Şimdi Ara

SCENİC SEVERLER BURADA TOPLANALIM (45. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
13.161
Cevap
142
Favori
1.356.647
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tolis cevabın çok teşekkürler deneyeceğim. Ayrıca ortalama sarfiyatım 30lt/100km değilmiş yanlış görmüşüm doğrusu 10.8lt/100km umarım bu sarfiyat normal değerdir.

quote:

Orjinalden alıntı: tolis

quote:

Orjinalden alıntı: ozgur78

Arkadaşlar bizim SCENIC II'lerde km. sıfırlama nasıl yapılıyor. Ben bulamadım toplam km.değil sadece gitmek istediğimi hani bir yerden bi yere giderken diğer araçlarda sıfırladığımız km. Fikri olan arkadaşlarım cevaplarsa sevinirim.

gidilen km nin üzerinde iken yol bilgisayarı düğmesine basılı tutun..belli bir süre sonra yanıp sönmeye baslıyor gidilen km. tekrar bastığınızda düğmeye sıfırlıyor..diğer verilerin üzerindeyken aynı işlemi yaparsınız diğer verilerin tümünü sıfırlıyor..ortalama yakıt,harcanan yakıt vs. kolay gelsin..kitapcığı bulamayınca kurcalaya kurcalaya öğreniyoruz artık :)

• Orjinalden alıntı: ozgur78

Tolis cevabın çok teşekkürler deneyeceğim. Ayrıca ortalama sarfiyatım 30lt/100km değilmiş yanlış görmüşüm doğrusu 10.8lt/100km umarım bu sarfiyat normal değerdir.

Eğer şehir içi kullanıyor ve fazla sürat yapma sansın yoksa gayet normal..uzun yol diye tabir edilen şehirler arası yolda benim araba 6.5 civarlarında oluyor..şehir içindede ( Denizli için konusuyorum ) 8.5-10.5 arasında değişiyor..
  • serdar hocam benide listeye eklersen sevinirim,

2004 scenic 1.6 16v privilege
  • arkadaşlar merhaba bagaj problemi yüzünden eski aracım olan getzi sattım scenic alacağım. düşündüğüm modeller ise 2002 2.0 140 bg ve 1.6 16v 110 bg otomatik. sıralı lpg düşünüyorum hangisini tercih etmek daha mantıklı. 2.0 düz vites. fikir ve görüşlerinizi rica ediyorum acilen tercih yapmam lazım da.
  • hocam bende 1.5 ay önce getzi sattım ve scenic aldım,herhalde getzten sonra çok iyi bir karar oldu.sırf bagaj değil zaten arabanın her yeri göz dolu :). bende 1.6 16v 115 bg var araç için gayet yeterli ama tabi sonuçta 1250 kg araba. lpg taktıracaksan 2.0 tercih edilebilir bence bu arabanın hakkı zaten 2000cc,1.6 ile gidiyor :). hatta yokuşta kullanımda buyuk motorla daha iyi yakıt tasarrufu yapabilirsin çünkü düşük devir kullanabilirsin. şimdiden hayırlı olsun
  • bu arada avrupada yapılan sürücü anketi(driver power survey,buyuk ve ünlü imiş) sonuçları biraz üzücü, scenic 84. sıraya yerleşmiş.
    Out of 100 cars the Scenic scored (higher is worst):(yuksek puan daha kötü)

Reliability - 97 -
    Build Quality - 93
    Running Costs - 66
    Performance - 91
    Braking - 77
    Ride Quality - 39 (Very good for a french car)
    Handling - 84 (lifeless steering isn't a favioute in the UK)
    Practicality - 11 (best result)
    Comfort - 56
    Ease of driving - 78 (common result for Renaults with akwards 1st and 2nd gears).

link aşagıda
    scenic forms survey

• quote:

Orjinalden alıntı: tiesto_rise

hocam bende 1.5 ay önce getzi sattım ve scenic aldım,herhalde getzten sonra çok iyi bir karar oldu.sırf bagaj değil zaten arabanın her yeri göz dolu :). bende 1.6 16v 115 bg var araç için gayet yeterli ama tabi sonuçta 1250 kg araba. lpg taktıracaksan 2.0 tercih edilebilir bence bu arabanın hakkı zaten 2000cc,1.6 ile gidiyor :). hatta yokuşta kullanımda buyuk motorla daha iyi yakıt tasarrufu yapabilirsin çünkü düşük devir kullanabilirsin. şimdiden hayırlı olsun

doğrudur. ben de geniş bagaj hacmi kullanışlılığı vs sebeplerle bu aracı düşündüm. donanımına göre de fiyatları uygun bence. 2.0 istememin sebebi de güç konusunda sıkıntı yaşamamak. sonuçta aile kullanımı için sürat çok önemli değildir. çok fazla sürati de sevmem zaten ama 1.6 ov nin 0-100 hızlanması getzten bile 1 sn daha kötü. gerektiğinde de gitsin yani. sanıyorum bu araçlarda laguna motoru var hatta megane larda da kullanılmıştı.bakım giderleri arasında çok fark olur mu bilemiyorum. bir de şunu sormak istiyorum. sceniz sahipleri araç bakımını genelde nerede yaptırıyor özel servisler vs. daha mı uygun yoksa bosch servislerinin mi yolunu tutmak lazım.

• merhaba arkadaslar.
    ben aranıza yenı katıldım.
    2001 model 1.6 85000 km de benzinli bir scenic rxe almak üzereyim.
    araba ankarada neziroglunda.
    sormak istediğim boyle bir arabanın fıyatı ne cıvarlarda. benım alacagım ıcın 19500 ytl ıstıyorlar(satıs ve trafık sıgortası dahıl)

ayrıca aracın ortalama yakıtı nedır. 100 km de ne kadar benzın tuketır.
    2. elı ne durumda. yanı satmak sıtedıgın zaman kolay alıcı bulabılırmısın gibi.
    Ayrıca aracın sunroofu sonradan taktırılmıs, bu herhangi bir soruna yol acarmı.

Cevap yazarsanız cok makbule gecer.
    Iyı gunler
  • bence alınacak bir araç değil ben de internette görmüştüm daha uygun araçlar var. hele sunroofun sonradan açılması hiç sağlıklı değil. normalde standart sunrooflu araçlarda tavanda takviyeler vs vardır burulma için bunda ne kadar yapılmıştır bilemiyorum. bence alınmaz.
  • fiyat çok ama ço yüksek.. internette araba.com da bitane var 21500 yazmış ben konuştum 19000 e bırakırım dedi.. 91.000 d scenic 2 yani dijital kilima felan herşey var.. verilmez o para o arabaya..
  • Bu arada Eskiden Sadece Scenic Severdim Artık Bende Scenic Sahibiyim.. 2004 model Dynamique En dolusu.. 36000 KM de yeni aldım.. 2 gün oldu tepretoğullarından aldım.. kendi test araçları.. Mükemmel bir araç.. Bugün Zavolli tüp taktırdım polaris dudulluda.. orda mustafa usta var.. genç ama işinin ehli gibi geldi bana.. bakalım deneyecem.. yanlız ilk izlenimlerim.. yol bilgisayarı saçmalıyor..
  • quote:

Orjinalden alıntı: wterra

quote:

Orjinalden alıntı: tiesto_rise

hocam bende 1.5 ay önce getzi sattım ve scenic aldım,herhalde getzten sonra çok iyi bir karar oldu.sırf bagaj değil zaten arabanın her yeri göz dolu :). bende 1.6 16v 115 bg var araç için gayet yeterli ama tabi sonuçta 1250 kg araba. lpg taktıracaksan 2.0 tercih edilebilir bence bu arabanın hakkı zaten 2000cc,1.6 ile gidiyor :). hatta yokuşta kullanımda buyuk motorla daha iyi yakıt tasarrufu yapabilirsin çünkü düşük devir kullanabilirsin. şimdiden hayırlı olsun

doğrudur. ben de geniş bagaj hacmi kullanışlılığı vs sebeplerle bu aracı düşündüm. donanımına göre de fiyatları uygun bence. 2.0 istememin sebebi de güç konusunda sıkıntı yaşamamak. sonuçta aile kullanımı için sürat çok önemli değildir. çok fazla sürati de sevmem zaten ama 1.6 ov nin 0-100 hızlanması getzten bile 1 sn daha kötü. gerektiğinde de gitsin yani. sanıyorum bu araçlarda laguna motoru var hatta megane larda da kullanılmıştı.bakım giderleri arasında çok fark olur mu bilemiyorum. bir de şunu sormak istiyorum. sceniz sahipleri araç bakımını genelde nerede yaptırıyor özel servisler vs. daha mı uygun yoksa bosch servislerinin mi yolunu tutmak lazım.

Hocam Ben Sana Benim Ustamı Tavsiye Ederim Renaultu çok iyi bilir.. fiyatı da çok uygun.. Şeyh Şamil Lisesinin Çaprazında Göztepe ünalan da... Benim scenic 1.6 16V in in benzin filtresi hariç bakımı 100 YTL civarı tutuyo yağ bakımı yani.. Bana PM at ben sana telefonunu veririm.. iyi ustadır.. adamlığıda işide iyidir yani..

• doğrudur. ben de geniş bagaj hacmi kullanışlılığı vs sebeplerle bu aracı düşündüm. donanımına göre de fiyatları uygun bence. 2.0 istememin sebebi de güç konusunda sıkıntı yaşamamak. sonuçta aile kullanımı için sürat çok önemli değildir. çok fazla sürati de sevmem zaten ama 1.6 ov nin 0-100 hızlanması getzten bile 1 sn daha kötü. gerektiğinde de gitsin yani. sanıyorum bu araçlarda laguna motoru var hatta megane larda da kullanılmıştı.bakım giderleri arasında çok fark olur mu bilemiyorum. bir de şunu sormak istiyorum. sceniz sahipleri araç bakımını genelde nerede yaptırıyor özel servisler vs. daha mı uygun yoksa bosch servislerinin mi yolunu tutmak lazım.

Hocam Ben Sana Benim Ustamı Tavsiye Ederim Renaultu çok iyi bilir.. fiyatı da çok uygun.. Şeyh Şamil Lisesinin Çaprazında Göztepe ünalan da... Benim scenic 1.6 16V in in benzin filtresi hariç bakımı 100 YTL civarı tutuyo yağ bakımı yani.. Bana PM at ben sana telefonunu veririm.. iyi ustadır.. adamlığıda işide iyidir yani..

Teşekkürler dostum bu birkaç gün içinde aracı alacağım mutlaka haberleşiriz.

• ne demek .. seve seve.. Scenic Dayanışması die bişi var:) ama ben sana 1.6 yı tavsiye ederim.. çokda zayıf değil. sahibinden.com da bitane 2.0 var ataşehirde çok temiz.. ben 2.0 die almadım.. sıkı bi pazarlıkla 24 - 24,5 a alınır..
  • daha önceki aracımı krediyle almıştım çok zorlandım öderken bu sefer aht ettim krediye bulaşmadan alıcam diye o yüzden max bütçe 18 bin. sahibinden com dan birkaç araç buldum.ilan no ları şunlar:

1)7906043
    2)7706015
    3)7693577
    4)7321067
    5)4393602
    6)5516501

aslında gönlüm 3 ve 5 te. ama 5 nolu ilanın sahibi 18 den aşağı inmiyor. ben de 3 nolu otomatik vitesliye yöneldim. servise gösterip temizse alayım diyorum. km biraz yüksek ama.. sizin fikirleriniz nedir arkadaşlar uzun süre kullanacağım kesinlikle de lpg düşünüyorum. kaliteli bir marka taktıracağım. ama bunlardan birini bir an önce almam lazım. özellikle 3 nolu ilanla ilgili fikir verebilirseniz sevinirim.
  • bitane var cam tavansız yeni kasa kartlı sistem olanlar varya dynamic modelinin en boşu 21000 yazmış ama sahibi ile görüştümwww.araba.com daki en ucuz 2004 model olan.. 19 a bırakıyor.. tavsiye ederim..
  • bence scenic olacaksa sunroof olsun,çünkü sadece kucuk bir sunroof değil tum tavan cam özellikle kapalı havalarda arabanın içi apaydınlık oluyor ve iç ferahlık cok ama cok artıyor,sanki iç hacim genişliyor fiyat farkı 2. elde cok olmuyor bildiğim kadarıyla
  • bence de sunroof scenicte olmazsa olmazlardan biri ben yine eski kasadan devam edeyim en iyisi
  • merhaba arkadaslar bu sitede cok faydali bilgiler var umarim benim sorumada bilginiz vardir bende ilk defa renault megana senik 2.0 aldim bir hafta once fakat uzaktan kumanda kapilari acip kapatmiyor sifresi (code)nasil tekrar bulabilirim vereceyini bilgiye simdiden tesekkur ederim selamlar
  • arkadaslar arabanin modelini yazmayi unutmustun renault megana senic 99 model
  • 
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.