Şimdi Ara

^^ SE Xperia Neo l 1 GHz l 3.7'' l 8 Mp l HDMI Out ^^ (598. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20.373
Cevap
33
Favori
802.685
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 596597598599600
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: otherworld

cevabın için teşekkür ederim mustafa. merak ettiğim konu. gps kullanmaya başladığımda bana nasıl bir sorun açacağı. yani sürekli kontrolsuz bir şekilde bakiye düşmeye devam ederse bununla baş edemem. gps özelliğini de kullanamam. konu hakkında bilgisi olanların yardımlarını beklerim. haliyle yıllardır nokia kullanıcısı olarak sony'e geçmek beni baya bir zorluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi otherworld -- 22 Ocak 2012; 18:47:26 >
  • arkadaşlar bu telefonun bir de 5 megapixellik versiyonu mu var ? Piyasada şu an her ikiside mevcut mu ? Almayı planlıyorum. Fiyat farkı ne kadardır ?
  • Arkadaşlar bu "Sygic: GPS Navigation" uygulamasını kullanan var mı, haritaları nasıl işe yarar mı acaba? Markete baktım ücretsiz diyor kurmaya değer mi? Bir kullanıcı: "Igo, ndrive ve copilot da kullandim ama en iyi harita sygic de sagdan soldan harita aramiyorsunuz guncelleme varsa otomatik yukleniyor. Ayrica int.de tam surumleri mevcut. :-)" demiş
  • quote:

Orijinalden alıntı: aytax

arkadaşlar bu telefonun bir de 5 megapixellik versiyonu mu var ? Piyasada şu an her ikiside mevcut mu ? Almayı planlıyorum. Fiyat farkı ne kadardır ?

Evet 5 megapiksellik versiyonu da var adı da Neo V. Bu modelin Neo'dan farkı kamerasının 5 mp olması ve Exmor R sensörü taşımamasıdır. Arada ortalama 100 tl fiyat farkı var.
  • navigasyon internet kullanmax (agps hariç navigasyon kullanırken internet kapalı olsun uydu açık olsun yeterli)

4-5 farklı navigasyon programı denedim bence igo nun üstüne yok.

kültü kurun gitsin derim...
  • telefonun içine mkv atamıyorum desteklemiyor diyor olsun yinede yükle diyorum olmuyor

edit : off tamam kafam yeni aydı benim atmaya çalıştığım 4gbdan büyük dosya ntfs değil hafıza kartı atamam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VeRMİNaaRD -- 22 Ocak 2012; 20:12:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: amet42

quote:

Orijinalden alıntı: gstmr

Arkadaşlar telefonlarınızı GPS açıkmı kullanıyorsunuz yoksa kapalımı? açıkken faturaya ücret yansıyormu?

ben kapatıyorum kullanmadığımda..GPS özelliği hatla ilgili birşey kullanmıyor fakat GPSi kullanan programlar bazen veri trafiğini kullanabilir. gereksiz yere şarj harcamasından iyidir kapalı olması

Ayarlardan GPS'i açık tutmanız GPS'in sürekli açık olduğu anlamına gelmiyor. Örneğin google maps'i açarsanız yukarda GPS simgesini göreceksiniz. Yani sadece gerektiği zaman devreye girer.
    Facebook gibi uygulamalar da konum bildirme durumları yüzünden kısa aralıklarla GPS'i açabiliyor. Gerek duymuyorsanız şarj açısından kapatabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: kdr_

Eski surume donemiyormuyuz bu olay canimi sıktı..

Wotan server ile dönebilirsiniz. Uygulamalar ve ayarlar silinir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: G.rex

quote:

Orijinalden alıntı: volie82

herkese merhaba exmor r videolarına bakıyorum youtube da hani sony'nin kendi çekdiği deliği gösteriyor içerisinde ilerliyor kamera kendisi biz nasıl yapcaz bunu herhangi bi ayarı varmı denemek istiyorum bilen var mı ??

evet ya. ben de hatırladım bu videoyu..ve ben de merak etmiştim...bilen deneyen var mı??

yok mu yardım edicek ??

Videoyu koysanız belki yardım edecek çıkar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustafaokeer

ben silikon kılıf ya da fileli kılıf gibi bişey almak yerine ipg full koruma aldım,hem telefonun estetiğine zarar vermiyo,hem gerek arka kapağın çizilmesini gerek yanlarındaki parlak malzemenin soyulmasını engellio yalnız ipgnin ekran filmi çok can sıkıcı oluyo,görüntüyü çok bozuyo ayrı olarak mat film aldım,telefonun çizilcek bi yeri kalmadı yani telefonu düşürmediğim sürece sorun çıkacağını sanmıyorum
    ayrıca mat film ekranın yansıma yapmasını engellediği için güneş altında daha güzel görüntü vercek diye umuyorum,henüz o kadar güneşli bi günde deneme fırsatım olmadı ama genel olarak memnunum mattan,alacaklara da tavsiye ederim.

Resmini Paylaşmanız Mümkün mü Acaba ?

• bende aldım bugun neo v açıkcası çok kamerasını kullanan birisi değilim p yuzden 8mp 5 mp farketmiyor ki bi kaç cekim yaptım gayet yeterli geldi benim için 5mp neyse konuya geleyim öncelikle tavsiye edebileceğiniz kurmam gereken işe yarayan şeyler varmıdır?
    birde sanki wifi cekim gücü çok ii değil gibi geldi bana salondan 10 mt ötedeki odada bulunan modeme bağlanamıyorum kopuyo sürekli
    onun dışında ilk androdili teelfonum olduğu için biraz zorlanıyorum içinde 2,3,4 yüklü geldi şimdilik anlatacaklarım bunlar
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: SyNeRGeNIX

Arkadaşlar telefona koruma amacli birşey almayacaktim ancak böyle olmayacak sanırım.Ancak ne alacagima karar veremedim silikon,ekran filmi,full body film (bir de mat ekran filminin farki,faydasi nedir anlamış değilim)

ben silikon kılıf ya da fileli kılıf gibi bişey almak yerine ipg full koruma aldım,hem telefonun estetiğine zarar vermiyo,hem gerek arka kapağın çizilmesini gerek yanlarındaki parlak malzemenin soyulmasını engellio yalnız ipgnin ekran filmi çok can sıkıcı oluyo,görüntüyü çok bozuyo ayrı olarak mat film aldım,telefonun çizilcek bi yeri kalmadı yani telefonu düşürmediğim sürece sorun çıkacağını sanmıyorum
    ayrıca mat film ekranın yansıma yapmasını engellediği için güneş altında daha güzel görüntü vercek diye umuyorum,henüz o kadar güneşli bi günde deneme fırsatım olmadı ama genel olarak memnunum mattan,alacaklara da tavsiye ederim.

Kardeşim çok teşekkürler.Ben çarpma,düşme olursa diye silikon düşünüyordum ancak bu mat filmde hala tereddütlerim var normal kullanımda cok belli oluyor mu ekran mat görünüyor mu aceba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• bazı uygulamalar sürekli çalışıyor, uefa.com gibi, bunların kendi kendine açılmasını istemiyorsak, yani istediğimiz zaman çalışmasını nasıl ayarlayacağız?)
  • quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar telefona koruma amacli birşey almayacaktim ancak böyle olmayacak sanırım.Ancak ne alacagima karar veremedim silikon,ekran filmi,full body film (bir de mat ekran filminin farki,faydasi nedir anlamış değilim)

Kardeşim çok teşekkürler.Ben çarpma,düşme olursa diye silikon düşünüyordum ancak bu mat filmde hala tereddütlerim var normal kullanımda cok belli oluyor mu ekran mat görünüyor mu aceba?

telefonu aldığımdan biri mat film kullanıyorum, çok fazla belli olmuyor, ama mat sonuçta, dolayısıyla gayet doğal olarak da belli oluyor. telefon 4 kez düştü, ekranda hiç sorun yok)

• quote:

@KKopru
    evde tek fotoğraf çekebilen alet telefon olduğundan paylaşamcam malesef

@SyNeRGeNIX
    telefonun ışığı kapalıyken gayet mat lcd monitörler gibi görünüyo ışık açıkken film olduğu bile anlaşılmıyo.ipg'nin ekran filmi çok kötüydü bi de bulaşık deterjanı,su kullanıldığı için uygularken,yapıştırdığımda pembeli-yeşilli pikseller oluştu,gece yatarken içime dert oldu ya ekrana bişey olduysa diye çıkardım ekrana bişey olmamış,1 gün bile kullanamadım yani ama geri kalan parçalarından memnunum

• quote:

Orijinalden alıntı: rachy

bende aldım bugun neo v açıkcası çok kamerasını kullanan birisi değilim p yuzden 8mp 5 mp farketmiyor ki bi kaç cekim yaptım gayet yeterli geldi benim için 5mp neyse konuya geleyim öncelikle tavsiye edebileceğiniz kurmam gereken işe yarayan şeyler varmıdır?
    birde sanki wifi cekim gücü çok ii değil gibi geldi bana salondan 10 mt ötedeki odada bulunan modeme bağlanamıyorum kopuyo sürekli
    onun dışında ilk androdili teelfonum olduğu için biraz zorlanıyorum içinde 2,3,4 yüklü geldi şimdilik anlatacaklarım bunlar

bir telefonun wi fi gücünden bir laptop performansı beklememek lazım ama 10 mt öteye de bağlanır. Cihazda problem olabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmedoff

bazı uygulamalar sürekli çalışıyor, uefa.com gibi, bunların kendi kendine açılmasını istemiyorsak, yani istediğimiz zaman çalışmasını nasıl ayarlayacağız?)

uefa.com'u silebilirsiniz ancak bazı uygulamaların çözümü yok, yüklü oldukları sürece siz ne kadar kapatsanız da tekrar açılırlar. Ancak automatic task killer gibi programlarla program çalıştıkça otomatikman kapatılmasını sağlayabilirsiniz, ama o zaman da sürekli çalışıp kapanır uygulama. Bence fazla dert etmeyin, sistem zaten fazladan ram ihtiyacı olduğunda kullanılmayan programları kapatıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: playmaker10

quote:

bazı uygulamalar sürekli çalışıyor, uefa.com gibi, bunların kendi kendine açılmasını istemiyorsak, yani istediğimiz zaman çalışmasını nasıl ayarlayacağız?)

uefa.com'u silebilirsiniz ancak bazı uygulamaların çözümü yok, yüklü oldukları sürece siz ne kadar kapatsanız da tekrar açılırlar. Ancak automatic task killer gibi programlarla program çalıştıkça otomatikman kapatılmasını sağlayabilirsiniz, ama o zaman da sürekli çalışıp kapanır uygulama. Bence fazla dert etmeyin, sistem zaten fazladan ram ihtiyacı olduğunda kullanılmayan programları kapatıyor

aralarında silebileceğim uygulamalar var, ama kendi kendine açılıp internet kotasından yiyenler var, asıl sorun onlar, o programlara ihtiyacım olduğu için de silemiyorum)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: playmaker10

quote:

aralarında silebileceğim uygulamalar var, ama kendi kendine açılıp internet kotasından yiyenler var, asıl sorun onlar, o programlara ihtiyacım olduğu için de silemiyorum)

o programlarda senkronizasyon ayarı olması lazım, senkronizasyonu kapatırsanız internete de bağlanmaz

• Arkadaslar forumdan bayadir uzağım. Cvp yazildiysa, konu tartisildiysa afbuyrun ;) yeni güncelleme uyarısı verdi ve yaptım. Herhangi bir değişiklik göremedim. Bilgisi olanlar var mı bu konuda ? Bu neyin guncellemesiydi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 596597598599600
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.