Şimdi Ara

## Seagate 640gb ST3640323AS harddisk incelemesi## (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
125
Cevap
1
Favori
9.148
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dün bu diski almaya gittim (yer Mersin) ilk Gold'da girdim hdd lazım dedim 640 gb, adam aniden şöle bir yüzüme baktı alala dedi bilgisayardan şöyle listelerine göz gezdirdi, o dediğin merkezimizde bile yok dedi. Sonra Polen'e girdim oradada aynı şey ile karşılaştım Netten de almak istemiyorum şimdi, mecburen bekliyecem buraya gelmesini.
  • gigatek ten aldım internetten sipariş ettim şuan için sorun yok internetten alışveriş çok rahat bir şeymiş tavsiye ederim işlemci anakart ve iki harddiskide gigatek ten aldım gayette uyguna geldi sanıyorum
  • bence exayı dene kargoda 100ytl üzeri bedava

http://www.exa.com.tr/seagate/sabit_diskler/seagate_640-327-5732.html
  • bu diski aldım. 136 YTL. 1-2 güne kadar elime geçer.
    Bilen arkadaşlara bir sorum olacak:
    benim sistem kısaca; foxconn 915 serisi anakart, P4 3.0 işlemci, psu kaç watt bilmiyorum.
    çalışan 160 GB HDD var üzerine.
    Ben 640 GB lık yeni aldığımı ve eski 160 GB olanı beraber bağlarsam sorun olur mu?
    PSU açısından kaldırır mı? başka sorun oluşabilir mi?
    sadece yeni 640 GB olanı mı takıyım.?
  • ikisini beraber kullanabilirsin dostum ama güç kaynağın eğer düşük bişeyse sistemde sorun yaratabilir.
  • Teşekkürler.
    -----------------
    4 yıldan sonra, merak edip güç kaynağına baktım..
    casper 350 Watt yazıyor.
    +12 V 17A
    +5 V 35A

+3.3 V 28 A
    -5V 0.5 A
    -12 V 0.5A yazıyor..
    Üstteki sorumu yineliyorum. Kaldırır mı?
    Lütfen Yardım...
  • casper bilgisayarlardaki güç kaynakları, gerçek değerini vermez genellikle, ama genede çalışıtırır kanaatindeyim.
  • sagol arkadaşım.
    Bi deneyeyim bakalım. Olmazsa sadece 640GB olanı takacam.
  • Bende bu hdd den aldım bakalım daha kargoda..

Bu jumper olayı ne oluyor alır almaz diskin üzerindeki jumperı çıkartmamız mı lazım ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: kadtas

Bende bu hdd den aldım bakalım daha kargoda..

Bu jumper olayı ne oluyor alır almaz diskin üzerindeki jumperı çıkartmamız mı lazım ?

evet jumperı çıkarmalısınız. Yoksa harddisk sata1 hızında çalışır.
  • Peki saolun..Aynısı samsung içinde geçerli mi imzadaki hdd var hiç jumperlarla oynamadım
  • eğer ondada jumper varsa çıkarabilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FaTeeH -- 25 Eylül 2008; 15:31:39 >
  • Peki yardım için teşekkürler...Hdd leri hiç irdelemezdim taa ki 1tb freeagent pro alana dek..
  • bilgisayarında 640 gb tan ne kadarını görüyor. özellikler yapıp resmini koyabilir misiniz?

birde jumper sadece bir pc de 2 tane hard disk olduğunda mı kullanılıyor? eğer bir hard disk varsa jumperı mutlaka çıkartmalı mıyız?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gunerozcan -- 25 Eylül 2008; 16:44:23 >
  • Toplam 596 gb gözüküyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: gunerozcan

bilgisayarında 640 gb tan ne kadarını görüyor. özellikler yapıp resmini koyabilir misiniz?

birde jumper sadece bir pc de 2 tane hard disk olduğunda mı kullanılıyor? eğer bir hard disk varsa jumperı mutlaka çıkartmalı mıyız?

bu jumper olayı sata harddisklerde kalktı sadece sata1 uyum sorunu olmasın diye o jumperlar takılı ama idelerdeki jumper olayı hala devam ediyor.
  • "AS" Serisinden 750GB Olan Versiyonu Aldım. HD Tune vs. programlar sabit diski tanıyamıyorlar acaba sizde de durum aynı sekilde mi ? HDTune Info bolumunde marka model hiçbirşey yazmıyor !

• Bende Bu Şekilde :;

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • Sizin kullandığınız versiyon ile tekrar ss

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.