Şimdi Ara

SCENİC SEVERLER BURADA TOPLANALIM (200. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13.161
Cevap
142
Favori
1.356.476
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 198199200201202
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • renaultu bana öğretmeye kalkmayın toyota ile renaultu hiç karşılaştırmayın bence renaultun hedefi toyota kalitesinde üretim yapmak osman hoca senin o gösterge arıza yapsın o ön konsolu değiştir ondan sonra göreyim ben seni avensisi ancak passat ile karşılaştırırım osman hoca beni renault aleyhine konuşturdunya helal olsun sana
    quote:

Orjinalden alıntı: oadurak

quote:

Orjinalden alıntı: LahanaSever

Avensis hiç konfor konusunda scenic e yanaşabilirmi ya??? Birisi Takoz birisi ARaba...

dogru söze ne denir

• boraycan, oadurak, lahanasever.. markalar arası atışmayı bu başlığa taşımasak diyorum..
    yoksa sonu gelmiyor..

şu gibi konularda arada yok oluyor
    bagaj kapağı üstündeki üçüncü fren lambasını sökmeyi bilen varmı..
    yoksa ampül değiştirmek için kıracam sanırım
  • Zaymins dostum,
    Benim arabada da 3.stop lambasında arıza olmuştu. Servise götürünce ordaki arkadaşlar "Elimizde yok getirtirsek 100ytl civarı siz
    en iyisi sanayide elektrikçiye götürün onların LEDlerini değiştirsinler" demişti. Kendim elektronikçi olduğum için sökmeye karar verdim.
    Bagaj kapağını açınca tam 3.stopun arkasına düşen bagaj kapağına monteli bir plastik kapak var o çıkabiliyor, ordan ulaşabilirsin senin
    arabada da büyük ihtimal soketler oksitlenmiştir. Kolay gelsin
  • öyle deme komserim :D toyotam da gayet iyiydi ama gerek yol tutuş gerekse uzunyol keyfi hele dijital klimayla falan gerçekten bunun eline su dökemez avensise hiç binmedim ama bu arabanın ferahlığı rahatlığını gerçekten verebileceğini sanmıyorum hayatta binek arabaya birdaha binmem diyordum biraderin volvoya binene kadar 1500 km yol yaptık arka koltukta dahi yıpranmadım kullanım olarakta gayet iyiydi ama bizim arabalarda yolda gitmiyorsun yolun üstünde süzülüyorsun o açıdan scenicten sonra alırsam ya gene scenic yada volvo
    quote:

Orjinalden alıntı: boraycan

renaultu bana öğretmeye kalkmayın toyota ile renaultu hiç karşılaştırmayın bence renaultun hedefi toyota kalitesinde üretim yapmak osman hoca senin o gösterge arıza yapsın o ön konsolu değiştir ondan sonra göreyim ben seni avensisi ancak passat ile karşılaştırırım osman hoca beni renault aleyhine konuşturdunya helal olsun sana
    quote:

Orjinalden alıntı: oadurak

quote:

Orjinalden alıntı: LahanaSever

Avensis hiç konfor konusunda scenic e yanaşabilirmi ya??? Birisi Takoz birisi ARaba...

dogru söze ne denir

• kardeş hoşgeldin keyifli sürüşler
    quote:

Orjinalden alıntı: patara07

Arkadaşlar Merhaba
    2004 model dinamik scenicle aranıza katıldım

• S.A. arkadaşlar,
    Geçen Cuma aldığım 2004 model Scenic ile yaklaşk 200 km yol yaptım. Herhangi bir sorun olmadı. Ancak aracı bu sabah Ziebart'a bırakmıştım ki öğlende ziebart'tan aradılar, Aracınız elektronik arıza veriyor dediler. Hemen gittim. Aracı çalıştırdık, her şey normal. Test sürüşü yaptık. O da normal. Sadece Otomatik far kapalı mesajı vardı ekranda farklı olarak. Adamların dediğine göre araç çalışınca önce direksiyonu aşırı sertmiş ve direksiyon arızası mesajı çıkmış. Sonra ekrenda elektronik arıza yazmış. Ardından silecekler çalışmaya, farlar yanıp sönmeye ve kapılar kapalı olduğu halde kapılar açık mesajı vermeye başlamış. Stop etmiş ve sonra çalışmamış. Ben aracı aldım servise götürdüm. Bilgisayara bağladılar Hata kodlarını sildiler. (Hemen hemen tüm hataları vermiş dediler) Şimdilik bir problem yok. Servisin tahminine göre Aküyü bitirmişler ve takviye yapmışlar dediler. ancak ziebart'taki arkadaş kesinlikle öyle bir şey olmadı. isterseniz güvenlik kamerası kayıtlarını gösterebilirim diyor. Edişem şu ; yarın öbür gün yolda yada tatilde (uzun yolda) bir sorun yaşar mıyım ? Benzer bir olay başına gelen arkadaş var mı ? yada servisin yorumu için neler söyleyeblirsiniz ? sizce ne olabilir.

Teşekkürler..

• ben olsam o zibartcilara araba teslim etmezdim,en basit oto yikamaciya bile araba teslim etmiyom,isi bitene kadar basinda duruyorum.
    hayvan herifler senin aracina gosterdigin ozenin onda birini gostermiyorlar.

quote:

Orjinalden alıntı: Clio98

S.A. arkadaşlar,
    Geçen Cuma aldığım 2004 model Scenic ile yaklaşk 200 km yol yaptım. Herhangi bir sorun olmadı. Ancak aracı bu sabah Ziebart'a bırakmıştım ki öğlende ziebart'tan aradılar, Aracınız elektronik arıza veriyor dediler. Hemen gittim. Aracı çalıştırdık, her şey normal. Test sürüşü yaptık. O da normal. Sadece Otomatik far kapalı mesajı vardı ekranda farklı olarak. Adamların dediğine göre araç çalışınca önce direksiyonu aşırı sertmiş ve direksiyon arızası mesajı çıkmış. Sonra ekrenda elektronik arıza yazmış. Ardından silecekler çalışmaya, farlar yanıp sönmeye ve kapılar kapalı olduğu halde kapılar açık mesajı vermeye başlamış. Stop etmiş ve sonra çalışmamış. Ben aracı aldım servise götürdüm. Bilgisayara bağladılar Hata kodlarını sildiler. (Hemen hemen tüm hataları vermiş dediler) Şimdilik bir problem yok. Servisin tahminine göre Aküyü bitirmişler ve takviye yapmışlar dediler. ancak ziebart'taki arkadaş kesinlikle öyle bir şey olmadı. isterseniz güvenlik kamerası kayıtlarını gösterebilirim diyor. Edişem şu ; yarın öbür gün yolda yada tatilde (uzun yolda) bir sorun yaşar mıyım ? Benzer bir olay başına gelen arkadaş var mı ? yada servisin yorumu için neler söyleyeblirsiniz ? sizce ne olabilir.

Teşekkürler..

• clio98 bildiğim kadarı ile yanlış obd kablosu bağlanınca oluyor. aynısı benimde başıma geldi ama kablo sökülüp doğru kablo takılınca herşey düzeldi. yada tahminim obd kablo girişin konsolun altında yüzü yukarı dönük olduğu için kabloları birbirine temas ettirecek bişey yapmışsalar yine oluyor(içerisi temizlenirken o bölgenin nem alması, ince bir tel parçası veya konsolun altına gidecek iletken herhangi başka birşey. bunlar tahmin sadece).
  • ha şunuda söyleyeyim. şu ana kadarda bi sıkıntı yarattığını görmedim.
  • bagaj kapağındaki 3. fren lambasını söktüm..
    biraz zor oldu ama gözümü karartmıştım.. ya kırılacak yada çıkacaktı.. kırılmaktansa çıkmayı tercih etti..
    bagaj kapağının içinde iki tane küçük delik var kaportada.. oraya uygun genişlikte bir tornavida soktum.. sonrada elimin içiyle sağlam bi osmanlı tokadı vurdum tornavidaya.. orada çelik tırnaklar var.. onlar kaportadan kurtulup çıktı..
    ampül patlamış..
    yeni ampül takana kadar LED olsun diye daha önceden elimde bulunan 12 voltluk kit halindeki led setini oraya yerleştirdim.. bir iki lehim ve tutturma işinden sonra olmasına olduda dürüst söylemek gerekirse pek hoşuma gitmedi..
    yakında ya söker yine eski tip ampül takarım yada daha LED'in bulunduğu bir set takarım..

SCENİC SEVERLER BURADA TOPLANALIM

SCENİC SEVERLER BURADA TOPLANALIM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zaymins -- 17 Haziran 2009; 12:59:23 >

• selam arkadaşlar yardımın için teşekürler zaymins bişeydaha sorcam arkadaşlar direksiyonun solundaki arka camları açan düğmelerin yanındaki x işareti olan düğme neye yarıyor birtürlü bulamadım yardımcı olursanız sevinirim
  • bahsettigin X isaretli dugmeye bastiginda arkadaki camlari kilitleyerek arkada oturan kisilerin camlari acmasini engellemis olursun,eger cocuk sahibi iseniz cok guzel bir ozellik.

quote:

Orjinalden alıntı: cerrah05

selam arkadaşlar yardımın için teşekürler zaymins bişeydaha sorcam arkadaşlar direksiyonun solundaki arka camları açan düğmelerin yanındaki x işareti olan düğme neye yarıyor birtürlü bulamadım yardımcı olursanız sevinirim
  • O düğmenin aynı zamanda arka kapıların içerden açılmasını engellemesinide isterdik...
    Bir ara lahanasever bu meyanda bir çözüm önerisinde bulundu ama pratikte nasıl olur diye bir girişimim olmadı..
    quote:

Orjinalden alıntı: mustafa culha

bahsettigin X isaretli dugmeye bastiginda arkadaki camlari kilitleyerek arkada oturan kisilerin camlari acmasini engellemis olursun,eger cocuk sahibi iseniz cok guzel bir ozellik.

quote:

Orjinalden alıntı: cerrah05

selam arkadaşlar yardımın için teşekürler zaymins bişeydaha sorcam arkadaşlar direksiyonun solundaki arka camları açan düğmelerin yanındaki x işareti olan düğme neye yarıyor birtürlü bulamadım yardımcı olursanız sevinirim

• arkadaslar
    iki gun once bi taksiye bindim,aracta gprs cihazi vardi,biraz bilgi alayim diye taksiciye sorular sordum,adam cihazi calistirdi,gidecegimiz guzergahtaki tum cadde sokak isimleri ekranda gorunuyor,ayrica aracin hizina gore ekrandaki ok hizlaniyor,bunun disinda adres yazarakda guzergah belirleniyor,ayrica alisveris merkezleri,camiler onemli ve merkezi yerler ile bilgiler goruntuleniyor,daha ilginci ise hiz limiti olan yollarda uyari veriyormus,taksicinin dedigine gore radar olan yerleride haber veriyormus.
    cihaza hayran kaldim,kendi kendime mutlaka benimde olmali dedim...
    ben bu cihazin bu kadar islevi oldugunu bilmiyordum dogrusu.
  • arkadaslar uzun zamandır mesajlarınızı okuyordum fakat yeni üye oldum
    bende 2004 scenic previllige var
    yaklasık 3 aydır üstüste sıkıntı yasıyorum..
    aracım 85000 de
    burda bahsedilen sorunların bir çoğuyla karşılaştım
    gösterge saati ,aracın su lması, ve en sonunda park freni arızası
    3 ay önce el freni arıza verdi yani çalışmadı
    servis degiştirelim dedi parca fiyatı 1200 tl
    tabii ki hemen sanayii ye gittim
    tamir ettik dediler
    iki ay somra aynı arıza tekrarladı
    aynı ustaya götürdüm ugrastılar yapamadık dediler
    parcayı kargoyla istanbula gönderdim tamir edildi geldi
    şimdi el freni çalışıyo fakat ekranda service yazısı ve yanında üçgen içinde p olan işaret yanıyo
    servise sorduk tamir edilmiş olsa bile parcanın sıfırı takılmadıkça bu sönmezmiş
    dogrusu bana inandırıcı gelmedi
    artık çok sıkıldım..
    bilgisi olan var mı bu konuda
    arabamı cok seviyorum ama artık satmayı bile düşünüyorum
    bir de ankara da scenic anlayan güvenilir bir usta arıyorum
    benim götürdüğüm usta çok güvenilir ama scenicte sınıfta kaldı...

• ne kadar eletronik o kadar bela, bizimkilerde gerekli olduğunda caaart diye çekiyoruz en çok teli kopar oda 10 tl den fazla değildir, ben araçlarda çok gerekli olmayan elektromekanik parçalara karşıyım
  • quote:

Orjinalden alıntı: mustafa culha

arkadaslar
    iki gun once bi taksiye bindim,aracta gprs cihazi vardi,biraz bilgi alayim diye taksiciye sorular sordum,adam cihazi calistirdi,gidecegimiz guzergahtaki tum cadde sokak isimleri ekranda gorunuyor,ayrica aracin hizina gore ekrandaki ok hizlaniyor,bunun disinda adres yazarakda guzergah belirleniyor,ayrica alisveris merkezleri,camiler onemli ve merkezi yerler ile bilgiler goruntuleniyor,daha ilginci ise hiz limiti olan yollarda uyari veriyormus,taksicinin dedigine gore radar olan yerleride haber veriyormus.
    cihaza hayran kaldim,kendi kendime mutlaka benimde olmali dedim...
    ben bu cihazin bu kadar islevi oldugunu bilmiyordum dogrusu.

SA. Öncelikle bir şey düzelteyim. (Ukalalık sanmayın) GPRS değil. doğrusu, GPS (Global Positioning System) Türkçede Küresel yer belirmele olarak geçiyor. Ben 6 aydır kullanıyorum. Çok ama çok faydalı bir cihaz. Hiç bilmediğim daha önce gitmediğim, tarifle bile belki bulamacağım adresleri elimle koymuş gibi buldum. Modeline göre fiyatı 250 TL'ye kadar düştü. Araç içi kullanacaksanız çakmağa bağlamak şart. Çünki batarya ömürleri 3-4 saat. Sistemin en büyük avantajlarından biri de aldıktan sonra bir yere ücret ödemeniz söz konusu değil. İstediğin kadar kullan. Bedava. Çünki sistem GPS uydularından aldığı sinyalleri analiz ederek Dünya üzerindeki yerinizi yani konumunuzu tespit ediyor.

Kısaca, Her eve lazım :)

• ibbu hoş geldin foruma..
    hepimiz biliyoruzki yetkili servisler tamirden değil parçadan para kazanır..
    orjinal ve sıfır parçadan sırasıyla önce takan usta, sonra servis, sonra distribütör, sonra üretici firma, sonrada o üretici firmanın faaliyet gösterdiği ülke kazanır.. Bu zincir sebebiyle hiç bir servis size ucuz tamir hizmeti vermez. belkide verEmez..
    çok emin değilim ama okuyup öğrendiğim kadarıyla o uyarının ekrandan silinmesi için parçanın sıfırının takılmasından ziyade aracın beynine o parcanın sıfırının takıldığının komutu gönderilmesi gerek.. diğer bir deyişle aracın beyninden o arıza ikazının silinmesi gerek..
    ankarada iyi bir renocum var ama sizin dediğiniz gibi elektronik beyinden mekanik arızaya kadar her modelde uzman olduğunun tahahütünü veremem..
  • S.A. Arkadaşlar,
    Bugün Scenic'n Trigger kayış setini değiştirttim. İşlem yetkili Serviste yapıldı ve 613 TL tuttu. (Gergi bilyaları ve klima kayışı da içinde) Özellikle yetkili serviste yaptırdım. Çünki daha 6 ay önce Clio'mun triggerini değiştiren çok güvendiğim ustam (usta mı tartışılır) kayışı sente atlatarak taktıktan sonra, böyle bir riski böyle bir arabada göze alamazdım. O yüzden bu işlemleri serviste yaptırdım. Şu an başka yapılacak bir işlem kalmadı. İnşallah bundan sonra kazasız bineriz..
  • Yeni scenic alan arkadaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum.
  • 
Sayfa: önceki 198199200201202
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.