Şimdi Ara

SCENİC SEVERLER BURADA TOPLANALIM (413. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
13.161
Cevap
142
Favori
1.356.643
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 411412413414415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Akrep_Kral
    Peki araçtaki şanzıman sistemini EDC ile değiştirme şansımız var mı?

Bu biraz zor. Sonuçta değiştirmek istediğiniz basit bir parça değil. Komple şanzıman. Yeni nesil olan EDC denen şanzıman sistemi bu motora uyum sağlar mı (Bağlantılar açısından) bilinmez. Hadi oldu diyelim size maliyeti en az 7 ila 10 bin TL'den aşağı olmaz. O yüzden bu aracı bu şekilde kullanıp ilerde yeni araç alacağınız yada değiştireceğiniz zaman EDC şanzımalı bir araç almanız en mantıklısı olacaktır.
  • Merhaba arkadaşlar, yaklaşık 9 aydır binmekte olduğumuz Scenic aracımızı satmaya karar verdik. eşiminde kullanabileceği daha küçük bir araç almayı düşünüyoruz. Aracımın ilan linki aşağıdadır. Herkese iyi günler dilerim.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-megane-scenic-temiz-aile-araci-arayanlara-56161289/detay/
  • İkinci el minimum kac model tavsiye edersiniz. Ayrica bu araclarin artilari eksileri, kronik sorunlari varmidir varsa nelerdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi labkamil -- 10 Ağustos 2011; 12:23:52 >
  • hayırlı ramazanlar.......çoktandır girmiyordum...özlemişim .....tabiki bu birazda scenic in sorunsuz olmasından kaynaklanıyor... tatitlde sahile, ormana, dağa .ormana, kampa gidince bu SCENİC DENEN ARABANIN FARKI ANLAŞILIYOR.....nesini anlatsam; güvenliği,rahatı,geniş görüşü,zulaları,bagajı,kliması,ısıtması,karavan görevi,koltukların sökülmesi,kullanım alternatif çokluğu,vs vs vs..... neyse anlayan anlamıştır..onaylayan kafalarınızı salladığınızı hissediyorum......... Bu arada arka tamponun üzerindeki siyah parça düştü......istanbul avrupa yakası çıkmacı bilen varmı..yada elinde fazla olan.........hepinize ve tüm scenic arabalara saygılarımlara

• quote:

Orijinalden alıntı: Clio98

quote:

Bu biraz zor. Sonuçta değiştirmek istediğiniz basit bir parça değil. Komple şanzıman. Yeni nesil olan EDC denen şanzıman sistemi bu motora uyum sağlar mı (Bağlantılar açısından) bilinmez. Hadi oldu diyelim size maliyeti en az 7 ila 10 bin TL'den aşağı olmaz. O yüzden bu aracı bu şekilde kullanıp ilerde yeni araç alacağınız yada değiştireceğiniz zaman EDC şanzımalı bir araç almanız en mantıklısı olacaktır.

Teşekkürler bilgiler için Clio98.

Peki sizlerde taban sürtme oluyor mu. Balık avına düşkün olduğum için zaman zaman dere tepe giderim normalde sürtmemesi gereken yerlerde de sürtmeler oluyor. Bunun için daha yüksek lastik takmak araca zarar verir mi? Şu an 16 jant var. 17 kullanan var mı?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Clio98

quote:

Teşekkürler bilgiler için Clio98.

Peki sizlerde taban sürtme oluyor mu. Balık avına düşkün olduğum için zaman zaman dere tepe giderim normalde sürtmemesi gereken yerlerde de sürtmeler oluyor. Bunun için daha yüksek lastik takmak araca zarar verir mi? Şu an 16 jant var. 17 kullanan var mı?

Benimkide baya sürtüyor altı..Tümseklerde filan zor geçiyorum.Forumlarda görüyorum 17 inç jant takanlar var.Bi sorun olmaz.ama Jantla birlikte lastikte değişmesi lazım.

• Evet tabiki jant+Lastik.
    Yakıt tüketimini ne kadar olumsuz etkiliyor, aracın gidişini ve güvenliğini ne kadar etkiliyor kullanan varsa öğrenmek lazım.

Araç çok keyifli ancak bu sürtmeler insanı tedirgin ediyor. 17 jant olunca tam Jip olacak herhalde : ))
  • quote:

Evet tabiki jant+Lastik.
    Yakıt tüketimini ne kadar olumsuz etkiliyor, aracın gidişini ve güvenliğini ne kadar etkiliyor kullanan varsa öğrenmek lazım.

Araç çok keyifli ancak bu sürtmeler insanı tedirgin ediyor. 17 jant olunca tam Jip olacak herhalde : ))

Scenic'ler her ne kadar yerden yüksek araçlar olsalarda aslında altları yere yakın. Özellikle araç yüklüyse ve arkada oturanlar varsa kasislerde altının yere sürttüğü çok olmuştur. Aracı yükseltmenin yolları var. (Lastik ve Jant dışında, Amortisör ve Yay değişimi ile) Ancak bu durumda aracın yol tutuşu ciddi ölçüde zayıflar. 17 inch Jant konusuna gelince Scenic'in jantlarındaki bijon ölçüsü 4 x 100 mm.'dir. 17 nch jantta bu ölçü zor bulunur. Bulsanızda belki bu sefer jantın modelini beğenmeyeceksiniz vs.

Ben şahsi fikrimi söylersem, Tavsiye etmem. Scenic, Scenic'tir ve bu şekilde kullanılması gerekir. Arazi aracına ihtiyacınız varsa bu aracı satar, araziye uygun araç alırsınız. En mantıklısı budur.

• ARTIK BENİMDE SCENİC İM VAR 1.6 DİNAMİK
  • ARKADAŞLAR ARACIM DERİ KOLTUKLUKLU VE 550 KM YOL YAPTIM KLİMA AÇIK OLMASINA RAĞMEN ÇOK SIRTIM VE BACAK KISIMLARIM TERLEDİ SU GİBİ OLDU BUNU ÖNELMENİN YOLU VAR MI DERİ KOLTUK OLMASI DEZAVANTAJ MI?
  • ARACIM 2002 1.6 DİNAMİK MODELİ
  • SANIRIM KİMSE YOK MESAJIMA CEVAP VERECEK EĞER İLGİLENİRSENİZ VE YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM ARKADAŞLAR
  • Selam arkadaşlar,
    1 hafta önce, yeni scenic 3 aldım. Geçen haftadan beri inceliyorum hiç aracın sarsmasıyla ilgili yorumlar yok. Ben başta tekerleklerin havasından kaynaklanıyor diye düşünüyordum. Forumda ve teknik servise sorduğumda da 'psi' değerleriyle ilgilidir yorumlarını aldım. Ön kapakta yazan değerlere taşıdım fakat değişen bir şey yok. Kayınpederin 2006 model doblosu var, inanın bu kadar sarsmıyor. Hele arka tarafta iyice durum vahim. Habire sallanıyoruz. Amortisörlerde sorun mu var acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 283000

ARKADAŞLAR ARACIM DERİ KOLTUKLUKLU VE 550 KM YOL YAPTIM KLİMA AÇIK OLMASINA RAĞMEN ÇOK SIRTIM VE BACAK KISIMLARIM TERLEDİ SU GİBİ OLDU BUNU ÖNELMENİN YOLU VAR MI DERİ KOLTUK OLMASI DEZAVANTAJ MI?

Öcelikle küçük harfle yazmanızı öneririm. Büyük harf ile yazmak bağırmak anlamı taşır..
    Sonuçta burası bir forum ve her sorunuza hemen cevap alamayabileceğiniz gibi hiç cevap alamayabilirsiniz.
    Benim arabamda tam deri koltuklu ve yazın meydana gelen terletme olayı normal.
  • merhaba arkadaşlar!
    Bizde aile arabası olarak 2001 scenic otomatik vites kullanıyoruz. Benzinle biraz masraflı oluyor gibi LPG kullanan arkadaşlar varsa ne kadar yakıyorlar bilgilendirirseniz sevinirim. Hangi marka daha uygun? 100 km kaç kuruş yakar? performans nasıl? benzin harcaması nasıl? ona göre muhasebesini yapıp taktırmak istiyorum. yardımcı olursanız sevinirim. teşekkürler
  • benim araç 220 kr uzun yolda şehir içi ise 270 yakıyo ilk ölçümlerim bu şekilde lpg 2.41 araç scenic 1.6 dinamik 2002 bu normal mi ?
  • Merhaba arkadaşlar,
    2 aylık araştırma sonucunda artık ben de Scenicli oluyorum galiba.

Sizlere bir kaç sorum olacak, yanıtlayabilirseniz sevinirim.

Öncelikle bu ilk arabam olacak, acemi şöförüm ve araç alım satım işlerinde tamamen tecrübesizim. Üstelik iki çocuk ve kayınvalide ile seyahat edeceğimiz için geniş bir araç lazımdı ve özellikle bu forumda okuduklarım beni düşük bütçemi artırıp temiz bir Scenic aramaya ikna etti.

2001 model 130 küsür bin kmde 1.6 RXT otomatik Scenic için sahibiyle 16bin tlye anlaştık. Araç belden aşağı boyalı, iki ciddi olmayan kazası var değişeni yok. Bu işlerden anlayan iki ayrı arkadaşım aracın temiz olduğuna kanaat getirdi.

Bugün de bir yetkili servise, Ümraniye'deki Örnek Otomotivde ekspertize soktuk. Tam ekspertiz pahalı geldi, ağır bir problem varsa ucuz olanda da çıkacağını düşünüp servise soktum. Belli bir dönem dışında bakımlarının çoğunun serviste yapıldığını, triger kayışı vs. gerekli parçaların hemen hepsinin değiştiğini söylediler. Bilgisayara bağladıklarında da elektronik aksamda bir sorun gözükmedi. Bakan arkadaş sorun çıkabilecek sunroof gibi bir kaç şeyi denedi, sonuç genelde olumluydu. Ancak ister orada ister başka bir yerde tam ekspertizi kesinlikle yaptırmam gerektiğini ısrarla söyledi oradaki arkadaşlar.

Benim arkadaşlar şanzımanın elektronik olduğunu ve ancak serviste bilgisayara bağlandığında bir sorun varsa çıkacağını söylediler ki öyle bir durum yoktu. Sizce şanzıman ve motoru dedikleri gibi kesinlikle göstermeli miyim?
    Bu işten iyi anlayan tecrübeli usta tanıdığınız var mı?
    Tam ekspertiz için 250-350 tl arası para istiyorlar bu taraftaki servisler daha ucuz yapan bildiğiniz bir yer var mı yoksa ustalara göstermek yeterli olur mu?
    Aldıktan sonra neler yapmalıyım (yağ değişimi, filtreler vs.)?
    Otomatiklerin yakıt tüketimi 10lt/100kmyi geçer mi? Alır almaz lpg taktırmalı mıyım ve nereyi tavsiye edersiniz?
    Arkadaş aracı eşinin üzerine yapmış, sizce vekaletle noterde satış yapmasında sıkıntılı bir durum olur mu?
    Bir de aracın vergi borcu/haciz kaydı vs. olup olmadığını nasıl araştırabilirim?

Çok soru sordum biliyorum ancak tecrübesizim, ilk defa araba alıyorum ve çok heyecanlıyım. Hatta almayı bırakın trafiğe çıkacak olmak bile beni korkutuyor ama atlatırım heralde, Zaten ilk bir iki hafta çocuklarla trafiğe çıkmamayı düşünüyorum kendimden emin olana kadar Forumda yazanları okudukça bu arabayı ve onu kullanmayı seveceğimi hissediyorum. Umarım kısa sürede ben de aranıza katılırım.

Yanıtlarınız için şimdiden teşekkürler.
    Kazasız sorunsuz Scenicli sürüşler.

• Kesınlıkle tam ekspertız yaptrın derım sonradan cıkacak sorunlar baya masraf açar. sonucta renault 9 almıyorsun baya elektronık kapsamlı bı arac alıyorsun o yuzden ıyı baktır derım.
  • ayrıca satıcı ile anlaşın bahsettiği dışında sorun çıkarsa satıcı ödesin ekspertiz parasını.sorun yoksa dert etmeyin o parayı.çıkabilicek olası sorunlarda belki de daha fazlası cebinizden çıkıcak.güven çok önemli.
  • emredem arkadaşım. 130 bin km eğer gerçek km'si ise çok sayılmaz. Ben 98 model 0 km aldığım Clio 1.6 aracımı 405 bin km kullandım. Sattığımda motoru hala 0 km gibiydi. Ancak diğer arkadaşlarında dediği gibi aracın Scenic oluşu ve en dikkat edilmesi gereken noktası da otomatik oluşu yüzünden çok temkinli davranman gerekiyor. Otomatik viteslerin ömrü manullere göre kısadır. Her ne kadar ekspertiz yaptırırsan yaptır, Benim tahminim otomatik şanzımanı, en fazla 170-200 bin km sorunsuz kullanabilirsin. Daha sonra çıkabilecek sorunlar ise ucuz olmayacaktır. Bu riskleri göze alıyorsan arabayıda beğendiysen alabilirsin.
  • 
Sayfa: önceki 411412413414415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.