Şimdi Ara

SCENİC SEVERLER BURADA TOPLANALIM (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
13.161
Cevap
142
Favori
1.356.476
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • tesekkürler hamsiman arkadasım..daha öğreneceğimiz çok sey olduğuna eminim..
  • quote:

Orjinalden alıntı: 06snn66

Merhaba arkadaşlar. Uzun zamandır sıfır araç almak için araştırma yapıyorum. Ama genelde toyota üzerinde duruyodum. En sonundada yeni nesil corolla almak için karar verdim. Dün bir gazetenin oto ekinde scenic reklamı dikkatimi çekti. Daha önce renault markasını dolayisi ile scenic i hiç ama hiç düşünmemiştim. Bugün merakımı gidermek için bir reno bayiine gittim ve scenic i inceledim. İnanın araba çok hoşuma gitti. Fiyatı ve donanımi çok iyi özellikle corolla ile karşılaştırınca. Bu yüzden şimdiye kadarki fikirlerim tamamen değişti ve şimdi scenic privilege dci100bg almaya karar verdim. Tabiki sunrooflu ve esp paketli olanından. Benim sizlere birkaç sorum olacak. Birincisi corollayı seçmemdeki en büyük sebeb motorunun sorunsuzluğu idi. DCİ motor hakkında hiç bilgim yok , sorunu varmı , 1400 kg ye yakın kasayı taşımakta zorluk çekiyomu. İkinci sorum ise forumda okuduğum kadarıyla bir gürültü probleminden bahsediliyor. Bu problem bu versiyondada devam ediyormu. Şimdiden teşekkürler. İnşallah doğru bir karar veririm. Bu kararı vermeme yardımcı olursanız sevinirim. Saygılar.

Slm dostu ,aynı aracı alalı daha bir hafta olmadı.Biz bu aracı alıncaya kadar farklı marka ve modelleri bayağı bir inceledik sonunda bu arabaka karar kıldık.Çok iyi bir kara verdiğimizi düşünüyorum araçtan çok memnunum tabi bu benim görüşüm.Eminim bu tercihten dolayıda hiç pişman olmayacağım çünkü araç kusursuz diyebilirim.Yinede tercih senin aracı bir test et öyle kararını ver.Saygılar

• MALUM ARABAMIZDA 4 HAVA YASTIĞI VAR BUNLARDAN BAZILARINI DEVRE DIŞI BIRAKABİLİRMİYİZ.öyle bir anahtar varmı,yada sigortasını çıkarsak
  • sadece ön yolcu tarafındaki yastığı kapatabilirsin oda kapıyı açınca menteşe tarafında bir düğme var onu çevir
  • benim 2000 modelde öyle bi düğme yok.herhalde 2000 den sonra böyle bi düğme koydular
  • İşte aracımızla yapılan bir tatil ve düşünceleri zevkle okuyacaksınız eminim..

http://www.sihirlitur.com/otomobil/renault_scenic/index.html#

• scenic 1,5 80 beygır ıle 1.6 tısı arasın da cok fark var mı guc acısından(suan 1.6 benzınlı bı arac kullanıyoarum hyundaı 1.5 dızelını kullan dım baya gucluydu acaba reno da durum nedır..)

2.bız ıkın cı el alacaz ama 100 beygırlıgı pek yok peklemeye deger mı ıkıncı ele dusmesı ıcın...

+

tavanı cam mı acılıyo mu yoksa 2 adet sunroof mu var eger oyleyse 2 si bırlıkte acılabılıyo mu

+

orta konsol kayar dıe bisese duymustum bu nasıl oluyo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .IsTanBul. -- 29 Mayıs 2007; 20:35:46 >
  • Arkadaşlar 50 bin bakımı için şöyle bir reno servisine gidip fiyat araştırması yaptım yağ flitre,bujiler triger kayışı ve bilyeleriıvır zıvır işler toplam maliyet bana 600-650 civarında bir fiyat çıktı. bide baskı balatası nasıldır bilemedik ama açılmışken değişse iyi olur dendi toplam 1000 ytl öylece kala kaldık. Çok para tam bi soygunculuk herhalde özel servislere gidecem orada tüm bu işleri 400 civarında hallederim diye düşünüyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: hamsiman

Arkadaşlar 50 bin bakımı için şöyle bir reno servisine gidip fiyat araştırması yaptım yağ flitre,bujiler triger kayışı ve bilyeleriıvır zıvır işler toplam maliyet bana 600-650 civarında bir fiyat çıktı. bide baskı balatası nasıldır bilemedik ama açılmışken değişse iyi olur dendi toplam 1000 ytl öylece kala kaldık. Çok para tam bi soygunculuk herhalde özel servislere gidecem orada tüm bu işleri 400 civarında hallederim diye düşünüyorum.

yapma ya bende 44bindeyim 50 bine az kaldı 1000 ytl yi duyunca şok oldum artık binmem ben arabaya

• Bir soru: Ön iç aydınlatma ışıklarının arkasında kırmızı bir lamba gibi bir şey var bu nedir bende faal değil zannederim ne olduğunu da anlamadığım için kurcalamadım fikri olan var mı? 1999 rxt aracım. hamsiman bence sana servisten verilen fiyat baya makul. Baskı balatayı açmaya gerek yok bence kontrolü açılmadan kullanarakta yapılabiliyor. Sorun varsa ustalar anlar. Triger 125 ytl dışarıda. 100 ytl işçilik isteniyor. Yağ tuz içinde bir yüzlük çıkıyor cepten. Kolay gelsin. Bende bu ay değiştireceğim trigeri.
  • ARKADAŞLAR HERKESE MERHABA...
    DAHA BUGÜN PAZARDA BİR SCENİC 2001 RXT OTAMATİK GÖRGÜM VE ALMAYA KARAR VERDİM....
    Fakat fiyatıyla ilgili tereddütüm var 18500 e iyimi fiyat 64000 km de ve zibart cam film yapılmış değişen boya falan yok yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Aranızda olabilmek dileği ile.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kanuni19 -- 4 Haziran 2007; 2:20:21 >
  • fiyat biraz yüksek buda orjinal olmasından dolayı sanırım ve km nin düşük olmasından, pazarlık sonrası 17000 e kadar inerse al derim (60000 bakımı yapılmıştır diye tahmin ediyorum , lastikleride kontrol et) bende bayadır scenic bakıyorum geçenlerde bitane kaçırdım 34000 kmde 2001 rxt 17000 e gitti, adam acele etti etmese 18000 e yakın verebilirdi..
  • Çok teşekkür ederim cool 38 ilgi ve alakandan dolayı...
    Arabayı bugün pazarlıkta anlaşamadığımız için alamadım ama aramalarım sürüyor. Haberiniz olursa beni haberdar edebilirseniz çok sevinirim. Başta cool 38 olmak üzere hepinize sevgiler...
  • Bir soru: Ön iç aydınlatma ışıklarının arkasında kırmızı bir lamba gibi bir şey var bu nedir bende faal değil zannederim ne olduğunu da anlamadığım için kurcalamadım fikri olan var mı?

cevap verebilecek var mı? arada kaynamasın sorum.
  • ya su ustekı sorumu cevaplıyacak bı musluman evladı yok mu
  • tamay ben bu lambanın nerede olduğunu bulamadım. Şunun yerini bikere daha tarif et bakalım
  • MwM abi ikiside açılır, 100bg daha iyidir, senic güzel arabadır.
  • foto ekliyeceğim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: kanuni19

Çok teşekkür ederim cool 38 ilgi ve alakandan dolayı...
    Arabayı bugün pazarlıkta anlaşamadığımız için alamadım ama aramalarım sürüyor. Haberiniz olursa beni haberdar edebilirseniz çok sevinirim. Başta cool 38 olmak üzere hepinize sevgiler...

rica ederim dostum, satan olursa sende bana haber et bende bakıyorum sürekli, şu ara piyasada fiyat ve temizlik açısından uygun bir scenic ( 2000 - 2002 model arası) yok. bende takıntı oldu, scenic alsam bile yinede nette araba piyasasını yoklamaktan kurtulamıycam sanırım

• İki hafta oldu arabayı alalı ve hala arabadan inmek istemiyorum :)Bu gün bir arkadaşın Peugeot 407 sine bindim inanın içim daraldı,niyetim Peugeot'u karalamak değil yanlış anlamayın,yani grand scenic'in içinin genişliği ferahlığı hiç bir araçta yok.Allah bu aracı almayı düşünenlere nasip eder inşallah.
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.