Şimdi Ara

Seagate 7200.12 serisinden tık tık sesi geliyormu ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
573
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • http://www.youtube.com/watch?v=cmjFmTv43M4

buradaki :)

ST3500418AS almayı düşünüyorum da ?

wd caviar black önerir misiniz ?

• 418 as kullanıyorum, şuana kadar kullandığım en sorunsuz ve sessiz disklerden biri, üstelik performansı da tek disk için 7200 lükler arasında üst düzey
  • quote:

Orijinalden alıntı: fenerista07

http://www.youtube.com/watch?v=cmjFmTv43M4

buradaki :)

ST3500418AS almayı düşünüyorum da ?

wd caviar black önerir misiniz ?

32MB önbelleği ile caviar black öneririm
  • quote:

Orijinalden alıntı: mBenJi

418 as kullanıyorum, şuana kadar kullandığım en sorunsuz ve sessiz disklerden biri, üstelik performansı da tek disk için 7200 lükler arasında üst düzey

Bende 418as alacağım.

Teşekkürler sanırım teknoloji şans işi söylendiği gibi :), bazıları sorun yaşıyor bir şekilde tık tık sesi sanırım kasa dan olabilir. Benim şimdiki seagete dede var tık tık sesi 2007 dan beri ama çok sağlam harddisk bazıları bu ses yüzünden harddiskinin çökeceğine inanıyor :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fenerista -- 12 Kasım 2009; 20:05:48 >
  • Bende imzamdaki sistemi kullanıyorum cavier black almada ne alırsan al derim.sorunsuz disk o konuda hata yok ama performans seagate kadar yok.Çok pişmanım bunu aldığıma.Wd ile raid zaten ayrı bir fiyasko...en kısa zamanda ya ssd yada seagate raid düşünüyorum.Seçim senin benim görüşüm budur...
  • quote:

Orijinalden alıntı: nirvana34

Bende imzamdaki sistemi kullanıyorum cavier black almada ne alırsan al derim.sorunsuz disk o konuda hata yok ama performans seagate kadar yok.Çok pişmanım bunu aldığıma.Wd ile raid zaten ayrı bir fiyasko...en kısa zamanda ya ssd yada seagate raid düşünüyorum.Seçim senin benim görüşüm budur...

Sorunlarnızı biraz daha açık anlatırsanız daha iyi olur.

Burda ki incelemeye göz gezgirmenizi öneririm.
    http://www.pclabs.com.tr/2009/03/09/seagate-barracuda-720012-500gb-hdd-incelemesi/1/

"Test sonuçlarına baktığımızda gözümüze çarpan ilk şey yeni 7200.12 serisinin eski nesle göre daha performanslı olduğu. Önceki nesilde yaşanan fiyaskodan sonra Seagate firmwarelerin üzerinde ince eleyip sık dokumuş. Bu sayede sürekli yazma ve okuma hızlarında önemli bir artış yaşanmış diyebiliriz. Fakat rasgele erişimin üzerinde de biraz iyileştirmeler yapılabilirdi. Bu yüzden her ne kadar bazı konularda sivrelse de bazı testlerde de tam tersine kötü bir sonuç veriyor. Test ettiğimiz 7200.12'yi Western Digital Caviar Black ile daha doğru bir şekilde karşılaştırmak için, 32 MB önbellekli ve 1 TB kapasiteli Seagate 7200.12'yi beklemekte fayda var. Şu anda daha uzun garanti süresi ve daha iyi performans göstermesi nedeniyle Western Digital Caviar Black daha avantajlı durumda."

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leech -- 13 Kasım 2009; 8:18:02 >

• Sorunum seagate kadar okuma yazma hızının iyi olmaması testlere bakıyoruz iyi güzel görünüyor ama örnek verirsem ben 3dsmax ile tasarım, modelleme, kısa animasyon gibi işlerle ugrasıyorum, film vs. dosyada kopyalama çok yapıyorum bu gibi işlemlerde çuvallıyor.Hd tune testinde minimum 40-45 mb kesinlikle geçmiyor maximum ise 98 mb average ise 76 Tepki süresi gayet iyi onda bi sıkıntım yok.Sağlam disk bazen tıkır tıkır ediyor ama o kadarda olsun diyorum.Anlayacağınız sadece okuma yazmada seagatelerden %10-%20 arası düşük kalıyor sıkıntım sadece budur.Bu yüzden seagatenin hatasız bir modeli ile raid veya corsair 64 gb ssd düşünüyorum.Vatanda 400 lira idi ve en iyi ssd fu fiyata bu gibi gördüm ben.ssdde sıkıntı yokmu var her kafadan bir ses yok 3-4 ay sonra okuma yazma hızı 60 lara düşüyor.Bunu duyunca insan olur olmaz kuşkulanıyor.Böyle olacak ise gider 4 tane seagate alır babalar gibi raid yaparın ondan daha performanslı ve uzun ömürlü olur...Ssdyede kimse açıklık getirmemiş bununla ilgili güzel bir makale yazı olabilir...

• quote:

Orijinalden alıntı: nirvana34

Sorunum seagate kadar okuma yazma hızının iyi olmaması testlere bakıyoruz iyi güzel görünüyor ama örnek verirsem ben 3dsmax ile tasarım, modelleme, kısa animasyon gibi işlerle ugrasıyorum, film vs. dosyada kopyalama çok yapıyorum bu gibi işlemlerde çuvallıyor.Hd tune testinde minimum 40-45 mb kesinlikle geçmiyor maximum ise 98 mb average ise 76 Tepki süresi gayet iyi onda bi sıkıntım yok.Sağlam disk bazen tıkır tıkır ediyor ama o kadarda olsun diyorum.Anlayacağınız sadece okuma yazmada seagatelerden %10-%20 arası düşük kalıyor sıkıntım sadece budur.Bu yüzden seagatenin hatasız bir modeli ile raid veya corsair 64 gb ssd düşünüyorum.Vatanda 400 lira idi ve en iyi ssd fu fiyata bu gibi gördüm ben.ssdde sıkıntı yokmu var her kafadan bir ses yok 3-4 ay sonra okuma yazma hızı 60 lara düşüyor.Bunu duyunca insan olur olmaz kuşkulanıyor.Böyle olacak ise gider 4 tane seagate alır babalar gibi raid yaparın ondan daha performanslı ve uzun ömürlü olur...Ssdyede kimse açıklık getirmemiş bununla ilgili güzel bir makale yazı olabilir...

yapılan her işlemi sadece hdtunede ki okuma yazma hızına bakarak anlamanız mümkün değildir. Dolayısıyla daha genel bir sonuç olmasını istiyorsanız pc mark vantage testine göz atmalısınız. SSD konusuna gelincede mekanik disklerle karşılaştımak pek doğru bişey değil.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.