Şimdi Ara

Schengen vizesi çıkmazı (SS)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.353
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Iyi akşamlar forumdaslar. 2016 kasiminda Yunanistan sakız adasını gezmek istemiştim. Sonuç olarak red yedim. 10 temmuzda Ef school la maltada 1 aylık bir dille eğitimim var öğrenci vizesi olacak. Önümüzdeki haftalarda vize için başvurunuz yapacağım. İlk vizemden Yunanistan dan reddim var bu okula yaklaşık 11 bin lira para ödedim. Üniversite ogrencisiyim. Sizce bu Malta vizesi sen red yememek için nelere dikkat etmeliyim. Şimdiden değerli bilgileriniz için minnettarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baroncan1 -- 10 Mayıs 2017; 21:59:46 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Belgelerin eksiksiz olsun.Malta vizesi zor çıkan bir vize değil evrakların tam ve gerçeğe uygun olması yeterli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dedektif S. Holmes -- 11 Mayıs 2017; 5:54:28 >
  • seyehat amacını ve konaklama koşullarını içeren belgeleri vermemişsin, vermişsin veya eksik vermişsin, sahte booking rezervasyonu mu koydun ? eğer başvuru yaptığında rezervasyonun iptal değilse karara itiraz et. yazdığın dilekçede herşeyi detaylı yazacaktın. şu tarihte gelecem şu tarihte gidecem şu kadar kalacam masraflar tarafımdan nakit karşılanacak, seyehat bitimi ülkenizi terk edeceğimi taahhüt ederim diyeceksin.

eksik bilgilerle veya belgelerle başvurmuşşun. bankada kaç para gösterdin ? yoksa kolay kolay red yemezdin.
  • red yememek için

1 tane bile eksik belge koymayacaksın

listede yazan ne varsa hepsini koyacaksın " onlar kim oluyor ya benden bir ton evrak istiyorlar" diyemezsin reddi yiyip 350-400 lira çöpe gidince insan anlıyor onların kim olduğunu. sonuçta karşında resmi bir kurum var.

bankada en az 4500-500 tl olacak. uçakla gideceksen rezervasyon belgesi koyacaksın

booking rezervasyonun geçerli olacak, vizen çıkana kadar iptal etmeyeceksin.

şahsi dilekçeni detaylı yazacaksın. örneğin.

YUNANİSTAN KONSOLOSLUĞU
    VİZE BÖLÜMÜNE
    İZMİR

25.05.2017 - 31.05.2017 tarihleri arasında ülkenize turistik olarak seyehat edeceğim. gerekli olan vizenin tarafıma çok girişli olarak verilmesini rica ederim. belirttiğim tarihler arasındaki seyehatim süresince masraflar tarafımdan ve nakit olarak karşılanacaktır. seyehatimin bitişini müteakip, ülkenizi terk edeceğimi taahhüt ederim
    saygılarımla.

not: şahsi dilekçelere çok dikkat ediyorlar dikkatli olun. hiçbir detayı atlamayın

• turkish_republic kullanıcısına yanıt
    Hocam dediklerinizin hepsini yapacağım red yemek istemiyorum tekrar. Evet Yunanistan vize başvurusunu İzmir'de bir acenta aracılığıyla yaptım. Red yedikten sonra başka bir acentayla konuştum. Benim acenta resmen sallabas baştan salma hazırlamış herşeyi. Malta vizesinde çok tedbirli olacagim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baroncan1 -- 11 Mayıs 2017; 20:43:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: baroncan1

Hocam dediklerinizin hepsini yapacağım red yemek istemiyorum tekrar. Evet Yunanistan vize başvurusunu İzmir'de bir acenta aracılığıyla yaptım. Red yedikten sonra başka bir acentayla konuştum. Benim acenta resmen sallabas baştan salma hazırlamış herşeyi. Malta vizesinde çok tedbirli olacagim

Bi ara dogulu oldugun icin red yedigini idda eden kisi sen degil miydin?

Umarim sindi anlamisindir eksik evrak. Tutarsiz belgeler, inandiriciligi olamaysn vize basvurusundan dolayi red yiyecegin, dogulu oldugu icin degil....

• defalarca dedik acente işine girmeyin para tuzağı hem işgüzarlar. bişeyden anladıkları yok senin koyduğun evrakları kafalarına göre senden sonra bu fazla diyerek dosyadan çıkarıyorlar konsolosluk kaç kere cepten aradı beni senin bu evrağın eksik diye bende dedim koydum hayır yok acenta çıkarmıştır belki sorun yoksa 1 gün içinde bize evrağı getirin dediler. acentaya sordum o evrak bizce fazlaydı çıkardık dediler !

acenta yüzünden red yiyen yüzlerce insan var. 20 küsür kez hem turistik hem ticari vize aldım. her seferinde 1-2 kez acenta ile çalıştım çoğunluk kendim başvurdum. evrakların tam olursa red yeme ihtimalin yüzde 1.

ama istenen evrakların tümü tam olarak otel rezervasyonu geçerli olacak fake olmayacak uçak rezervasyonu geçerli olacak son 3 aya ait maaş bordrosu verilecek sgk dökümü e devletten barkodlu alınacak. benden tavsiye e devletten sabıka kaydı da koyun dosyaya çok etkili oluyor. sabıkanızın olmaması konsolosluklara ayrı bir güven veriyor.

çalıştığınız işyerini arıyorlar böyle biri varmı çalışıyormu diye. o yüzden başvuru formundaki bilgiler doğru olmak zorunda. oraya yazdıklarınız ile koyduğunuz belgelerde çelişki olursa reddi basarlar.

şahsi dilekçeyi detaylı yazın. şu tarihler arasında turistik seyehat edeceğim şu tarihte döneceğim masraflar tarafımdan nakit olacak diye.

seyehat sigortanız mutlaka olsun. yani kısaca " ya bu evrağa da gerek yok o kadar da değil" dediğin an reddi yersin. o kadar para da çöpe gider.

avrupa ülkeleri bu konuda katıdır. yok italya kolay veriyormuş yok yunanistan uzun süreli veriyormuş bilmem ne inanmayın onlara. italyadan da red alan çok var, yunanistandan da. yunanistan bu aralar turistik vizeleri en fazla 3 ay veriyor. 7-8 kez yunanistandan alıp yunanistana gittim yine 3 aylık verdiler.

• Tuni. T kullanıcısına yanıt
    Hocam olabilir çok sinirliydim aklıma herşey geliyordu. Kalbini kırdıysam çok özür dilerim.

• quote:

Orijinalden alıntı: turkish_republic

defalarca dedik acente işine girmeyin para tuzağı hem işgüzarlar. bişeyden anladıkları yok senin koyduğun evrakları kafalarına göre senden sonra bu fazla diyerek dosyadan çıkarıyorlar konsolosluk kaç kere cepten aradı beni senin bu evrağın eksik diye bende dedim koydum hayır yok acenta çıkarmıştır belki sorun yoksa 1 gün içinde bize evrağı getirin dediler. acentaya sordum o evrak bizce fazlaydı çıkardık dediler !

acenta yüzünden red yiyen yüzlerce insan var. 20 küsür kez hem turistik hem ticari vize aldım. her seferinde 1-2 kez acenta ile çalıştım çoğunluk kendim başvurdum. evrakların tam olursa red yeme ihtimalin yüzde 1.

ama istenen evrakların tümü tam olarak otel rezervasyonu geçerli olacak fake olmayacak uçak rezervasyonu geçerli olacak son 3 aya ait maaş bordrosu verilecek sgk dökümü e devletten barkodlu alınacak. benden tavsiye e devletten sabıka kaydı da koyun dosyaya çok etkili oluyor. sabıkanızın olmaması konsolosluklara ayrı bir güven veriyor.

çalıştığınız işyerini arıyorlar böyle biri varmı çalışıyormu diye. o yüzden başvuru formundaki bilgiler doğru olmak zorunda. oraya yazdıklarınız ile koyduğunuz belgelerde çelişki olursa reddi basarlar.

şahsi dilekçeyi detaylı yazın. şu tarihler arasında turistik seyehat edeceğim şu tarihte döneceğim masraflar tarafımdan nakit olacak diye.

seyehat sigortanız mutlaka olsun. yani kısaca " ya bu evrağa da gerek yok o kadar da değil" dediğin an reddi yersin. o kadar para da çöpe gider.

avrupa ülkeleri bu konuda katıdır. yok italya kolay veriyormuş yok yunanistan uzun süreli veriyormuş bilmem ne inanmayın onlara. italyadan da red alan çok var, yunanistandan da. yunanistan bu aralar turistik vizeleri en fazla 3 ay veriyor. 7-8 kez yunanistandan alıp yunanistana gittim yine 3 aylık verdiler.

Hocam özelden rica etsem bana tel nonuzu atarmisiniz. Yada ozeldende konuşabiliriz.

• Sonuç malta vizesini aldım. Ardından İtalya vizesi de aldım.

• Hadi hayırlı olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: baroncan1

Sonuç malta vizesini aldım. Ardından İtalya vizesi de aldım.

2 tane vize almışın hemde bak bak bak sen. sen doğulu sana vermemeleri gerekiyordu nasıl vermişler....

umarım artık anlamışındır doğulu olan olumlu yada olumsuz bi anlam taşımıyor. kurtulun artık bu psikolojiden...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tuni. -- 25 Ekim 2017; 13:41:11 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.