Şimdi Ara

//////////Seasonic PSU Kullanıcıları Kulübü\\\\\\\\\\ (34. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
918
Cevap
8
Favori
29.605
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Mukarnas

hocam focusu iade ettim ne yazikki, güzel bir power di, görüntüsü hostu, biraz sicak calisirdi fan eco modda oldugu icin. Iyiydi fakat beni rahatsiz etti diyebilirim. Suan 750 G2 var, focus a göre daha serin calisiyor o da eco modda.. evga nin da eco modunu kapatinca fani sesli calisiyor. %100 memnun degilim yine. Suan yine alacak olsam kesinlikle Prime seasonic lerden bir tane alirdim. Evga maceram pekte iyi sonuclanmadi diyebilirim.

ne dediğinizi gayet iyi anladım yazınız yukarıda bende focus serin dedim elimle bakınca hiç ısı fark etmedim dedim 750 G2 nasıldır bilemem de tartışma amaçlı yazmadım zaten sadece sıcak hiç gelmedi demek istedim sistemim ne çekiyor bilmem imzamdaki sisteme artı 1,5 tb samsung hdd eklendi

• mito1172 kullanıcısına yanıt
    max hesaplasak, 85+80+60 = 225watt harcayamazsin altinda kalir o sistemle, böyleyken psular arasinda karsilastirma yapman cok zor.. Oyun oynarken bile %30 a gelmezsin ki.. fan acmadan kullanirsin. hic karsilastirma yapmadan sicak demek vardir, birde ona göre, buna göre sicak demek vardir. ikisi farkli.. Cünkü ben sicak calisiyor demedim. Normal calisma sicakligi 35-40 derece olarak tahmin ettim ama evga g2 ye göre de sicak calisiyor dedim. fsp hyper 700 ile benzer sicaklikta calisiyor. Nitel gözlemdi benimki elime lazerli isi ölceri alip ölcmedim. Ucuza bulsam bir tane alip bu dertlere son vericem. Direk nicel gözlem yapip en temiz veriyi sunucam. Böyle arkadas sicak dedi ama hicte sicak degil gibi yorumlari okumamis olucam. Kacsa o arkadas..
  • Mukarnas kullanıcısına yanıt
    bunu neden abartıyorsun çözemedim iade ettim biraz sıcak çalışıyor deyince bende yeni almış biri olarak merak edip artı huylanıp baktım sıcak gelmedi bana daha doğrusu elime sıcaklık gelmedi dokununca yani senin gibi ben de tahmin ettim gibi bir şey hiç bir psuyla da karşılaştırdım demedim sadece sıcak gelmedi dedim o kadar. zaten ev kullanıcısı olarak sisteme ne kadar yüklenebilirim ki psu çok ısınsın kısaca bana gayet yeterli demeye getirdim lafı yoksa sana yalancısın neresi sıcak demedim oyunda dokundum bana sıcak gelmedi dedim o kadar bunu uzatmanın anlamı yok tamam test ettin diğerlerine göre sıcak çalışıyorsa pardon hata bende istersen mesajlarımı da editleyip sana hak verebilirim hiç dert değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 26 Mart 2018; 5:30:57 >

• Arkadaşlar askerdeyim bayagidir giremedim konuya. Kusuruma bakmayin. Dolarda fırladı gitti 😐

Edit: imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dolphin/Lion -- 22 Nisan 2018; 8:43:26 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • -dehşet- kullanıcısına yanıt
    hocam selamlar. corsair cx650m ile seasonic 620w m12ii evo arasında kalıp seasonic'e yönelmiştim ancak mesajınızı gördüm. seasonic m12ii'ye alternatif en azından yarı modüler bir güç kaynağı öneriniz var mıdır? seasonic iyidir al geç demişlerdi bana.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Omara

hocam selamlar. corsair cx650m ile seasonic 620w m12ii evo arasında kalıp seasonic'e yönelmiştim ancak mesajınızı gördüm. seasonic m12ii'ye alternatif en azından yarı modüler bir güç kaynağı öneriniz var mıdır? seasonic iyidir al geç demişlerdi bana.
    CX650m kesinlikle daha iyi ancak fiyatı 500 liraya dayanınca tavsiye etmeli miyim diye durup düşündüm. Güç kaynağını hangi bileşenlerle kullanmak istiyorsunuz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    hocam bir başkasının cx650m yerine seasonic al tavsiyesiyle ona yönelmiştim, ne zor işmiş bu psu alma işi hocam i7 6700, gtx1080, 3-4 fan ve 1 sıvı soğutma kitim var.

• Omara kullanıcısına yanıt
    Seasonic de çok kalitelidir. Yani onu da alsaydınız pişman etmezdi. Ancak son yıllarda Corsair gerçekten çok başarılı ürünlere imza atıyor.

Uygun fiyata benzer kalitede ürün bulabilir miyim diye baktım da fiyatlar uçmuş. Yurtdışından bile uyguna gelecek ürün bulamadım. Kullanacağız bileşenler için 650 Watt fazlaca yeterli ve ideal. Seasonic Focus serileri de oldukça başarılı ama fiyatlar uçuk.

https://www.hepsiburada.com/seasonic-focus-plus-750w-80-gold-tam-moduler-guc-kaynagi-ssr-750fx-p-HBV000009WYJC almışken şunu al deyip tavsiye ederdim ama yine zam yapmışlar 3 ay önce aldığımda 700 civarıydı
  • mito1172 kullanıcısına yanıt
    yabancı bir sitede de focus plus önerisi almıştım hocam 650w olanını ama yani fiyatlar çok yüksek gerçekten. fiyatından ötürü corsair olanı seçeceğim sanırım.
    evet maalesef fiyatlar iyice sapıttı indirim de bile anca 100 tl düşer. hayırlısı olsun eski fiyatları mumla arar olduk
    High Power modeli hakkında bilgim yok. Tüm High Power ürünleri üzerinden genel bir değerlendirme yaparsak ortalamanın üstünde bilsen kalitesine sahip olduğunu tahmin edebiliriz. Yalnız Teknobiyotik sabıkalı bir firma araştırmanızı öneririm.

Sanırım distribütörü de Teknobiyotik diğer adıyla Akortek.

Size 100 Watt fazlası gerekli olsaydı High Power alın derdim ama şu durumda Teknobiyotik faktörünü katarsak ben şahsen üçünden Corsair'i alırdım.

hocam corsair işimi görecek sanırım, çok teşekkür ederim. seasonic diye geldik ama kısmet değilmiş.

• Arkadaşlar bende Prime 750w platinum alarak aranıza katıldım [:)

Sormak istediğim bir soru var sadece pc yi açarken ve kapatırkan sanki şalter atar gibi çıt diye bir ses geliyor normal midir ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ReflexAction

Arkadaşlar bende Prime 750w platinum alarak aranıza katıldım [:)

Sormak istediğim bir soru var sadece pc yi açarken ve kapatırkan sanki şalter atar gibi çıt diye bir ses geliyor normal midir ?
    hayrlı olsun. alt linkteki modeli bende var ve yorumlarında da açılışta röle sesi var bu iyi diyor ben duymadım ama sorun değilmiş

https://www.hepsiburada.com/seasonic-focus-plus-750w-80-gold-tam-moduler-guc-kaynagi-ssr-750fx-p-HBV000009WYJC?

• quote:

Orijinalden alıntı: mito1172

hayrlı olsun. alt linkteki modeli bende var ve yorumlarında da açılışta röle sesi var bu iyi diyor ben duymadım ama sorun değilmiş

https://www.hepsiburada.com/seasonic-focus-plus-750w-80-gold-tam-moduler-guc-kaynagi-ssr-750fx-p-HBV000009WYJC?

Alıntıları Göster
    aynen öyleymiş hocam bende araştırdım teşekkürler

• ReflexAction kullanıcısına yanıt
    Evet var o ses, bende ilk baslarda garipsemistim :) ama diger yandan da begenmeye baslamistim. Kapandigindan emin olurum falan güzeldi suan evga da o yok özlemiyor degilim..
  • Mukarnas kullanıcısına yanıt
    Hocam o röle sesine bende çok alıştım ne yalan söyleyeyim benim eski M12 II- 620 de yoktu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ReflexAction kullanıcısına yanıt
    sistem psu ya kapantığını bildirip stand by moduna geçmesini tembihliyor..
    duymadığınızda da sistem sorunsuz çalışıyorsa endişe etmeyin.
    bazı işlemci mimarileri psu ile tam uyumlu değilse komut psu ya gitmeyebiliyor..
    kapalıyken ani yıldırım vs gibi durumlarda azda olsa risk yaratabilir.
    ama açıkken voltaj dalgalanmasında psu nun tüm bileşenleri korumamasına nedne olabiliyor.
    onun için daima eps12 sürümüne dikkat etmek lazım.
    yanlız korkacak bir şey yok.
    eps telefon gibi her yıl güncellenmez..
  • 
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.