Şimdi Ara

Seagate harddiskler sorunlu mu? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
1
Favori
1.735
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Yakın zamanda HDD almadığım için bilmiyorum. Yeni üretilenlerin dış görüntüsü böyle mi?
    Seagate harddiskler sorunlu mu?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mete Can Karahasan kullanıcısına yanıt
    Açıklayamadınız, sorularıma cevap veremediniz.
  • ya hocam seagate kullanılmaz ya en azından ben kullanmam bak benim seagate kullandığım da oldu mecburiyetten bikaç defa şuan PC'de 4TB Seagate var ve WD 1TB var Seagate ses yaparken WD Yapmıyor ses olayı da beni bozuyor açıkçası
  • 1 TB'lık disk tek plakadır. 4 TB olanda iki plaka vardır. 4 TB olanın 2 plaka olması nedeniyle motorun döndürdüğü kütle daha ağır olduğundan titreşimi daha fazladır. WD olan da 4 TB olsa idi o da aynı oranda sesli olurdu.

• poko001 P kullanıcısına yanıt
    Üstüne basa basa söyledim. Siz heralde bu firmalar parayı ağaçtan topluyor sanıyorsunuz ama kime diyorum. Koy önüne bilançosunu ne okuduğunu çıkaramaz.
  • ipli jeton kullanıcısına yanıt
    Elimde 3TB'lik WD Var harici olarak kullandığım 3.5 Boyutunda öyle bir ses daha duymadım hocam ya da farketmeyeceğim kadar bir ses yapıyordur
  • Tabii ki WD alınır.
    Macera arıyorsan da seagate alacağına trekking filan yap.
    1tb-2tb wd
    1tb-4tb seagete
    Olmak üzere 2 wd ve 2 seagate hdd ye sahibim ve o 4tb seagate den çekmediğim çile kalmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jac0B0 -- 1 Eylül 2019; 11:18:41 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Mete Can Karahasan kullanıcısına yanıt
    Konuyu saptırdınız, uzatmanın manası yok.
  • poko001 P kullanıcısına yanıt
    İşte, dile kolay. Koy piyasaya bak nasıl satılıyor kafası bu. Ne yazık ki, öyle değil.
  • Yakın zamanda 2 adet Ironwolf 1TB aldım 7/24 FreeNas'ımdalar şuan ve çalışıyorlar bakalım. İki diskimde refurbished aldım ucuz olsun diye ZFSraid kullanıyorum. Valla kendi pcimde WDBlue var 6. Senesine merdiven dayadı ve hala çatır çatır çalışıyor. Öte yandan SeaBarracude2TB var oda 4. Senesini bitirecek ve ikisindende aşırı memnunum ne ses var ne bişi. Seagate bence daha mantıklı. Yani şöyle söyleyebilirim. DellEMC sunucuda var ve ona aldığım SASdisklerin hepsi seagate nerdeyse tabi onlar SAS ama neyse onlarda mis gibi çalışıyor. Çok şükür hdd tarafında şansım hep yaver gitti. Biraz şans işi bunlar eğer data depolayacaksanız mutlaka raid yapın asla tek diske güvenmeyin. Zaten bir tane disk düşerse direk garantiye yollarsınız. Değişim yapıyorlar hemen.

• Merhaba @hitokiri_johndoesai,

Konunuzda yer alan sorununuzu inceledik.

"Güvenilirlik, zamana yayılan kalite anlamına gelir.
    Veri depolama endüstrisinde 40 yıldan uzun bir süredir öncü olan Seagate, bu zarif ve güçlü formülü takip etmiştir. Güvenebileceğiniz bir ürün, ne zaman test edilirse edilsin ömrü boyunca yüksek kalite puanları alan üründür."

Seagate 6TB Barracuda'nın diğer disklere göre önemli avantajları;

>INTEL NVM PERFORMANSI
    HDD Kapasitesi. SSD Davranışı.
    BarraCuda diskleri, kalıcı bellek sınıfının devrimsel bir örneği olan Intel® Optane™ belleği ile birleştiğinde beklenenden fazlasını verir.

>SSD benzeri performans ve yanıt/Devasa kapasite
    Başlatma ve yükleme uygulamalarında standart disklere göre 2 kat hızlı
    Sıfır toleransla birlikte uygun maliyet

Daha fazla bilgi için; Seagate TR

Seagate harddiskler sorunlu mu?

*Test, Seagate tarafından SYSmark® 2014 SE kullanılarak yapılmıştır.

• ipli jeton kullanıcısına yanıt
    beklenen cevabı verdiniz.
  • vamp kullanıcısına yanıt
    10 yıl önce 2.5 luk taşınabilir seagate diskim arızalanmıştı.
    ancak bu durumu üreticinin tüm ürünlerine yansıtmak yanlıştır.
    arızalanan ve dengesiz çalışan birçok western digital disk ile karşılaştım.
    wd ilginç bir şekilde şimdi hitachi 'nin hdd kasasını kullanmaya başladı.
    en azından bazı örneklerinde. üretimden üretime farklılılar yaşanabiliyor.
    konu HGST olunca, nitelikte birinci üreticidir. hgst için güvenim var ancak western digital için temkinliyim.
    sorunlu ve sorun işareti veren disklerine çok denk geldim.
    ne kadar hgst diske denk gelmiş isem sonuç olumlu.
    hgst en dayanıklısı. su an 2.5" ince 1 tb seagate barracuda kullanmatayım.
    ses-titreşim vb hiçbir sorun belirtisi vermedi.
    gayet 'kararlı' (stable) çalışmakta.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karayulun -- 5 Nisan 2020; 21:38:40 >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.