Şimdi Ara

*?* / Scooter alacağım ama karar veremedim.Lütfen yardımcı olun!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
2.905
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Scooter alacağım hayırlısıyla.Vergisi olmasın diye 90 cc düşünüyorum.Sadece vergidende değil şehiriçi ve günlük 7 km lik yol yapacağım.Onun için daha güçlü motor almak mantıksızlık olur.

50 cc de işimi görebilirde ama ara sıra iki kişi bineriz 50 60 km lik yol yapabilirim.Sanırım 90 cc çeker iki kişiyi :)

Şimdi birde 2 zamanlı mı 4 zamanlı mı... Kimisi 2 zamanlı al diyor kimisi 4 zamanlı al diyor.Acaba 90cc lik motora 2 zamanlı daha mı iyi olur.

Bütçem 1900e kadar felan işte..

Gelelim asıl meseleye HANGİ MOTORU ÖNERİRSİNİZ !

yorumlarınız için şimdiden tşk ederiyorum.

Saygılarımla...

• PopCorn 90 olabilir mi bu seçenek?
    Benim kullandığım 30 km sonra şişiyordu uzun yolda..
  • Popcorn mu 30 kmde şişen ?
  • Popcorn tip olarak güzelde fiyatı 2050 felan.. biraz pahalı.

KEEWAY HURRICANE 90 nasıl acaba.. Tip olarak güzel fiyatı uygun ama mesela 50 kmlik yola 2 kişi çıkarmı acep :)

Keeway Hurricane 90
  • quote:

Orjinalden alıntı: cybim

Popcorn mu 30 kmde şişen ?

2 zamanlı birde egzozu açıktı..

2. el Kymco Agility 125 ve 50 lere baksana..
  • Kymco bunun 50 liği sadece 2050 YTL..

2. ele sıcak bakmıyorum.
  • Bende senin gibi scootor almayı düşünüyordum. Sonra vaz geçtim gittim kanuni zebra 90 model diye bir motorsiklet aldım. Ben çok menmunum. Çok az yakıyor. Kısa mesafeler için ideal. Çin malı ucuz scooter kullanan arkadaşlarım var. Onlar çok arıza veriyor diye beni vaz geçirdiler. Bu model 90 cc oldugu için vergiden muhaf. 1500 ytl ye alabilirsin. 200 km de 2 litre yakıyor. Maksimun 80 km hızla gidiyor. 4 zamanlı motor ve 4 vites ile yarı otomotik.
    Debriyaj derdi olmadığı için kullanımı çok kolay. Bence Motorsiklet alırken ileriyi düşünerekten yedek parçalarının ucuz ve bulunabilirliğine de dikkat etmelisin. Bu modelin motorunu Mz firmasi üretiyormuş. Satıcı bana öyle söyledi ne kadar doğru bilemiyorum.
    İstersen kanuni zebra 90 bir incele..
    Kesinlikle senin işini fazlasıyla görecek bir motor. Tipi biraz garip onu söyleyim.
    Bir de geçenlerde 45-50 yaşlarında 20 yıldan beri motorsiklete binen bir adamla konuşmuştum. O bana Scooterlerin çok tehlikeli olduğunu virajlar da tehlike yarattığını, küçük tekerlek olduğu için kayma sorunu olduğunu, kendisinin 150 cc lik bir scooter alıp 2 ay içinde sattığını anlatıp durdu bana.
    Scooterler çok arıza verir çabuk dağılır ve tehlikelidir.
    Benim önerdiğim motorsiklet modeli (bunların başka marka moddellerini de düşünebilirsin) daha güvenli, çok fazla sorun çıkarmayan (Buji problemi hariç ) büyük tekerleri olduğu için daha güvenli, kullanımı scooterlere göre çok daha keyifli

• Kymco Agility 125
    2.elde bahsettiğin fiyata yakın temiz makineler bulabilirsin.
    Bu kategorinin en seri makinesidir. 150'lik çinlileri rahatça tokatlar.
    Ayrıca Kymco scooter konusunda Avrupa'da Vespa'dan önde giden bir markadır.

Konu kapanmıştır, dağılabiliriz...
  • arkadaşım al BW's bak keyfine.. yamaha hem servisi güzel hem yedek parça bol, daha ne
  • quote:

Orjinalden alıntı: nemesis-83

arkadaşım al BW's bak keyfine.. yamaha hem servisi güzel hem yedek parça bol, daha ne

alacak kişi akaryakıt istasyonu yokki
  • quote:

Orjinalden alıntı: CeNgİzHaN.

quote:

Orjinalden alıntı: nemesis-83

arkadaşım al BW's bak keyfine.. yamaha hem servisi güzel hem yedek parça bol, daha ne

alacak kişi akaryakıt istasyonu yokki

1 depo benzin ile (15 YTL ) 100km yol yapıyor yamaha bws.(bende 125lik çin malı vard 4 zamanlı , o da bir depoya 90km yapıyordu 15liraya ) o kadar fazla yakmıyor anlıyacağın. zaten çin malı almaktansa bws almak daha karlı olur. Daha az tamir parası ödersin.
    Bu arada 4 zamanlı olacaksa honda beat yada honda activada güzel bir seçim olabilir. onlar gerçekten az yakıyor (4 zamanlı çin mallarına nazaran )

• Suzuki burgman 400 99 2000 model kesınlıkle tavsıye ederım
  • quote:

Orjinalden alıntı: eeerdinc

Suzuki burgman 400 99 2000 model kesınlıkle tavsıye ederım

Adam 100 cc altı motor istemiş sen 400 cc motor önermişin o motor bws den kaç kat fazla benzin yakıyor hiç biliyor musun?
  • söylede öğrenelim bakalım kaç kat benzın yakıyor. 100cc lığe 2mılyar odeyeceğine 2 daha eklesın hem daha sağlıklı hemde rahat bı motora sahip olsun 100 lük ile 400 lük arasında yakıt farkı en fazla 5-6 kuruş tur daha fazlasıda yalandır. be kullanıyorum
  • 400 lüğünün hakkında tam bir bilgi bulamadım ama 600 lüğü 100 kmde 12 litre yakıyormuş..
    Bir forumda okuduğuma göre 32 milyona 220 km gittim yazıyordu 400 lükle..
  • aşağ yukarı 8-9 ytl ye doluyor depo

• piaggio fly 100 al
    vergisi mergisi de yok
    güzel ve rahat bir scooter , pişman olmazsın !
  • 100 km de en fazla yaksın 4 litre yakıyor o da çok zorlaman gerekiyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: sahali

Bende senin gibi scootor almayı düşünüyordum. Sonra vaz geçtim gittim kanuni zebra 90 model diye bir motorsiklet aldım. Ben çok menmunum. Çok az yakıyor. Kısa mesafeler için ideal. Çin malı ucuz scooter kullanan arkadaşlarım var. Onlar çok arıza veriyor diye beni vaz geçirdiler. Bu model 90 cc oldugu için vergiden muhaf. 1500 ytl ye alabilirsin. 200 km de 2 litre yakıyor. Maksimun 80 km hızla gidiyor. 4 zamanlı motor ve 4 vites ile yarı otomotik.
    Debriyaj derdi olmadığı için kullanımı çok kolay. Bence Motorsiklet alırken ileriyi düşünerekten yedek parçalarının ucuz ve bulunabilirliğine de dikkat etmelisin. Bu modelin motorunu Mz firmasi üretiyormuş. Satıcı bana öyle söyledi ne kadar doğru bilemiyorum.
    İstersen kanuni zebra 90 bir incele..
    Kesinlikle senin işini fazlasıyla görecek bir motor. Tipi biraz garip onu söyleyim.
    Bir de geçenlerde 45-50 yaşlarında 20 yıldan beri motorsiklete binen bir adamla konuşmuştum. O bana Scooterlerin çok tehlikeli olduğunu virajlar da tehlike yarattığını, küçük tekerlek olduğu için kayma sorunu olduğunu,
    Scooterler çok arıza verir çabuk dağılır ve tehlikelidir.

Benim önerdiğim motorsiklet modeli (bunların başka marka moddellerini de düşünebilirsin) daha güvenli, çok fazla sorun çıkarmayan (Buji problemi hariç ) büyük tekerleri olduğu için daha güvenli, kullanımı scooterlere göre çok daha keyifli

amıcam fazla abartmış bende scooter kullanıyorum virajda kaydığı falan yok tekerlekten dolayı ben ayaklığı sürttürene kadar yatırıyorum motoru hiç kayma falan olmuyo.lastiğin boyutuyla ilgisi yok onun kalitesi ile ilgisi var.++ scooter lar fazla arıza falan çıkartmazlar bahseetiğiniz gibi tehlikeli değildir.öcü gibi tanıtılmış yaw scooter lar.tamam viteslilerin kullanımı keyifli buna katılıyorum.
    konuyu açan arkadaş kararını vermediyse bencede vitesli alsa onun yararına olur benzin açısından.scooter lar viteslilere oranla daha fazla yakar.

• quote:

Orjinalden alıntı: DarkFinish

aşağ yukarı 8-9 ytl ye doluyor depo

en mantiklisi
    gorunusune aldanma
    ihtiyacin olan pratik,ekonomik,kullanisli motor bu
    guvenlik olarak scooterdan daha guvenli 17-18lastik var
    forumda innova kullanan 1-2kisi var onlarada sorabilirsin.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.