Şimdi Ara

SCENİC SEVERLER BURADA TOPLANALIM (198. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13.161
Cevap
142
Favori
1.356.496
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 196197198199200
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bugün itibariyle Yeni Scenic aracımı almış bulunuyorum. Araç 17,900 km'de 2.0 16V, 136 HP benzinli, Otomatik vites. 2004 Model ancak 2007 trafiğe çıkışlı. Serinin en en full modeli. Tam deri kotuklar, Cam tavan, Xenon farlar, ASR, ABS, EBD, park sensörü vs. ne ararsanız var. Bugün Depoyu filledim ve gün boyunca yaklaşık 100 km yol yaptım. Yolun yarısında klima açık olarak ortalama 10 l/100 km tüketim gösterdi.. racın kullanım kılavuzu fransızca ScenicII'ler için Türkçe kılavuz var mı ? Birde bugün arabayı alır almaz servise gittim. Egzost pulu yoktu. Onu aldım. Arabayı zaten servise plakasından sorgulatmıştım. Aynı zamanda bugün gidince gösterdim. Araba On numara.. P.tesi Ziebart'a vereceğim. İç dış temizlik için.

Aracın Lastik basınç göstergeleri nereden çalışıyor onu bulamadım. Birde göstergenin sağ üst tarafında ısı derecesi gösteriyor ama içerisi mi dışarısı mı onu da anlamadım.

Birde bugün enteresan bir kaç şey oldu. Ayağım frendeyken ve Araba START'a basıldığı halde, Marş bastı durdu ama çalışmadı (İkincide çalıştı.). İki keresinde de çalıştıktan sonra şirkelemeye başladı ve rölanti düşüktü ve stop etti. Acaba enjektörleri mi temizletmeliyim yoksa benzin pompası arızasının belirtisi olabilir mi bu sorunun kaynağı.

Saygılar,

• Bendede aynı sorun var, kasko ödemiyor bildiğim, ben 2 kere japonla yapıştırdım ama tutmuyor ne yazık ki iyi, her an yine gidecek. Ben çıkmacılara bakacağım haftaya istersen sana da bakarım.

quote:

Orjinalden alıntı: tayfunak

2001 scenicin benzin depo kapagi kirildi arkadaslar. servisi fiyati 90 tl. bide boyanacak iki sefer gidecek arac servise. ankaradaki arkadaslar siz nasi cozdunuz sorunu. kaskodan mi yaptirsam.
  • Arkadaşlar komple egzoz(3 parça) değiştirmek istiyorum. Egzozcuya sordum orjinali 1000 tl yan sanayii 600 e takarım diyor. Ne dersiniz. Fiyatlar bana biraz abartılı geldi.
  • yağ pompasını ve müşürünü değiştireli 1ay oldu hala (araba sıcakken soğukken yapmıyor)
    rolantide rolantisi düşüyor ve yağ lambası yanıp sönüyor. gaz verince tamamiyle sönüyor.
    Aynı sorunla karşılaşan varmı?Nasıl çözüm buldunuz Yazarsanız sevinirim. Birde motor
    aşınmasını ve boşluları doldurmak için koruyucu motor yağ varmı? Teşekkürler.
  • maalesef servisten temin etmek zorundasin,benimde gecen yil kirildi,yaklasik 4-5 ay kapak kirik gezdim,bu esnada kapagi koli bant ile bantladim ve cikmacilardan arastirdim ama maalesef bulamadim sonunda servise yaptirdim...
    benzin istasyonunda hayvan bir pompaci kirmisti.

quote:

2001 scenicin benzin depo kapagi kirildi arkadaslar. servisi fiyati 90 tl. bide boyanacak iki sefer gidecek arac servise. ankaradaki arkadaslar siz nasi cozdunuz sorunu. kaskodan mi yaptirsam.
  • 2001 rxt otomatik aracima lpg taktirmaya karar verdim,artik benzine para yetistiremiyorum,en bastan beri lpg`ye karsiydim ama mecburen taktiracagim.
    lavoto yada zavoli dusunuyorum,lavoto dan fiyat aldim 1700tl dedi,zavoli yi sordum 1400tl dediler,ama zavoli bayii bana oldukca uzak oldugu icin lavoto yu tercih edecegim...
  • quote:

Orjinalden alıntı: mustafa culha

2001 rxt otomatik aracima lpg taktirmaya karar verdim,artik benzine para yetistiremiyorum,en bastan beri lpg`ye karsiydim ama mecburen taktiracagim.
    lavoto yada zavoli dusunuyorum,lavoto dan fiyat aldim 1700tl dedi,zavoli yi sordum 1400tl dediler,ama zavoli bayii bana oldukca uzak oldugu icin lavoto yu tercih edecegim...

BRC 1650tl, onu da bir düşün derim, ben çok memnunum...benden sonra 3 arkadaş daha taktırdı, hiçbirimizde bir sorun çıkmadı, yanlız takacak olan usta da çok önemli...
  • quote:

2001 rxt otomatik aracima lpg taktirmaya karar verdim,artik benzine para yetistiremiyorum,en bastan beri lpg`ye karsiydim ama mecburen taktiracagim.

Üstat aynı düşüncelerle bir LPG servisine gittim. BRC ve Atiker Takıyorlardı. BRC 1600 Atiker 900 dediler. Sonra Usta bana Atiker tavsiye etti ve sorun çıkarsa hemen BRC takarım ve fiyat farkıda almam dedi. bana mantıklı geldi. 900 e Atiker taktırdım ve çok memnunum. LPG olduğunu sadece benzin yerine gaz almaya gittiğimde hatırlıyorum o kadar. Ama unutmamak lazım ki bu Konuda Usta çok çok önemli. ben aracıma LPG montajı sırasında başında durdum ve inceledim. İnan yetkili servistekiler bile anca bu kadar dikkat ediyor araclarımıza. 900 TL ile 1600 Tl arasındaki fark çok büyük yoksa bende BRC istiyordum. 900 / 10 taksit diyorlar ayda 90 lira zaten ayda 100-150 Tl karın oluyor (ayda yaptığınız km. göre) sistem kendi kendini amorti ediyor zaten.

Benimde aracım 2001 RXT...

Umarım faydam olmuştur saygılarla.

• selam arkadaşlar bitane scenicrxt 2002 fıstık yeşili arababuldum 126000km de 16800 istiyor bugün görüşmeye gidecem bana temiz görüktü işşallah anlaşır alırım bende scenicli olurum herkeze selamlar
  • oadurak kardeşim scenicte arabamı be gittin sattın mis gibi toyotayı!!! osman hoca akıllı ollll

quote:

Orjinalden alıntı: oadurak

kardeş kullandığım kadarıyla eğer araç içerisinin ısısı ayarladığın ısı değeriyle eşitse yalnızca ısı değerini koruyacak kadar çalışıyor auto da. ısı değerini iyice düşürdüğünde gene çalışmıyorsa gaz ölçümü yaptırsan iyi olur. eğer bir kaçaktan dolayı gaz seviyesi düşmüşse yapabilir
    quote:

Orjinalden alıntı: karaaagac

S.A Arkadaşlar. Malumunuz 2001 model Scenic RXİ aracım var. Sıcaklar bastırınca bugün klimayı kullama ihyacım oldu ama bir türlü çalıştıramadım. Klima ya bozuk ya da ben bu dijital klimayı kullanamıyorum size danışmak istiyorum. Klimayı Auto düğmesinde açtığım zaman sanki biraz çalışıyor gibi ama kemdim kumanda etmeye başaldığımda klima çalışmıyor örneğin üfleme ve soğutma seviyesini maksimum seviye ye aldığımda kilima çalışmıyor sadece yavaş üfleme ve Auto durumunda sanki birazcık çalışyor. Bazen hiç çalıuşmıyor bazende çalışmıyor acaba benmi kullanmayı bilmiyorum yoksa arızalı mı? Dijital klima kullananlar yardımcı olursa çok sevinirim. Klimanın hortumlarını kontrol ediyorum bazen buz gibi oluyor ama o soğukluğu içeri vermiyor ama bu gün hiç çalıştıreamadım klima hortumları ve rekorları hiç soğumadı. Fikri olan arkadaşalr yarcımcı olursa çok sevinirim. Acaba gazı falan mı bitti? Klima motorunda yağ atma falan yok . Kısacası ya çalıştırmayı bilemedim ya da bir arızası var.

İyi akşamlar dilerim.

• arkadaşımında depo kapağını pompacı kırmıştı. yenisi boya dahil 120TLye taktırdı. beni uyardı . baktığımda benim depo kapağımında sıkışık çalıştığını farkettim. kapak açılırken; ilk önce dışarı çıkıp, sonra açılıyor. bunu sağlayan mekanik, bakımsız ve yağsız kalınca zamanla birikenler çalışmasını engelliyor. birde pompacının acı kuvveti birleşince malum son... WD 40 la mekanizmadaki kirleri akıtıp sarı gresle yağladım saat gibi çalışıyor.

quote:

maalesef servisten temin etmek zorundasin,benimde gecen yil kirildi,yaklasik 4-5 ay kapak kirik gezdim,bu esnada kapagi koli bant ile bantladim ve cikmacilardan arastirdim ama maalesef bulamadim sonunda servise yaptirdim...
    benzin istasyonunda hayvan bir pompaci kirmisti.

quote:

• devir keyif ve konfor devri borayım napalım :D sen lagunu satmadan haber verseydin laguncu olacaktık ama şimdi scenicte keyif ve konforcu olduk :D:D
    quote:

Orjinalden alıntı: boraycan

oadurak kardeşim scenicte arabamı be gittin sattın mis gibi toyotayı!!! osman hoca akıllı ollll

quote:

kardeş kullandığım kadarıyla eğer araç içerisinin ısısı ayarladığın ısı değeriyle eşitse yalnızca ısı değerini koruyacak kadar çalışıyor auto da. ısı değerini iyice düşürdüğünde gene çalışmıyorsa gaz ölçümü yaptırsan iyi olur. eğer bir kaçaktan dolayı gaz seviyesi düşmüşse yapabilir
    quote:

S.A Arkadaşlar. Malumunuz 2001 model Scenic RXİ aracım var. Sıcaklar bastırınca bugün klimayı kullama ihyacım oldu ama bir türlü çalıştıramadım. Klima ya bozuk ya da ben bu dijital klimayı kullanamıyorum size danışmak istiyorum. Klimayı Auto düğmesinde açtığım zaman sanki biraz çalışıyor gibi ama kemdim kumanda etmeye başaldığımda klima çalışmıyor örneğin üfleme ve soğutma seviyesini maksimum seviye ye aldığımda kilima çalışmıyor sadece yavaş üfleme ve Auto durumunda sanki birazcık çalışyor. Bazen hiç çalıuşmıyor bazende çalışmıyor acaba benmi kullanmayı bilmiyorum yoksa arızalı mı? Dijital klima kullananlar yardımcı olursa çok sevinirim. Klimanın hortumlarını kontrol ediyorum bazen buz gibi oluyor ama o soğukluğu içeri vermiyor ama bu gün hiç çalıştıreamadım klima hortumları ve rekorları hiç soğumadı. Fikri olan arkadaşalr yarcımcı olursa çok sevinirim. Acaba gazı falan mı bitti? Klima motorunda yağ atma falan yok . Kısacası ya çalıştırmayı bilemedim ya da bir arızası var.

İyi akşamlar dilerim.

• ben artık konforu avensiste yaşıcam inşallah tavsiye ederim
    quote:

devir keyif ve konfor devri borayım napalım :D sen lagunu satmadan haber verseydin laguncu olacaktık ama şimdi scenicte keyif ve konforcu olduk :D:D
    quote:

Orjinalden alıntı: boraycan

oadurak kardeşim scenicte arabamı be gittin sattın mis gibi toyotayı!!! osman hoca akıllı ollll

quote:

quote:

İyi akşamlar dilerim.

• komserim alda istanbula geldiğimde test edelim benimkinden rahat olabileceğine inanmıyorum. benimkini elimden almaya kalkmada ozaman
  • Avensis hiç konfor konusunda scenic e yanaşabilirmi ya??? Birisi Takoz birisi ARaba...
  • arkadaşlar geçen gün serviste sol kapının gergi makarasını değiştirttim ve doğal olarak kapı aksesuarını besleyen soketi söküp taktılar ve ön sileceklerin oradaki ızgaranın içini temizlediler daha sonra aracımı çalıştırdığımda göğsün altından bir gürültü (fan motoru tahminim)ve fan hiç durmuyor arcı stop ettiğimde bile taki kapıyı açana kadar servistekiler müşürün arızalanabileceğini söylediler gün verdiler ayrıca sağ arka camda çalışmamaya başladı başka bir servise gidecem ayrıca olya sebeb olan yerde yetkili servis lüffen fikri olan varsa paylaşsın acillll....
  • quote:

benim ki aracı aldığımda kırıktı.yapışkanla tutturulmuştu ama pek sağlam durmuyordu.2-3 ay önce parça komple elimde kaldı.gittim sanayyiye,bi punto attırdı usta,şimdi sorun yok...ha dışardan punto görülüyor ama olsun varsın...sıfır araç değil ya...o da nazarı olsun...ne kadar verdim,10 lira...
  • S.a Arkadaşlar. Dün aracın klimasını iyice kontrol etme imkanım oldu. Aracanın klima gazını kontrol ettim siboblara bastığımda içinden hava fışkırıyor birindende yağ gbi birşey fışkırıyor yani klimanın gazı var. KJlimayı açıyorum bazen çalışıyor bazen çalışmıyor hatta düşük devirlerde hiç çalışmıyor gaz devrini 5 bin e kadar çıkardığımda klima çalışıyor içeride veriyor hatta klimanın boruları buz gibi oluyor ama devri düşürdüğüm zaman klima duruyor soğutmyı keserek çalışmıyor. Bu durum çok canımı sıkıyor parada yok şimdi gösterecek. Eski arabamın kliması canavar gibi çalışırdı bosh servisinde konpresör yağ atıyor keçesi değişecek diye söktü sonra birşey yokmuş diyerek geri taktı usta, sonra da utanmadan sökünce gaz kaçtı diyerek yeni gaz bastı ve 70 lirarımı almıştı bu yüzden burdaki ustalara da güvenemiyor kesinlikle anlamayacaklar orası burası derken her yeri değiştirecekler sonra yine aynı olacak sırf bu duruma düşmekten korktuğum için aracı sanayiye götürmek de istemiyor aslında. Bir tavsiyesi olan varsa beni aydınlatırsa çok sevinirim.

İyi akşamlar dilerim.

• quote:

Orjinalden alıntı: LahanaSever

Avensis hiç konfor konusunda scenic e yanaşabilirmi ya??? Birisi Takoz birisi ARaba...

dogru söze ne denir
  • klimanın içindeki 192 c lik ısı termik sigortası hakkında bilgisi olan varmı acaba.. fan(klima) 1 2 3 te çalışmıyor 4 te çalışıyor.
  • 
Sayfa: önceki 196197198199200
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.