Şimdi Ara

SE Xperia Neo V Hk.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
1.428
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Şuanda 5800 ve 6220C kullanmaktayım. 5800'ımı satıp yeni nesil bir telefon almak istiyorum. Bu durumda SE Xperia Neo V'de karar kıldım. Ancak kafama takılan bi' kaç şey var; bu telefonla Neo arasında aradaki fiyat farkına değecek bir fark olduğunu düşünmüyorum. Yanlış mıyım? Ve kafamı kurcalayan en büyük şey de şu; Xperia'ların arayüzleri çok basit ve çirkin görünüyor. Acaba fazla mı abartıyorum? Samsung'un TouchWiz'i çok daha şıktı kanaatimce. Sonradan romla falan değiştiremez miyiz? Bir de orta sınıf Android telefonlarda çoçu market uygulaması çalışmıyor diyorlar. Özellikle bundan önce almayı düşündüğüm Samsung Galaxy Ace'nin kullanıcıları bu durumdan yakınıyordu. Kolaylıkla kaliteli HD oyunlar bulabilir miyim?

Ayrıca bir de Nokia 701 kafamı kurcalıyor. Ama Symbian işte. Devri bitti :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Exeque

Merhabalar,

Şuanda 5800 ve 6220C kullanmaktayım. 5800'ımı satıp yeni nesil bir telefon almak istiyorum. Bu durumda SE Xperia Neo V'de karar kıldım. Ancak kafama takılan bi' kaç şey var; bu telefonla Neo arasında aradaki fiyat farkına değecek bir fark olduğunu düşünmüyorum. Yanlış mıyım? Ve kafamı kurcalayan en büyük şey de şu; Xperia'ların arayüzleri çok basit ve çirkin görünüyor. Acaba fazla mı abartıyorum? Samsung'un TouchWiz'i çok daha şıktı kanaatimce. Sonradan romla falan değiştiremez miyiz? Bir de orta sınıf Android telefonlarda çoçu market uygulaması çalışmıyor diyorlar. Özellikle bundan önce almayı düşündüğüm Samsung Galaxy Ace'nin kullanıcıları bu durumdan yakınıyordu. Kolaylıkla kaliteli HD oyunlar bulabilir miyim?

Ayrıca bir de Nokia 701 kafamı kurcalıyor. Ama Symbian işte. Devri bitti :)

Market gayet sorunsuz calisiyor, arayuzu de bence çok şık kullandıkça fark ediyor insan :)

• Xperia Neo orta sınıf cihaz değil bence üst sınıf bir cihaz. Her türlü HD oyunuda oynayabiliyorsun
  • Arayüzü beğenmezseniz markette farklı arayüz yazılımları bulabilirsiniz.
  • 1. neo veye neo v orta sınıf bir android cihaz değil. örnek verdiğiniz samsung ace bu cihazların yanına dahi yaklaşamaz. tamam üst klasman da diyemem ama orta ile üst arası bir yerlerde diyebiliriz.

2. Neo ile Neo V arasında kamera açısından fark var. bir de yanında verilen hafıza kartı değişik o kadar. bütçene göre ayarlarsın.

3. Birçok HD oyun NEO ve NEo V'de rahatlıkla çalıştırılıyor. zira işlemcisi 1 ghz snapdragon ve HD oyunlar için ideal bir işlemci. grafik işlemcisi de müsait.

4. symbian işine asla girme zararlı çıkarsın. kötü olduğundan demiyorum ama artık devri bitti. android gibi tat vermez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sirius_black

1. neo veye neo v orta sınıf bir android cihaz değil. örnek verdiğiniz samsung ace bu cihazların yanına dahi yaklaşamaz. tamam üst klasman da diyemem ama orta ile üst arası bir yerlerde diyebiliriz.

2. Neo ile Neo V arasında kamera açısından fark var. bir de yanında verilen hafıza kartı değişik o kadar. bütçene göre ayarlarsın.

3. Birçok HD oyun NEO ve NEo V'de rahatlıkla çalıştırılıyor. zira işlemcisi 1 ghz snapdragon ve HD oyunlar için ideal bir işlemci. grafik işlemcisi de müsait.

4. symbian işine asla girme zararlı çıkarsın. kötü olduğundan demiyorum ama artık devri bitti. android gibi tat vermez.

Kamera benim için önemli değil. Bu durumda 8GB'lık Class10 bir kart almam gerekecek. Fiyatları ne durumda bu kartların?

Bir de arkadaşın bahsettiği marketteki arayüzler SPB Mobile Shell gibi mi yoksa ayrı bir UI mi?

• Sbp, go launcher, launcher pro bunlardan bazıları.

• quote:

Orijinalden alıntı: osman.by

Sbp, go launcher, launcher pro bunlardan bazıları.

Çok şarj yer onlar da :/ Sağol yine de hocam.

• quote:

quote:

Normal arayüz ne kadar yerse onlarda o kadar yer, sonuçta bunlar saçma sapan animasyonlar değil kullanılan arayüzün yerine geçen arayüzlerdir, bu Arayüzler kullanılırken orijinal arayüz pasif olur. 5800 daki sbp çalışma mantığıyla karıştırılmamalıdır

• 10 numara telefon. 1 sn bile düşünme derim.
  • quote:

quote:

quote:

Normal arayüz ne kadar yerse onlarda o kadar yer, sonuçta bunlar saçma sapan animasyonlar değil kullanılan arayüzün yerine geçen arayüzlerdir, bu Arayüzler kullanılırken orijinal arayüz pasif olur. 5800 daki sbp çalışma mantığıyla karıştırılmamalıdır

Şunu baştan söylesene hocam :) An itibariyle aklımda hiç bir soru kalmadı sanırım. Arkadaşın da dediği gibi 10 numara telefon. Şu takozu elden çıkarıp hemen alıcam.

• Bir haftadır kullanıyorum maşallah taş gibi telefon.Samsung galaxy ace filan yanına yaklaşamaz.Tam anlamıyla fiyat performans ürünü pişman olmazsınız
  • bende 1 haftadır araştırıyorum bu fiyat seviyesinde en iyi telefon,kısmetse yakın zamanda alacağım
  • ekran parlaklığı konusunda sıkıntılı diyenler var bende kararsızım öyle araştırıyorum çok uzun zamandır
  • Bırak Symbianı Bendede 5800 vardı bugün 2.el neo aldım kamerası nokiaya göre 3 belkide 4 kat iyi karanlıkta bir fotograflar cekiyor tarif edemem kullananlar biliyorlardır dokunmatigi 5800 dan daha daha iyi biraz degişik geldi symbiandan sonra ama alısırsın sıkıntı yaşamazsın
  • quote:

Orijinalden alıntı: C2H5OH

ekran parlaklığı konusunda sıkıntılı diyenler var bende kararsızım öyle araştırıyorum çok uzun zamandır

ekran parlaklığında sıkıntı yok, sadece biraz kısık.. herhangi bir sıkıntı oluşturmuyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: yumyjikk

Bırak Symbianı Bendede 5800 vardı bugün 2.el neo aldım kamerası nokiaya göre 3 belkide 4 kat iyi karanlıkta bir fotograflar cekiyor tarif edemem kullananlar biliyorlardır dokunmatigi 5800 dan daha daha iyi biraz degişik geldi symbiandan sonra ama alısırsın sıkıntı yaşamazsın

5800 ile neo'yu kıyaslamak bile neo'ya hakaret bence.. birincisi 5800 dokunmatik değil bastırmatik bir ekrana sahiptir. teknik tabirle 5800 rezistif, yeni nesil tüm akıllı telefonlar ise neo gibi kapasitif ekrana sahiptir. ben de çok eskiden beri sıkı bir symbian kullanıcısıydım. en son n70 kullandıktan sonra android olarak önce garmin-asus a10'a sonra da neo'ya geçtim. android bambaşka birşey.. neo veya neo v hakkında endişe duyanlar bence çok düşünmesin.
  • neoda kapanma sorunu var mi bazı kullanıcılar cihazın nedensiz yere kendi kendine kapandığını söylüyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: sungur 13

neoda kapanma sorunu var mi bazı kullanıcılar cihazın nedensiz yere kendi kendine kapandığını söylüyorlar.

bu tarz arıza veya hatalar tüm elektronik cihazlarda karşılaşılabilecek ve şansa bağlı şeylerdir. kronik bir sorun yok böyle, tek tük rastlanabiliyor. adam 2000tl'ye iphone 4 alıyor da milyon tane sorun çıkıyor, 800liralık telefonda elbette ufak tefek sorun çıkar. ama dediğim gibi kronik olarak herhangi bir sorunu yok telefonun. nazar değmesin en ufak bir sorunla dahi karşılaşmadım. kapanmayı bırak donma dahi olmadı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sirius_black

quote:

Orijinalden alıntı: sungur 13

neoda kapanma sorunu var mi bazı kullanıcılar cihazın nedensiz yere kendi kendine kapandığını söylüyorlar.

bu tarz arıza veya hatalar tüm elektronik cihazlarda karşılaşılabilecek ve şansa bağlı şeylerdir. kronik bir sorun yok böyle, tek tük rastlanabiliyor. adam 2000tl'ye iphone 4 alıyor da milyon tane sorun çıkıyor, 800liralık telefonda elbette ufak tefek sorun çıkar. ama dediğim gibi kronik olarak herhangi bir sorunu yok telefonun. nazar değmesin en ufak bir sorunla dahi karşılaşmadım. kapanmayı bırak donma dahi olmadı.

Aynen Bu Elektronik İşi Şans işi birazda bende 2.el aldım ama canavar gibi maşallah

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.