Şimdi Ara

Schengen Vizesi Sorunu (35. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
725
Cevap
26
Favori
137.985
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu konu hakkında epey bilgim var sorun yaşayanlar pm atarsa cevap veririm en uygun zamanda.
  • Daha once sorulduysa ozur dilerim.

İtalyadan vize aldim 6 aylik multi olarak. Simdi ilk seyehatimi italyay yaptim geldim diyelim. 6 ay icinde bu sefer fransaya giris yapabilirmiyim italyandan aldigim vize ile ?

Konu hakkinda desteginizi rica ediyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Le.Mans

Daha once sorulduysa ozur dilerim.

İtalyadan vize aldim 6 aylik multi olarak. Simdi ilk seyehatimi italyay yaptim geldim diyelim. 6 ay icinde bu sefer fransaya giris yapabilirmiyim italyandan aldigim vize ile ?

Konu hakkinda desteginizi rica ediyorum

evet yapabilirsin. diğer şengen ülkelerine de gidebilirsin. sadece fransaya gitmeden önce kalacağın otel rezervasyon çıktısını ve dönüş bileti çıktısını almayı unutma. bi ihtimal sınırda sorabilirler.
  • Tuni. T kullanıcısına yanıt
    Peki italya dan vize alıp hiç italya ya gitmeyip fransa ya giriş yapılabilir mi ? ben nereye giriş yapılacaksa oradan vize alınması gerekir diye biliyorum.
  • Le.Mans L kullanıcısına yanıt
    İtalya vizesi alıp İtalya'ya girmeden başka ülkeye gidince olacak durumlar;

1) Gittiğin ülke seni kabul etmeyebilir, prosedürde böyle bir hakkı vardır, uygulayıp uygulamaması tamamen pasaport polisinin inisiyatifindedir.

2) Aldı diyelim seni o ülke, sıkıntı olmadı, İtalya vizen bitti, tekrar İtalya'dan başvuru yaptın

Vizeyi yanlış kullandığın için ya ret çıkar, yada çok ama çok kısa, mesela gösterdiğin uçak biletinin gidiş dönüş tarihi kadar tek girişli vize verir.

O yüzden her zaman söylenir, doğru vize, ilk seyahatin gerçekleşeceği ülkeye alınandır, ve vizenin süresini en fazla alınan ülkede geçirmek, vizeyi doğru kullanmanın kilit noktasıdır.

Ama şöyle bir istisnai kuralı da var;

Diyelim ki 1 den fazla ülkede konaklama yapacaksın. Bu noktada ilk giriş ülken değil, EN çok kalacağın ülkeden vize alman gerek.

Mesela sen bir BENELUX - Paris turu yapacaksın 8 gecelik programın 2 günü Hollanda, 2 Günü Belçika, 1 Gecesi Lüxemburg 3 gece Fransa olsun. Uçakta Köln'e inmiş sayılsın.

Şimdi Almanya inceceğin ama hiç kalmayacağın ülke, 2 şer gece Hollanda ve Belçika var, ama 3 gece Fransa var, vizeyi alacağın ülke Fransa'dır. Durumu tur programı ile açıklarsın.

AMa İtalya vizesiyle Fransa'ya gidip Selamünaleyküm ben geldim dediğinde Hemşerim vize İtalya Sen Fransadasın ne ayak dediğinde kanıtıyla birlikte açıklayacak bir şeyin yoksa ilk uçakla geri postalarlar seni.

• winwin35 kullanıcısına yanıt
    Detayli cevap icin tesekkurler. İtalya bana 6 aylik multi vize verdi. Bu durumda ben ilk italyaya gidip kalip turkiyeye donsem. 2 ay sonra da fransaya gitsem dogru kullanmis olurum degil mi ? Cunku vize almakta pahali hazir vize almisken 2 hatta 3 yerde kullanmak istiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Le.Mans

Detayli cevap icin tesekkurler. İtalya bana 6 aylik multi vize verdi. Bu durumda ben ilk italyaya gidip kalip turkiyeye donsem. 2 ay sonra da fransaya gitsem dogru kullanmis olurum degil mi ? Cunku vize almakta pahali hazir vize almisken 2 hatta 3 yerde kullanmak istiyorum

evet doğru kullanmış olursun. hiç bir sıkıntı olmaz.
    iyi tatiller şimdiden.
  • Tuni. T kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler
  • Arkadaslar acil yardım aracı kurum ile pazartesi günü vfs global hollandaya basvurduk.
    referans numarası girdiğimde gecersiz giriş yazıyor basına boyle gelen var mı
  • 29 haziranda schengen vizem başlıyor. 28 Haziran 20.00 sıfırda uçağım var ve yaklaşık 22.00 da gideceğim ülkede olacağım. Üniversitede kursa katılacağım davet mektubum var. Sizce memurlar yardımcı olur mu yada gece 12 ye kadar havaalanında bekleyebilir miyim giriş yapmak için?

• Biraz sıkıntılı durum. Hadi Türkiye'den bir şekilde çıktın. Orada memur içeri sokmazsa gece 24:00'de kadar bekleyecekmisin ?

Allah sabır versin.
  • Arkadaşlar merhaba,

01 haziran 30 ağustos arası isveçten multi girişli schengen vizem var. Geçen hafta 3 gün stockholme gidip geldim. Bu vize ile almanya berlin türkiyeden direk giderek giriş yapabilir miyim. Almanya olduğu için soruyorm sanırım sorun olabiliyormş

Konu ile ilgili bilgilendirmenizi rica ediyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arifcoss -- 26 Haziran 2018; 23:33:32 >
  • Arkadaşlar merhaba
    -- Babam 1 yıl önce işten çıktı üzerinde tapu var ve aktif hesabında para giriş cıkışı var bana sponsor olamıyacağını söylediler

-- Almanyadan teyzemin kocası eniştem bana davetiye göndericek davetiyede tüm masraflarını kendisi tarafından karşılanacagını beyan edicek bu durumda benden sponsor isterlermi ? eniştemi sponsor olarak dilekçe doldurup
    onun alman ehliyeti'nin fotokopisini cekip ikisini birlikte gösterebilirmiyim bu yeterli olurmu ?

sponsor da takıldım yardımcı olabılcek varmı ?

Şimdiden teşekkür ederim
  • Prag'a gitmeyi düşünüyorum. Son zamanlarda Çek'den schengene basvuran oldu mu?
    Ekşide baktım da, sadece kalacağınız gün kadar veriyorlar yazıyordu.
    Bu arada tur yapacagım münferit, prag, viyana, bratislava, budapeste. Sırasıyla, 2+2+1+2 gün.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: VictorMature

Prag'a gitmeyi düşünüyorum. Son zamanlarda Çek'den schengene basvuran oldu mu?
    Ekşide baktım da, sadece kalacağınız gün kadar veriyorlar yazıyordu.
    Bu arada tur yapacagım münferit, prag, viyana, bratislava, budapeste. Sırasıyla, 2+2+1+2 gün.
    1 şengen 1 bulgaristan vizesi olmasına rağmen pasaportumda 3 gunluk prag tatili için 3 gunluk vize vermişlerdi. ( geçen sene )

çok soru gelmiş arkadaşlar şengen alınca şengen vizesi ile girilebilecek bütün ülkelere gidebilirsiniz. tipiniz düzgün ise INAD olmadan ülkeye giriş yaparsınız. ama vize tarihleri boyunca aldığınız ülkeye giriş yapmanız sizin adınıza artı puan olacaktır.
    ikinci olarak 6 aylık vize aldınız diyelim. 6 ay da fiili olarak şengen ülkelerinde kalamazsınız. duration of stay kaç gün ise o kadar kalabilirsiniz. genelde 6 aylık ve 1 yıllık vizelerde 90 gündür.
    vize süresince 90 gün istediğiniz ülkeye gidebilirsiniz.**

**1 yıllık vizeler için şöyle bir avantaj var
    misal 1 ocak 2018 1 ocak 2019 şengen vizeniz var. ( 90 gün kalma süresi )
    şubat ayında italyada 30 gün kaldınız. ağustos ayında fransaya gideyim dediniz 60 gün hakkınız kaldı diye düşünebilirsiniz ama öyle değil. aslında 90 gününüz kalıyor tekrar. son girişinizden 6 oncesıne kadar kalmalarınız hesaplanıyor.
    şubat ayı 2. ay olduğu için 8 aydan itibaren vize bitişine kadar tekrar 90 gün kalma hakkını oluyor

• daha önce sorulduysa özür dilerim.

Benim vizem 5 Ağustos'da başlıyor. Acaba 4 Ağustos'u 5 bağlayan gece (yani takvimlerde 5 Ağustos oluyor) 04.00 gibi direkt uçuş bileti alsam sorun yaşar mıyım? (5 Ağustos Saat 06 civarında Almanya'da olacağım)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sezo87 -- 2 Ağustos 2018; 15:50:5 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sezo87

daha önce sorulduysa özür dilerim.

Benim vizem 5 Ağustos'da başlıyor. Acaba 4 Ağustos'u 5 bağlayan gece (yani takvimlerde 5 Ağustos oluyor) 04.00 gibi direkt uçuş bileti alsam sorun yaşar mıyım? (5 Ağustos Saat 06 civarında Almanya'da olacağım)
    hayır sorun yaşamazsın!
  • Merhabalar ,yunanistandan alınmış schengen tek girişli 1 ay içinde 10 günlük vizem var.Durum şu ben vizeyi yunanistandan aldığım için ilk önce İstanbul'dan atinaya gecicem 2-3 kalip,sonra hava yolu ile Almanya ya girip 2 günlük bir gezi planliyorum.Kimi arkadaşlar tek girişli geçerli bir vizen olsa dahi ,bu vize tek girişli olduğu için Almanya seni ülkeye almaz diyor.Sebebi multi değilde tek girişli bir vize olmasıymış.Schengen kanun yada prosedurunde boyle birşey e rastlamadım.Yunanistandan Almanya'ya direk uçuşu ichatlardan yapmıyor muyuz, ve Yunanistan girişte mühür vuruyor bunu biliyorum .Bilmediğim Yunanistan kendi ulkesinden geçerli bir schengen vize ile başka bir schengen ülkesine uçuş yapılırken pasaporta çıkış damgası mi vuruyor ki ,tek girişli vize sorun olsun.Aydinlatirsaniz sevinirim bana çok yardımcı olursunuz inanın .

• Neden Almanya ülkeye almaz geçerli schengen vizesiyle ,hemde ilk vize aldığım ülkeye girip öyle gidiceksem

• quote:

Orijinalden alıntı: darkness.2018

Neden Almanya ülkeye almaz geçerli schengen vizesiyle ,hemde ilk vize aldığım ülkeye girip öyle gidiceksem
    Sizin durumunuzda herhangi bir problem bulunmuyor. Yunanistan'dan Almanya'ya giderken pasaport polisi (sınır) kontrolü yok. Dediğiniz gibi uçuşunuz iç hatlar sayılıyor. Yunanistan'dan uçağa binerken sadece havayolu şirketinin personeli biniş kartınızla pasaportunuzdaki kimlik sayfasına bakar. Çoğu zaman vize sayfanıza bile bakmazlar. Almanya'ya indiğinizde ise hiç bir pasaport kontrolü olmadan bavulunuzu alır dışarı çıkarsınız.
  • 
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.