Şimdi Ara

//////////Seasonic PSU Kullanıcıları Kulübü\\\\\\\\\\ (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
918
Cevap
8
Favori
29.587
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba hocam inşallah sizi de kullanıcı olarak kulübümüz de görürüz
    Sorunuza gelecek olursak normalde şuan ki sisteminiz için M12II-620W modeli rahatça yeter (12V kanallarından 576W verebiliyor) http://www.teknobiyotik.com/donanim/psu-guc-kaynagi-power-supply/seasonic-m12ii-80-plus-bronze-620w-guc-kaynagi.html

Ama ilerde ikinci ekran kartını düşünüyorsanız , bu modele de bir bakın derim (G 750).
    http://www.teknobiyotik.com/donanim/psu-guc-kaynagi-power-supply/seasonic-750-w-80-gold-12v-62a-moduler-guc-kaynagi-sea-g-750.html

@Vette79
  • Arkadaşlar bendeki X-850 yetersiz kalıyor. Elinde X-1050 olupta "Bu bana fazla geliyor" diyen varsa PSU'ları takaslayabiliriz. Alalı 2 ay anca olmuştur.
  • Dolphin/Lion kullanıcısına yanıt
    Bilgi için çok teşekkürler hocam. Ben tavsiyen doğrultusunda G750 modelinde karar kıldım. Kim bilir belki önümüzdeki aylarda düşeş bir 760 daha yakalarım koyarım ilkinin altına . Zaten PSU çok sık değiştirilmeyen parça olduğu için fazladan verilen 150 tl nin karşılığını verecektir.

Bu arada ayrı bir forum konusu açıp kalabalık yaratmadan burada da bir sorum olacak. Elimde xilence'ın 80 + bronze sertifikalı bir psusu var 800w. BUnu 5 yıl önce aldığım eski sistemimde kulllanıyordum. Sistem özellikleri de aşağıdaki gibi:

lga 1156 soket gigabyte ud3h anakart
    core i5 750 işlemci
    4 gb corsair ramler
    sapphirre ati 5850 ekran kartı
    samsung 1 tb 7200 rpm hdd.
    devamlı bağlı external 1 tb hdd.

Daha önce özelliklerini yazdığım sistemi kurarken henüz psu almadığım için denemeyi xilencı bağlayarak yaptım. Eski sistemime de daha önce elimde bulunan thermaltake 'in trw2 500w psusını bağladım. Ancak eski sistem açılıyor ve 1-2 dk sonra kendilğiinden kapanıyor.

trw berbat bir PSU imiş okuduğuma göre. Zamanında araştırmadan almıştık ve 2004 model 2500+ bartonlu sistemle sorunsuz çalışmıştı. Acaba bu 5 yıllık sisteme bile yeterli gücü sağlayamıyor olabilir mi?

Bilgi: 5850 de 2 adet 6 pinli pci-e girişi var. TRW de sadece bir adet 6 pinli bağlantı var. Ben de molex- pci-e dönüştürücüsü ile 2. bağlantıyı yaptım.

Sİzden gelen cevaplara göre zalmanı elimden çıkaracağım da?
  • Vette79 V kullanıcısına yanıt
    Hocam kusuruma bakmayın yeni farkettim, bu ürün eğer bütçenize uyarsa buna da bir bakın derim (X-750)
    , http://www.teknobiyotik.com/donanim/psu-guc-kaynagi-power-supply/seasonic-x-750-80-plus-gold-750w-guc-kaynagi.html

çünkü garanti süresi 5 yıl gözüküyor.Ama hangi ürüne karar verirseniz almadan önce garanti süresini muhakkak teyit ettirmenizi öneririm.

Hocam sorunuz hakkında tam bir bilgim yok ama bildiğim kadarıyla güç kaynaklarının verimlilikleri zamanla düşüyor.Daha bilgili hocalarımıza danışmak lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dolphin/Lion -- 16 Mart 2014; 12:53:34 >
  • Merhaba hocam aldınız mı, güç kaynağını?

@frknkoca2
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dolphin/Lion

Merhaba hocam aldınız mı, güç kaynağını?

@frknkoca2

hayır henuz almadım sıgar mı onuda bilmiyorum
  • Merhaba bu kasaya Seasonic M12II 620W güç kaynağını sıkıntısız olarak montajlayabilir miyiz?

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=89188328

@Coolermaster_Türkiye
  • quote:

Merhaba bu kasaya Seasonic M12II 620W güç kaynağını sıkıntısız olarak montajlayabilir miyiz?

@Coolermaster_Türkiye

Kullanabilirsiniz, modular olması Elite 130 kasa için daha iyi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Coolermaster_Türkiye

quote:

Merhaba bu kasaya Seasonic M12II 620W güç kaynağını sıkıntısız olarak montajlayabilir miyiz?

@Coolermaster_Türkiye

Kullanabilirsiniz, modular olması Elite 130 kasa için daha iyi.

Merhaba cevap için teşekkürler fakat kasa elite 130 değil, modelini bilmiyoruz sigiyormus ama acaba cm nin hangi kasası ki bu model? Bahsettigim kasa @frknkoca2 hocamin kasası,aynı konuda fotoğrafları mevcut.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Hocam sıkıntı yok gibi ama biz emin olalım bir soralım.

@frknkoca2

Nihat abi, hocamın kasasına Seasonic M12 II 620W sıkıntısız takılır mı?

@LEON-X

O psu sığar kasaya sorun olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LEON-X

quote:

Hocam sıkıntı yok gibi ama biz emin olalım bir soralım.

@frknkoca2

Nihat abi, hocamın kasasına Seasonic M12 II 620W sıkıntısız takılır mı?

@LEON-X

O psu sığar kasaya sorun olmaz.

Teşekkür ederim Nihat abi :)

• M12 II 620W, eklerseniz sevinirim.
    SS en iyisidir psuda

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Excision

M12 II 620W, eklerseniz sevinirim.
    SS en iyisidir psuda

Çok kaliteli bir marka hocam :) gün içinde ekleyeyim.

• ss X-750 KM3 80+ Gold Full Modüler... beni de ekleyin
    //////////Seasonic  PSU Kullanıcıları  Kulübü\\\\\\\\\\//////////Seasonic  PSU Kullanıcıları  Kulübü\\\\\\\\\\//////////Seasonic  PSU Kullanıcıları  Kulübü\\\\\\\\\\//////////Seasonic  PSU Kullanıcıları  Kulübü\\\\\\\\\\//////////Seasonic  PSU Kullanıcıları  Kulübü\\\\\\\\\\//////////Seasonic  PSU Kullanıcıları  Kulübü\\\\\\\\\\//////////Seasonic  PSU Kullanıcıları  Kulübü\\\\\\\\\\//////////Seasonic  PSU Kullanıcıları  Kulübü\\\\\\\\\\//////////Seasonic  PSU Kullanıcıları  Kulübü\\\\\\\\\\
  • chicho kullanıcısına yanıt
    kalite kokuyor resmen
  • quote:

Orijinalden alıntı: tayfn1907

kalite kokuyor resmen

aynen hocam. almadan önce çok araştırdım. alabileceğim en iyi psu yu aldım ve aşırı memnunum. verimlilik %90 üzerinde. yabancı forumlarda aslında platinium seri psu
    deniliyor ama sesasonic gold seri olarak çıkarmış km3 versiyonlarını. corsair ax 760 platinium aynısı... kabloları çok iyi sıfır ses ve coil whine kesinlikle yok. taş gibi psu
    aynen o kadar sessiz ki çalışıp çalışmadığını anlamak zor olurda birdaha psu alırsam yada alacak biri olursa tanıdık bu markayı tercih eder ve ettiririm
    Bende g 750 alicam x 750 den biraz daha ucuz teknobiyotikde acaba aralarinde ne gibi bir fark var ?

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.