Şimdi Ara

Seat Ateca (ANA KONU) (9. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
2.691
Cevap
89
Favori
272.974
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Cesc_

Audi Q serisi alamayacaklar için muhteşem bir alternatif olacak gibi. Aynı A3 alamayanlar için kapısına kadar aynı olan Leon alternatifi gibi. Leon FR sahibi olarak kalite 2 tık yukarıda olacak diye A3'e 30-40 bin fazla vermek istemezdim. Aynı şey Ateca için de geçerli olacak. Led teknolojilerine kadar Audi kokan bir araç. Zaten VAG'da Skoda VW'nin ucuz versiyonu, Seat Audi'nin. Alınabilir fiyatlarla giriş yaparsa yeni kasa Leon gibi tutacağını düşünüyorum.

Bu arada A3 tabiki çok kaliteli araç ama Leon'dan 30-40 bin fazla etmemesi lazım bence. O kadar fark vereceksem Audi'ye değil BMW'ye yönelirim.

Yanlış,

Skoda malzeme kalitesi olarak vw grubunun bir tık üstündedir. Otoseyir'de ki Can abi de böyle demektedir fakat bizim ülkemizde yanlış bir izlenim vardır.

• quote:

Orijinalden alıntı: sarı arıza lambası

quote:

Orijinalden alıntı: Cesc_

Audi Q serisi alamayacaklar için muhteşem bir alternatif olacak gibi. Aynı A3 alamayanlar için kapısına kadar aynı olan Leon alternatifi gibi. Leon FR sahibi olarak kalite 2 tık yukarıda olacak diye A3'e 30-40 bin fazla vermek istemezdim. Aynı şey Ateca için de geçerli olacak. Led teknolojilerine kadar Audi kokan bir araç. Zaten VAG'da Skoda VW'nin ucuz versiyonu, Seat Audi'nin. Alınabilir fiyatlarla giriş yaparsa yeni kasa Leon gibi tutacağını düşünüyorum.

Bu arada A3 tabiki çok kaliteli araç ama Leon'dan 30-40 bin fazla etmemesi lazım bence. O kadar fark vereceksem Audi'ye değil BMW'ye yönelirim.

Yanlış,

Skoda malzeme kalitesi olarak vw grubunun bir tık üstündedir. Otoseyir'de ki Can abi de böyle demektedir fakat bizim ülkemizde yanlış bir izlenim vardır.

Alıntıları Göster

Çok iyi görünüyor. Seat logolu bir Audi Ateca olmuş. Düşük hacimli motorlar ile otomatik vites gelir ve fiyatları da Tiguan' ın altında konumlanırsa Türkiye' de çok müşteri bulacak gibi kendisine.

• quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

quote:

Orijinalden alıntı: O_srp

Uzun süredir suv bakıyorum accent blue dizel otomatik aracım+35-40k üstüne koyarak benzin otomatik suv alma niyetindeyim nissan kdv kampanyasında qq skypack 1,2 xtronic ile hedefe yaklaşmıştım ancak bagaj olayı sıkıntılı bu araca bayıldım benzinli otomatik fiyatlarını merakla beklemekteyim.

1.2 qq tavsiye etmem hanimin abisi aldi bence 5 para etmez

Resmen üfürürükten teyyare. Bir araba için bu kadar satın alma bedeline katlan, elinde incecik iğrenç bir direksiyon
    dokun heryer kalitesizlik abidesi. 1.6 d Motor haricinde hiçbir avantajı yok.

QQ'nin sınıf lideri olması Crossoveri sınıfını başlatan hareketi yapması, yoksa 5 para etmez, başka bir açıklaması yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: can bora

Çok iddialı olmuş dış tasarım, beğendim. Tiguan' a doğrudan saldırıyor. VW buna nasıl müsade etmiş anlayamadım,

Hocam VW bunu sizden benden iyi hesap ediyor kesinlikle. Superb passattan daha donanımlı daha yakışıklı(Bence) ve daha ucuz olmasına rağmen passat superb'den kat kat fazla satıyor. Çünkü marka algısı meselesi.

Alteca'da tiguandan donanımlı olsa bile tiguanın satış olarak çok altında kalacaktır.

VW onu alamazsan bunu al, onuda alamazsan şunu al olayını iyi yapıyor. Audi>wv>skoda>seat

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayhani -- 18 Şubat 2016; 11:51:41 >
  • Alman basınında başlangıç fiyatının 20k euronun altında olacağı yazıyor qq almanya başlangıcı sitesinde 20k yazdığına göre ülkemizde benzer fiyatlar olur mu sizce
  • quote:

Orijinalden alıntı: senersongur

quote:

Uzun süredir suv bakıyorum accent blue dizel otomatik aracım+35-40k üstüne koyarak benzin otomatik suv alma niyetindeyim nissan kdv kampanyasında qq skypack 1,2 xtronic ile hedefe yaklaşmıştım ancak bagaj olayı sıkıntılı bu araca bayıldım benzinli otomatik fiyatlarını merakla beklemekteyim.

Qashqai 10 numara araç. Bu segmentin en iyisi bile denebilir. Hem yalıtım, hem sürüş dinamikleri, hem de konfor olarak çok dengeli bir araçtır. İngiliz değerlendirmelerinde otomobil gibi bir sürüşten bahsediliyordu.

Black Edition sanırım en mantıklısı.

makyajla biraz far gruplarına oynama yapılsa alınabilel arada distribütör yok doğuş vs . gibi, direk nissan getiriyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: senersongur

quote:

Qashqai 10 numara araç. Bu segmentin en iyisi bile denebilir. Hem yalıtım, hem sürüş dinamikleri, hem de konfor olarak çok dengeli bir araçtır. İngiliz değerlendirmelerinde otomobil gibi bir sürüşten bahsediliyordu.

Black Edition sanırım en mantıklısı.

Yavas gel ya qq'da yakitim ne ariyor allah askina ?

• quote:

Alman basınında başlangıç fiyatının 20k euronun altında olacağı yazıyor qq almanya başlangıcı sitesinde 20k yazdığına göre ülkemizde benzer fiyatlar olur mu sizce

70 - 75 civarından başlayacaktır baz donanım. Çünkü QQ , Sportage ve Tucson bu civarlarda. Araç yeni olduğundan biraz daha rekabetçi fiyatlarla girer piyasaya.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Drak44

Donanım seçeneklerini iyi belirler umarım.
    Ben mesela araba dolu olsun isterim ama cam tavan olmasa da olur.
    Çünkü cam tavana ekstra çok para alıyorlar.

Onun yerine ön park ( ön yan dahil) sensörleri filan tamam olsa iyi olur.

Her türlü qashqai iden iyi olur.
    Ha kasa filan ağır olduğu için illa bu tipler düşük motorular hantal oluyor. Zaten Türkiye de her yer radar. Paramız cebimizde kalır.

Qashqai yi bir sene içinde yerle bir eder bu araç.

Bu tarz arabalar cam tavansız alınmaz bence
  • cihanair kullanıcısına yanıt
    Cam tavan güzel bir hava katıyor. Ama fiyat filan fazla olursa bana göre gerek yok. Bütçem belli.

Bir de bu cam tavanın kazalarda güvenlik kusuru var mı bilmiyorum.
    On sene sonra cam tavanın kenarlarından su gelir mi ne olur??
  • quote:

Orijinalden alıntı: Drak44

Cam tavan güzel bir hava katıyor. Ama fiyat filan fazla olursa bana göre gerek yok. Bütçem belli.

Bir de bu cam tavanın kazalarda güvenlik kusuru var mı bilmiyorum.
    On sene sonra cam tavanın kenarlarından su gelir mi ne olur??
    araç iyi yada kötü birşey demiyorum zevke göre değişir. gidip yakından bakmalı araç gelince. fakat ben vw grubun motorlarını sevmiyorum. 1.6 lt 115 hp dizel motor yetersiz bence! vw grup ne zaman adam akıllı dizel motor üretecek merak ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: onzy

araç iyi yada kötü birşey demiyorum zevke göre değişir. gidip yakından bakmalı araç gelince. fakat ben vw grubun motorlarını sevmiyorum. 1.6 lt 115 hp dizel motor yetersiz bence! vw grup ne zaman adam akıllı dizel motor üretecek merak ediyorum.

Manuel olacakmis birde 1.6 zor satar bizde
    2.00 tdi da vergi kurbani olur
    Adam gibi 1.6 tdi dsg olmadan zor satar
  • Pedere de gösterdim, "Olmuş bu, Audi gibi olmuş nan aynı" dedi

Şimdi biraz Şener Beye bağlayayım. 1,4 Tsi Manuel 75.000 bandından ve 1.6 Tdi Manuel, Led Far+ Cam tavan + Jant ile en fazla 110- 100.000 bandında gelirse iş yapar, benim de gelecekteki aracım olur.
  • Ne zaman geliyor acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: silverusta

Ne zaman geliyor acaba

Agustos ayindan once gelir
    1 ay zaten fabrika kapali oluyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: drdrizzt

Ne scirocco ne Leon 5 metre yakından gördün mü ?

Jantlar Scirocco'dan arta kalan jantlar. Kalite olarak leon ile aynı zaten 5 metreden bakmaya gerek yok.
  • Arta kalan jant Nasıl oluyor onu anlamadım içi Leon'la aynı olacak zaten ona bi şey denmedi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: drdrizzt

Arta kalan jant Nasıl oluyor onu anlamadım içi Leon'la aynı olacak zaten ona bi şey denmedi.
    merakla bekliyorum.

1.6 dizel otomatikle gelseydi piyasadan epey emek yerdi. ama 1.6 dizelde otomatiği olmayacakmış. bakalım dizel ve benzinli modellerinin türkiyede epey dişli rakipleri var. yani ben seat alacaksam ya donanım ya fiyatta bir şeyler yapmalı

bu segmentte rakipleri belli yani ''c sınıfı suv modeller'' : vw tiguan, Nissan Qashqai, hyundai tuscon, kia sportage ,Renault Kadjar, skoda yeti , honda crv vb. dediğim gibi uygun fiyat ve donanımda + vermeliki pazarda yer bulsun ama kardeşi tiguan dan 3-5 aşağı olacaksa bizim millet yine gider vw alır. yani fiyatlama çok önemli
  • silverdagger S kullanıcısına yanıt
    Gelir ama gelmesi zaman alir
  • quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

Gelir ama gelmesi zaman alir
    henüz iki modelde çıkmadı ama bilen belki vardır

bu modelle skodanın kodiak'ını kıyaslayabilecek var mı?
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.