Şimdi Ara

^^ SE Xperia Neo V 1 GHz l 3.7'' 480x854 l 5 Mp l 720p l HDMI Out ^^ (77. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.935
Cevap
15
Favori
197.284
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7576777879
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ikonx

quote:

Orijinalden alıntı: drakin

arkadaşlar merhaba.4 yıllık se w810i kullanıcısıyım.telefonumdan çok memnundum bunca yıla rağmen fakat kendini emekliye ayırma vakti geldi.şimdi 750 lira bütçem var ve bu telefonu almak isityorum.ekşisözlükde 2-3 kişi telefon kendi kendine reset atıyor diye tavsiye etmediler.artı ve eksileri nedir telefonun objektif olarak bakarsak ?

Bu fiyata alınabilecek en iyi android telefon oldugu kanaatindeyim.

henüz 10 gündür kulanıyorum ama işin açıkcası boyle bir performans beklemiyordum
    bence performans olarak iphone4 den hiç bir eksigi yok.

teşekkürler.biraz daha ayrıntılı olarka artı eksileri anlatıcak birisi yazarsa sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: sharpie

quote:

Orijinalden alıntı: radiohead71

güzel bi müzik çalar önerebilir misiniz?

^^ SE Xperia Neo V 1 GHz l 3.7'' 480x854 l 5 Mp l 720p l HDMI Out ^^
    En iyi medya oynatıcılardan biri. Markette 5$ civarında.

bu programda bass seviyesini değiştirebiliyor musunuz?
    ses seviyesi değişirken hemen yanındaki bass seviyesi ne yaptıysam değişmiyor. sabit kalıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mechatronik -- 19 Ocak 2012; 20:07:48 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sharpie

quote:

Orijinalden alıntı: radiohead71

güzel bi müzik çalar önerebilir misiniz?

En iyi medya oynatıcılardan biri. Markette 5$ civarında.

İndirme Bağlantısı:
    http://www.box.com/s/b40z1crnce6foe8h5tvg

İndirme Bağlantısı;
    http://www.box.com/s/mftljf3s1rjcbd0tju78

Teşekkürler

• 2 gün önce wifi'den nete girebiliyordum fakat dün wifi'yi açmama rağmen nete bağlanmadı. Bağlandı kesildi diyor sürekli.
  • 16gb class 10 team i aldim memnunum. Ancaak bana, bu oyun 3mb cokmus dur sileyim sunu gibi düşüncelerle 40mb harddiskli 486dxli gunlerimin nostaljisini yasatan neo v ye teşekküru borc bilirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hot_sauce

16gb class 10 team i aldim memnunum. Ancaak bana, bu oyun 3mb cokmus dur sileyim sunu gibi düşüncelerle 40mb harddiskli 486dxli gunlerimin nostaljisini yasatan neo v ye teşekküru borc bilirim.

Hocam kartı telefona takarken extra bir şey yapıyormuyuz...Yani eski orjinalinde gelen 2gb hafıza kartını çıkarıp yeniyi takıp direk devam edebilyormuyuz..
  • quote:

quote:

quote:

arkadaşlar merhaba.4 yıllık se w810i kullanıcısıyım.telefonumdan çok memnundum bunca yıla rağmen fakat kendini emekliye ayırma vakti geldi.şimdi 750 lira bütçem var ve bu telefonu almak isityorum.ekşisözlükde 2-3 kişi telefon kendi kendine reset atıyor diye tavsiye etmediler.artı ve eksileri nedir telefonun objektif olarak bakarsak ?

henüz 10 gündür kulanıyorum ama işin açıkcası boyle bir performans beklemiyordum

teşekkürler.biraz daha ayrıntılı olarka artı eksileri anlatıcak birisi yazarsa sevinirim.

Ekran parlaklığı ilk başlarda yeterli gelmeyebilir. Onun haricinde hiçbir sorunu yok, 3g kapalıyken ortalama bir kullanımla pil yaklaşık 1.5 gün gidiyor. Kozmetik sorun olarak düşünülebilecek sol taraftaki gümüş çıtanın biraz oynaması derdi var. Bir kılıf aldığınızda bu sorun ortadan kalkmış oluyor. Dokunmatik hassasiyeti çok iyi, Android ICS'i mart ayında alacak olması avantaj.

Reset atma sorunu bazı partilerde var. Bir güncelleme geldi bununla ilgili ama bazılarının derdine derman olmadı sanırım. Board değişimine kadar yolu var. Bu sorun son alınan modellerde yok sanırım. Ben Aralık ayında aldım, boyle bir sorun yaşamadım.

• Arkadaşlar telefonu root'a çeviricem orjinalde gelen uygulama vs. neleri silmem gerekiyor liste halinde verebilirmisiniz...Yanlış dosya silmeyelim yoksa xperia mini deki sorun gelmesin başıma yanlışlıkla sistem dosyası slimiştim hiç bir şeye girmiyodu telefon...
    Çok gereksiz küçük büyük boyutlarda telefonun ramini yoran uygulamalar var belki bazıları önemlidir neleri silmem gerekir yardımcı olurmusunuz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Prophecies

quote:

16gb class 10 team i aldim memnunum. Ancaak bana, bu oyun 3mb cokmus dur sileyim sunu gibi düşüncelerle 40mb harddiskli 486dxli gunlerimin nostaljisini yasatan neo v ye teşekküru borc bilirim.

Hocam kartı telefona takarken extra bir şey yapıyormuyuz...Yani eski orjinalinde gelen 2gb hafıza kartını çıkarıp yeniyi takıp direk devam edebilyormuyuz..

valla ben mac os de copy-paste ile kartı taşıyayım dedım, bılgılerım gıttı. sonra sıfırdan yukledım herseyı. bence klon dısk gıbı bısey yapmak daha kesın gıbı. ama dıger arkadaşlar win de copy paste olayının sorun olmayacaıgnı soyluyorlar bılemedım ben.
  • quote:

Orijinalden alıntı: abdülcanbaz

quote:

Root edin cihazı eğer güncelleme yapmadıysanız. Akabinde ne var ne yok taşıyın SD karta, gereksiz gördüğünüz uygulamaları da silin. Rahat edin. DOS`ta da (memory anlamında) ufak trickler vardı hatırlarsınız.

valla, rootlamadım ben. sevmıyorum boyle mevzuları, guncelleme yaptım. aslında eleştirdiğim şey işin mantıksızlıgı.

yanı SE zaten neo yu 8 gb V yi 2 gb kartla yolluyor. bunu yapacagına yap 2 ınternal hafıza. ya da 4. neo ya 4 gb kart ekle yolla, V ye kart ekleme. 2012 yılında boyle rootla falan ugrastırma ınsanları. kı legal bı iş de değil, yani SE nasıl olsa insanlar rootlarlar dıye dusunmus de olamaz. son deerece mantıksız bu.

ayrıca bır de bazı programlar dırek ınternal memoryden calısmak ıstıyor. ve bunlar daha saglıklı. mısal takvım uygulaması kurduysanız eger ınternal memoryde degılse hatırlatıcılar falan çalışmıyor.

• BELKİ BATARYA SÜRESİMDE SIKINTI YAŞAYANLAR ARKADAŞLARA FAYDASI OLUR
    http://urun.gittigidiyor.com/cep-telefonu-pda/sony-ericsson-xperia-neo-1800-mah-andida-batarya-51029251
  • arama ses kaydı yinede bana karşıdan gelen ses zayıf geldi deneyen varmı acaba hangi programda olumlu sonuç aldınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: ready2strike

quote:

quote:

quote:

Ekran parlaklığı ilk başlarda yeterli gelmeyebilir. Onun haricinde hiçbir sorunu yok, 3g kapalıyken ortalama bir kullanımla pil yaklaşık 1.5 gün gidiyor. Kozmetik sorun olarak düşünülebilecek sol taraftaki gümüş çıtanın biraz oynaması derdi var. Bir kılıf aldığınızda bu sorun ortadan kalkmış oluyor. Dokunmatik hassasiyeti çok iyi, Android ICS'i mart ayında alacak olması avantaj.

Reset atma sorunu bazı partilerde var. Bir güncelleme geldi bununla ilgili ama bazılarının derdine derman olmadı sanırım. Board değişimine kadar yolu var. Bu sorun son alınan modellerde yok sanırım. Ben Aralık ayında aldım, boyle bir sorun yaşamadım.

hocam çok teşekkürler.birde sormak istediğim bu root nedir acaba.bir üstteki yorumlarda root falan geçiyor çok kafa karıştırıcı br alet mi bu eğer öyleyse direk vazgeçme nedenim olabilir hiç anlamam öyle şeylerden

• Orjinal şarj aleti satan bi site var mı?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ready2strike

quote:

quote:

quote:

hocam çok teşekkürler.birde sormak istediğim bu root nedir acaba.bir üstteki yorumlarda root falan geçiyor çok kafa karıştırıcı br alet mi bu eğer öyleyse direk vazgeçme nedenim olabilir hiç anlamam öyle şeylerden

root felan dedikleri XP yi windows7 ye çevirme işlemleri gibi bişi Kabaca :) telefonun her yazılımına hükmetmek için yapiolar.

çok İleri düzey kulanıcı olmayı gerektirmesede bir telefon için bu kadar çok zaman harcamaya degermi degmezmi o ayrı bi tartışma :)

kısacası bu tür root ws. gibi işlerle uraşmadan ORJİNAL hali ile çok kulanışlı ve bence yeterli bi telefon

• quote:

quote:

quote:

Root edin cihazı eğer güncelleme yapmadıysanız. Akabinde ne var ne yok taşıyın SD karta, gereksiz gördüğünüz uygulamaları da silin. Rahat edin. DOS`ta da (memory anlamında) ufak trickler vardı hatırlarsınız.

valla, rootlamadım ben. sevmıyorum boyle mevzuları, guncelleme yaptım. aslında eleştirdiğim şey işin mantıksızlıgı.

yanı SE zaten neo yu 8 gb V yi 2 gb kartla yolluyor. bunu yapacagına yap 2 ınternal hafıza. ya da 4. neo ya 4 gb kart ekle yolla, V ye kart ekleme. 2012 yılında boyle rootla falan ugrastırma ınsanları. kı legal bı iş de değil, yani SE nasıl olsa insanlar rootlarlar dıye dusunmus de olamaz. son deerece mantıksız bu.

ayrıca bır de bazı programlar dırek ınternal memoryden calısmak ıstıyor. ve bunlar daha saglıklı. mısal takvım uygulaması kurduysanız eger ınternal memoryde degılse hatırlatıcılar falan çalışmıyor.

Alıntıları Göster
    Aşağıdakiler genel bilgi mahiyetindedir.
    Benim ikinci android cihazım. Galaxy p1000di. 16gb dahili hafıza vardı ki her programı oraya kurmuyordu yine. Rootlamadım. Biraz daha meşakkatliydi çünkü hem de androidin mantığını kapmadan ellemeyeyim demiştim. Sonrasında acil nakit ihtiyacı nedeniyle sattım. xbox` dan ps`na, Iphone`na kadar farklı isimlerde (JB vb) cihazlara müdahaleler hep var malumunuz. Hatta teknoloji ilerlerken, üreticiler kısıtlamaları artırdıkça bu paralellikte artıyor yine bu müdahaleler. Neo V ye gelirsek, bir kere rootlamak bir çok diğer android e göre çok kolay. (Son update yapılmadıysa. Ki muhtemelen sistem komple değişmediğinden benzer bir root tekniği yine çıkar.). Aynı şekilde unroot da. Diğer yandan dahiliden çalıştırmaya gelince onları yine bazı programlarla link atarak sd ye taşıyabiliyorsunuz. (Root gerektiriyor tabi ki.) Cihazınızdaki fontları da değiştirebiliyorsunuz isterseniz. İşin legalliğine gelirsek nihayetinde açık kaynak kodlu bir işletim sisteminde kullanıcıya root yetkisi için firmalarca cıs denmesi bana oldukça saçma geliyor zaten.

@ikonx Root, Xp`yi W7`ye çevirmek gibi bir şey değil hocam. Xp-W7 ilişkisini, gingerbread i ileride çıkacak ICS ye yükseltmek buna benzetilebilir. Root u bir ihtimal w7 deki "run as administrator" a benzetebiliriz. Son root tekniğiyle "o kadar" zaman harcatan bir iş değil. 10 dakika bile sürmedi toplamda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GullyFoyle -- 23 Ocak 2012; 0:18:49 >

• quote:

quote:

Benim ikinci android cihazım. Galaxy p1000di. 16gb dahili hafıza vardı ki her programı oraya kurmuyordu yine. Rootlamadım. Biraz daha meşakkatliydi çünkü hem de androidin mantığını kapmadan ellemeyeyim demiştim. Sonrasında acil nakit ihtiyacı nedeniyle sattım. xbox` dan ps`na, Iphone`na kadar farklı isimlerde cihazlara müdahaleler hep var malumunuz. Hatta teknoloji ilerlerken, üreticiler kısıtlamaları artırdıkça bu paralellikte artıyor. Neo V ye gelirsek, bir kere rootlamak bir çok diğer android e göre çok kolay. (Son update yapılmadıysa. Ki muhtemelen sistem komple değişmediğinden benzer bir root tekniği yine çıkar.). Aynı şekilde unroot da. Diğer yandan dahiliden çalıştırmaya gelince onları yine bazı programlarla link atarak sd ye taşıyabiliyorsunuz. (Root gerektiriyor tabi ki.) Cihazınızdaki fontları da değiştirebiliyorsunuz isterseniz. İşin legalliğine gelirsek niayetinde açık kaynak kodlu bir işletim sisteminde kullanıcıya root yetkisi için firmalarca cıs denmesi bana oldukça saçma geliyor zaten.

@ikonx Root, Xp`yi W7`ye çevirmek gibi bir şey değil hocam. Xp-W7 ilişkisini, gingerbread i ileride çıkacak ICS ye yükseltmek buna benzetilebilir. Root u bir ihtimal w7 deki "run as administrator" a benzetebiliriz. Son root tekniğiyle "o kadar" zaman harcatan bir iş değil. 10 dakika bile sürmedi toplamda.

peki neden bu admin yetkisine ihtiyaç duyuluyor telefonlarda ?

Dahili memoryi sd karta taşımak -- RAM i boşaltmak mainboard yada ekran kartını hızlandırmak içinmi ?

Eger bunlara ihtiyaç yoksa yani RAM ve hızım yetiyorsa ve 16 gb. bi hafıza kartım warsa bu root a gerek varmıdır ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ikonx -- 20 Ocak 2012; 1:31:28 >

• quote:

Kendim yazacaktım ama yarın erken uyanacağım, cevapız bırakmamak için şu linkleri versem ayıp olmaz sanırım?

http://www.ozgurlukicin.com/ia/pratik-pardus-bilgileri/

quote:

Yetkili Kullanıcı (Root) Hakları Elde Etmek

Windows'taki yetkili kullanıcı Administrator'un Linux'taki karşılığı, Root kullanıcısıdır. Windows'ta normal kullanıcıların yapabildiği pek çok işlem Linux'ta root parolası girme şartına bağlanmıştır. Linux'ta root yetkisine sahip olmadan çeşitli sistem dosyalarını değiştiremezsiniz, silemezsiniz. Buna karşın, Windows'ta normal bir kullanıcı olarak hiç bir engelle karşılaşmadan önemli sistem dosyalarını silip, rahatlıkla sistemi kullanılamaz hale getirebilirsiniz. Siz hiçbir engelle karşılaşmadan bunları yapabiliyorsanız, düşünün artık virüslerin Windows'ta neler yapabileceğini...

Linux'daki bu sıkı tutum sayesinde sisteme zarar vermek isteyen zararlı yazılımlar yetki engelini aşamazlar. Bu engeli aşamayan zararlı yazılımlar dizinlerde yayılamazlar, bir faaliyet gösteremezler.

Şimdi kendi kendinize sorabilirsiniz: "Acaba ben root kullanıcısı mıyım? Değilsem nasıl root kullanıcısı olabilirim?" diye. Peşinen söyleyelim, bilgisayarınızın tek kullanıcısı siz olsanız dahi root kullanıcısı siz değilsiniz. Root kullanıcısı: Kullanıcı adı; root olan ve kullanıcı şifresi; root şifresi olan özel bir kullanıcıdır. Sistemi root kullanıcısı olarak açmanın hiç bir gereği olmadığı gibi bu durum sistemde güvenlik açığına da neden olabilir. Bu yüzden Pardus'ta, root kullanıcısı olarak oturum açmak öntanımlı olarak engellenmiştir.

http://www.androidturkiye.net/2010/09/03/anlatim-root-nedir-root-erisimi-ve-yararlari/

Aslında işletim sistemine sahip tüm cihazlarda bu ve benzeri işlemleri zaten istemli ya da istemsiz yapıyorsunuz. (Birebir aynı olmasa da basitleştirmek manasında benzer bir örnek şu olabilir, bir uygulama yüklediniz windowslu masaüstü bilgisayarınıza ve firewall istinisası vereyim mi diye sorar. Evet ya da hayır seçersiniz değil mi? ) Linux kullanıyor olsanız biraz ortalama üstü kullanıcı iseniz devamlı root yetkisiyle işiniz oluyor. Özellikle Windows vista ile birlikte hatırlarsanız ufak patchler registry ayarları yükledi herkes sistemine zırt pırt administrator muhabbeti olmasın diye. Kısacası biraz dikkat edip işi aceleye getirmezseniz yedeklemenizi de yaparsanız andoridde de rootlamak için bir sakınca söz konusu değil. En dikkat edilecek husus önünüze gelen uygulamayı yüklememek, yüklerken de neden root yetkisine ihtiyaç duyuyor ona iyi bakmak.

Şimdilik iyi gelecer herkese.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GullyFoyle -- 20 Ocak 2012; 2:34:05 >

• Arkadaslar bugun gittigidiyordan snap delikli kılıf aldım.Gıcırdama sorunu kalmadı. tavsiye ederim.
  • Arkadaşlar şunu şöylemek isterim, Desire resmen çok kaba bir telefon. Bugün arkadaş ile karşılaştırdık, hiç bir yönde neo v'yi geçemiyor.
  • 
Sayfa: önceki 7576777879
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.