Şimdi Ara

SCENİC SEVERLER BURADA TOPLANALIM (422. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13.161
Cevap
142
Favori
1.356.594
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 420421422423424
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mustafa_ogr

2005 scenicler, 2000 scenicler kadar içeri ses alıyor mu?

Tiptronik olanları 4 ileri olduğu için 120 km/s'den sonra motor sesini daha fazla alıyorsun. Bunun dışında şehir içi kullanımda motor sesi içeriye fazla yansımıyor. Yansıyan kısmı da rahatsız edici değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: the_point

quote:

Orijinalden alıntı: erdem22

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-acil-sahibinden-orjinal-scenic-62119280/detay/

Araba sahibi bizim forumdan mıdır? Bi güzellik yapar mıdır? Araba nasıldır sizce?

2001 aracın 63000 kilometrede olması ilginç.
    kaba bir hesapla: 10 yıllık bir araç olsa. 63000/10=6300 km/yıl yapar. yani adam yılda ortalama 6300 km yapmış öyle mi?

aracın kilometresiyle oynanmış olma ihtimalini gözardı etmeden araştırın bence.

Araştırmakta fayda var tabii.

Kilometreyle ilgili olarak kendimden şöyle bir örnek verebilirim. Ben de bir önceki Scenic II'mi 1 yaşındayken 25.000 km'de almıştım. Arabaya ödediğim krediden ve fazla benzin harcamasından dolayı, bir de işyerine arabayla gitmeyi pek tercih etmediğimden (az gitmemden ötürü) 3 yılda 25.000 km yaptım. Kullanım şekline ve ekonomik duruma bağlı olarak az kilometre yapma durumu olabiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burbank -- 1 Kasım 2011; 8:27:06 >

• quote:

ustalar!
    ilandaki araç kaç lira eder sizce. alabilirim bu aracı.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-renault-scenic-ilk-sahibinden-2008-model-22-000-km-de-1-5-dci-privilege-31547591/detay/

39.000 tl çok pahalı geldi bana. Üstelik bu araçta Scenic II'lerde önemli yere sahip panoramik sunroof da yok. Eğer benim için önemli değil diyorsanız da ben 33'den fazla düşünmezdim.

• quote:

Orijinalden alıntı: fortuneteller657

Merhaba,

Koltukların ileir geri hareket etmesi ile ilgili cevabınıza teşekkür ederim

Ancak orta koltuk hariç sağ ve sol arka koltukları ileri hareket ettiremedim. Nasıl Yapmam gerekir?

Aracım 2004 model Authenique versiyon.

Bir de şu iki sorularımı cevaplarsanız teşekkür ederim.

1) 2004 model Authenique olanlarda 4 hava yastığı mı var?

2) Aynalar çok küçük geldi nasıl bir çözüm öneririsiniz?

3) Kapılar araç hareket edince otomatik kilitleniyor. Araç hareket halindeyken çocuk arka kapıları açamaz değil mi?

4) Araçta tüp takılı olduğu içn egzoz emisyon uyarısı veriyor ve servis ışığı yanıyor. Servis ışığının yanması tüpten mi kaynaklanıyor acaba? Bir tanıdık serviste bilgisayarda işlemi iptal etmemiş olabilirler çok önemli değil gibi ama başka sebeple de yanıyor olabilir dedi. Ne dersiniz?

ve son: Şu sağ ve sol arka koltukları hala ileri hareket ettiremedim :)))

Teşekkürler...

1. Scenic II'lerin Authentique versiyonunda da 6 hava yastığı var. Sürücü, yolcu, yan ve perde hava yastıkları.

2. Aynalar pek de küçük değil aslında...

3. Aracın otomatik kilitlenmesi, dışarıdan açılmasını engelliyor. Bu özelliği isterseniz devre dışı da bırakabiliyorsunuz. Ancak bu çocuk kilidini aktive etmiyor. Çocuk kilidi, sürücü tarafının solunda yer alan otomatik cam düğmelerinin altındaki yatay duran ince butonun sağ ve soluna basılarak açılıp kapatılıyor. Zaten devreye girince ışığı yanıyor. O zaman arkadakiler arka kapıları içeriden de açamıyorlar.

4. Bilmiyorum.

Not: Arka koltukların alt kısımlarında belirgin demir barlar var. (hatta kasislerde ve bozuk yollarda biraz şıkır şıkır ses çıkarırlar ) Eğer varsa o demir barlar çekilerek ileri geri hareket ettirilebiliyor. Authentique versiyonunda da bu standart özelliklerin olması lazım ama belli de olmaz, Renault'ların megane'larında da scenic'lerinde de authentique versiyonlar (temel güvenllik donanımlarından pek ödün verilmemiş Allah'tan) donanım olarak oldukça boş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burbank -- 31 Ekim 2011; 13:46:49 >

• quote:

Orijinalden alıntı: MAHMUTKUŞ

İYİ AKŞAMLAR 2004-2005 SCENİC ALMAK İSTİYORUM

ALACAĞIM ARACIN ÖZELLİKLERİNİ NASIL ÖĞRENEBİLİRİM

ESP-ASR VARMI HIZ SABİTLEYİCİ VARMI.YANİ OTOMOBİLDE BU TÜR ŞEYLERİ GÖRMEK İÇİN NEREYE BAKMAM GEREKİR

GÖSTERGEDE ESP IŞIĞI GİBİ..

ARABANIN İÇİNİ ANLATAN HANGİ ÖZELLİĞİN NEREDE OLDUĞUNU GÖSTEREN BİR TANITIM FİLMİ VARMI

ARABAYI ALMAK İÇİN GİTTİĞİMDE O VARMI BU VARMI DEMEKTENSE OTURUP BEN BAKMAK İSTİYRUM

TEŞEKKÜRLER İYİ AKŞAMLAR

Bahsettiğiniz özelliklerin hepsi Techno Paketin içinde yer alıyor zaten. Bu özelliklerin ilave edildiği araç olması için öncelikle Dynamic veya Privilage versiyonuna bakmanız lazım.

Sonrasında, bu özellikler tek bir paket içinde olduğu ve bu paketin içinde park sensörü de olduğu için, arabanın arka kısmına bakıp sensör noktalarının olup olmadığına bakabilirsiniz. Varsa, büyük ihtimal (araca alındıktan sonra dışarıda park sensörü takılma ihtimalini saklı tutuyorum) diğer özellikler de vardır. Yoksa diğer özellikler de yoktur. Eğer aracın içine bakarsanız da direk direksiyona bakın. Direksiyonun sağında ve solunda cruise control kumandalarının düğmeleri vardır. Bunlar varsa Techno Paket var demektir. Keza yine sürücü yanı sol tarafta yer alan dış ayna ayarlama düğmesini 180 derece çevirin. Eğer dış aynalar içeri doğru katlanıyorsa yine bu özellikler var demektir. Yine başa döndürünce de aynalar yeniden açılır. Bunların bazılarına internetten fotoğraflara bakarak da anlaşılıyor.

Bir de Executive Paket var. 6'lı CD çalar, xenon far ve far yıkama sistemini içeriyor. Bunu çok basit anlayabilirsiniz. Ön farların hemen önünde küçük siyah far yıkama memeleri varsa bu paket vardır, yoksa yoktur.

Bunların dışında da panoramik sunroof, tiptronik vites ve eğer privilage modeliyse opsiyonel olarak alınan tam deri koltuklar olup olmadığına bakabilirsiniz.

Not: Bugün biraz daha ilanlara baktım da, park sensörünü sonradan yaptıranlar var. O nedenle sadece park sensöründen Techno Paket olup olmadığı anlaşılamayabilir. İlaveten yukarıda bahsettiğim direksiyon yanlarındaki hız sabitleyici (cruise control) kumandalarına da bakın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burbank -- 31 Ekim 2011; 16:39:56 >

• quote:

Orijinalden alıntı: erdem22

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-acil-sahibinden-orjinal-scenic-62119280/detay/

Araba sahibi bizim forumdan mıdır? Bi güzellik yapar mıdır? Araba nasıldır sizce?

Bence pahalı. 3-4 daha ilave edilip 2004-2005 Scenic II alınabilir.

• teşekkürler arkadaşım yardımın için
  • Rica ederim.
  • Sayın burbank, aracınızı gerçekten çok uygun bir fiyata almışsınız. Hayırlı olsun güle güle kullanın. Benimkisi de aynı donanımlara sahip (tam deri koltuk dahil) duman gri/bej olarak geçiyor. Tek farkı ben 2.0L motorlusunu kullanıyorum. Şehir içinde 10 L civarı Benzin yakıyor. Siz hiç ölçtünüz mü ne kadar yaktığını ?

Çocuk kilidi konusuna gelince; sürücü tarafındaki cam açma düğmelerinin arkasında daha ince uzun bir düğme göreceksiniz. Bu düğmeye bastığınızda düğmenin üzerindeki kırmızı ışık yanmışsa çocuk kilidi devreye girmiştir ve arkada oturan şahıs kimse Kapıyı içeriden açamaz. Camları da açamaz.

Klima flapesi bende de bozulmuştu. Serviste değiştirtmiştim. %50 katılım payı vermişlerdi. Sağ ön lastik basınç münşürü bende de problemli. Ayda bir iki defa hata veriyor sonra 2-3 dk içinde geçiyor.. (Bunu siz nasıl halletiniz ?) Bu arabaların en hassa yeri boğaz kelebeği. Eğer çalışmamazlık, vites D'de iken trafikteki duruşlarda rolanti düşmesi yada stop etme eğimi oluyorsa bilin ki kelebek boğazı kirlenmiştir. Ancak söküldüğünde yeiden kalibrasyon gerektiğinden bunu yapamacak kişilere elletmeyin derim.

Aracınızı kazasız güle güle kulanın.

• quote:

Orijinalden alıntı: burbank

quote:

Orijinalden alıntı: fortuneteller657

Merhaba,

Koltukların ileir geri hareket etmesi ile ilgili cevabınıza teşekkür ederim

Ancak orta koltuk hariç sağ ve sol arka koltukları ileri hareket ettiremedim. Nasıl Yapmam gerekir?

Aracım 2004 model Authenique versiyon.

Bir de şu iki sorularımı cevaplarsanız teşekkür ederim.

1) 2004 model Authenique olanlarda 4 hava yastığı mı var?

2) Aynalar çok küçük geldi nasıl bir çözüm öneririsiniz?

3) Kapılar araç hareket edince otomatik kilitleniyor. Araç hareket halindeyken çocuk arka kapıları açamaz değil mi?

4) Araçta tüp takılı olduğu içn egzoz emisyon uyarısı veriyor ve servis ışığı yanıyor. Servis ışığının yanması tüpten mi kaynaklanıyor acaba? Bir tanıdık serviste bilgisayarda işlemi iptal etmemiş olabilirler çok önemli değil gibi ama başka sebeple de yanıyor olabilir dedi. Ne dersiniz?

ve son: Şu sağ ve sol arka koltukları hala ileri hareket ettiremedim :)))

Teşekkürler...

3. Aracın otomatik kilitlenmesi, dışarıdan açılmasını engelliyor. Bu özelliği isterseniz devre dışı da bırakabiliyorsunuz. Ancak bu çocuk kilidini aktive etmiyor. Çocuk kilidi, sürücü tarafının solunda yer alan otomatik cam düğmelerinin altındaki yatay duran ince butonun sağ ve soluna basılarak açılıp kapatılıyor. Zaten devreye girince ışığı yanıyor. O zaman arkadakiler arka kapıları içeriden de açamıyorlar.

Bugün biraz inceledim. Authentique versiyonunda ön camlar otomatik, arka camlar manuel ve otomatik cam kilidi düğmelerinin arkasında çocuk kilidi düğmesi yok.

O zaman muhtemelen eski sistem arka kapıların içindeki çentiklerden ayarlanıyordur çocuk kilidi.

• @ Clio 98

Çok teşekkür ederim. Şehir içi yaklaşık 12, şehir dışı da 7,5 -8 litre yakıyor, ortalamada da yaklaşık
    10 litreye geliyor. Benim eski arabada da aynıydı. Tek fark en son satmadan önce 2008'de 100 TL'lik benzin aldığımda depo neredeyse tam doluyordu şimdi yarım depo doluyor

Çocuk kilidini biliyorum, zevkle de kullanıyorum, ancak soran arkadaşın araç versiyonu Authentique. O araçta 2 tane ön cam otomatik düğmesi var sadece. Çocuk kilidi muhtemelen arka kapı içlerindeki çentiklerden ayarlanıyordur...

Ön sağ lastik basınç münşürü iptal olduğundan zaten ekranda kaptör sorunu şeklinde mesaj vardı. O zaman dijital ekrandaki sağ ön lastik şekli de kayboluyor. Ben de ustama kaptör değişimi yaptırdım. Yaklaşık 200 tl tuttu.

Benim ustam zaten Renault servisinde çalışmış, uzmanlığı Renault üstüne. Sanayi tarzı değil de küçük bir servis tarzı yer kurdu. Çağer Yılmazlar Renault olarak geçiyor. Orjinal parçalar kullanarak yaptırıyorum herşeyi. İnşallah o dediğiniz problemle karşılaşmam. Şanzımanla ilgili sorunlar hem zahmetli hem pahalı oluyor.

Aracı kullanmaya başladığımdan beri farkettiğim 2 husus daha var.

1. Klima AC devreye girerek çalıştığında motor ve vites devir sesleri aracın içine sanki klimadan sesli şekilde yansıyor.

2. 80 - 90 km/s'den sonra sol kapıların oradan çıkır çıkır bir ses gelmeye başlıyor. (Arka camlarda film var, sanırım bu nedenle perdeler iptal edilmiş. Orada oluşan bir boşluktan dolayı olabilir mi?)

Yaptırdığım İşlemler;

Sağ Ön Kaptör Değişimi 200 tl

Direksiyon Boşluk Ayarı
    Torna İşlemleri/Rot Balans Ayarı 200 tl

Klima Flapesi 170 tl

Rot Milleri Değişimi 90 tl

Ön Fren Balatları Değişimi 90 tl

Toplam İşçilik 175 tl

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burbank -- 1 Kasım 2011; 13:03:30 >

• burbank; kapılardan gelen şıkırtı sesinin sebebi, her iki ön kapıda, kapı kollarının iç tarafında bulunan koyu kırmızı renkli ve yaklaşık 2x2 cm'lik plastik gözler. Bu gözler zamanla gevşyor ve araç giderken ruzgarla oynayıp bu sesi yapıyor. Loctite yada başka bir yapıştırıcı ile (oje bile olur) sabitlersen ses kesiliyor.

Sanırım benimde lastik kaptör değişimi yaptırmam gerekiyor. Bende olanlarda senin söylediklerinle aynı.
    Bu arada ben uzun yolda ve araç boşken (İstanbul-Marmaris arası) yer yer klima açık ve hız ortalamam 110 km ile 8.0 L yakaladım. Eğer kastırısam (Bir keresinde Ankaradan gelirken denemiştim) otobanda 110'ü geçmeden 7.3 'e kadar indirebildim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Clio98

burbank; kapılardan gelen şıkırtı sesinin sebebi, her iki ön kapıda, kapı kollarının iç tarafında bulunan koyu kırmızı renkli ve yaklaşık 2x2 cm'lik plastik gözler. Bu gözler zamanla gevşyor ve araç giderken ruzgarla oynayıp bu sesi yapıyor. Loctite yada başka bir yapıştırıcı ile (oje bile olur) sabitlersen ses kesiliyor.

Bu kapı kolları kapının dışındaki mi, içindeki mi kapı kolları? (rüzgarla oynayıp dediğine göre herhalde dış kapı kolları) Kapı kollarını söktükten sonra içeride felan mı kalıyor bu plastik gözler? Benim normalde koyu kırmızı birşeyler dikkatimi çekmedi kapı kolları üzerinde.

Bu işi ben kendim de yapabilir miyim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burbank -- 1 Kasım 2011; 13:13:05 >
  • Kapının dışında. Kapı kolunun çukur kısmında. Kırmızı plastik uzaktan kumanda gözü gibi bir şey. Elinle ona dokun. Oynadığını göreceksin.
  • Scenic II Kullanıcıları ve Meraklıları için ayrı bir bölüm açılmış. Linki aşağıda. Gerçi açılalı 6 aydan fazla olmuş ama herhalde pek farkedilmediğinden fazla katılım olmamış.

http://resim.donanimhaber.com/m_47487706/mpage_1/f_/key_//tm.htm#54219591
  • Bu arada eski sayfalara bakıyorum da konuya eski ilgi, alaka, heves yok gibi görünüyor. İlk sayfalarda başı çeken ve imzalarından hala Scenic II kullanıcısı olduğunu gördüğüm arkadaşlar şimdi görünmüyorlar.

Nerede bu Scenic dostları
  • Geçmiş sayfalarda dolanırken, Scenic Privilage 1.6 16V modelinde "ESP" olup olmadığı hakkında görüşler gördüm. ESP'nin 2.0 16V ile geldiğine ilişkin yorumlar yapılmış.

ESP özelliği Scenic'lere Techno Paket içeriğinde (ESP + CVS + ASR) olarak grup halinde gelmektedir. Yani bu paketin alındığı Privilage ve Dynamic versiyonlarında ESP vardır.

Benim önceki Scenic'i alırken 2005 yılı broşüründen almıştım. Hala saklıyorum. O kitapçığın arka sayfasında Ekipman Seviyeleri listesi var. Orada zaten Privilage 1.6 ve 2.0 versiyonları aynı tablo grubunda yer alıyor, her ikisine de Techno Paket ile ESP özelliği geliyor.

Tablo aşağıda;

• BÜTÜN MÜSLÜMAN ALEMİNİN KURBAN BAYRAMI KUTLU OLSUN...
  • quote:

Orijinalden alıntı: burbank

quote:

ustalar!
    ilandaki araç kaç lira eder sizce. alabilirim bu aracı.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-renault-scenic-ilk-sahibinden-2008-model-22-000-km-de-1-5-dci-privilege-31547591/detay/

39.000 tl çok pahalı geldi bana. Üstelik bu araçta Scenic II'lerde önemli yere sahip panoramik sunroof da yok. Eğer benim için önemli değil diyorsanız da ben 33'den fazla düşünmezdim.

satıştaki araç bence bayağı pahalı ve Grand Scenic değil Panoromik tavan bu araçlarda bence olmazsa olmaz gibi perdelerei açtiğinizda özellikle doğada resmen yürüyor gibi hissediyorsunuz kendinizi...

• arkadaşlar! aşağıdaki araca dikkat! adam aracım tertemiz diyor ama sol taraf kapılar boyunca boyalı. haberiniz olsun, keleğe gelmeyin.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-1-5-dci-cok-temiz-scenic-2007-59743974/detay/
  • 
Sayfa: önceki 420421422423424
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.