Şimdi Ara

//////////Seasonic PSU Kullanıcıları Kulübü\\\\\\\\\\ (37. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
918
Cevap
8
Favori
29.611
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mito1172

arkadaş yazmış ince tiz bir ses hiç başıma gelmedi ama Coil Whine yani türkçe adıyla Bobin Zırıltısı deniyor arıza değil ama rahatsız edici ses varsa değişim yapmak gerek
    anladım hocam bende prime serisi alacaktım fakat sıkıntı oldu bende focus gold 80+ 850w alabildim sizce nasıl.
  • zaferaytas Z kullanıcısına yanıt
    benim psunun 850w olanı sanırım öyleyse ben memnunum 1,5 yıldır gayet kaliteli psu bence pişman etmez güle güle kullan artu ups kullan bence ani elektrik kesintileri için pcyi korur

aldığın psu şu galiba
    https://www.hepsiburada.com/seasonic-focus-plus-850w-80-gold-tam-moduler-guc-kaynagi-ssr-850fx-pm-HB000009WYJD

bu arada alt videoda Coil Whine yapan psu var ama ben pek duyamadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 2 Ocak 2019; 20:29:48 >

• quote:

benim psunun 850w olanı sanırım öyleyse ben memnunum 1,5 yıldır gayet kaliteli psu bence pişman etmez güle güle kullan artu ups kullan bence ani elektrik kesintileri için pcyi korur

aldığın psu şu galiba
    https://www.hepsiburada.com/seasonic-focus-plus-850w-80-gold-tam-moduler-guc-kaynagi-ssr-850fx-pm-HB000009WYJD

bu arada alt videoda Coil Whine yapan psu var ama ben pek duyamadım

o zaman herkesde olmuyor bu durum öylemi UPS PSU içinmi almalımıyım yoksa pc içinmi bu PSU da koruma yokmu ki UPS olarak önerebileceğiniz marka veya model

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zaferaytas -- 2 Ocak 2019; 20:53:40 >

evet herkeste olmaz biraz da şans işi bu işler ups yıllardır kullanırım pc birleşenleri için mesela hdd yada ssd ani kapanmada bozulabilir yada anakart yani hepsi için faydalı ben yeni inform 1500v ups aldım yani 1 yıl oluyor memnunum en az 1000v olmalı ups ki elektrik gidince pcyi güvenle kapatasın yani psu için değil tüm parçalar için bence faydalı bir cihaz kimse pek önem vermez ama bilmezler ki pc parçaları daha önemlidir bunları koruyanda upsdir
  • quote:

evet herkeste olmaz biraz da şans işi bu işler ups yıllardır kullanırım pc birleşenleri için mesela hdd yada ssd ani kapanmada bozulabilir yada anakart yani hepsi için faydalı ben yeni inform 1500v ups aldım yani 1 yıl oluyor memnunum en az 1000v olmalı ups ki elektrik gidince pcyi güvenle kapatasın yani psu için değil tüm parçalar için bence faydalı bir cihaz kimse pek önem vermez ama bilmezler ki pc parçaları daha önemlidir bunları koruyanda upsdir
    anladım şart yani diyorsunuz olsun alacğız mecbur ne yapalım. ben akım koruyucu priz kullanırım demiştim eğer oda iş görüyorsa.

akım korumalı priz sadece gelen yüksek akım olursa ondan korur ve elektriği keser ups ayrı pcyi ani kapanmadan kurtarır
  • quote:

akım korumalı priz sadece gelen yüksek akım olursa ondan korur ve elektriği keser ups ayrı pcyi ani kapanmadan kurtarır
    ürün az önce elime ulaştı seasonic focus plus 850 açayım mı açmayayım diye düşünüyorum şimdi valla eski PSU dan dolayı

valla karar senin ben cart diye açtım pat diye taktım takış o takış şükür sorunsuz kullanmadan anlayamazsın zaten için rahat değilse almasaydın keşke
  • quote:

valla karar senin ben cart diye açtım pat diye taktım takış o takış şükür sorunsuz kullanmadan anlayamazsın zaten için rahat değilse almasaydın keşke
    diyorum bunu iade edip hıgh power 750w olanınımı alsam ne dersin.
    karar senin ama aldığın psu daha kaliteli bence
  • quote:

karar senin ama aldığın psu daha kaliteli bence
    Akortek ürünü yollayın diyor.teknik servise belki yaparlar
    iyi de neden daha önce bunu düşünmedin? büyük arıza yoksa tabi ki yaparlar
  • quote:

iyi de neden daha önce bunu düşünmedin? büyük arıza yoksa tabi ki yaparlar
    valla ne bileyim burda gösterdim cihazı giriş kapasitörler mi ne dedi onlarda sıkıntı varmış ancak ellerinde bu parça olmadığı için yapamadıalr. akortek yaparız dediler. bu ürünü yapsalar performans gibi vermililik kayıp olurmu peki.
    dandik parça takmazlarsa sorun olmaz
  • quote:

dandik parça takmazlarsa sorun olmaz
    hımmm ben bu konuyu not oalrak yazayım onlara garantide isteyeceğim herhangi bir problem olursa.
  • Herkese merhaba
    2013 yılında aldığım Seasonic 80+Bronze 750W(Tam modelden emin değilim eve geçince yazarım) güç kaynağı bugün kuracağım ryzen sistemle uyumlumudur?

Teşekkürler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fthtsdmr

Herkese merhaba
    2013 yılında aldığım Seasonic 80+Bronze 750W(Tam modelden emin değilim eve geçince yazarım) güç kaynağı bugün kuracağım ryzen sistemle uyumlumudur?

Teşekkürler.
    sorun olacağını sanmam bende 2010 yılından ocz fataly 550v psu takılıydı sorun olmadı
  • fthtsdmr kullanıcısına yanıt
    Uyumludur hatta alacagin yeni SS bronzelardan daha iyi olabilir :) eski üretimler iyi cünkü.. bende de o yillardan s12ii 620 var, yepisyeni ryzen sisteme 2017 yilinda taktim hala devam... 24pin anakart, 4+4pin cpu ve iki adet 6+2pin pcie kablolari olsun yeterli(tabiki sata'larda)... pcie kablosu psu dan iki ayri kablo ile geliyorsa bu iyi tek kablodan ikiye ayriliyorsa kötü.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkür ederim. Benim cihazda m12ii 750w modeli. Bütün kabloları duruyor. Eski sistemi parçaladığım zaman detaylarına bakarım. Temizlik yapıp fanını değiştireceğim. İyiki almışım dediğim nadir ürünlerden biri bu güç kaynağı.
    Teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar ALLAH rızası için f/p ürünü sesiz bir psu önerin cw mi ne zıkkım za kafamı ağrıtmasın yeter.Zalman r1 kasam var.Stok psu var içinde bazen tıkırtı geliyor.Egzos gibi çalışıyor.Ekran kartını geçen hafta servise gönderdim.Açılış ekranında karlanma ve görüntü kayması mevcuttu ara sıra yapıyordu.Karttan bugün haber geldi.Kartta en ufak sorun yok.Servis Power supply kontrol edin diyor.3 fan var sadece tek çalıştırıyorum.Onuda yeni taktım sesiz yani psuya kulağımı dayadığım zaman her ses var mübarek zaten internette gezinirken ötüyor pc yi satacam en sonunda.İ3 7100,asus 1050ti.msi pro vdh b250 ,8gb ram.ssd vss seasonic baktım birde evga ya baktım.Hele gece odanın içinde uçuyoruz kasa ile beraber..

https://www.nanokatalog.com/Seasonic-FOCUS-Plus-550-Gold-guc-kaynagi-unitesi-550-W-ATX-Siyah-SSR-550FX,PR-844744.html?gclid=EAIaIQobChMI45b7wdSz4AIVyZrVCh0cgw3OEAYYCCABEgKLH_D_BwE

https://www.nanokatalog.com/EVGA-500-BR-guc-kaynagi-unitesi-500-W-ATX-Siyah-100-BR-0500-K2,PR-1210686.html

https://www.vatanbilgisayar.com/corsair-builder-vs-serisi-80plus-650w-guc-kaynagi.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-83A9DEA5A -- 11 Şubat 2019; 15:39:19 >

• 
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.