Şimdi Ara

SATILMIŞTIR SEAGATE SKYHAWK 6 TB HARDDISK - BAD SECTORLU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
220
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
Konunun Etiketleri
Şehir #İstanbul İlan Türü #Satılık Kondisyon #Kullanılmış Disk Boyutu #3.5 inç Arabirim #SATA
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Satıldı! Bu ürün DH Forum dışına satılmış ve ilan pasifleştirilmiştir.
    Merhaba,

Harddiski sıfır olarak almıştım, türkiyeden alınma ve garanti süresi haziran ayında bitmiştir.

Kullanım süresi 223 gün yani az kullandım fakat

Seagate'in hata programı olan SEATOOLS hata kontrolü yaparken ,program hep badsector yaptı ve sağlığını düşürdü , 2-3 kez çalıştırdığım için her seferinde badsector oluştu, sağlık düştü.

Sadece depolama amaçlı kullandım, şuan sistemde takılıdır. Yapabilen arkadaş belki hataları düzeltebilir, ya da bu şekilde depolama amaçlı kullanılabilir.

SATILMIŞTIR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Capoeira19 -- 8 Şubat 2021; 15:37:46 >

• Bunu bildiğim iyi oldu. Daha o programı kullanmam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sniper23

Bunu bildiğim iyi oldu. Daha o programı kullanmam.
    Program Seagate'in kendi yazılımı, program sağlam diskinizi bozmaz, ya da bad sektör yokken bad sektörler yaratmaz. Harddisk bad sektörlüdür, yazılım sadece diskin gömülü yazılımının (firmware) bad sektörleri görmesini sağlar. Herhangi bi başka yazılımla (hdtunes, partigion tool vs) diske bad sektör ya da sağlık taraması yapın, sonuç aynı olur.
    Satıcıya tavsiyem vakti varsa tam bad sektör taraması ve performans testi yapıp eklemesidir, alacak adam nerede ne kadar bad sektör olduğunu görür, aklına yatarsa alır. Harddisk tamamen bad sektör dolu olabilir. Bu arada fatura garanti vs yok sanıyorum? Seri nosundan garanti kontrolü yapabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tahir40 -- 30 Aralık 2020; 0:53:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tahir40

Program Seagate'in kendi yazılımı, program sağlam diskinizi bozmaz, ya da bad sektör yokken bad sektörler yaratmaz. Harddisk bad sektörlüdür, yazılım sadece diskin gömülü yazılımının (firmware) bad sektörleri görmesini sağlar. Herhangi bi başka yazılımla (hdtunes, partigion tool vs) diske bad sektör ya da sağlık taraması yapın, sonuç aynı olur.
    Satıcıya tavsiyem vakti varsa tam bad sektör taraması ve performans testi yapıp eklemesidir, alacak adam nerede ne kadar bad sektör olduğunu görür, aklına yatarsa alır. Harddisk tamamen bad sektör dolu olabilir. Bu arada fatura garanti vs yok sanıyorum? Seri nosundan garanti kontrolü yapabilirsiniz.

Alıntıları Göster

Garantisi haziran ayında bitti maalesef, dediğiniz gibi tam bir tarama yapmak lazım fakat çok uzun sürüyor bu yüzden çok fazla vaktim olmadı.

Ayrıca programı çalıştırmadan önce sağlığı %92'ydi . Ben program ile belki %100 yaparım diye çalıştırdım 2-3 kez bundan dolayı düşmüş oldu.

Daha öncesinde dediğiniz gibi bir durum olabilir tabiki , fakat programdan sonra düştüğü için benim takibim bu şekildedir.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.