanıcısına yanıt
    Alakanıza çok teşekkür ederim, şimdi kafamda daha iyi oturdu :)

Saygılar
  • rica ederim.

evet 4 adet büyük bavul + 1-2 adet küçük çanta poşet alıyor bagaj.
  • Selamlar,

Ateca'da FR paket teslim alan arkadaslar oldu mu? Suspansiyonları ekstra sert mi?
  • 26 ekimde rodyum gri fr paketli aracımı bursa doğuş otodan teslim aldım 1 haftadır kullanıyorum ankaraya da gidip geldim bence süspansiyonları yeterince güzel ekstra sertlik falan söz konusu değil....

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmetsen19

26 ekimde rodyum gri fr paketli aracımı bursa doğuş otodan teslim aldım 1 haftadır kullanıyorum ankaraya da gidip geldim bence süspansiyonları yeterince güzel ekstra sertlik falan söz konusu değil....

Yakıt tüketimi, gürültüsü, yüksek hızlarda gelen uğultu,iç mekanın ferahlığı ve genel olarak konforu nasıl hocam?

• Merhaba, arkadaslar son 10 gun icinde Seat Ateca Fr veya Excelence paket icin fiyat alan oldu mu? Fiyat teklifini paylasabilirsiniz cok memnun olurum. Bir de seat grubuna hayalet gosterge ocak ayiyla birlikte mi gelmeye baslayacak soran net bilgi alan var mı?

• orko3934 O kullanıcısına yanıt
    Hocam fr bilmem bizde style paket var. Corolladan geçiş yaptık şehir içi bazen rahatsız ediyor bazen sert yani süspansiyonlar genel anlamda. Fr için farklı süspansiyon kullanıp kullanmadıklarını bilmiyorum tabi.

• 
Sayfa: önceki 8889909192
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.