Şimdi Ara

Seasonic X Serisi yeni güç kaynaklarıyla %87'nin üzerinde verimlilik sunuyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
1.706
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Güç kaynağı üretiminde sektörün lider isimlerinden Seasonic, ilk defa CeBIT 2009 fuarında sergilediği X Serisi yeni güç kaynaklarını kullanıma sunmaya hazırlanıyor. İlk etapta 650 Watt ve 750 Watt olmak üzere iki farklı modelin lanse edileceği X serisi altındaki güç kaynaklarıyla Seasonic, yüksek verimlilik değerleri ve gelişmiş özelliklerin yardımıyla zirveye oynamayı hedefliyor.

Modüler yapıda olan ve kablo yönetimine ciddi katkı sağlayan X Serisi yeni güç kaynakları, 80Plus Gold sertifikası ile geliyor ve %87'nin üzerinde verimlilik sunabiliyorlar. Yeni güç kaynaklarında entere VRM özelliğine sahip DC konnektör modülü ile DC > DC dönüşümünü mükemmel yakın bir seviyede gerçekleştirmeyi amaçaylayan Seasonic, çift yönlü baskılı devre dizilimine yer veriyor.

Tek kanal 12v rail tasarımını temel alan X Serisi yeni güç kaynaklarında üç farklı çalışma moduna sahip Sanyo Denki San Ace fan kullanılıyor ve duruma göre güç kaynağı fansız mod, sessiz mod ve soğutma modunda çalışabiliyor. Seasonic tarafından 5 yıllık garanti ile satışa sunulan X Serisi yeni güç kaynaklarının önümüzdeki günler ile birlikte satış noktalarında yaygınlaşmaları bekleniyor.

• fiyatlar nasıl olur acaba?
  • UMARIM FAZLA UÇUK OLMAZ....
  • her yeni çıkan aletin ardından fiyatıyla ilgili yorum yapmak bitt...!!!
  • verimlilik yüzdesi çok güzel,böyle birsey almak lazım
  • İşte benim markam:) Çok kral valla seasonic! dc-dc çevirim 650 watın 650sinide 12vde kullanabiliyorsun demek oluyor, daha ne ister gamer kitlesi!
  • %87 verimlilik ile çalışabilir, ama 80+ sertifikası var. Her 80+ %87 verimlilik ile çalışabilir, en azından bir süre için ! Biraz kandırmacalı bir anlatım.
  • Bu PSU, %50 yük durumunda %90 verimlilikle çalışıyor.

Bu adamlar PSU işinde en iyi anladığım kadarıyla. Ancak ne yazık ki ülkemize getiren distribütör yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: boakoms

%87 verimlilik ile çalışabilir, ama 80+ sertifikası var. Her 80+ %87 verimlilik ile çalışabilir, en azından bir süre için ! Biraz kandırmacalı bir anlatım.

kandırmacalı bir anlatım değil. 80+, 80+ bronze, ...silver, ...gold sertifikaları var. bu psu 80+ gold sertifikasına sahip. en az %87 verimliliğe sahip en fazla değil...
  • bilgilendirme için teşekkürler
  • @boakoms

boş konuşmamak lazım,bilmeden yorum yapmamak lazım
  • Arkadaş doğru demiş, eksik bile demiş. Seasonic ile gelen yeniliklerden bu güç kaynağında olanlarından en esaslısı da gücün tamamının 12v üzerinden dağılması. Verimin asıl kaynağı da bu. Güç kaynaklarında bir devrim tabiri caizse. Biraz daha olumlu davranalım, başkalarına itham etmekte kullandığımız tanımlara sonra kendimiz düşmeyelim arkadaşım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mete Can Karahasan

Arkadaş doğru demiş, eksik bile demiş. Seasonic ile gelen yeniliklerden bu güç kaynağında olanlarından en esaslısı da gücün tamamının 12v üzerinden dağılması. Verimin asıl kaynağı da bu. Güç kaynaklarında bir devrim tabiri caizse. Biraz daha olumlu davranalım, başkalarına itham etmekte kullandığımız tanımlara sonra kendimiz düşmeyelim arkadaşım.

Kim için konuştuğunu söylersen iyi olur
  • 300$ dan aşşağı olmaz bence.
  • seasonic psu lara gerçekten çok imreniyorum. en son almaya niyetlendiğimde istediğim modelini bulamamıştım, tr de çok yaygın değil ama amerikada çok popüler. gercekten cok kaliteli ve sessiz psu ları var
  • Madem bu kadar iyi, neden gelmiyor Türkiye'ye... Uyan distribitörcan uyan...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.