Şimdi Ara

## Seagate 640gb ST3640323AS harddisk incelemesi##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
125
Cevap
1
Favori
9.148
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar harddisk elime bugün geçti bende hemen testlerini yapayım dedim, bu arada harddisk çok sessiz sesini duymak için kulağınızı harddiske dayamanız gerekir.Harddisk i hepsiburada.com dan aldım 138ytl e 20ytl hepsiburada çeki kullandım ve 118ytl e geldi bana

Gelelim testlere:
    sata II modunda alınan testler

sata I modu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FaTeeH -- 25 Eylül 2008; 15:34:51 >

• http://www.darkhardware.com/st.php?u=reviews/seagate-7200-11-320gb-02

Hocam burdaki modelin 640GB'lığı sanırım,okuma hızı gayet güzel erişim süresi de linkte verdiğim 320GB modelden daha iyi,ee birde sessiz diyorsun daha ne olsun :) 250 GB'lık ST3250410AS düşünüyordum kafam buna kaymadı değil hani :)
  • evet bu modelin içinde 320gblık 2 disk var , harddisk dediğim gibi çok sessiz valla almayı düşünenlere tavsiye ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FaTeeH -- 4 Ağustos 2008; 15:39:30 >
  • sağol hocam inceleme için,410AS'ın pabucunu dama atıcam sanırım şu modeli biraz daha araştıriyim bakalım
  • Tamda bunu düşünüyordum, teşekkürler.
  • rica ederim arkadaşlar bende bu aralar harddisk alıcaktım seagate 500gb lık modelinde karar kılmıştım sonra bu modeli görünce ve performansının 500gb lıkdan daha üstün olduğunu öğrenince aldım, acaba bunun raid 0 değerleri nasıl olur?
  • arkadaşlar bazenleri hardiskden tık tık sesler geliyor anlamadım gitti sorun nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FaTeeH -- 21 Ekim 2008; 15:49:04 >
  • seagate te o sesler normal. bazıları yapıyor bunu. sorun yok merak etme bence....
  • Hemen inanmışsın bakıyorum .
  • inanmak istiyorum çünkü geri göndermekle uğraşmak istemiyorum en az 1 hafta beklemek de istemiyorum

edit:kafa vuruyor olsa sistemde kilitlenmeler olurmuş , bakalım bide harddiske işletim sistemi kurayım yine aynı sorun olursa mecburen göndericez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FaTeeH -- 5 Ağustos 2008; 13:57:32 >
  • Neredeyse Voleciraptor'un okuma hizina gelmiş.

Not: Velociraptor'un okuma hizi : 110mb/sn.
  • Arkadaşlar bu hddnin Firmware sürümü nedir?? Ben okuyamadım..

Ayrıca iki tane link buldum bi bakın bakalım..
    http://uneit.com/2008/07/12/short-review-on-seagate-720011-640gb-hdd/
    http://forums.storagereview.net/index.php?showtopic=26867

• dostum bendeki harddiskin versiyonu SD13
  • Acaba piyasada senin aldığun hddden daha yeni bi firmware sürümü var mı ?
  • sanmıyorum çünkü harddisk çok yeni bi model ilerde ancak görebiliriz
  • bende 500 gb olanı aldım baktım 640 gb çıktı hemen onu alacam 500 geri verip baktımda disk çok iyi evet benım alacağımda SD 13 zaten tr dekı ler hep aynı ayrıca bizdeki seagate ler class b avrupaya class a yolluyolar hemde kutulu enayi gibi alıyoz yapacaq bişi yok.genede kaliteli class a olsa kım bılır nasıl olur

MESELA BÖYLE

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi petsiyehable -- 7 Ağustos 2008; 21:43:20 >

• Bu ürüne bakmak için forumun depolama bölümüne girer girmez başlığı en üstte gördüm güzel bir inceleme olmuş arkadaşım emeğine sağlık
  • quote:

Orjinalden alıntı: HATUKAY

bende 500 gb olanı aldım baktım 640 gb çıktı hemen onu alacam 500 geri verip baktımda disk çok iyi evet benım alacağımda SD 13 zaten tr dekı ler hep aynı ayrıca bizdeki seagate ler class b avrupaya class a yolluyolar hemde kutulu enayi gibi alıyoz yapacaq bişi yok.genede kaliteli class a olsa kım bılır nasıl olur

bizdeki seagate disklerin class b oldugunu nerden bılıosun? yurt dışından ithal edilen ürünler değilmidir?
  • quote:

Orjinalden alıntı: FeCkhO

quote:

Orjinalden alıntı: HATUKAY

bende 500 gb olanı aldım baktım 640 gb çıktı hemen onu alacam 500 geri verip baktımda disk çok iyi evet benım alacağımda SD 13 zaten tr dekı ler hep aynı ayrıca bizdeki seagate ler class b avrupaya class a yolluyolar hemde kutulu enayi gibi alıyoz yapacaq bişi yok.genede kaliteli class a olsa kım bılır nasıl olur

bizdeki seagate disklerin class b oldugunu nerden bılıosun? yurt dışından ithal edilen ürünler değilmidir?

ya zaten bazılarında yazıyoda o ayrı konu.BİDE BEN YURT DIŞINA GİTTİĞİMDE GÖRDÜM HAJI büyük oem satan mağazalar vardı tr dekinin 45 katı mağazalar ordakı segate leri wd leri gördüm şaşırdım yaws bi sürü aparatı eşantıyonu kocaman kutuları vardı hard disklerin ve class a idi hepsi o yüzden diyorum yani

• Yeni diskiniz hayırlı olsun. Benim de almayı düşündüğüm disklerden biri.
    Diskin aktarım hızları güzel. Yalnız CPU kullanım oranı ve erişim süreleri yüksek gibi.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.