Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

SD (Hd Olmayan) Uydu Cihazları Yakında Kalkıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
0
Cevap
0
Favori
981
Tıklama
Giriş
Mesaj
  • Yüzbaşı
   747 Mesaj
   02 Mayıs 2018 12:45:13 Konu Sahibi
   Arkadaşlar Merhaba,

   SD yani Scartlı (hd olmayan) uydu alıcıları yakında kalkacak, bu konu ile ilgili sektörün onde gelen markası Nextin açıklaması var, sizlerle paylaşıyorum.


   HD özelliğine sahip olmayan uydu alıcıları ile SD kanallar izlenemeyecektir

   TÜRKSAT uydusu üzerinde yayın yapan tüm SD TV yayınlarının HD yayına başlamasını destekleyen Telekomünikasyon Uydu ve Yayıncılık İş İnsanları Derneği (TUYAD), TÜRKSAT uydusunda yayın yapan tüm SD televizyon kanallarının TÜRKSAT’ın hayata geçirdiği MPEG-4 HD formatında yüksek çözünürlüklü yayın teknolojisiyle birlikte yakın zamanda HD yayınlara başlayacağını duyurdu.


   Son mevcut ya da stoklarına girecek yeni ürünleri ve ticari bağlantıları doğrultusunda hareket eden bazı firmalar, tüketicilere sosyal medya ve diğer iletişim kanalları üzerinden SD yayınların sona ermeyeceğini resmî kurumlardan aldıkları bilgiler ve ticari kaygı ile yanlış bilgilendirmeler yapmaktadırlar.


   Uydu Alıcısı alanında sektör lideri konumunda kaliteli hizmet anlayışı ile faaliyet gösteren Next&NextStar olarak bu bilgi kirliliği ve tartışmaların çevresinde gelecekte yaşanacak potansiyel tüketici mağduriyetlerinin maalesef dikkate alınmadığını izlemekteyiz. Bu sebeple gelecekte yaşanacak tüketici mağduriyetlerinin azaltılması için Next&NextStar olarak konu ile ilgili bilgilendirme yapılmasına karar verilmiştir.


   Öncelikle konu, SD yayınların bitip bitmemesi değil, teknolojik sıkıştırma formatının değişmesiyle ilgilidir. Geçiş sürecinde SD yayınlar bir süre daha devam edebilecek fakat mevcut kanallar ve yayın hayatına yeni başlayan kanallar için MPEG-4 SD kodlamaya geçiş süreci başlamıştır ve bu devam etmektedir.


   Resmi organlardan alınan yazılı bilgilerde de TÜRKSAT ’ın BIMER kanalıyla sektöre resmi yanıtı ve beyanı aynen şu şekildedir: “TÜRKSAT, yayınları desteklemek ve daha uygun şartlarda yayın hizmeti sağlamak amacıyla MPEG-4 formatı üzerinden yayın vermeye başlamış bulunmaktadır. Böylelikle TV yayınları daha ekonomik şartlarda ve daha düşük kapasite istekleri ile yayın yapmaktadırlar.”


   Mevcut teknolojide SD yayın yapan kanallar MPEG-2 formatını desteklemektedir. Yeni teknoloji ile SD kanallar MPEG-2 yerine MPEG-4 olarak sıkıştırılacağı için sadece HD uydu alıcıları ile izlenebilecektir. Böylece HD özelliğine sahip olmayan uydu alıcıları ile SD kanallar izlenemeyecektir
   Bu sebeple Uydu alıcısı alırken HD olduğuna dikkat ediniz ve güvenilir firmaları tercih ediniz.


   Uydu alıcısında sektör lideri Next&Nextstar olarak tüketicinin her zaman yanındayız.

   KAYNAK   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi digital34 -- 7 Mayıs 2018; 23:49:22 >   |
   |
   _____________________________
   NextStar Yetkili Satış ve Teknik Servis
Reklamlar
sohbet
Blogio
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
SEO
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,141
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.