Şimdi Ara

seagate 1,5 TB sorun yaşıyorum!! (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
159
Cevap
0
Favori
19.596
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yaklaşık 10 gün önce vatana iadesini istediğim seagate 1.5 T external için cihazımın geldiği msjını alır almaz gittim eski cihaz yerine saegate bana üst modeli olan 1.5 T freeagent gönderdi.aleti taktım denedim öncekine göre çok fark var sessiz ve kopyalamaları gayet düzgün yapıyor(extarnalda kopyalarken taktuk sesler takılmalar ve çok uzun süren kopyalamar vardı) ayrıca hariciden film izlerkende takılmalar olmadı şimdiye kadar(öncekinde film izlerken takılıp bir süre tak tuk sesler geldikten sonra devam ediyordu) seagate 1.5 T external cihazı olupda aynı sorunları yaşayan arkadaşlar garanti servislerine beklemeden götürüp iadesi istesinler
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmet__666

ARkadaşlar bende Seagete 1.5tblik Ext. hddyi alcakdım ama bu yorumları görünce vaz geçtim...Artık diğer markalardan hardiskler araştırmaya başladım size aşagıdaki hddlerden hangisini alayım

1.http://www.vatanbilgisayar.com/wd-wdbaau0015hbk-3,5-1.5tb-elements-usb-harici-disk/productdetails.aspx?I_ID=41887 (WD)
    2.http://www.vatanbilgisayar.com/smartdisk-tdismd00088-3,5-1,5tb-easy-usb-2.0-harici-disk/productdetails.aspx?I_ID=41134 (SmartDisk)
    3.http://www.vatanbilgisayar.com/samsung-hx-du015eba62-3,5-1.5tb-fume-siyah-usb-2.0-harici-disk/productdetails.aspx?I_ID=39521 (Samsung)
    4.http://www.vatanbilgisayar.com/smartdisk-3.5_1.5tb_backup_est-3,5-super-fast-1,5tb-usb+esata-harici-disk/productdetails.aspx?I_ID=38887
    (SmartDisk-Esata)
    Bütün harici hardiskler 1.5 tbdir.

Benim fikrim dördüncü ürün olan smartdisk;e-sata desteğide olması buna kaymama neden oldu.Eger herhangi bir sorun çıkmazsa yarın almaya düşüyorum...

Seagate 500 Gb 7200.11 serisinden dilim yandıktan sonra bir daha seagate bulaşmamaya karar verdim. 2,5 luklarda da sorun yaşandığını pek çok forumda okumuştum.

Şimdilik favorim WD

4. seçenekteki SmartDiski 6 aydır kullanıyorum. Ben de e-sata bağlantısı olduğu için tercih etmiştim. Gerçi günlük kullanımlarda e-sata yı pek kullanmaya gerek kalmıyor, usb den kullanıyorum. Ancak büyük boyutlu dosya aktarımlarında e-sata nın ciddi farkı var. Tavsiye ederim. Zaten içinde Samsung HDD var.

• Bu sorunu yaşayan arkadaşlar, ayrıca aşağıdaki konuya bakarlarsa daha açıklayıcı bir çözüme kavuşmuş olurlar belki.

http://forum.donanimhaber.com/m_37323603/tm.htm
  • yeni gönderdikleri ürün de sorunlu diye iade talep etmiştim, her nasılsa bu sefer arıza tespit edememişler. tekrar yolladım yine aynı şey olursa dava açacağım. bu arada takrar söylüyorum seagate manager bendeki sorunu çözmedi.
  • Expansion sahipleri acilen geri göndersinler!

Çözüm diye sunulan uygulama geçici ve zayıflatıcı bir önlemdir kesin çözüm değildir.

Sorun teknik olarak diskte değil kutudadır,
    içinde çok önemli bilgileri olanlar diski kutudan çıkarıp garantiyi geçersiz hale getirmeyi göze alsınlar.
  • bende 1 tb lik expansion var. donanımı güvenle kaldır ile kaldırmayı denediğimde aygıt şuan durdurulamıyor diyor bende devamlı windowsu kapayıp öyle çıkarmak zorunda kalıyorum hd yi. ayrıca kopyalama yaparken bendede tıtır tıkır sesler geliyor mindere koyduğumda titreşimini hissediyoruz bu kadar titreşip ses yapması normalmidir. sırf kutunun içinde olmasındamı bu salınımı yapıyor diye düşünmeye başladım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cekmece -- 2 Nisan 2010; 3:59:35 >
  • Konuyu takip eden arkadaşlar bilirler, Aralık 2009'da Arena Bilgisayar'a 1.5 TB Expansion göndermiştim. Aynısıyla değişim yapılmıştı diskin. 3-4 aylık süre içerisinde gelen yeni diski 3-4 kez ancak kullanabilmiştim. Ta ki geçen haftaya kadar. Geçen hafta yüklü bir data aktarımı sonucu, muhteşem tıklama sesi başladı.
    Ben de diski kaptığım gibi İzmir Arena'nın yolunu tuttum. Disk İstanbula gönderildi ve bugün görüştügüm İstanbul Arena HD teknisyeni beye bu disklerin kronik bir sorunu olduğunu ve birebir değişim yapılacaksa expansion gönderilmemesini rica ettim. 1.5 TB Seagate Freeagent veya 1.5 TB Samsung Story isteyebileceğimi söyledim
    Freeagent 10$ pahalı, Samsung Story 10$ ucuzmuş. 10 doları feda ederek Seagate'e veda ettim ve Samsung istedim. Şimdilik sitede "Farklı ürün verildi" yazıyor.
    Dört gözle bekliyoruz yeni diskimizi

• Merhaba, arkadaşlar daha 3-4 gün oldu Vatan bilgisayardan Seagate Freeagent Desk 1.5 TB Externel HD aldım. Ve ilk iş olarak yine aynı gün vatan'dan aldığım 500 Gb sata 2 Hd me bu usb diskimi pc ye takmadan evvel, başka 1 tb lik Hd den 500 ful doldurdum. Sonra Usb 1.5 tb harici seagate i zaten master yedek olarak düşünerek satın almıştım bu nedenle 500 gb datayı, Usb seagate attım ve yukarıda yazdığınız yazıların aynısı oldu, daha bu aktarma esnası dahil takip eden 2. gün itibariyle bu garip takır tukur ve ritmik aynı ritimle dönen bir motor kafa sekmesi gibi sanki ritim atan ve baya ses çıkartan bir ses vardı şu ana kadar. Velakin, allah razı olsunki bir arkadaşımızın veriği bir defrag programı linki ile diski zaten hepsi full değildi 512gb falan doluydu , diski birleştirdim ve yaklaşık 5 saattir o ses çıkmıyor. hatta bırakın çalışmasını, ben sadece bu diski pc ye taktığımda dahi 2dk sonr akendi kendine o garip se başlıyodu şu an ses sıfır saatlerdir sorun yok, sizde deneyin lütfen bu sorunu yaşaan arkadaşlar ben servise ericektim inanın vazgeçtim şu an. programı ismi Piriform Defraggler

link

http://www.piriform.com/defraggler

not :

arkadaşlar 520 gb likbi birleştirmeyi gündüz saati ile 14:00 civarı başladım gece şu an 02:06 ve %86 da daha. kaldıki 1.5 tb ful dolu değil şu an. yani çok uzun sürüyor ve şöyle bişey daha var, birleştirme başladığında 1 ila 2 saat kadar o ses aralıksız geliyor 3-4 saat sonra tamamen kesiliyor. çok çok zun sürücek ama bence değer.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ign -- 7 Nisan 2010; 2:14:15 >

• bendede 1tb lık var...ses sorunu yasıyordum ama benim cözüm yolumu SAKIN UYGULAMAYIN...pc de film izlerken hafif takılmalar oluyordu sese artık razı olmustum ama takılmalardan gına gelmişti..bende harddisk elime alıp sesin geldigi yeri dinlemeye calıstım bu arada biraz sarstım(sinirle fazla sarsmısta olabilirim )...yerine koydugumda ise ses gitmisti ayrıca artık hiç takılmada olmuyor sanırım içinde biseyleri oynattım ve düzeldi 2 aydır durum böyle tek ses cıkmadı
  • Bende de freeagent 1,5 tb e-satalı olan var. Ben de aynı sorunları yaşıyorum. Tık tık vurma sesleri oluyor, film izlerken takılmalar oluyor. Daha önce film izlerken takılma yoktu. Bir arkadaştan 320 gb civarı veri kopyaladım, diskin şu an yarıdan fazlası doldu. Filmlerde takılma çok olmaya başladı. Acaba ben de garantiye mi göndersem diye düşünüyorum. Bu gün film izlerken çok takılınca biraz araştırırken bu sayfayı gördüm. Genelde sorun yaşayanlar expansion olanlar galiba ama benimki freeagent e-satalı.
  • link

bir deneyin arkadailar bendede seagate freeagent 1.5. tb var bir deneyin şu defragı 1.5 gün sürücek lütfen bir deneyin son ra konuşalım bana dua ediceksiniz eminim. ses falan kalmayacak bende kalmadı çünkü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ign

link

bir deneyin arkadailar bendede seagate freeagent 1.5. tb var bir deneyin şu defragı 1.5 gün sürücek lütfen bir deneyin son ra konuşalım bana dua ediceksiniz eminim. ses falan kalmayacak bende kalmadı çünkü.

Evet piriform programını kurdum dün gece başlattım birleştirmeye. Sabah kalktığımda devam ediyordu, %64 olmuştu. Ama birden freeagent hdd yi görmemeye başladı(daha önce de ara sıra olduğu gibi: Çalışıp dururken hdd yok oluyor, kablosunu takıp çıkarınca tekrar görüyor). Şimdi yine kabloyu söküp taktım programı tekrar başlattım, hemen %30 oldu devam ediyor. Bakalım ne zaman biter.

• benimde aynı oldu bittiğinde 1.5 gün falan uraitım ama ses tamamen kayboldu.
  • Bende de aynı sorun vardı. 1.5 TB lik diski Datagate yenisiyle değiştirdi. Yeni diskte de 1 gün sonra aynı ses çıkmaya başladı. Dün bu topic'i okudum ve standby never seçeneğini aktive ettim ve ses şu an için gitti. Ha bir de harddiski şu an ters konumda tutuyorum onun da faydası olmuş olabilir...
  • walla yorumlarınıza istinaden segate almaktan vazgeçtim saolun
  • quote:

Orijinalden alıntı: bnergi

Bende de aynı sorun vardı. 1.5 TB lik diski Datagate yenisiyle değiştirdi. Yeni diskte de 1 gün sonra aynı ses çıkmaya başladı. Dün bu topic'i okudum ve standby never seçeneğini aktive ettim ve ses şu an için gitti. Ha bir de harddiski şu an ters konumda tutuyorum onun da faydası olmuş olabilir...

Ters konumda tutuyorum derken tam olarak nasıl durduğu konusunda bilgi verebilirseniz sevinirim. Dik konumda güç girişi altta mı yoksa dik konum da güç girişi üste gelecek şekilde mi?
  • Bende de 1Tb expansion var. Ağustos ayında almıştım, aldığım günden beri tıkırtı var cihazda. Düne kadar çok dert etmiyordum ancak dün film izlerken resmen krize girdi cihaz. Film takıldıktan sonra filmi kapatmama rağmen aralıksız 3 dakika boyunca tıkırtı yaptı, resmen kitlendi. Fişini çıkartıp takınca kendine geldi. Şu an %93'ü dolu diskin ve aktarım hızı inanılmaz düşük, 10gblık veriyi 10 dakikada atması lazımken 45 dakikayı buluyor.
    Seagate nasıl bir hata yaptığının farkına nasıl varmaz anlamış değilim, şu disklerden 3 kuruş kar edicem diye itibarlarını yerle bir ettiler. Üretimden sonra hiç mi kontrol edilmedi, testler yapılmadı nasıl bir kalite kontrol departmanları var.
    Senelerdir Seagate kullanır ve herkese tavsiye ederdim, artık işim olmaz bu markayla. Cihazı pc ye takmaya korkar oldum elimde kalacak diye

Ekleme: Bu arada cihazı kampanyayla electroworldden 130 TL ye almıştım. O günden beri dikkat ediyorum hep Expansion modelinde kampanya yapılıyor teknoloji mağazalarında. Seagate elindeki malın sorunlu olduğunu bildiği için normal yollarla satamadığı ürünü kampanyayla cazip hale getiriyor. Bu bir tesadüf olamaz, ne zaman vatan, hb, bimeks gibi mağazaların sitelerine baksam ürün kampanyada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Of Monsters and Men -- 17 Nisan 2010; 13:03:41 >

• quote:

Orijinalden alıntı: senolars

quote:

Orijinalden alıntı: bnergi

Bende de aynı sorun vardı. 1.5 TB lik diski Datagate yenisiyle değiştirdi. Yeni diskte de 1 gün sonra aynı ses çıkmaya başladı. Dün bu topic'i okudum ve standby never seçeneğini aktive ettim ve ses şu an için gitti. Ha bir de harddiski şu an ters konumda tutuyorum onun da faydası olmuş olabilir...

Ters konumda tutuyorum derken tam olarak nasıl durduğu konusunda bilgi verebilirseniz sevinirim. Dik konumda güç girişi altta mı yoksa dik konum da güç girişi üste gelecek şekilde mi?

Parlak yüzeyi yere temas edecek şekilde tutuyorum. 2 gündür tıklama yok diyebilirim. ayrıca defrag da devam ediyor şu an. şimdilik iade etmekten vazgeçtim diyebilirim.

• 1 tb seagate expension harddiskim neredeyse tum hemcinsleri gibi tikirti yapmaya ve takilmaya basladi.
    4 gb. veriyi 30 dakikada transfer ettim.
    10.04 tarihinde vatan bilgisayar'in musteri hizmetleri bolumune sikayetlerimin aynen yazildigi bir formla teslim ettim urunu,
    4 gun sonra urunu teslim alabiilecegim soylendi ,
    18.04 de urunu almak icin gittim , ariza giderildi diyorlar ama ne yapildigini soylemiyorlar , bende bir guzel tutanak yazarak vatan bilgisayar yetkilisine imzalatmak istedim , tabiki imzalamadı ama bu kez arena bilgisayar'in servis formunu bana verdiler :)
    meger benim hard diskim arizali degilmis ,
    bende yeni bir tutanak yazdim ve yaklasik 2 aydir arizali oldugundan kullanamadigim urunu ariza yok diyerek iade ettiklerini ve ürün teslim aşamasında denememe izin vermediklerini tutanakta yazdim.
    eve geldigimde urunu denedim 1 saat kadar kullandiktan sonra ayni arizasinin devam ettigini buna ek olarakta HD'yi servise vermeden önce icinde bulunan 400 Gb verinin silindigini gordum.

1- urun arizali degilse 400 gb veriyi neden siliyorsun
    2- urun arizali oldugu ve % 100 onarim gordugu halde servis formuna neden ariza yoktur yaziyorsun...
    3-urunu teslim ederken vatandasin denemesine neden izin vermiyorsun

sebebi cok basit ;

sozum ona tamir ediyorsun ve ayni ariza tekrar ederse degisim yapmak zorunda kalacaksin , ama ariza yok diyerek bundan yirtmak istiyorsun ...ama bu sark kurnazligi ise yaramaz.

bakin seagate cok buyuk bir uretici ve biz hepimiz kiyisindan kosesinden elektronik ve teknolojiyi kullanan insanlar olarak aldigimi kullandigimiz esyalarda arizali , hatali , ayipli urunler olabilecegini cok iyi biliyoruz.ancak burada onemli olan arizali da olsa urunun arkasinda durmak musteriye saygi duymak.burada yapilan ayip seagate'in degil , zira bu sorunu avrupa'da yasasak dist. veya üretici firma hemen urunu degistirir birde ozur dilerdi cunku onemli olan 1 tane urun satmak degil uzun vadede bir musteri kazanmak cunku teknolojiyi takip eden insanlar icin bu bir yasam bicimidir .teknoloji satin alan insan her zaman yeni urunleri takip eder aldigi her malin arti ve eksi ozelliklerini etrafindakilere anlatir.bizlerin birbirine yaptigi yorumlar cok onemlidir.
    ne yazik ki bizde tuketiciye sark kurazligi yapiyorlar 1 tane ayipli urunu degistirmek yerine oyun oynuyorlar.

arzali urunu tamir etselerdi ve bu urun 1 ay sonr bozulsaydi ,bana daha once vermis olduklari servis formunda urun arizali degildir yazdigi icin ben haksiz olacaktim.ama yuzlerine bulastirdilar tamir ettiklerini sandiklari urun yine ayni arizadan kaput ve benm elimde gerekli tum doneler mevcut.
    2. şanssızlıklari nispeten haklarini bilen ve tedbirli davranan birine denk gelmis olmalari.

benim derdim bunlarin bu sozde kurnazligi yuzunden cani yanan insanlar...
    piyasada 200 tl ye yakin fiyatlarla satilan bu urunleri almak icin para birktiren ogrenci kardeslerimi , bunlarin umursamazliklari yuzunden veri kaybeden arkadaslari , zaman kaybeden arkadaslari temsil etmek istiyorum.

basima gelen olayla ilgili hakem heyetine basvuracagim , muhtemelen kazanacagim ve bu durumu seagate technologies'e bildirecegim ki gozunu para hirsi burumus adamlar yuzunden marka degerinin nasil zedelendigini gorsunler tum forumlarda insanlarin seagate'den nasil yakindigini gormelerini saglamak istiyorum . belki cok sey degismeyecek , belki yuzleri kizarmayacak ama en azindan belki birleri musteriye yalan soylerken acaba bu adam da hakkini arar mi diye dusunur.

serviste gorev yapip utanmadan urun arizali degildir diye yaziveren adam acaba bu mali satin alip bana gonderen adam nasil para kazaniyordur , ihtiyaci var midir ona yalan soyleyip kandirirken gunah isliyormuyum diye dusunur...

belki gunun birinde bunlar da satin aldiklari bir urunu servise gondermek zorunda kalirlar...

okudugum yazilarin cogunda bu markadan sikayet var , dahasi bu markanin bir yetkilisi de cikip bir savunma yapmiyor ,

bu konuda sikintisi olan tum arkadaslar bana mesaj atarak ulasabilirler ,

• defrag bitene kadar saberedin 1 haftadır tıklama yok bende ,ve geri vermekten vazgeçtim ben bu defrag olayından sonra.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.