Şimdi Ara

Seat Ateca (ANA KONU) (57. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.691
Cevap
89
Favori
272.996
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5556575859
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Çok doğru mantık hocam. Fiyatlarda gerçekçilik dışına çıkılmasının tamamen distribütörün satış politikası ile alakalı olduğu ispatlandı.
    Tiguan ın satışını düşüreceği düşünülmüş olabilir. Aksi taktirde çok sağlam bir şekilde tiguan dan ortalama 10-12 bin TL daha ucuz olacağı söyleniyorken bunun gerçekleşmemesinde farklı etkenler var.
    Kimse kurdan bahsetmesin. Kur zaten hep dalgalıydı. 2,90-3,00 arası gidip geliyordu. Şu an 3,10 oldu. Aylar öncesine göre %5-7 arası arttı diyelim, ki zaten bu fark fiyata baz modelde en fazla 3.000-3.500 arası yansırdı. Veya tersten gidersek, zaten tiguanın da fiyatları güncelliyor. 85.300 TL ile Mayıs 2016 da satışa çıkan tiguan şu an 88.920 TL. Yani kurdan arttı dersek 3600 TL artmış.
    Aynı paralel de en baz Ateca da 70-72 lerden 73-75 lere çıkmalıydı diyelim. Cidden eşeğin gözüne su kaçırdılar.
  • Ateca excellemce dsg a 90 vericem doğuş bir lira fazla vermem. Lan leon dsg kullanıyorum dsg araçlarına biniyoruz diye senin bize kıyak yapman lazım bir gün elimizde kalır mıdye korkarak biniyoruz.

90 açek alayım yoksa arkadaşın dediği gibi 50 bin liraya 500 sermaye getirisi ile arabanın benzin bakım sigorta masraflarını karşılar paşalar gibi leoana binerim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Buradan çıkarılacak sonuç;

1) Ateca Fiyat politikası yüzünden QQ yine satmaya devam edecek ve tabiki pazar lideri olmaya üstüne üstlük 10.000km bakıma 1000tl fiyatı olmasıda cabası

2) Ateca'nın gelişi konusunda doğuş otonun kararsızlığı ( 2016 ekim vs 2017 şubat ) bizzat facebook sayfasında 1 saat içerisinde geliş tarhini değiştirdiler.

3) 1.0 yada 1.4 benzinli motorun kesinlikle leon dan daha fazla yakacağı

4) En önemliside belki çoğu kişi bilmiyordur ama Seat 2017 yılında 2 SUV modeli daha çıkarıyor tamamen satış taktiği (Bizzat otopark.com incelemesinde youtube videosunda laf arasında söylediler)

5) Yeni Tiguan'ın istenilen satışa ulaşmaması sonucu Atecanın fiyatını yüksek tutarak Tiguan satışı planlaması

Herşeyden öte, bundan 5 yıl önce 45-50binlerde dizel araba fiyatlarını konuşuyor iken şimdi 50 bin liraya scooter motor vermiyorlar neredeyse. Bu kadar yüksek araba fiyatları + 5 Liraya dayanan Benzin 4,5 liraya gelen Mazot fiyatı + Fahiş Kasko ve MTV fiyatları bunların hepsinin üzerine birde ekonomik belirsizlik eklenince şahsım adına derim ki mevcut durumu korumak en iyisi

• cramerr C kullanıcısına yanıt
    Hocam bu fiyat politikası yine halk olarak bizim tavırlarınızdan oluşuyor. Git vw bayilerine sanki bedava araç veriyorlar gibi kalabalık.
    Firmalarda şu algı var, suv sınıfında araç üretirim hele bir de dizel araç getirirsem daya gitsin fahiş fiyatları elbet alacaklar diye düşünüyorlar. Tüm Markalar için geçerli bu. Şu forumda bile millet ucuz tabi ya almayan almasın gibi konuşuyor. Bu gidişle araba alamayacağız ya ben ona yanıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bjkoptimus -- 18 Ekim 2016; 18:11:52 >
  • havomoha H kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: havomoha

Ateca excellemce dsg a 90 vericem doğuş bir lira fazla vermem. Lan leon dsg kullanıyorum dsg araçlarına biniyoruz diye senin bize kıyak yapman lazım bir gün elimizde kalır mıdye korkarak biniyoruz.

90 açek alayım yoksa arkadaşın dediği gibi 50 bin liraya 500 sermaye getirisi ile arabanın benzin bakım sigorta masraflarını karşılar paşalar gibi leoana binerim

Aynen. Neticede marka seat.Araç 7 ileri kuru kavrama dsg. Garanti 2 yıl. Hele de İstanbul gibi yoğun trafikte kullanılacaksa şanzımanı ne zaman kucağıma alırım diye bir korku olur. E bir de dünyanın parasını verirsek millet güler. Uygun fiyattan gelseydi en azından fiyatının yüzü suyu hürmetine kanıksanırdı.

• jackhammer kullanıcısına yanıt
    ''Üretim hayatına Volkswagen grubunun bünyesinde devam eden ispanyol üretici Seat’ın ilk SUV’u olma özelliğine sahip ATECA’nın ülkemizde satışa sunulacak motor seçenekleriyle birlikte satış fiyatları da resmiyet kazandı. Segmentindeki en yenilikçi SUV’lerden biri olan ATECA’nın Türkiye’de geniş bir motor yelpazesiyle sunulacağını ve belirlenen fiyat aralığının beklenenin altında olduğunu rahatça söyleyebiliriz.''
    Sanırsınızki Ateca'yı Mercedes ve ya Bmw üretiyorda .......satış fiyatı bekleniyordu ama sürpriz oldu ve beklenenin altında fiyatlardan satışa sunuldu.Bu yazıyı haber diye sunanların otomobil dünyasındaki marka ve model fiyatlarından ( hangi segmentte olursa olsun) haberi yok herhalde.Esas sıkıntı aynı grup bünyesindeki değişik markaların bir şirket tarafından getirtiliyor olması rekabetçi ortamın oluşmasını engelliyor maalesef.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jackhammer

Buradan çıkarılacak sonuç;

1) Ateca Fiyat politikası yüzünden QQ yine satmaya devam edecek ve tabiki pazar lideri olmaya üstüne üstlük 10.000km bakıma 1000tl fiyatı olmasıda cabası

2) Ateca'nın gelişi konusunda doğuş otonun kararsızlığı ( 2016 ekim vs 2017 şubat ) bizzat facebook sayfasında 1 saat içerisinde geliş tarhini değiştirdiler.

3) 1.0 yada 1.4 benzinli motorun kesinlikle leon dan daha fazla yakacağı

4) En önemliside belki çoğu kişi bilmiyordur ama Seat 2017 yılında 2 SUV modeli daha çıkarıyor tamamen satış taktiği (Bizzat otopark.com incelemesinde youtube videosunda laf arasında söylediler)

5) Yeni Tiguan'ın istenilen satışa ulaşmaması sonucu Atecanın fiyatını yüksek tutarak Tiguan satışı planlaması

Herşeyden öte, bundan 5 yıl önce 45-50binlerde dizel araba fiyatlarını konuşuyor iken şimdi 50 bin liraya scooter motor vermiyorlar neredeyse. Bu kadar yüksek araba fiyatları + 5 Liraya dayanan Benzin 4,5 liraya gelen Mazot fiyatı + Fahiş Kasko ve MTV fiyatları bunların hepsinin üzerine birde ekonomik belirsizlik eklenince şahsım adına derim ki mevcut durumu korumak en iyisi

Seat sadece 1 tane dahasuv üretecek oda yeni ibizanın yükseği olacak b suv

• cihanair kullanıcısına yanıt
    Hocam tanıttıkları konsept bir araç vardı 20v20. Kodiaq boyutlarında. O sınıfta da araç üretmeyi planlıyorlar ama bir kaç senede gelmesi mümkün değil

• murat8361 kullanıcısına yanıt
    Hep böyle bir kafaya sahip olmak istedim ama olamadım .
  • jackhammer kullanıcısına yanıt
    Muhtemelen Ateca ölü doğdu. Farkında değiliz henüz.
  • Vw yine zam gelmis. Kuru 2.95 yapmislar.
    Atecanin resmi fiyatlar aciklanana kadar aradaki farki 15bine getirip tiguandan 15bin ucuz diyecekler sanirim

• kadirmania K kullanıcısına yanıt
    Aynı doğuş gurubu söz konusu aracı bize 3.90 kurdan yansıtıyor. Tebrikler doğuş 👏🏻
    Onsan sonra da beğenmeyen almasın diyen arkadaşlar çıkar burda yorum yazarlar

• Ateca yalan oldu benim için. Fiyat epey tuzlu geldi.
    bu fiyat politikası ile zor satar. zor satar derken ilk etapta meraklıları alacaktır. sonrasında mantık devreye girince alanlar satmaya almayanlarda çekinmeye başlar. buda qashqainin ekmeğine yağ sürer.

alternatifi Qashqai 1.6 dizel otomatik sky pack(cam tavanlı) 111 bin tl

1.4 tsi dsg mi 1.6 dci cvt mi ???
  • nabaki kullanıcısına yanıt
    Hocam nissan cvt si de dsg den pek kalır yanı yok. Forumda şikayetçi sayısı azımsanmayacak kadar fazla ama yine de tercih eder miyim evet ederim.
    Fakat qq skypack ile ateca excellance arasında bazı farklılıklar mevcut. Donanım farkları kullanıcıların kendi tercihi beklentileri oranında. qq dizel otomatik kullanan arkadaşım karma yakıt tüketimin 6-6.5 lt/100 km olduğunu söylüyor. Yani çok da az yaktığı söylenemez. Sıkıntı şurda ateca da karma tüketimi öyle yazdığı gibi 5.5 lt olmayacak. 8 lt den az olmasını mümkün görmüyorum. Hem yakıttan tasarruf hem de piyasada yer etmiş olması qq bir adım öne çıkartır.

• Ateca'yı uzun zamandır takip ediyorum. Benim için en büyük artısı 1,4 motorda 4 çeker opsiyonu ve tiguanla mukayese edilemeyecek dolulukta gelmesi. Bu şartlar altında kapışırlar. Diğer taraftan Tiguan marka olarak hep bir adım önde. Daha oturaklı görünüyor. Bagaj hacmide 100Lt daha fazla. Bunlar göz önüne alındığında fiyat tam kafa karıştıracak noktada belirlenmiş, gönül 2 tarafa da kayabilir. qq ise bu rekabette yerini korur diye düşünüyorum. artısı dizel otomatik olması ve piyasada oturmuş olması. Diğer taraftan yüzü eskidi her tarafta karşınıza çıkıyor.
    Benim aracım jetta eşimde de juke var bu yüzden çok net karşılaştırabiliyorum. 1,4 tsi ve dsg ikilisi tüm yorumlara rağmen sürüş konforunu çok yukarıya çıkarıyor. Yine bu ikiliyi gözüm kapalı alırım. Diğer arabamızda Juke 1,6 special edition CVT. Juke tam dolu bir araç yok yok. Fakat performansa gelince işler değişiyor. CVT şanzıman gaza yüklendikce bağırıyor fakat gitmiyor. Benzin tüketimite bu performansa göre çok yüksek.

Teknik veriler, testler ne derse desin , bu işler birazda gönül işi herkesin bir beklentisi, zevki ve bütçesi var.

Allah herkese gönlüne göre versin :)

• Forumdan herkez elini ayagini cekmis durumda sanirim.Fiyatlar aciklandiktan sonra ne misafir kaldi ne üye herkes dagildi

• 308 ,ateca, tiguan, kodiaq, QQ, arkadaşlar sizce hangisi?

• fiyatlar belli olunca açıkcası bu gün suzuki vitaraya baktım, ellerinde S modeli yoktu ama araç hoşuma gitti
  • kadirmania K kullanıcısına yanıt
    103 ateca dizel 103 tiguan trend dizel.

Atecaya 12 bin opsiyon ekletecektim oldu sana 115, 115 e comfort tiguan var. Daha bu konuda ne yapalım :)
  • 
Sayfa: önceki 5556575859
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.