Şimdi Ara

Seagate NAS 110 ile networkten DLNA ile mkv film oynatımı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
1
Favori
1.784
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Samsung 40C650 model LCD TVm var ve kendisi maşallah her türlü medyayı usb üzerinde oynatıyor. Bugüne kadar da USB HDD kullanarak her türlü av, mkv, mpg vs film izledim, izliyorum. Şimdi yeni bir HDDye ihtiyacım var ve network diski alıp DLNA üzerinden izlemeyi düşünüyorum. Diski ADSL modem/routera bağlacağım. TV zaten ethernetle oraay bağlı. Böylelikle hem notebokdan hem de TVden diske ulaşmış olacağım. Hatta internetten (dışardanda) diske erişebileceğim. Şöyle bir disk buldum:

http://www.seagate.com/www/tr-tr/products/network_storage/blackarmor/blackarmor_nas_110/

Sorum ise böyle bir deneyimi olan var mı? USBden izlediğim filmleri aynı şekilde bu diskle (veya önereceğiniz başkası da oalbilri) DLNA ile izleyebilir miyim? Deneyen var mı? Bu diskin özelliklerinde yapılacabileceği belirtilmiş ama verimi nasıl acaba, seçicilik yapıyor mu? Altyazı sorunu oluyor mu vs?

Görüşlerinizi, deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim. Çünkü ona göre mecburen tekrar USB disk almak zorunda kalacağım.

• Bu konuda çalışması olan yok mu? :(
  • tvnin özelliklerine baktım dlna destekli yazdıgın NAS da dlna destekli herhangibi bir problem olmaması lazım yani tv üzerinden medyaları görmekte bir sıkıntı yaşamazsın

aynı şekilde bir sistem kurucam bende çok araştırdım DLNA ve UPNP destekli aynı zamanda pc den bagımsız TORRENT indirebilen bir buffalo nas da ben aldım 2 TB yaza da kısmetse dlna destekli tv alıcam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cbenlidayi -- 18 Mart 2011; 0:36:55 >
  • Benim de araştırmalarıma göre her ikiside DLNA destekli olduğundan sorun olmaması gerekiyor. Ama işte önce bir kullanan var mı araştıryorum. USB ile ethernet olması arasında disklerde epey bi fiyat farkı oluyor. Neyse alma aşamasında bi teknoloji marketinde denetmeye çalışacağım artık.
  • Bende Asus TS mini 4TB, HP mediasmartservet 8TB ve iomega ix4-200 8TB ve WD NetCenter 500GB modelleri var ev networkünde bir sorun olmadan WD Live ile Philips 40pfl7605 de sorunsuz medyaları oynatıyorum. Çok pratik ve 1080p medyalarda takılmadan sorunsuz izleniyor. Tavsiye ederim herkese......
  • konuyu hortlatmak gibi olmasin ama dlna ile ilgili deneyimlerinizi bekliyorum. bende nas server veya ethernet baglantili harici disk almak uzereyim. ozellikle ag uzerinden mkv oynatimi ile ilgili deneyimi olan varsa ve paylasirsa sevinirim...
  • merhabalar

bahsedilen düzenek bende kurulu mevcut diyebilirim.

nas110 2tb adsl modem e bağlı, modem den lan kablosu tv (samsung 46d7000) ye bağlı. şu anda tv den nas110 un içine bakabiliyorum ancak film oynatma aşamasına gelemedim.

bununla ilgili seagate epey yorum cevap mevcut,

şu anda nas110 un firmware update ini yapıp, film dosyalarının samsung dan görülüp , izlenebilmesine çalşacağım, eğer bir çözüm geliştirirsem size yazarım. bu arada bende bu tertibatı aynen bahsettiğiniz gibi, tv-modem-hdd bağlantısını daha kolay hale getirmek için kurmuştum. umarım başarıya ulaşırım .

ayrıca samsung tv usb den de olsa filmlerin isimlerinin kısa olması gerekiyor, uzun olduğunda film dosyasına ulaşamıyor.

herkese iyi günler

• quote:

Orijinalden alıntı: Adem_1023

merhabalar

bahsedilen düzenek bende kurulu mevcut diyebilirim.

nas110 2tb adsl modem e bağlı, modem den lan kablosu tv (samsung 46d7000) ye bağlı. şu anda tv den nas110 un içine bakabiliyorum ancak film oynatma aşamasına gelemedim.

bununla ilgili seagate epey yorum cevap mevcut,

şu anda nas110 un firmware update ini yapıp, film dosyalarının samsung dan görülüp , izlenebilmesine çalşacağım, eğer bir çözüm geliştirirsem size yazarım. bu arada bende bu tertibatı aynen bahsettiğiniz gibi, tv-modem-hdd bağlantısını daha kolay hale getirmek için kurmuştum. umarım başarıya ulaşırım .

ayrıca samsung tv usb den de olsa filmlerin isimlerinin kısa olması gerekiyor, uzun olduğunda film dosyasına ulaşamıyor.

herkese iyi günler

Yapacağın testler ve deneyler harika olur, paylaşımlarını dört gözle bekliyoruz. Ben de çok merak ediyorum sonuçları. :)

• ugur_bek arkadaşımın dediği gibi konuyu hortlatmak gibi olmasın ama sonuç alabildiniz mi ? bende Goflex Home kullanmaktayım. Hdd de tv de kablo aracılığı ile modeme bağlı. Görüntüleri kesintisiz ve net olarak alabiliyorum.. Fakat konu alt yazıya gelince altyazıları alamıyorum. USB ile bağladığımda sıkıntısız bir şekilde rahatlıkla altyazıları görüp okurken ağ üzerinden bağlandığında okumuyor. bu konuyu nasıl çözebiliriz? desteğiniz için şimdiden teşekkürler
  • Konuyu asıl hortlatmak benden olacak sanırım ama halen nas üzerinden dlna üzerinden altyazı problemini çözebilene rastlamadım, herkes bilgisayar üzerinden dlna programı ile yaptıklarını söylüyorlar ama nas cihazları ile nasıl yapıldığı bilgisi yok.

Bende Zyxel NSA-210 2 TB diskli olanı var her şey güzel çok yüksek kalitede filmleri canavar gibi izliyorum ama gel gör ki altyazılı filmlerde tv de alt yazı pasif oluyor. TV LG 47LA640S
  • Evet benim de özellikle yabancı forumlarda okuduğum kadarıyla altyazı sorunu çok yaşanıyor ve şimdilik çözümü yok gibi. Tabi zaman içerisinde disk ve tv üreticileri yeni firmwareler çıkarıp bunu aşmadılarsa... (Ya da altyazı filme doğrudan embeded yapılabilir belki) bir başka sorunda dosya formatı ve çözünürlüğü. USBde takılıyken sorun yaşamayağın bir filmi dlnadan sorun yaşanabiliyor.
  • Bu forumdan okuduğum kadarıyla nas hard dislerdeki mini dlna sürümünü son versiyon ile güncelleyince altyazı sorunu çözülüyor.ama nasıl yapıldığını anlayamadığım için bendeki seagate goflex home da yapamadım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben nas 110 u kullanıyorum.Dosya paylaşımı ve hatta download bile yapabiliyor.Fakat tv de altyazı sorunu felan çıkartır mı bilemem.Tv ye ethernet çekemediğim için deneyemem de fakat siz bana kalırsa flash veya taşınabilir hdd ile devam edin.
  • var mı altyazı problemini çözebilen birisi acaba?
    hortlatan o kadar insan üstüne bir de ben deneyeyim şansımı?
    çok aradım
    bulamadım lakin
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.