Şimdi Ara

SCENİC SEVERLER BURADA TOPLANALIM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir Kullanıcı, 7 Masaüstü Kullanıcı
13.127
Cevap
142
Favori
1.289.131
Tıklama
Giriş
    693 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: karaaagac

quote:

Orijinalden alıntı: Behsat/06

Zaymıns Üstadım, motor kaputunun içindeki siyah döşemenin gevşemesi, sarkması olayına çözüm bulabildiniz mi? Nasıl bir uygulama yaptınız? Aynı sorun bende de var.Çıkmacıdan yenisini almaktan başka bir öneriniz var mıdır. Yardımcı olursanız ziyadesi ile memnun kalacağım.Saygılarımla

Dostum benim arabanında kaput bezi sarkıktı hatta ben yanar korkusuyla sökecektim yazın sağolsun baban onların yanmaz bez olduğunu hatırlattı ve kendi 2 saatlik bir çalışma ile halletti. Öncelikle bütün kenarlarını bali ile güzelce yapıştırdı. Kaputun tam ortasında bezin ortadan sarkmaması için geçmeli bir plastik var onada kare şeklinde bir plastik takmışlar ama plastik küçük bir kare olduğu için sarklmasını önlemiyordu. O plastiği söküp yerine takriben 80 cm uzunluğunda aliminyum silmeyi bezin üstüne sıkıca yerleştirdi. Aliminyumu tam ortasından deldi çıkardığı plastiğin yerine vidaladı harika oldu. Şimdi hiş bir sarkma yok hatta elinle tutup asılsan bile çıkaramazsın yapıştıreıcılar bıraksa bile bez yerinden oynayamaz istersen sende böyle bir uygulama yapabilirsin. İstersen yarın bir fotoğrafını eklerim.

Behsat bey kardeşim/hemşehrim..
    Karaagacın babasının (allah uzun ömür versin) tatbik ettiği cözüm çok mantıklı görünüyor.. Ben bi ara minik sac parcalarından kenarlara klips/kelepçe benzeki kulakçıklar yaptımsada çok başarılı bir uygulama olmadığını söylemek zorundayım.. halen arada bir o kenarlardan kurtulup sarktığını görmekteyim.
    Bir ara, kuruyunca sertleşecek bir kimyasalı bu izolasyona dökmeyi düşündüm ama bu "yanma" ihtimalini düşünerek vazgeçmiştim.
    Zira arka bagajdaki strafordan raf'ın bir tarafı iyice deforme olmuş ve bende dolgu köpüğünden burayı tamir etmiştim.. Orjinali gibi olmasada gayet tatminkan bir çözüm olmuştu.. şimdi kaya gibi tabiri caizse

Havalar düzeliyor.. minik minik tamirat anlatımları yada "ben yaptım siz yapmayın" mesajları gelmeye başlar.
    Misal ;
    Birkaç gün önce çalışmayan arka kapak CAM acma düğmesini söktüm..
    Dışardan basılan düğmenin sökülmesi biraz işçilik istiyor.. Kapak iç döşeme sökülecek.. Arka silecek motorunu kapatan döşeme sökülecek..
    Sonra Plaka aydınlatmalarını ve arka cam düğmesini tutan plastik parçanın, iç kısımdan 4 adet somunu var. onlar sökülecek..
    biraz zorlasada düğmeni o plastik parçadan çıkarttım..
    düğmeni açmak biraz zor oldu zira tırnaklar biraz narin..
    içini açınca karşıma resmen bir "oksit" yumağı çıktı.. bakırdan imal iç mekanizmanın her yanını oksit kaplamış..
    1 - temizledim monte ettim ama sanırım deforme olduğu için sağlıklı çalışmadı..
    2- tekrar söktüm yine temizledim havya ve lehim ile eskiyen bakır aksamı bir parça takviye yaptım.. incecik zar gibi bakır hareketli bir parça var.. ona biraz şekil şemal verdim.. oksitlenmeye sebep olan tümleşik yumuşak lastik yırtığını silikon ile kapattım.. dışına sıcak görünce büzülen bir şefaf naylon geçirip ısıttım (şirinklemiş gibi oldu) monte ettim kapatmaya başladığım anda sağnak yağmur başladı..
    açık bıraksam olmuyor hava kararıyor.. monte etmeye çalışırken epey bi ıslandım..
    sonra yağmur muhtemel günlerde bişeyler sökmeye tövbe ettim..
    :)

en yakın zamanda kaput içi döşemeyi karaagacin tarif ettiği şekilde birşeyler yapmaya çalışacam
    |
    |

• Er
    11 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: karaaagac

quote:

Orijinalden alıntı: Behsat/06

Zaymıns Üstadım, motor kaputunun içindeki siyah döşemenin gevşemesi, sarkması olayına çözüm bulabildiniz mi? Nasıl bir uygulama yaptınız? Aynı sorun bende de var.Çıkmacıdan yenisini almaktan başka bir öneriniz var mıdır. Yardımcı olursanız ziyadesi ile memnun kalacağım.Saygılarımla

Dostum benim arabanında kaput bezi sarkıktı hatta ben yanar korkusuyla sökecektim yazın sağolsun baban onların yanmaz bez olduğunu hatırlattı ve kendi 2 saatlik bir çalışma ile halletti. Öncelikle bütün kenarlarını bali ile güzelce yapıştırdı. Kaputun tam ortasında bezin ortadan sarkmaması için geçmeli bir plastik var onada kare şeklinde bir plastik takmışlar ama plastik küçük bir kare olduğu için sarklmasını önlemiyordu. O plastiği söküp yerine takriben 80 cm uzunluğunda aliminyum silmeyi bezin üstüne sıkıca yerleştirdi. Aliminyumu tam ortasından deldi çıkardığı plastiğin yerine vidaladı harika oldu. Şimdi hiş bir sarkma yok hatta elinle tutup asılsan bile çıkaramazsın yapıştıreıcılar bıraksa bile bez yerinden oynayamaz istersen sende böyle bir uygulama yapabilirsin. İstersen yarın bir fotoğrafını eklerim.

kaaraagaç resim ekleyebilirsen gerçekten sevineceğim alüminyum silmeden neyi kasttettiğini anlayamadım.
    |
    |

• Yüzbaşı
    693 Mesaj
    Az önce oyaktan aradılar...
    herhangi bir Türk Silahlı Kuvvetleri mensubu tanıdığınız varsa.. onun vasıtası ile..
    1999-2003 arası scenicler 20,000 TL
    2004-2005 arası scenicler 25,000
    2006-2007 arası scenicler 27,000 TL
    sayılarak

yepyeni scenicler %2,3 sabit faiz garantisi ile 48 ay vadeli ödeme fırsatıyla takas edeceklermiş..
    |
    |
    Sayın karaaağaç aynı soruna benzer benim başıma geldi.Beni arabamda soğukta çalışmıyordu,10 dk. sonra basınca çalışıyordu.Aynı şekilde yol bilgisayarı da sıfırlanıyordu.Ustama götürdüm.Manifolt contasından olabileceğini söyledi.Araba çalışırken motorun manifolt kısmına sprey sıktı ve araç stop edecek gibi oldu.Buradan hava kaçırdığını söyledi.Manifolt contalarını sökünce elimize aldık ve iyice gevremiş elimde parçalandı.Yenisini taktı,şu anda bir şey yok gibi gözüküyor.
    |
    |
    kimse ne bu nası oluyor falan demedi
    |
    |
    Scenicli Dostum benim aracım kaput altındaki bezin sarkmaması için yaptığımız uygulamanın resmini koyurum.

Bu gün iyice kontrol ettim bali ile yapıştırdığımız yerler zamanla çıkmış bazı yerleri yani bali yapıştırması çözüm olmuyor galiba sıcağı görünce bali salıveriyor. En iyi yöntem kaputa perçinlemek ya da söküp atmak.

Ayrıca arkadaşalr arac iki gündür sorunsuz çalışıyor. Arkadaşalrın tarifleri üzerine birkaç yeri söktüm taktım. Bir yeri zorla açtım içinden bezzin fışkırdı her tarafım benzin oldu. Filtreleri söktüm temizledim taktım bakalım bir daha ne zaman yapacak.

Zaymins dostum Nisan 1 şakası güzeldi ama dedğin gibi fiyatlar biraz yüksek olmuş. alttaki şaka yaptım yazını görmeden önce ms yazmayı düşün müştüm. Eğer bu kanpaya ile almayı düşünen olursa benim scenici 17 ye vereyim siz 20 ye saydırın yacaktım nerdeyse. Yani son msjını görmesem atlayacaktım.

Herkeze iyi geceler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karaaagac -- 1 Nisan 2010; 21:15:04 >
    |
    |

2005 Scenic II
    1.6 Pirivelige

• Binbaşı
    1139 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: zaymins

Az önce oyaktan aradılar...
    herhangi bir Türk Silahlı Kuvvetleri mensubu tanıdığınız varsa.. onun vasıtası ile..
    1999-2003 arası scenicler 20,000 TL
    2004-2005 arası scenicler 25,000
    2006-2007 arası scenicler 27,000 TL
    sayılarak

yepyeni scenicler %2,3 sabit faiz garantisi ile 48 ay vadeli ödeme fırsatıyla takas edeceklermiş..

Zaymins dostum valla bende şaka olduğunu anlayamadım, iyi fiyat vermişler dedim içimden ...
    |
    |
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: vb35

arkadaşlar,çok iyisiniz ya...süper paylaşımlar oluyor.sn.karaağaç,aracınız lpg li mi acaba ?

Dostum aracta lpg yok. Araca çok az biniyorum hatta çoğunuda uzun yolda kullanıyorum. Lpg ustaları bile takmıyorlar az bindiğim için. Bir kaç defa taktırmak için gittim adamalr gerek yok benzinle bin ne zaman yılda en az 10 bin km yapar oldun o zaman gel dediler. Kışın soğuk motor şehir içi ortalama 11 litre yaktı. Şimdi 2000-2500 devir arası şehir içi ortalama 8.5 litreye kadar düştü. Yüksek devir kullanırsam ortalama 9.5 falan oluyor. Uzun yolda ortalama 6 litre yakıyor. Bu sebeklerden dolayı şimdilik lpg taktırmadım.

İyi Günler Dilerim.
    |
    |

2005 Scenic II
    1.6 Pirivelige
  • Yüzbaşı
    322 Mesaj
    lpg den kaynaklanan bi sorun olabilirmi diye sormuştum.seninkine benzer,sadece sabah ilk çalışmada ( yazın ) sıkıntı yaşamıştım,acaba o mu diye düşündüm.
    |
    |
    arkadaşım, aynı sorun benim aracımda da oluyordu geçen sene. Hava soğukken rahat çalışyor, havalar ısındığında 5-6 kez kontağa bastığımda anca çalıştırabiliyordum. Aynı yolllardan ben de geçtim. Serviste manyetik kaptör (tutucu) diye bişey değiştirdiler olmadı, boğaz kelebeği dediler olmadı.

Sonra bir gün arabaya bindim ve araba hiç çalışmadı. Baktık ki akü bitmiş. Yeni akü taktım ve bir daha sorun çıkarmadı.

Biliyorum biraz saçma gibi ama öyle. Bunu servistekilere de söyledim inanmadılar. O günden beri arabam rahat çalışyor.
    |
    |
    |
    |
    ARKADAŞLAR BENİM ARAÇTA SABAHLARI İLK ÇALIŞTIGINDA CAR-CAR DİYE ÇALIŞIP STOP EDİYOR SONRA NORMAL DEVAM EDİYORDUU.BENDE AKÜ ZANNETTİM SONRA İLK ÇALIŞTIRMADA USTAMIN YANINDA ÇALIŞTIRDIM.USTA DİREK SÖYLEDİ EKSANTİRİK DİŞLİSİ SONRA ALDIĞIM SERVİSİ ARADIM OLAYI ANLATTIM ONLARDA DOGRULADILAR AMA ARAÇA FAZLA BİNME MOTORA ZARAR VERİRSİN DEDİLER.ŞİMDİ İST.PARÇA ORJİNAL MAİS EKSANTİRİK DİŞLİSİ 300-TRİGER SETİ 135 BİRDE 2 ADET TAPA DEDİLER 10TL BUGÜN YAPIYORDUKKİ EKSANTİRİKİN ARRKA TARAFINDAKİ ÇAKMA VİDA VE SOMUN BİR KULLANIMLIKMIŞ YENİ OLMASINA RAGMEN MECBUREN ODİŞLİDE DEGİŞİYOR 55 YANİ BAKALIM BUNLARIN KLASİK SORUNUYMUŞ YARIN ARACI ALACAGIM.YANİ İLK ÇALIŞMADA SESLİ ÇALIŞIP STOP EDİYOR İSE FAZLA ZORLAMAYIN
    TEŞEKKÜRLER
    |
    |
    Arkadaşalr benim bu olay yaklaşık 1 yıldır var. İlk olarak aküyü kontrol ettirmiştim zaten aküyü ölçtüler iyi olduğunu sölediler. Akü susuz akü daha çok gider dediler ama bilememe tabi. Ayrıca benim araçta sadece çalışmama ve ya geç çalışma sorunu var ç. Çalıştıktan sonra asla stop etme devirde dalgalanma arıza ışığı vs. hiç bir sorun yok. Birde ölü akü kışın hiç basmaz soğukta aynında çekilir diye biliyorum. Neyse artık aracın hiç çalışmamamasını bekliyorum o zaman çağıracağımın elemanları görsünler bakalım nerdenmiş öğreniriz.

İyi gecelr dilerim.
    |
    |

2005 Scenic II
    1.6 Pirivelige
  • Onbaşı
    19 Mesaj
    behzat06 ya ve galile ye ve hepinize teşşekürler.....SCENİC ALARAK ARANIZA KATILMAK İSTİYORUUUUUM ....bildiğiniz tanıdığnız sahibinden masrafsız 1999-2001 arası[asr.vsr vs) otomatik scenic arıyorum....piyasada çok var ama güven sözkonusu..yardımınızı ÇOK RİCA EDİYORUM.. ŞEVKET 05356217686
    |
    |

Orijinalden alıntı: şevketel

behzat06 ya ve galile ye ve hepinize teşşekürler.....SCENİC ALARAK ARANIZA KATILMAK İSTİYORUUUUUM ....bildiğiniz tanıdığnız sahibinden masrafsız 1999-2001 arası[asr.vsr vs) otomatik scenic arıyorum....piyasada çok var ama güven sözkonusu..yardımınızı ÇOK RİCA EDİYORUM.. ŞEVKET 05356217686

arkadaşım hayırlısı olsun.benim tavsiyem 2000 model altına düşme,ikinci elde daha avantajlı.00-01-02 senin için idela gibi görünüyor ama eğer istanbul da yaşamıyorsan 14 e scenic bulman zor olabilir.en zından 15 üstünü zorlaman gerekir diye düşünüyorum...
    |
    |
    Akü ile ilgili bir iki şey yazayım..

Geçen sene bu zamanlar sabah işe geldim arabayla.. Akşama kadar hiç kıpırdamadan bekledi.. Akşam oldu eve gidecem, bastım anahtara KAPILAR AÇILMIYOR.. aha dedim anahtarın kumanda pili bitti.. manuel açtım arabayı.. kontağı çevirdim, bırakın gıyk etmeyi çıt yok.. parkları açık unuttuğumdan akşama kadar akü resmen sıfır olmuş.. önce hafif rampa olan bir yere kadar ittik.. rampa 50-75 metre çok hafif.. 3 kere vurdurdum çalışmadı.. sonra diğer araba ile 2 kere daha vurdurdum çalışmadı.. ordan bir usta "Bu arabalar vurdurmayla çalışmaz" dedi.. hemen bi takviye bulup diğer araba çalışırken aküden takviye yaptık.. çalışmadı.. sonra çok uzun ve dik bir rampanın başına kadar çektirdim arabayı.. tam biz çekme halatını sökerken bir tanıdık geldi yanımıza ford transit minibüs ile.. oda aynı şeyi söyledi "vurdurma ile çalışmaz üstelik arızaya sebep olursun"... e dedik takviyede yaptık çalışmıyor.. takviye kablosuna baktı güldü.. hemen kendi özel takviye kablosunu çıkarttı.. kendi aküsüne bağladı.. tek marşta çalıştı.. aradan aylar geçti.. yine bir acil hastane olayında hastanenin önünde farları/sisleri/dörtlüleri açık unutup daldık hastaneye.. çıkınca yine akü sıfır.. bastım ama yine aynı terane.. biraz takviye kablo ve araç aradım ama nafile.. kimse yanaşmadı.. oralarda sözü geçtiği belli biri 5-6 askeri toparladı arabalı iyice bir ittirdi. 2. viteste ilk vurdurmada çalıştı !!! (motor sıcakken çalışırmış) sonra yine ufak ufak akü bitme sorunları yaşadım ama hepsinde marşa biraz basık tutunca önce gıyk gıyk ediyor sonra marj hızlanmaya başlıyor ve çalışıyor.. yani 1 seneden fazladır ustaların söylediğine göre aküm bitik.. ama nasıl oluyorsa akü topluyor kendini..

petenkaya senin sorun akü ile çözülmüş ama bence sen bujilere/kablolara---bobinlere/kablolara---enjektörlere/kablolara bir baktır. Akünün bağlantı yerlerine baktır diyecem ama aküyü değiştirirken oralarda sorun varsa düzelmiştir. Dizel arabamızda meydana gelen bir arızayı düzelme konusunda sorun yaşadık.. sonra biri çıktı enjektörlere giden kablolara takviye yaptı ve daha önce yaptırdığımız o kadar değiştirme/bakım ücretinin boşuna olduğunu anladık.. aynı meyanda.. opel astrada baş gösteren hidrolik direksyon (aslında hidrolik değil elektromekaniktir) sorunu için önce bizden sıfır direksyon motoru için 1200 lira istediler.. çıkmacılardan 850 ye bulduk.. almayı düşünürken bir usta direksiyon kutusuna giden kabloya ekstra bir kablo ile takviye yaptı.. sorun çözüldü..

bunlar aklınızın bi köşesinde bulunsun..
    |
    |

• Yüzbaşı
    693 Mesaj
    Bu arada meraklısına ;
    arabamı satıyorum
    Renault Scenic bi buçuk kasa (makyajlı 1 oluyor)
    2001 RXT
    1,6 litre
    16 v
    LPG/Atiker (tavsiye ettiğim ve memnun olduğum bir kit değil ama şu 2-3 aydır maşşallahı var.. satacam ya.. bana iyi görünmeye çalışıyor heralde ;)
    manuel vites
    Bordo (bakır kırmızı yada bakır gri de diyorlar)
    ABS
    4 lastik yeni (+4 adet kar lastiği)
    Birkaç yerinde boya var.. (çizikten falan değil.. benden önce sanırım 2-3 hafif hasarlı kazası olmuş)
    Triger 4 ay önce (2500 km önce) değişti..
    Tüm periyodik bakımlar vs. düzenli yapıldı..
    Çalışmayan Sorunlu bir unsur yok (kişisel becerim ve garantim)
    Amortisör sorunu mevcuttur Değiştirmek için havaların biraz daha düzelmesini bekliyorum (bir ustanın demesine göre arka iki amortisör değişse yeter başka bir usta 2 arka yeni gerekir önler tamir olurmuş)

Arabanın bakımını ve tamiratını yapan (arabayı tanıyan ve benim ustalığına güvendiğim biridir) arabayı 15,5'a almak istedi.. Kendisi ticaret amacıyla alacak.. üstüne ekleyip satacak.. bende kendisine 16,5 ver uzamasın dedim..
    16,5 rakamı halen geçerlidir.
    amortisörleri değiştirdikten sonra 17 ye satmaya çalışacağım..

kısmetse arabayı çiftlemeyi düşünüyorum.. bu yüzden vadeli bir seçenek benim için hiç uygun değildir.
    Takasa'da girmem çünkü ikinci el arabaları ya tanıdığım tamircilerden yada tanıdığım galeriden alırım.. (beklenmedik büyük bir arıza çıkartma durumunda tazmin edebiliyorum)

Not : yukarda çalışmayan bir unsur yok dedim ama sonradan aklıma geldi.. kış başladığından beri ayna kumandasında her iki ayna için joistiğin "sol" taraf hareket kumandası çalışmıyor.. sanırım bir temassızlık sorunu.. yağmursuz bir günde açıp bakacağım.. büyük ihtimalle hallederim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zaymins -- 3 Nisan 2010; 10:04:03 >
    |
    |

• Teğmen
    101 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: şevketel

Vb35 arkadşım haklı kesinlikle 2000 yılı ve üstü olamalı(almalısınız)"bence" Şayet otomatik vites tecrübeniz yok ise veya biraz hoyrat(sert) kullanıcı iseniz düz vites tavsiye ederim.Otomatik şanzuman Scenic'te biraz hassas :-) Nazik, kibar, uslu kullanmak gerekiyor.Ama ne olursa olsun kesinlikle SCENİC almalısınız.Ben çok memnunum.Yetkili Renault Servise asla gitmiyorum.Eski ustama bakım yaptırıyorum ve Megane parçaları kullanıyorum.Alacağınız aracıda tanıdığınız bir ustaya göstern derim.İnşallah en kısa zamanda hakkınızda hayırlı olacak bir scenice kavuşursunuz.
    |
    |

• Teğmen
    101 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: zaymins

Bu arada meraklısına ;
    arabamı satıyorum
    Renault Scenic bi buçuk kasa (makyajlı 1 oluyor)
    2001 RXT
    1,6 litre
    16 v
    LPG/Atiker (tavsiye ettiğim ve memnun olduğum bir kit değil ama şu 2-3 aydır maşşallahı var.. satacam ya.. bana iyi görünmeye çalışıyor heralde ;)
    manuel vites
    Bordo (bakır kırmızı yada bakır gri de diyorlar)
    ABS
    4 lastik yeni (+4 adet kar lastiği)
    Birkaç yerinde boya var.. (çizikten falan değil.. benden önce sanırım 2-3 hafif hasarlı kazası olmuş)
    Triger 4 ay önce (2500 km önce) değişti..
    Tüm periyodik bakımlar vs. düzenli yapıldı..
    Çalışmayan Sorunlu bir unsur yok (kişisel becerim ve garantim)
    Amortisör sorunu mevcuttur Değiştirmek için havaların biraz daha düzelmesini bekliyorum (bir ustanın demesine göre arka iki amortisör değişse yeter başka bir usta 2 arka yeni gerekir önler tamir olurmuş)

Arabanın bakımını ve tamiratını yapan (arabayı tanıyan ve benim ustalığına güvendiğim biridir) arabayı 15,5'a almak istedi.. Kendisi ticaret amacıyla alacak.. üstüne ekleyip satacak.. bende kendisine 16,5 ver uzamasın dedim..
    16,5 rakamı halen geçerlidir.
    amortisörleri değiştirdikten sonra 17 ye satmaya çalışacağım..

kısmetse arabayı çiftlemeyi düşünüyorum.. bu yüzden vadeli bir seçenek benim için hiç uygun değildir.
    Takasa'da girmem çünkü ikinci el arabaları ya tanıdığım tamircilerden yada tanıdığım galeriden alırım.. (beklenmedik büyük bir arıza çıkartma durumunda tazmin edebiliyorum)

Not : yukarda çalışmayan bir unsur yok dedim ama sonradan aklıma geldi.. kış başladığından beri ayna kumandasında her iki ayna için joistiğin "sol" taraf hareket kumandası çalışmıyor.. sanırım bir temassızlık sorunu.. yağmursuz bir günde açıp bakacağım.. büyük ihtimalle hallederim..

Sayın Üstadım; aracınızı satacağınız haberine biraz üzüldüm.İnşallah daha iyilerini alırsınız ama bu forum sizin bilgi ve tecrübelerinizin akyarımı olmadan biaraz öksüz kalacak kanaatimdeyim.İnşallah bu sitedeki dostlarınızı ve bilgi paylaşımınızı bırakmazsınız.Başka marka bir araç alsanızda burayı terketmemenizi(unutmamanızı reca ederiz) Duayenler eksilirse site garip kalır, zamanlada kapanır :-(

Aküden çektiğiniz sıkıntının benzerinide ben eski Renault Flash ile yaşamıştım.Hiç bir servis arızayı tespit edemedi.Benim Mc Gayver Musti(elektrikçim) buldu.Akü kutup başlarına, şase bağlantı noktasına, artı marş dinamosu bağlantı nokyasına tekrardan ve iyice lehim yaptı.Etrafını dolandırdı.Şikayet bitti ve yeni akü almadım :-))

Amortisör sorunlarınız için Oto Nam amortisör(Ostim'de) Şadan Usta Kesinlikle pişman olmazsınız.Garanti kartı bile veriyor.Hiç olmazsa fiyat alın :-)

Benim aracımında ayna kumandasında sağ ayna için joistiğin "tüm" hareket kumandası çalışmıyordu...Bir temassızlık sorunu varmış.Genelde sorun aynaya giren fiş(soket) kirleniyor, paslanıyor, geçirmemezlik yapıyor.Kapı döşemesindeki üçgen plastik sökülüyor ve Soket wd 40 ile kırklanıyor.Geçmiş olsun...
    Selamlar
    |
    |

HızlıCevap
Reklamlar
son dakika
Mobilya Takımları
Bey Azura
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,531
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.