Şimdi Ara

===> SE Xperia™ arc | 4.2' BRAVIA® - 8MP Exmor R™ HD - 8.7mm <=== (657. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
15.906
Cevap
13
Favori
613.000
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 655656657658659
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kaptantrojan

quote:

Orijinalden alıntı: maivuslat

Arkadaslar sorum su: facebook sayfasini marketten yukledim giris yapiyorum begen yorum yerleri var fakat paylas yok nasil olack bilen var mi
    Root yapmadan kullanma ve rootlu kullanma farki ne tsk

bende daha dün root ettim otg kablo ile usb bellek mouse çalıştırabiliyosun.mesela en basitinden.root etmedden once telefon kasılıyodu set cpu işlemi yapmadan sadece gereksiz programları dondurdum şu anda ram 190 mb boş normal kullanırken oyunlardaki taklımaları azaltabiliyosun menu takılmalarını derin derin düşünüşlerini fln herşey gidiyo ama işte garanti olayıda düşündüryo beni garantiden çıkıyomuş böyleyken

Facebook'u önce dondurdum, sonra dondurma işlemini iptal ettim.
    Sebebi:
    Dondurduğumda bir resmi Facebook'ta yayınlayacağım zaman, paylaş menüsünde Facebook görünmüyor. Fotoğraf çekip hemen Facebook'a yüklemek mümkün olmuyor dondurunca yani. Ancak ARC'ı PC'ye bağlayıp uğraşarak yüklemek mümkün ki zaman ve iş gücü kaybı.
    Bir uygulamayı dondururken bir daha düşünmek lazım. Bu korkuyla root'tan sonra pek bir şey silemedim, çok istememe rağmen.

Mesela SonyEricsson Ana Sayfasını dondurdum yine başım belaya girdi. Orta fiziksel tuş çalışmaz oldu, hemen dondurma işlemini iptal ettim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maviufuklar -- 1 Ocak 2012; 14:19:44 >

• Arkadaşlar telefonda mesajlarımız nereye kaydedılıyo bılgısayara bır ornegını almak ıstıyorum hafıza kartında hangi dosyada olduğunu bulamadım.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ssrrkknn

2.0 GHz Oc DooMKerneL v14 | 32GB Class 6 | 4.2'' BE® | 8.1 MP Exmor® R - HD720P@30fps | Android 2.3.4 -- 4.0.2.A.0.42!

bu cihaz bu hale nasıl geldi ısınmıyomu arka tarafı falan ram kullanımı fln daha da düşüyomu custom rom a göre +ları neler aydınlatırmısın biraz?

Custom rom olayı tamamen kullanıcıya kalmış bir olay. Kimine orjinal daha kullanışlı kimine cynegeon mod kimine m1u1 rom. Ben mesela arconium 5.5 kullanıyorum ama onu bile kendime uyarladım(menüleri renklendirdim yazı tipin değiştim batarya simgelerini değiştim öyle go luncher programlarıyla değil adamların yaptıkları gibi kendi romumu yaptım yani)
    İşlemci olayı kernelle alakalıdır orada yazdığı gibi DoomLorD un versiyon 14(artık 15 oldu imzayı değişmedim daha) kernelini kullanıyorum ve setcpu ilede ayarlamalarla sd-card sayesinde telefonu hızla ndırdım. Gün içinde oyun oynamadığım için hızı 1.6 olarak ayarladım ve kernelle gelen yeni ayarlar sayesinde(scary-smartasv2-brazilianwas gibi) duruma göre hızı kendi ayarlıyor (kilit ekranında deep sleep modunda yani 0.05 , internette dolaşırken 1.3,oyun oynarken 1.9 hızında)bu yüzden ısınma olmuyor...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

2.0 GHz Oc DooMKerneL v14 | 32GB Class 6 | 4.2'' BE® | 8.1 MP Exmor® R - HD720P@30fps | Android 2.3.4 -- 4.0.2.A.0.42!

bu cihaz bu hale nasıl geldi ısınmıyomu arka tarafı falan ram kullanımı fln daha da düşüyomu custom rom a göre +ları neler aydınlatırmısın biraz?

Custom rom olayı tamamen kullanıcıya kalmış bir olay. Kimine orjinal daha kullanışlı kimine cynegeon mod kimine m1u1 rom. Ben mesela arconium 5.5 kullanıyorum ama onu bile kendime uyarladım(menüleri renklendirdim yazı tipin değiştim batarya simgelerini değiştim öyle go luncher programlarıyla değil adamların yaptıkları gibi kendi romumu yaptım yani)
    İşlemci olayı kernelle alakalıdır orada yazdığı gibi DoomLorD un versiyon 14(artık 15 oldu imzayı değişmedim daha) kernelini kullanıyorum ve setcpu ilede ayarlamalarla sd-card sayesinde telefonu hızla ndırdım. Gün içinde oyun oynamadığım için hızı 1.6 olarak ayarladım ve kernelle gelen yeni ayarlar sayesinde(scary-smartasv2-brazilianwas gibi) duruma göre hızı kendi ayarlıyor (kilit ekranında deep sleep modunda yani 0.05 , internette dolaşırken 1.3,oyun oynarken 1.9 hızında)bu yüzden ısınma olmuyor...

bi menu görüntüsü alabilirmiyim video olsun ekran alıntısı olsun şık duruyosa evrim geçirtebilirm cihaza.Aslında ios 5 -4 kurulsa ne var o zaman harika olur.normal pc ye leopard kurdum kafayı yemiştim zevkten acayip kullanışlı hale gelmişti muhtemelen bu da iyi olur ama nerdeeee

• quote:

quote:

quote:

quote:

bi menu görüntüsü alabilirmiyim video olsun ekran alıntısı olsun şık duruyosa evrim geçirtebilirm cihaza.Aslında ios 5 -4 kurulsa ne var o zaman harika olur.normal pc ye leopard kurdum kafayı yemiştim zevkten acayip kullanışlı hale gelmişti muhtemelen bu da iyi olur ama nerdeeee

Bence Android'in tüm özelliği gider öyle yapılırsa. Ama ben de PC'me leopard kurmak isterim, PM atıyorum

• quote:

quote:

quote:

quote:

Eve gecince göndwririm görüntü. ios 4 veya 5 e gelince ip4 de var bende android daha zevkli ios u jb yapmadan hiç kullanamazsın android öyle değil.
    bu arada Okadar çok kurcaladımki telefonu yakında ya tam elime alacam yada hd7 ve samsung note yazılımlarını romlayacam. Hd7 denemelerim sürüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ssrrkknn -- 1 Ocak 2012; 15:29:16 >

• ARC'ı kolay root yapma hakkında Donanım haberde bir forum vardı, linkini kaybettim. Bilen birisi kopyalarsa çok memnun olurum.

Gürol Abi cevabınız için teşekkürler.

http://www.videobb.com/watch_video.php?v=IK5XMKi1Fyc8

Linkinde 3 İdiot isimli film var. ARC'tan izledim, hararetle tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maviufuklar -- 2 Ocak 2012; 1:04:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: maviufuklar

ARC'ı kolay root yapma hakkında Donanım haberde bir forum vardı, linkini kaybettim. Bilen birisi kopyalarsa çok memnun olurum.

http://forum.donanimhaber.com/m_54102599/tm.htm
    Buyur.
  • ssrrkknn

Custom ram yapmak bir yana cihazın da tüm bu riskli uygulamaları donanım ve kalite olarak kaldırması gerekiyor. Bem 5800 başlığında bireysel fşrmware atıpta telefonu kullanılamaz hale getiren çok adam gördüm. Demekki arc donanım kalitesi açısından da zorlanmayı kaldırabiliyor. Sony eskiden hiç bunlara gelemezdi. Kaliteyi yükselttii anlaşılıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sungur 13

ssrrkknn

Custom ram yapmak bir yana cihazın da tüm bu riskli uygulamaları donanım ve kalite olarak kaldırması gerekiyor. Bem 5800 başlığında bireysel fşrmware atıpta telefonu kullanılamaz hale getiren çok adam gördüm. Demekki arc donanım kalitesi açısından da zorlanmayı kaldırabiliyor. Sony eskiden hiç bunlara gelemezdi. Kaliteyi yükselttii anlaşılıyor

Youtube da falan artırsan bunları yapanlar var. Bendekide sırf meraktan kurcalama işte. Eminm yapabilirsem bile 2gün olmadan sıkılıp eski haline geri çeviririm zaten. Xda forumdaki bütün romları denedim 12 saat geçmeden stock rom a geri döndüm hep. Bu cihazı çok kücümsüyorlar ama gözüktüğünün çok çok üstünde performans veren bir telefon bu. Elektronik malzeme olarak 10numara. Birde çatlak problemi olmasaydı dicem ama her kadı kızıında vardır bir sorun misali o da bu cihazın nazarboncuğu benim gözümde...

• arkadaşlar market dışında bi yerden program nasıl yüklenir ve şu ısınma sorununu gideren var mı tşkler
  • arkadaşlar bu poweramp i adam gibi kullanan varmı unlocker flnda indiriyorum ama bi kaç gün sonra lisan problemine giriyo elinde lisanlanmış sağlam olanı arkadaslar paylaşabilir mi?
  • başka bir cihazın ROM'u ARC'a yüklenebilir mi ?
    mesela aşağıdaki sitede romlar vermişler bunlar arc a yüklenebilir mi
    http://www. maxicep.com/android-romlar/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YaSaRCaNS -- 2 Ocak 2012; 15:22:25 >
  • quote:

arkadaşlar bu poweramp i adam gibi kullanan varmı unlocker flnda indiriyorum ama bi kaç gün sonra lisan problemine giriyo elinde lisanlanmış sağlam olanı arkadaslar paylaşabilir mi?

buraya bi göz at..
    http://www. androidforumun.com/Konu-poweramp-1-4-build-387-activator-poweramp-programini-full-yapma-uygulamasi-crack.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YaSaRCaNS -- 2 Ocak 2012; 15:25:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: YaSaRCaNS

başka bir cihazın ROM'u ARC'a yüklenebilir mi ?
    http://www. ****.com/android-romlar/

her rom her telefona yüklenemez ama adapte edilebilinir. ama bu iş çok fazla risk,tecrübe ve şans gerektirir.
  • quote:

quote:

her rom her telefona yüklenemez ama adapte edilebilinir. ama bu iş çok fazla risk,tecrübe ve şans gerektirir.

ROM ile Launcher uygulamaları aynı mı ?
    mesela telefona GO Launcher veya SBP Shell 3D yüklemenin ROM gibi tehlikesi yok değil mi ?

• quote:

quote:

quote:

ROM ile Launcher uygulamaları aynı mı ?
    mesela telefona GO Launcher veya SBP Shell 3D yüklemenin ROM gibi tehlikesi yok değil mi ?

hayır tabiki luncherle rom farklı olaylar. istediğin luncheri yükleyebilirsin ama telefonun root lu olması lazım.

• Launcherler Root gerektirmiyor. Go 'yu çok uzun zaman kullandım. Ne kadar ıvır zıvırı varsa yüklemiştim. Tavsiye ederim.
  • Ben de Launcher olarak Launcher Pro'yu öneriyorum. Aynı zamanda kilit ekranını değiştirmek için de GO Locker kullanıyorum.
  • malasef benım cıhazdada catlak sorunu var arkadaslar , sımdı benım cıhaz bımeksten alınma , ankarayamı gondersem yoksa bımeksemı bıraksam cıhazı ? bırde ankaraya gonderme durumu nasıl oluyor ?

cevaplar ıcın sımdıden tesekkurler
  • 
Sayfa: önceki 655656657658659
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.