Şimdi Ara

Seat Ateca (ANA KONU) (95. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.691
Cevap
89
Favori
273.002
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9394959697
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: VagKullanicisi

araçta standart olarak dijital ekrandan anahtarsız girişe kadar sunup, full linke opsiyonel diyebilecekleri hiç aklıma gelmezdi... doğuşa burdan tebriklerimi iletiyorum.
    O da bişey mi.. Araçta ön park sensörü yok. Güya en üst donanım. İlk çıkanlarda varmış front asist diye. Hatta elektrikli bagaj da standartmış ama sonradan hayalet ekranı ekleyip bu dediklerimi çıkarmışlar.. Bir alkış da benden :/

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Liste fiyatının altında veren bayi varmı aracı 1.6tdi dsg versiyonunu

• murat1695 M kullanıcısına yanıt
    herhangi bi bayide bulursan bırak indirimi hemen al o aracı diyecem ama araç Türkiye'de hiç bir bayide kalmadı. Bildiğim kadarıyla mart'a kadarda yok, gelenlerde zamlı olur haliyle...
  • cihanair kullanıcısına yanıt
    Q3 ün bu arabaya rakip olabileceğini sanmıyorum.Q5 ile ancak aynı segmentte yada boyutta düşünebiliriz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • arabacımemo A kullanıcısına yanıt
    Yanlışınız var.
    Yeni Q3 boyut olarak Karoq-Ateca-Tiguan dan daha uzun,bagaj olarak daha geniş bir araç.Q5 ise zaten segment olarak bile çok farklı....
    Karşılaştırmalar burada:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi certac -- 8 Ocak 2019; 11:31:16 >
  • Ben de aranıza 24 Aralık'dan itibaren katıldım. 1.6 TDI DSG 163.000 TL'ye aldım. Duyduğuma göre 57 adet getirilmiş zaten o yüzden hemen tükenmiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: omerang

Ben de aranıza 24 Aralık'dan itibaren katıldım. 1.6 TDI DSG 163.000 TL'ye aldım. Duyduğuma göre 57 adet getirilmiş zaten o yüzden hemen tükenmiş.
    Hayırlı olsun su zamanda cok iyi bir tercih oldu bence

• omerang kullanıcısına yanıt
    Acaba hangi bayiden aldınız aracı bide opsiyon varmı aracınızda

• Hayalet ekran nasıl sizce?

Front asist ve elektrikli bagajı mı standarttan kaldırdılar?

Xcellence ve fr donanım arasında ne gibi farklar var ?

• thelordof kullanıcısına yanıt
    dizel otomatikten bahsediyorsanız, sadece xcellence donanım geldi ve front asist, park asist, elektirikli bagaj bu üçü de opsiyondu, hiçbirinde standart yoktu.
  • quote:

dizel otomatikten bahsediyorsanız, sadece xcellence donanım geldi ve front asist, park asist, elektirikli bagaj bu üçü de opsiyondu, hiçbirinde standart yoktu.
    internette ilanlara baktığımda bu özellikli araç mevcut epey, bayi önceden kendisi direkt bu opsiyonlu mu getiriyordu araç satılsın diye?
  • thelordof kullanıcısına yanıt
    cevabı anlayamamışsın belliki :) "dizel otomatikten bahsediyosan" diye cevap vermiştim. Dizel otomatik ateca'da "epey ilan" diye bişe yok! malum sitede :) 3 tane araç var 2 si galerici :) ve sadece bir araçta elektrikli bagaj, park asistan var ve evet bu özellikler opsiyon :) ve fr paketi diye bi pakette gelmedi dizel otomatikte. sadece xcellence paket geldi, bi standart xcellence, bir de doğuş'un xcellence pakete ek olarak getirdiği opsiyonlu araçlar geldi onların fiyatının liste fiyatıyla alakası yoktu zaten :)
  • quote:

cevabı anlayamamışsın belliki :) "dizel otomatikten bahsediyosan" diye cevap vermiştim. Dizel otomatik ateca'da "epey ilan" diye bişe yok! malum sitede :) 3 tane araç var 2 si galerici :) ve sadece bir araçta elektrikli bagaj, park asistan var ve evet bu özellikler opsiyon :) ve fr paketi diye bi pakette gelmedi dizel otomatikte. sadece xcellence paket geldi, bi standart xcellence, bir de doğuş'un xcellence pakete ek olarak getirdiği opsiyonlu araçlar geldi onların fiyatının liste fiyatıyla alakası yoktu zaten :)
    Benzinli dizel karışık bakmıştım.

Teşekkürler hocam

• @_GreeNEyEs_
    Arkadaşımızın sorusuna cevaben,

Merhaba,
    İyi dilekleriniz için teşekkür ederim. Şimdiden size de hayırlı olsun. Şuan 2500 Km yolyaptım ortalama yakıt tüketimim 6.3 litre Ankara'da. Fakat çok dikkat ederek bu rakamları yakaladım ve işim ile evim arası 25 km yani daha kısa mesafede daha fazla yakabilir. Siz yine de 7 litreyi göze alın derim. Tabi ki motor yeni lastikler kışlık onun da etkisi vardır diye umuyorum en azından öyle olması için dua ediyorum :) İvmelenme konusunda üzmez DSG'yi manuel veya Sport moduna alınca tepkiler gayet iyi bir hal alıyor tabi ki 1.6 motor olması aşırı bir beklentiye sokmasın sizi. Ben leon da kullandım ondakinden bi tık daha düşük tepkileri. Genel olarak malzeme kalitesi iyi bence fiyat olarak da bu seviyede hala çok iyi rakiplerine nazaran. İstediğiniz zaman soru sorabilirsiniz merak ettiğiniz birşey olursa. Selamlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: omerang

@_GreeNEyEs_
    Arkadaşımızın sorusuna cevaben,

Merhaba,
    İyi dilekleriniz için teşekkür ederim. Şimdiden size de hayırlı olsun. Şuan 2500 Km yolyaptım ortalama yakıt tüketimim 6.3 litre Ankara'da. Fakat çok dikkat ederek bu rakamları yakaladım ve işim ile evim arası 25 km yani daha kısa mesafede daha fazla yakabilir. Siz yine de 7 litreyi göze alın derim. Tabi ki motor yeni lastikler kışlık onun da etkisi vardır diye umuyorum en azından öyle olması için dua ediyorum :) İvmelenme konusunda üzmez DSG'yi manuel veya Sport moduna alınca tepkiler gayet iyi bir hal alıyor tabi ki 1.6 motor olması aşırı bir beklentiye sokmasın sizi. Ben leon da kullandım ondakinden bi tık daha düşük tepkileri. Genel olarak malzeme kalitesi iyi bence fiyat olarak da bu seviyede hala çok iyi rakiplerine nazaran. İstediğiniz zaman soru sorabilirsiniz merak ettiğiniz birşey olursa. Selamlar
    Yanıtınız için çok teşekkür ederim.

Ateca'yı alırken Ankara Seat bayisi Doğuş Oto'nun yaptığı ilave bir indirim oldu mu acaba? Yoksa son fiyatımız dedikleri fiyattan mı faturalandırıyorlar gerçekten?

• 3 bin lira indirmişlerdi o zaman liste fiyatından.
  • Bi yorumda benden gelsin...

Benim Ateca'da ki donanımlar:

• Elektirikli Bagaj
    • Park Asistanı
    • Cam tavan
    • Hayalet Ekran
    • KESSY Anahtarsız Giriş ve Çalıştırma Sistemi
    • 8 inch Dokunmatik Renkli Ekran
    • Geri Görüş Kamerası
    • Full LED Farlar
    • Alcantara Spor Koltuklar
    • 18" Jantlar
    • SEAT Sürüş Profili (Eko, Konfor, Spor, Kişisel)
    • Sürücü ve Yolcu Ön-Yan / Perde / Sürücü Diz Hava Yastıkları

Ateca'dan önceki araçlarım dizel otomatik otomobiller oldu sonrasında "yetti artık suv'a geçeyim!" diyerekten tiguan benzin otomatiğe geçtim bi de baktım ki; anaaaa benzin istasyonu ikinci evim olmuş :( dayanamadım; "yetti artık bir de dizel otomatik suv'a geçeyim'i " patlattım! ve dizel otomatik suv araştırmasına girdim..

Seçenekleri sıraladım tek tek test ettim, eledim derken, karoq'a niyetlendim, fakat karoq'taki kumaş koltukları baya bir yadırgarken, hoparlörlerin ses kalitesi dandik geldi ayrıca diz hava yastıkları ve perde hava yastıklarının olmayışı, geri görüş kamerasının olmayışı, kapı içlerinin sert plastiği falan aklımı karıştırırken, alsam mı? eleyip diğer seçenekleri bi daha bi gözden mi geçirim derken, bi de duydumki; ateca dizel otomatik seçeneği gelmiş, hooop ertesi günü seat showroom'una gittim... Aracı inceleeedim inceleeeedim derken, araçtan indim ve "benim araç bu" dedim...

Ateca'yı seçmemdeki sebepleri 3 başlıkta sıralayabilirim;
    1. Standart donanımları
    2. Araçtaki opsiyonlar
    3. Karoq'ta beni rahatsız eden tüm detayların ateca'da gayet iyi oluşu

Hayalet ekranı, alcantra koltukları, geri görüş kamerası, 18" jantları resmen gel gel yapıyodu... Bir de araçtaki elektirikli bagajı, park asistanı'nı görünce; "yetti artık test etmeler, bunu alayım" dedim. Ve yaklaşık 2 ay kullanmaktayım son derece memnunum, tabiri caizse tamda gönlüme göre..

• sinanfırat S kullanıcısına yanıt
    Kuga ya bakmismiydiniz araclari incelerken. Incelediyseniz karsilastirma yaparsaniz sevinrim.
  • copural C kullanıcısına yanıt
    Kuga'yı hem iç hemde dış dizaynı'nı beğenmediğimden test etmedim maalesef.
  • quote:

Orijinalden alıntı: arastgeldi

O da bişey mi.. Araçta ön park sensörü yok. Güya en üst donanım. İlk çıkanlarda varmış front asist diye. Hatta elektrikli bagaj da standartmış ama sonradan hayalet ekranı ekleyip bu dediklerimi çıkarmışlar.. Bir alkış da benden :/

Alıntıları Göster
    Ayrıca araca alacantra koltuklar gelmiş ama dikkatlice bakınca bu sadece ön koltuklar için geçerli arka koltuklar kumaş:)
  • 
Sayfa: önceki 9394959697
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.