Şimdi Ara

Seat Altea XL 2012 (30. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
649
Cevap
11
Favori
99.371
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ve Türkiye gerçeği...
    Rapor tutulmuş hiçbir şekilde değişmez isterseniz teste sokup dış etkenin ne olduğunu size bildirebiliriz ama bu garanti kapsamına almaz parçayı derler... (zaten bu opsiyon size sunulmuş diyorlar ama bu testin "t"sinden bile bahsedilmedi.
    400 tl beni fakir de etmez onları zengin de etmez.; bundan sonraki misyonum Doğuş Grubu'ndan araçlarını alacak kişilere sesimi duyurmak olacaktır. Bir de aracın motoru yazılımla oynanan seriden bakalım yasal olarak burdan birşey yapılabilir mi? Emsal teşkil eder insanlara.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrsinan

ve Türkiye gerçeği...
    Rapor tutulmuş hiçbir şekilde değişmez isterseniz teste sokup dış etkenin ne olduğunu size bildirebiliriz ama bu garanti kapsamına almaz parçayı derler... (zaten bu opsiyon size sunulmuş diyorlar ama bu testin "t"sinden bile bahsedilmedi.
    400 tl beni fakir de etmez onları zengin de etmez.; bundan sonraki misyonum Doğuş Grubu'ndan araçlarını alacak kişilere sesimi duyurmak olacaktır. Bir de aracın motoru yazılımla oynanan seriden bakalım yasal olarak burdan birşey yapılabilir mi? Emsal teşkil eder insanlara.

Yazıklar olsun. Bunlar mı büyük şirket. Bunlar mı satış sonrası hizmet.
    Satarken sat, eee garantili araç olsun garanti dışı.
    Ya böyle sonuç inanın beklemiyordum. Güvenim sarsıldı. hatta yıkıldı. Sizin için üzüldüm. Kaldı ki bu durum benimde başıma gelebilir.
    Bu arada yazılı olarak raporu aldınız mı ıslak imzalı olacak şekilde.
    Tüketici hakem heyetine gidersiniz ama.
    Yazılım ile ilgili olarak bilgim yok ama bi araştırayım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onder748 -- 8 Ocak 2016; 19:15:51 >

• onder748 kullanıcısına yanıt
    tabiki aldım :) bizde böyle satana kadar her türlü destek sattıktan sonrası Allah'a emanet...
    ilk servisi yetkili servise götürüp diğerlerini kendi ustama götüreceğim zaten madem garantisi yok.
  • Merhaba arkadaşlar,
    İlk kez 17 jant kullanmadığım için pişmanım. Büyük ihtimal 16 yerine 17 jant kullanıyor olsaydım anlatacaklarımı yaşamazdım.(En Doğrusunu ALLAH cc. bilir)
    Karın metrelerce yağdığı ve erimediği bir memlekette yaşıyorum.Yollar açılıyor açılmasına, fakat labirent gibi koridorlar var. sağı solu göremiyorsun. Sabah erken saatlerde yola bizim balina ile çıktık, yine biraz kar yağmış (10-15 santimetre) civarı temizlenen yola, ama sıkıtı olmuyor. Bir kavşağa kadar geldim. Bir istikamette karlar kürünmüş bir istikamet daha temizlenmemiş. Tam kavşağın kesişim yerinde kar tümseği oluşmuş. Sağı solu görmek mümkün olmadığı için durmak zorunda kaldım. Ve sonra tekrar harekete geçmek istedim, ama malesef olduğum yerde ne ileri ne geri hareket ettiremedim aracımı. Meğer araçın altında kalan kar aracı askıda bırakmış ve benim tekerler(205 55 16 jant) boşta kalmış. Sonuçta orda erken saatler olduğu için bildiğiniz mahsur kaldım.
    Aracın altındaki karı temizlemek için uğraşsam da o kadar sert ki kar temizleyemedim. yanımda kül getirmiştim yolda kalırsam diye ama nafile. Neyse 1 saatlik çırpınışlar sonucu arkamdan gelen bi minübüs çeki demirini bağlayarak halatla geri geri yarım metre çekince ancak kurtuldum o kar tümseğinden.
    Velhasıl kelam orda eğer 17 jant tekerim olsa idi büyük ihtimal askıda kalmayacaktım diye düşünüyorum. Aracım yerden bir kaç santimetre daha yüksek olsaydı bunlar başıma gelmezdi diye düşünüyorum.
    yazın 16 jant kışın 17 jant yapacam galiba. :)

• Merhaba artık takip eden kalmadı herhâlde. Bilen varsa;
    aracımın biraz yüksekliğini artırmak için 205 75 r16 taksam uyar mı acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Ben de bugünlerde aracı biraz yükseltmek için 205 60a geçsem mi diye düşünüyorum. Öğrenebildiğim kadarıyla orjinal oranın %3ünden fazla yapılan bir değişiklik güvenlği olumsuz etkiliyor. Sizin 75'lik ölçünüz bu oranın oldukça üzerinde ve sıkıntılı olması muhtemel.55 yerine 60lığa geçmek aracı 1 cm kadar yükseltiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: damdanakar

Ben de bugünlerde aracı biraz yükseltmek için 205 60a geçsem mi diye düşünüyorum. Öğrenebildiğim kadarıyla orjinal oranın %3ünden fazla yapılan bir değişiklik güvenlği olumsuz etkiliyor. Sizin 75'lik ölçünüz bu oranın oldukça üzerinde ve sıkıntılı olması muhtemel.55 yerine 60lığa geçmek aracı 1 cm kadar yükseltiyor.

merhaba,
    bir çok site bu orandan bahsetmiş. viraj, güvenli durma mesafesi km göstergesi gibi durumlar da sıkıntı oluyormuş. Eğer donanımsal olarak uyumlu ise( tekerler bir yere sürtmüyecekse) sıkıntı olmaz diye düşünüyorum. ben karın yoğun yağdığı bir yerde olduğum için 3 km iş yerime gidip gelmem yeterli. onun dışında zaten yazın yaz lastiğim 205 55 16.
    Bilmiyorum eğer tanıdığınız lastikçi varsa yada değiştirirken bu 75 lik olanı sorsanız olur mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onder748 -- 8 Şubat 2016; 11:48:54 >

Ne yazık ki öyle bir tanıdığım yok. Değiştirme gibi bir niyetim var lakin bu yakınlarda yapmayacağım.
  • Merhaba arkadaşlar,
    1K0825201M kodlu alt koruyucu plastiğin bi bölümü deforme oldu. Kar gene yapacağını yaptı. Ama ben nazar diyorum nazar. Başkaca bi durum yok aslında.:)
    Bu mesaja eklenen görseller:

Seat Altea XL 2012

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onder748 -- 29 Mart 2016; 4:54:20 >
    Geçmiş olsun hocam.Dediğiniz gibi nazarlık olsun.

Bizim araçların altı kolay sürtüyor dikkatli olmak lazım.Hele bir de araç tam dolu ise...

Bu durumdan şikayetçi olan veya çözümü olan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: berik

Geçmiş olsun hocam.Dediğiniz gibi nazarlık olsun.

Bizim araçların altı kolay sürtüyor dikkatli olmak lazım.Hele bir de araç tam dolu ise...

Bu durumdan şikayetçi olan veya çözümü olan var mı?

Teşekkür ederim.
    Bu seneden geçti ama seneye sadece kış lastiklerini mevcut 205-55-16 ebat oranlarını 205-70-16 olarak değiştirmeyi düşünüyorum. Böylece aracı dahada yüksetmiş olacam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onder748 -- 3 Nisan 2016; 17:12:11 >
  • Herkese merhaba.

Yeni yeni Seat Altea XL kullanmaya başladım. Ancak elimdeki iPhone ile eşleştiremiyorum. Hands-free dahili olarak mümkün mü?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Beyaz Rus

Herkese merhaba.

Yeni yeni Seat Altea XL kullanmaya başladım. Ancak elimdeki iPhone ile eşleştiremiyorum. Hands-free dahili olarak mümkün mü?

Merhaba,öncelikle hayırlı olsun. Model ve paket kangisi.
    Sorunuzza gelince Olması lazım. Ama elmalar genelde uyum problemi yaşatıyor. Kesin çözüm için direkt servisibi arayın ya da oto teyp ve sistemciler çözer diye düşünüyorum.
    Bence açık kod android. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onder748 -- 26 Nisan 2016; 0:12:33 >
  • Arkadaşlar silecek lastiği ile ilgili bilgisi olan var mı acaba?

Hangisini, nereden ,nasıl almalı ve nasıl değiştirtmeli gibi?
  • Arkadaşlar bende ikinci el aldığım 2014 model 1,6 TDI I-Tech modeli var ve bu tavan raflarındaki ekranda nasıl video izleyeceğimi bulamadım. yardımcı olabilecek var mı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hkaragoz59

Arkadaşlar bende ikinci el aldığım 2014 model 1,6 TDI I-Tech modeli var ve bu tavan raflarındaki ekranda nasıl video izleyeceğimi bulamadım. yardımcı olabilecek var mı.

Öncelikle hayırlı olsun hocam, kazasız, belasız,iyi günlerde kullanmanız dileği ile...

Öncelikle harici bir media player almanız gerekli.Sonra soketleri takın ve MEDIA seçeneği ile

görüntüyü alabilirsiniz.
  • Yeni tüketim değerleri:

48,28 lt * 3,840=185,40 TL

Yapılan yol 734 km-tamamı şehir içi (İstanbul)-

100 kmde 6,1 litre,kmde 23 kuruş

Çoğu zaman klima açık

Bu rahatlığa,genişliğe ve büyüklüğe rağmen harika bir tüketim bence.
  • quote:

Arkadaşlar silecek lastiği ile ilgili bilgisi olan var mı acaba?

BERİK silecek konusunda benim önceki aracımda altea idi universal silexekler zaten uymuyor. Mahallede bi parçacıda bosh marka A 958S modeliydi. Çifti 90 tl falandı. Bir yıl önce yani.

Seat Altea XL 2012 Seat Altea XL 2012

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hkaragoz59 -- 11 Haziran 2016; 14:38:23 >

• quote:

Orijinalden alıntı: hkaragoz59

quote:

Arkadaşlar silecek lastiği ile ilgili bilgisi olan var mı acaba?

BERİK silecek konusunda benim önceki aracımda altea idi universal silexekler zaten uymuyor. Mahallede bi parçacıda bosh marka A 958S modeliydi. Çifti 90 tl falandı. Bir yıl önce yani.

Seat Altea XL 2012 Seat Altea XL 2012

teşekkür ederim sayın hkaragöz59

yarın değiştirmeye çalışacağım.sağolun.iyi günler..

• Merhaba dostlar Altea nın 2. yıl bakımını yaptırdım. Konya Seat Attarlarda Yağ, Yağ Filtresi, Yakıt Filtresi, Hava ve Polen filtresi değiştirdim. 600 lira sıkışmış onu çıkardılar. Benim arabada 50 tl yakıtla 250 km yol yapıyor yakıt 3.90 herkese hayırlı akşamlar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.