Şimdi Ara

Seasonic Kullanıcılarının Dikkatine (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
68
Cevap
2
Favori
2.554
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Sistemden sisteme göre değişiklik gösterecektir elbette ancak sıradan bir bilgisayarın.
    Orta ayar bir CPU, orta ayar bir VGA ve diğerlerinden oluşan bir sistemin güç kaynağı en azından 2 ayrı 12V çıkışı bulundurması gerektiğini düşünüyorum.
    Anakart, CPU vs zaten ayrı bir kaynatan besleniyor sıkıntı yok.
    VGA ayrı bir 12V
    Diğer ekipmanlar ayrı bir 12V kaynağından. Bence olması gerektiği budur.

Bunca yıldır buna göre hareket ederim, daha hiç PSU kaynaklı arıza yaşamadım.
  • Konuyu hortlatıyor gibi olacağım ama sistemimde garip bir şekilde yüksek grafik isteyen oyunlarda reset yeme durumum oluştu bunun üzerine Cooler Master Haf 912 Combat Model Kasamın içerisinde gelen 700 Watt'lık 80+ güç kaynağının sıkıntı yarattığını düşünmeye başladım. Bunun üzerinde sağlam ve güçlü bir PSU almak adına Seasonic Focus Gold (750FZ) Güç kaynağını sipariş verdim ve az önce elime geçti. Nerden aklıma estiyse sorun yaşayan var mı diye araştırırken bu konuya denk geldim. Henüz jelatinini bile açmadım PSU'nun öylece beklemedeyim. Uzun süre bazen 2-3 gün açık kaldığı oluyor bilgisayarımın, oyun ağırlıklı olarak.

Sistemim ;
    Merhabalar, bütçemin sınırlarını zorlayarak bir sistem oluşturdum. Herşey oyunlarda monitörün desteklediği 144 HZ'i mümkün mertebe fazla alabilme amacıyla sistem oluşturma yolunda oldu. Aşağıda belirttiğim sistemi bütçe sınırları doğrultusunda topladım. PUBG, Dying Light istisna olmak üzere 80 dereceyi görmüyor sistem ancak anlamsız bir şekilde bu iki oyunda 80-85 derece arasına çıktığı oluyor sistemin. Yazın normal karşılıyordum ancak evim soba ile ısınıyor ve odamda soba yok. Oda ısısı düşük olmasına rağmen sistemin bu şekilde kışın da ısınması canımı sıkıyor. Hadi ısınmayı göz ardı ettik diyelim. Kaldı ki ısınma nedeni ile kapanma ya da kasma sorunum yok ancak oyunları 1080 P de açmama rağmen sorunsuz 144 FPS alabildiğim oyunlar sınırlı. Rocket League haricinde sorunsuz 144 Fps alamıyorum. Anakart ve ramleri değiştirmeyi düşünüyorum artık ama öncelikle sizlerin de fikir ve tecrübelerinizi almak istiyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

Sistemim;
    Tunçmatik Digitech Eco 1500 Va kesintisiz güç kaynağı
    MSI B150 M Mortar Arctic Anakart (Bios güncellemeleri yapılmış halde, güncel.)
    Intel I7 7700k işlemci (Overclock yapmadım)
    GSkill Aegis DDR 4 2133 Mhz 16 Gb Ram
    MSI Gaming X Nvidia GTX 1080 Ekran kartı
    Samsung 960 Evo 250 Gb M2 SSD
    Sandisc Ultra II 480 Gb SSD
    Toshiba P300 2 Tb Sabitdisk Asus VG248 QE Monitör
    Samsung SyncMaster 913v Monitör
    MSI Core Frozr L işlemci Soğutucu
    Cooler Master'ın 20" Fanı yukarı, Zalman'ın 12" fanı pencereye, ve kasa üzerinde gelen fanlar da ön ve arkaya takılı.

Kutu içeriğinde çıkan kabloları kullanmaktan çekindim bu konuyu okuyunca. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kay1PRuH

Konuyu hortlatıyor gibi olacağım ama sistemimde garip bir şekilde yüksek grafik isteyen oyunlarda reset yeme durumum oluştu bunun üzerine Cooler Master Haf 912 Combat Model Kasamın içerisinde gelen 700 Watt'lık 80+ güç kaynağının sıkıntı yarattığını düşünmeye başladım. Bunun üzerinde sağlam ve güçlü bir PSU almak adına Seasonic Focus Gold (750FZ) Güç kaynağını sipariş verdim ve az önce elime geçti. Nerden aklıma estiyse sorun yaşayan var mı diye araştırırken bu konuya denk geldim. Henüz jelatinini bile açmadım PSU'nun öylece beklemedeyim. Uzun süre bazen 2-3 gün açık kaldığı oluyor bilgisayarımın, oyun ağırlıklı olarak.

Sistemim ;
    Merhabalar, bütçemin sınırlarını zorlayarak bir sistem oluşturdum. Herşey oyunlarda monitörün desteklediği 144 HZ'i mümkün mertebe fazla alabilme amacıyla sistem oluşturma yolunda oldu. Aşağıda belirttiğim sistemi bütçe sınırları doğrultusunda topladım. PUBG, Dying Light istisna olmak üzere 80 dereceyi görmüyor sistem ancak anlamsız bir şekilde bu iki oyunda 80-85 derece arasına çıktığı oluyor sistemin. Yazın normal karşılıyordum ancak evim soba ile ısınıyor ve odamda soba yok. Oda ısısı düşük olmasına rağmen sistemin bu şekilde kışın da ısınması canımı sıkıyor. Hadi ısınmayı göz ardı ettik diyelim. Kaldı ki ısınma nedeni ile kapanma ya da kasma sorunum yok ancak oyunları 1080 P de açmama rağmen sorunsuz 144 FPS alabildiğim oyunlar sınırlı. Rocket League haricinde sorunsuz 144 Fps alamıyorum. Anakart ve ramleri değiştirmeyi düşünüyorum artık ama öncelikle sizlerin de fikir ve tecrübelerinizi almak istiyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

Sistemim;
    Tunçmatik Digitech Eco 1500 Va kesintisiz güç kaynağı
    MSI B150 M Mortar Arctic Anakart (Bios güncellemeleri yapılmış halde, güncel.)
    Intel I7 7700k işlemci (Overclock yapmadım)
    GSkill Aegis DDR 4 2133 Mhz 16 Gb Ram
    MSI Gaming X Nvidia GTX 1080 Ekran kartı
    Samsung 960 Evo 250 Gb M2 SSD
    Sandisc Ultra II 480 Gb SSD
    Toshiba P300 2 Tb Sabitdisk Asus VG248 QE Monitör
    Samsung SyncMaster 913v Monitör
    MSI Core Frozr L işlemci Soğutucu
    Cooler Master'ın 20" Fanı yukarı, Zalman'ın 12" fanı pencereye, ve kasa üzerinde gelen fanlar da ön ve arkaya takılı.

Kutu içeriğinde çıkan kabloları kullanmaktan çekindim bu konuyu okuyunca. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Bu olayın üzerinden epey vakit geçti. Daha sonra Seasonic gerekli değişikleri yaptı zaten. Yani sizin o eski ürünlerden olması imkansız. O zaman Focus serisi bile yoktu. Zaten ben o sorunu 1.50V gibi denenmemesi gereken yüksek bir seviyede aldım.

• @OneTreeHill çok teşekkür ederim. İçime serin su serptiniz. Gerçekten ağır, kalitesini hissettiren bir PSU ama kutu içerisinden çıkan kablolar, söktüğüm Cooler Master 750 W güç kaynağındakinden ince geldi ve korkmuştum. Şimdilik reset sorunu yok gibi umarım böyle devam eder.
  • Dediğin gibi konuyu hortlatmışsın (Kay1PRuH), helal olsun
    SeaSonic'te bu değişimi yapan adam kim bilir işten ayrılalı ne kadar olmuştur
  • ayakliPC kullanıcısına yanıt
    :) Seasonic Focus+ 750 Watt güç kaynağını aldıktan sonra gördüm sorun yaşadıklarını panik yaptım haliyle. Gerçekten içerikteki kablolar çok ince geldiği için iyice korkmuştum. Ciddi ciddi tedirgin oldum, şimdilik bir sorun yaşatmadı bakalım umarım yaşanmaz.
  • Başka bir Kronik sorun daha anlatayim 2018 Jan da cikan Prime Ultra serisi alacaklarin dikkatine;

İçinde çıkan yeni nesil FDB fan sorunlu.Rattling sesi geliyor.Sirf bu yuzden Prime Ultra 850 yi iptal ettim amazondan.Göz önünde bulundurun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.